برنامه منتورینگ علم داده گلرن

علم داده یا (Data-science)

با دیجیتالی شدن پایه و اساس هر جنبه ای از زندگی ما، داده ها روز به روز اهمیت بیشتری پیدا می کنند. از این روی حوزه های شغلی مرتبط با علم داده یک فرصت ایده آل با امکان رشد فوق العاده در آینده است. با توجه به این که داده ها نقش مهمی در محصولات و تصمیم گیری شرکت ها، بازی می کنند.

اگر می خواهید داده ها را تجزیه و تحلیل کنید و با  به چالش کشیدن مهارت های خود تصاویری زیبا از آنها خلق کنید، از SQL برای مدیریت حجم زیادی از داده ها استفاده کنید و حتی اصول یادگیری ماشین و هوش مصنوعی را در عمل درک کنید، برنامه منتورینگ علم داده ویژه شماست.

برنامه منتورینگ علم داده

پیش از شروع برنامه منتورینگ از شما می خواهیم به سوالاتی در مورد تجربه و دانش خود در این زمینه پاسخ  دهید، سپس ما برنامه را متناسب با نیازهای شخصی و اهداف شغلی تان در قالب چند تسک مشابه محیط واقعی طراحی می کنیم و منتورهای متناسب را نیز به شما معرفی کرده و در طی این مسیر نیز همراهی تان می کنیم.

قرار است در کنار هم، داده ها و ابزارهایی مثل SQL، Tableau و Python  تجربه و مجموعه ای از مهارت های عملی را بارها تمرین کنیم تا داده ها را به اطلاعات مفید و جذاب تری تبدیل کنیم.

افزایش مهارت آنالیز و حل مسئله

پروژه های علم داده به درک بهتر شما از دنیای واقعی کمک می کنند و چالش های مختلفی را پیش رویتان قرار خواهند داد.

درک کافی از مفاهیم آماری و هوش مصنوعی

درک کامل پایگاه داده و مفاهیم پیش پردازش داده و روش های آماده سازی داده ها که بییشترین نیاز شرکت ها و بازار کار است تسلط پیدا می کنید.

کار با یکی از زبان های برنامه نویسی

شما در یک زبان برنامه نویسی سازگار با داده مثل Python یا R مهارت های لازم کسب می کنید، و با کتابخانه های اصلی و ضروری جهت تحلیل و مدل سازی داده ها آشنا می شوید.

 براساس اطلاعات موجود، ایالات متحده در صدر کشورهایی است که به نیروی فعال در گرایش‌های مختلف علم داده نیاز دارد. شرکت های تکنولوژی آمریکا بالغ بر 2.3 بیلیون دلار برای استخدام نیروی دیتا ساینس در سال 2022 اختصاص داده اند. با توجه اطلاعات اداره آمار کار آمریکا، استخدام در رشته علم داده و گرایش‌های مرتبط به آن تا سال ۲۰۳۰ به میزان 31.4 درصد افزایش پیدا خواهد کرد. می‌توان گفت تعداد شغل‌های مرتبط با علم داده از سال 2020 تا 2030، 31.4 درصد افزایش پیدا خواهد کرد.

آمارها همچنین نشان می‌دهد میانگین دریافتی حقوق سالانه تا سال 2021، حدود 100,480$ بوده است.

در حال حاضر بسیاری از سازمان‌ها از افرادی که این مهارت را داشته باشند با آغوش باز استقبال می‌کنند.
اگر در پوزیشن شغلی هستید که باید تصمیمات مبتنی بر داده و تجزیه و تحلیل داده ها را خودتان شروع کنید و به علم داده آشنا نیستید ، این دوره به شما دانش و مهارت هایی را می دهد تا از داده ها با اطمینان در پوزیشن شغلی خود استفاده کنید .

مدیران میانی

برای انجام تصمیم گیری های حیاتی و مبتنی بر داده، بهبود قابلیت های تجزیه و تحلیلی خود و کار کردن موثرتر با اعضای تیم تان

کارشناسان آینده در علم داده

افراد تازه کاری که قصد دارند در آینده به صورت هدفمندی در این حوزه ی پرتقاضا وارد بازار کار شوند.

شرکت ها و سازمان ها

شرکت هایی که برای باقی ماندن در این بازار رقابتی نیاز به تولید محصولات و ارائه خدمات مبتنی بر داده ها دارند.

متخصصین در شغل های مختلف

افرادی که می خواهند در حوزه ی تخصصی خود نسبت به سایرین پیشرفت چشمگیری را تجربه کنند.

ابزار های دیتا ساینس
 • زبان استاندارد SQL, Python, R
 • متدهای پیشرفته در اکسل (نحوه ایجاد و استفاده از ماکرو و VBA)
 • Critical Thinking
 • مصورسازی داده یا Data Visualization و مهارت‌های ارائه داده
 • Machine Learning
 • ابزارهای پایگاه داده (Database tools): پایگاه‌های SQL و NoSQL
 • ابزارهای انتقال داده (Data transformation tools): ابزارهایی مانند Hevo Data
 • ابزارهای جذب داده (Data ingestion tools): ابزارهایی مانند Apache Kafka 
 • ابزارهای داده‌ کاوی: مانند Apache Mahout
 • ابزارهای ETL و انبار داده: مانند  Talend 
 • Real-time processing frameworks: مانند  Apache Spark
 • Data buffering tools: مانند Kinesis 
 • Machine Learning
 • مصورسازی داده یا Data Visualization
 • Cloud computing tools: مانند AWS و Azure
 • Concepts of computer science and software engineering
 • Data analysis and feature engineering
 • Metrics involved in ML
 • ML algorithm selection, and cross validation
 • Math and Statistics
 • Mathematics: مانند مباحث Probability & Statistics و Linear Algebra
 • Programming: زبان‌های Python و R

 • مهندسی داده (Data Pre-processing، ETL، Knowledge of Database)
 • Machine Learning

 • Deep Learning Algorithms: مانند Artificial Neural Network

 • Deep Learning Frameworks: مانند TensorFlow

 • آنالیز داده (ِData Analysis)
 • زبان استاندارد SQL
 • دانش درباره انبارهای داده (Data Warehouses)
 • مدل‌سازی داده‌ (Data Modeling)
 • داده‌ کاوی (Data Mining)
 • زبان‌های (++ Python, C#, C, C)
 • Critical Thinking
 • مدیریت پایگاه داده و گزارش‌گیری
 • تحلیل آماری (Statistical analysis)

ترتیب و زمانبندی پیشنهادی انجام تسک ها

تسک صفر (بدون منتور)
سطح دشواری: ۲ از ۱۰
اسپرینت اول
۱ تسک تخصصی + ۱ تسک شغلی
سطح دشواری: ۴ از ۱۰
اسپرینت دوم
۲ تسک تخصصی + ۱ تسک شغلی
سطح دشواری:‌۶ از ۱۰
اسپرینت سوم
۳ تسک تخصصی + ۱ تسک شغلی
سطح دشواری: ۵ تا ۷ از ۱۰
اسپرینت چهارم
۲ تسک تخصصی + ۱ تسک شغلی
سطح دشواری: ۷ تا ۹ از ۱۰
شروع
1 هفته تا ۱۰ روز
۳ تا ۴ هفته
۵ تا ۶ هفته
۸ تا ۱۰ هفته
۶ تا ۸ هفته

برنامه منتورینگ تسک محور
با پرتفولیو و مجموعه ای از نمونه کارهای واقعی رزومه تان را می سازید.

دورکاری، آنلاین و منعطف
تسک ها و مسیر یادگیری را با شرایط شما تنظیم می کنیم و کنارتان هستیم تا در راه نمانید.

تسک های هر مسیر شغلی را افراد متخصص متناسب با نیاز روز بازار کار طراحی کرده اند. که در کنار مسیر یادگیری تعبیه شده در تسک، به شما اطمینان دهد مهارت های مورد نیاز کارفرمایان را کسب کنید.

تمامی تسک هایتان، با توجه به اینکه که به دنبال شناخت بازار کار، استخدام در ایران و یا مهاجرت باشید، تعریف می شوند. در کنار تسک هایی مثل طراحی رزومه، طراحی سایت، تمرین مصاحبه تا شبکه سازی، که شما را به یک کارجوی ایده آل تبدیل خواهند کرد.

در طی هر تسک حداقل ۲ و حداکثر ۶ جلسه فردی با منتورهایتان خواهید داشت. در طی این جلسات تمامی سوالات و چالش هایتان برطرف می شوند.

پرتفولیوی مصطفی معمرشهنانی در گلرن

( Job Migration - Career Path)​

هدف اصلی این مسیر شغلی، تکمیل رزومه و رساندن سطح شما به نیاز بازار کار بین المللی است(به ویژه  بازار کار اروپا و آمریکای شمالی). که برای استخدام شدن در آنجا هدفگذاری کرده اید.در کنار منتورهای متخصص 8 تسک تخصصی متناسب با شرایط و توانمندی هایتان انجام می دهید و مسیر شغلی تان نیز با کمک افرادی که تجربه کار با شرکت های غیر ایرانی داشته اند، در همان پوزیشن شغلی ترسیم می شود.

در این مدت همزمان با انجام تسک های تخصصی، 4 تسک شغلی نیز انجام می دهید. تا  سایر مهارت های مکملی که برای پیدا کردن کار به آنها نیاز دارید را نیز، کسب کنید.

به صورت منظم و فرد به فرد در جلسه با منتورتان شرکت می کنید تا شما را برای ورود موفق به شغل جدید همراهی کنند. در پایان نیز تمامی مهارت ها، تسک ها و دستاوردهایتان با حمایت همیشگی گلرن در رزومه، سایت شخصی، لینکدین و پرتفولیوی شما که همگی به زبان انگلیسی آماده می شوند، به عنوان نمونه کار قابل ارایه درج می شوند.

فرشته عزیزی fereshteh-azizi مدیر عملیات برنامه منتورینگ

فرشید امامی

ب طور کلی هماهنگی و پاسخگویی همه اعضای مشغول در گلرن بشدت راضی کننده بود. همه اعضای تیم در یک جهت مشخص حرکت میکردن. تنها مسئله ای ک فک میکنم میتونه بهبود پیدا کنه، بازه زمانی نسبتا زیاد، ک برای تحلیل تسک و بررسی اون صرف میشه. هدف من: ادامه دادن مسیرم به عنوان یک برنامه نویس بک اند. تیم گلرن و برنامه ریزی های این مجموعه به تقویت توانایی های من کمک زیادی کرد.

تعداد تسک ها

رضایت از منتورینگ

امتیاز منتور

محمد جواد امینی بیات

سیتمی کاملا متفاوت و بروز بود. که البته یکسری خلا هایی هم داشت که می‌تونست مسیر رو راحت‌تر و لذت‌بخش تر کنه؛ مثل استفاده از Microsoft teams به جای واتس‌اپ و گوگل میت و همچنین داشتن پنل کاربری برای هر فرد در وبسایت برای تعریف تسک و ارائه ی گزارش. هدف من:‌ با مفاهیم پایه کامل آشنا بشم و تجربه ی انجام پروژه ی واقعی رو داشته باشم که تا حدودی به همش رسیدم.

تعداد تسک ها

رضایت از منتورینگ

امتیاز منتور

نیلوفر صحرائی

در کل فرآیندی خوب،حرفه ای و کارآمد دارد. تسک ها نیاز به شفافیت بیشتری دارند. بعضی از تسک ها نیاز به تجربه ی حضور در سازمان ها دارند و مسیر شغلی با توجه به هدف منتی و استعداد او تعیین می‌شود.

تعداد تسک ها

رضایت از منتورینگ

امتیاز منتور

علی سلطانی

منتورینگ خوب بود و اگر بشود منتی قبل از شروع دوره و انجام تسک ها با منتور خود آشنا شود و خودش انتخاب کند بنظرم بهتر است. هدف من: تبدیل شدن به یک برنامه نویس موفق و کار آمد بود که برنامه های خوبی بتونم پیاده سازی کنم و در آمد خوبی هم داشته باشم. و با توجه به تلاش خودم و کمک منتور ها و تیم پشتیبانی گلرن به تقریبا 30 تا 40 درصد اون چیزی که میخوام رسیدم.

تعداد تسک ها

رضایت از منتورینگ

امتیاز منتور

هانیه جانثاری

اینکه میتوانیم مسیر اسان تر و با بهره وری بیشتر را پیدا کنیم خوب است و اینکه کارگاه های اموزشی برای ورود به بازار کار دارید هم مفید میباشد

تعداد تسک ها

رضایت از منتورینگ

امتیاز منتور

علی شاهی

به نظر من این برنامه خیلی عالی هست ومیتونه خیلی کمک کنه هم به من منتی و هم به شرکت هایی که دنبال نیروی کار میگردن. هدف من: بتونم در یه جایی باشم که هم مجبور باشم تسکی رو انجام بدم و هم بتونم توی جایی که بلد نیستم از یه کسی کمک بگیرم و حلش کنم و این به لطف تیم عالی و بزرگ گلرن حل شد.

تعداد تسک ها

رضایت از منتورینگ

امتیاز منتور

الهه ابراهیمی

پلن برنامه منتورینگ بسیار ایده آل و کارآمد بوده ولی باتوجه به هدف منتی و شرکت گلرن می بایستی در جهت کمک به منتی این برنامه واقعی تر اجرا شود. هدف من: یادگیری زبان های برنامه نویسی حوزه فرانت اند و در عین حال به کارگیری آنها در پروژه های عملی بوده که این هدف به وصرت واقعی عملی شده.

تعداد تسک ها

رضایت از منتورینگ

امتیاز منتور

آسیه مجلسی

خوب بود. اولش واقعا شروع سختی داشتم. چون زمانی که تایم ازادم زیاد بود شروع دوره با تاخیر تقریبا زیادی شروع شد. و خب در حینش کرونا گرفتم که خب کار را سختتر کرد. من واقعا هفته اول سر در گم بودم ولی بعدش بهتر شد...و به نظرم از یه جایی به بعد که جلسات شروع شد و اینکه نوع گفتار آقای عباسی را بهتر درک کردم و خیلی لذت بخش شده بود. هدف من: میخواستم برای بازار کار دیتا ساینس آماده بشم و هنوز واقعا نمیدونم دقیقا کجای مسیر هستم.

تعداد تسک ها

رضایت از منتورینگ

امتیاز منتور

حسین سلحشور

خوب بود. خیلی دوستانه و دو طرفه. این تسک ها باعث شد تا خیلی از مهارت های مورد نیازم رو افزایش بدم هدف من: تسلط بر مفاهیم دیتا آنالیز

تعداد تسک ها

رضایت از منتورینگ

امتیاز منتور

محمد رضا رفسنجانی

عالی. این برنامه هم تا حد زیادی کمکم کرده ولی مشکلاتی هم هست که داره یکمی اذیت میکنه. هدف من:‌ بتونم تو حوزه وب پیشرفت کنم و بتونم در بخش فرانت اند فعالیت کنم.

تعداد تسک ها

رضایت از منتورینگ

امتیاز منتور

مهشید کهندل

دوره منتورینگ فرصت خوبی است برای شناخت استعدادها و توانایی های فردی و پرورش آنها. توصیه به منتی ها: هدف اصلی خودشان را تعیین کنند و سعی کنند روی آن متمرکز بمانند. در راستای هدف شان پیش بروند.

امتیاز به عملکرد منتی

رضایتمندی از تیم منتورینگ

حمید احسانی

با توجه به رشد روزافزون ابزارها و آموزش‌ها، سردرگمی منتی ها در هر حوزه شغلی گریزناپذیر است. درنتیجه بهترین رهیافت برای کسب مهارت در زمینه علم داده (DataScience) روبرو شدن با چالش‌های دنیای واقعی و دستیابی به مهارتهای متناسب هست، از اینرو برنامه منتورینگ گلزن را یک ایده‌ی کاملا نو و موثر ارزیابی می‌کنم. توصیه به منتی ها: دستیابی به نتیجه موثر نیازمند اختصاص وقت و تلاش بوده و هست، از اینرو برای دریافت خدمات منتورینگ باید زمان و انرژی مناسبی لحاظ شود.

امتیاز به عملکرد منتی

رضایتمندی از تیم منتورینگ

صدرا عزیزی

مزایای کار با گلرن فرصتی برای فعالیت تحت عنوان منتور برای تربیت کارآموزان و همچنین تایم کاری آن است که شناور است و با توجه به تایم خود منتور تنظیم میشود. معایب گلرن پرداخت هایی که دیر تر از موعد مقرر انجام میشود. توصیه به منتی ها:‌ پیشنهاد ها و محدوده ای که منتور ها برای آن ها در هر تسک ترسیم می کنند را به طور دقیق دنبال کنند.

امتیاز به عملکرد منتی

رضایتمندی از تیم منتورینگ

ایمان عباسی

به طور کلی اینکه هدف گلرن آماده سازی افراد برای کار کردن در محیط واقعی است، شرایط مناسب هست و آینده روشنی برای افرادی که در فرآیند منتورینگ هستند می‌بینم. توصیه به منتی ها: حتما در ابتدا با جستجو و کمک منتورها مسیر شغلی درست را انتخاب کنند تا بعد از شروع کار دل سردی یا عدم علاقه برایشان ایجاد نشود. برنامه تعیین شده برای دوستان حاصل زحمات چندین ساله هر کدام از منتورها می‌باشد و قطعا مسیر را به خوبی می‌شناسند، منتی‌ها سعی کنند که به درستی از آن پیروی کنند.

امتیاز به عملکرد منتی

رضایتمندی از تیم منتورینگ

تضمین می کنیم که مبالغ تا نزدیک ترین تاریخ شروع برنامه تغییر نمی کنند.

چه چیزهایی کسب می کنم...

29.9 میلیون تومان

29.9 میلیون تومان

مبلغ اصلی ۳۲ میلیون تومان

برای کل برنامه منتورینگ انجام ۱۲ تسک( ۸ تسک تخصصی و ۴ تسک شغلی) طی ۵ تا ۶ ماه متمرکز و بدون وقفه

تسک صفر (بدون منتور): رایگان

تسک صفر (بدون منتور):

تسک ارزیابی

سطح دشواری: 2 از ۱۰

مدت زمان انجام: 1 هفته تا ۱۰ روز

اسپرینت اول: ۴.۵ میلیون تومان

اسپرینت اول:

۱ تسک تخصصی + ۱ تسک شغلی

سطح دشواری: ۴ از ۱۰

مدت زمان انجام: 3 تا 4 هفته

اسپرینت دوم:‌ ۸ میلیون تومان

اسپرینت دوم:

۲ تسک تخصصی + ۱ تسک شغلی

سطح دشواری:‌۶ از ۱۰

مدت زمان انجام: ۵ تا ۶ هفته

اسپرینت سوم:‌ ۱۰.۵ میلیون تومان

اسپرینت سوم:

۳ تسک تخصصی + ۱ تسک شغلی

سطح دشواری: ۵ تا ۷ از ۱۰

مدت زمان انجام: 8 تا 10 هفته

اسپرینت چهارم: ۹ میلیون تومان

اسپیرینت چهارم:

2 تسک تخصصی + ۱ تسک شغلی

سطح دشواری: 7 تا 9 از ۱۰

مدت زمان انجام: 6 تا 8 هفته

از ۶ ماه به بالا (به صورت منقطع)

شروع برنامه منتورینگ شغلی : ۲۰ فروردین ۱۴۰۲

تاریخ های بعدی ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۲، ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۲
ثبت نام و پرداخت
دوره های آموزشی مکتب خونه
دسترسی نامحدود و ۱ ساله

دوره های آموزشی مکتب خونه

 ۹۳ درصد تخفیف

(صرفا ویژه منتی های گُل اِرن):

اعتبار تا ۲۸ اسفند ماه ۱۴۰۱

مشاوره مسیر شغلی
۵ میلیون تومان(ویژه مهاجرت)

مشاوره مسیر شغلی

برای افرادی مناسب است که آشنایی با بازارکار، علایق و استعداد شان ندارند و می خواهند به صورت هدفمند و اختصاصی مسیر و آینده شغلی شان را شفاف کنند و سپس به آن ورود کنند.

ما در آپدیت اخیر سیستم منتورینگ (Feb 22) شرایطی را فراهم کرده ایم تا منتی هایی که با موفقیت برنامه شان را تکمیل کرده اند، و البته پس از طی ۶ ماه از تاریخ پایان برنامه شان، بتوانند به عنوان منتور مجددا عضو تیم گُل اِرن شوند.

برای این منظور وارد صفحه سیاره ما شوید.

بله. قطعا. ما اولین سازمانی هستیم که مشتاقانه آماده شروع همکاری با منتی های با استعداد و آماده به کارمان هستیم. 

البته در این زمینه با توجه به اینکه فرایند همکاری و جذب و استخدام هر شرکت الزامات خاص خودش را دارد، در طی سال با اشخاص محدودی توانایی هم تیمی شدن داریم. اما شاید این نکته که تاکنون بیش از ۷۰ درصد اعضای تیم گل ارن را کارآموزان و منتی هایش تشکیل داده اند، برایتان جذابیت داشته باشد

برنامه های منتورینگ مسیر شغلی مهاجرت کاری در گُل اِرن با آپدیت جدید(اسفند ماه ۱۴۰۱-Feb 21) اولین برنامه کاری با هدف مهاجرت در ایران است. بنابراین هیچ آمار قبلی و تجمیعی از آن در دسترس نیست. 

اما بسیاری از کارآموزان قبلی ما(که در برنامه های مشابه شرکت کرده اند) موفق به مهاجرت شده اند و یا در حال حاضر در فرایند مهاجرت هستند. 

برای اطلاعات بیشتر در این زمینه با مدیر برنامه های منتورینگ گُل اِرن تماس بگیرید.

لغت اسپرینت (Sprint) در مدیریت پروژه چابک و اسکرام(سبکی از مدیریت یک پروژه یا محصول است) به معنی مدت زمانی است برای انجام یک سری اقدامات مشخص روی محصول یا پروژه. در واقع یک دوره زمانی است که به شما فرصت داده میشود تا محصول را توسعه دهید و در پایان اسپرینت بعدی را در تکمیل فرایند توسعه محصول شروع کنید. تعیین مدت زمان اسپرینت تجربی و دلخواه است. اما معمولا بین کمتر از ۲ ماهه تعیین می شود.

با توجه به اینکه منتی ها نیاز است بارهای یک مهارت را در تسک ها و پروژه های مختلف تمرین کنند تا به خوبی به آن مسلط شوند، ما این برنامه را در قالب ۴ اسپرینت تعریف کرده ایم. که هر اسپرینت ترکیبی از تسک های شغلی و تسک های تخصصی است. که پس از تکمیل هر ۴ اسپرینت به سطح بسیار مناسبی از مهارت های شغلی و فنی برای استخدام شدن می رسید.

فاکتورهای زیادی برای اینکه بتوانید یک پیشنهاد شغلی خوب(جاب آفر) دریافت کنید که منتهی به ویزای کار کشور مقصدتان شود وجود دارند که مهمترین آنها عبارتند از:

۱- سابقه کاری(در اکثر مواقع بیش از ۳ سال)

۲- سطح تسلط به زبان انگلیسی و زبان رسمی آن کشور(نیاز به مدرک زبان نیست)

۳- تمکن مالی برای یکسال زندگی ( به ویژه زمانیکه بدون جاب آفر ویزای کار می گیرید)

۴- آشنایی به بازار کار، روابط عمومی و شبکه قوی، آشنایی با فرهنگ زندگی و کار کشور مقصد، نحوه معرفی و مصاحبه و کیفیت برندسازی که برای خودتان انجام می دهید. 

۵- مدرک تحصیلی مرتبط (در تعدادی از کشورها برای ارزیابی میزان امتیاز شما برای اعطای مجوز کار،‌مدرک تحصیلی مرتبط مهم است)

۶- داشتن توصیه نامه و معرفی نامه از افراد شناخته شده یا شرکت ها

۷- داشتن حساب بانکی در یک بانک مورد تایید شرکتی که میخواهید از آن پیشنهاد شغلی بگیرید.

در حال حاضر شما می توانید زبان انگلیسی را نیز به عنوان زبان فرعی برنامه منتورینگتان انتخاب کنید. 

در این حالت تسک ها و جلساتتان با منتوری که به زبان انگلیسی مسلط است، به این زبان انجام می شود. و تمام ایمیل ها و مکاتبات کاری بین ما نیز به انگلیسی خواهد بود.

ما در انتخاب منتورها فاکتورهای زیادی را لحاظ می کنیم و ایشان بایستی حداقل امتیاز کافی جهت شروع همکاری با ما را کسب کنند. 

همچنین در مسیر شغلی مهاجرت کاری، سعی می کنیم افرادی که سابقه کار خارج از کشور دارند را به عنوان منتورتان انتخاب کنیم. بیشترین مزیت این کار بالاتر رفتن اعتماد به نفس و انگیزه شما جهت تکمیل موفق برنامه تان است.

هدف برنامه منتورینگ در مسیر شغلی مهاجرت کاری، آماده شدن شما از لحاظ نمونه کار، نحوه ارائه و روش های جستجوی کار در مراحل گرفتن جاب آفر و طی کردن فرایند مهاجرت است. که مهمترین فاکتورهایی است چه برای گرفتن جاب آفر و یا گرفتن پروژه های دلاری به آنها نیاز دارید. 

بنابراین ما مستقیما برای شما جاب آفر یا پروژه ای نمی گیریم. اما به کمک برنامه منتورینگ تخصصی و شغلی تان به صورت متمرکز در طی این مسیر کنارتان هستیم.

البته اگر در طی این مسیر نیاز به راهنمایی داشتید، حتما کنارتان هستیم.

بله حتما. ما در یک فرمت استاندارد و مشخص به شما گواهی پایان برنامه که در آن تسک هایی که انجام داده اید و نام منتورتان به همراه نمره ارزیابی تان را قید می کنیم. 

همچنین چنانچه برای مهاجرت و یا استخدام در شرکت خاصی نیاز به معرفی نامه با فرمت خاصی دارید نیز به صورت کاملا رایگان این کار را انجام خواهیم داد.

با توجه به اینکه امکان پرداخت به صورت مرحله ای(تسک به تسک یا اسپرینت به اسپرینت) را دارید، می توانید زمانیکه بودجه تان به میزان مورد نیاز رسید وارد برنامه شوید. 

اما چنانچه میخواهید سریعتر فرایند رشد شغلی تان را طی کنید و زودتر به نتیجه برسید، و صرفا پرداخت این مبالغ برایتان چالش بر انگیر شده است، پیشنهاد می کنیم حتما این موضوع را به ما اطلاع دهید تا به طرقی این مشکل را حل کنیم. پس جواب این سوال «بله» است!

شاید کسی (به جز سرمایه گذاران) تا این لحظه به این صراحت این سوال را از ما نپرسیده باشد. درواقع ما همیشه از شفافیت استقبال می کنیم. هرچند در شرایط و روزگار فعلی صداقت بیش از حد بارها به ضررمان تمام شده است! با این حال دست از ارزش هایمان بر نمیداریم و دیگران و قوانین حاکم نمی توانند ذهنیت ما را تغییر دهند(ارزش هر کس به کاری است که انجام می دهد نه کاری که منتظر است دیگران در حقش انجام دهند!). بنابراین در این مورد هم تا جای امکان با شما شفافانه صحبت می کنیم. 

 

مهمترین مواردی که قیمت گذاری برنامه های منتورینگ گل ارن را تحت شعاع قرار می دهند، به شرح زیر هستند:

 • تعداد تسک هایی که انجام می دهید.(هر تسک با توجه به اینکه توسط افراد متخصص تعریف می شود و فرایند مشخصی را با ایشان طی می کنید، بین ۶ تا ۱۵ درصد مبلغ کل پرداختی شما را شامل خواهد شد)
 • نظارت، ارزیابی و مدیریت برنامه شما توسط مدیر برنامه و کارشناس تجربه انسانی تان(با توجه به اینکه ایشان افرادی متخصص و ارزشمند هستند، به طور متوسط ۱۰ تا ۱۵ درصد از کل مبلغ پرداختی شما شامل این بخش می شود)
 • هزینه های فنی مربوط به وبسایت، خرید ابزارها و…(که تا ۱۰ درصد از مبلغ پرداختی شما را شامل می شود)
 • هزینه های مربوط به تبلیغات و بازاریابی(قطعا هر کسب و کاری بدون شناخته شدن نمی تواند ادامه حیات دهد. البته ما تاکنون کمترین مبلغ را به این کار اختصاص داده ایم(متاسفانه و خوشبختانه!). چیزی کمتر از ۵ درصد کل مبلغ پرداختی شما مربوط به این بخش است)
 • هزینه های قانونی و مربوط به نگهداری کسب و کار( که شامل مالیات، تغییرات شرکت،‌ تمدید مجوزهاست که حدود ۱۰ درصد دیگر از مبلغ کل پرداختی شما را شامل خواهد شد)
 • حقوق، دستمزد و بیمه منابع انسانی( این رقم در کسب وکارهای خدماتی بیشترین تاثیر را در مبلغ نهایی خواهد گذاشت. اما چون قبلا ما دو بخش مهم آنرا جدا کرده ایم، و سعی کرده ایم اندازه تیم اصلی گل ارن را نیز بسیار کوچک نگه داریم،‌ خوشبختانه! کمتر از ۱۰ درصد مبلغ پرداختی شما مربوط به این بخش است)
 • هزینه های جاری کسب و کار مانند:‌اجاره دفتر، خرید تجهیزات، یوتیلیتی و… که حداقل ۵ درصد از مبلغ پرداختی شما را شامل می شود.
 • بنابراین بازه سودی که از هر درآمد نصیب کسب و کار می شود(که در این مرحله صرفا بایستی در توسعه و زیرساخت هایش هزینه شود و قرار نیست به جیب سهامداران برود) بین ۵ تا ۲۰ درصد متغیر است!

 

 این در حالی است که با نرخ تورم فعلی این میزان سود دهی برای هیچ کسب و کاری قابل قبول نیست و از این بابت گل ارن برای بانکها و سرمایه گذار ایرانی جذابیتی ندارد! 

واقعیت این است که ما به عنوان خلق یک اثر هنری به کارمان نگاه می کنیم نه صرفا یک منبع درآمدی پرسود!‌ ما از همان ابتدا می دانستیم چنین کسب و کارهایی در ایران به چه سرنوشتی دچار خواهند شد و با دید باز تصمیم گرفتیم وارد حوزه ای شویم که بسیار دوستش داریم و به راحتی دست از آن نمی کشیم.

ما یک رویکرد کاملا متفاوتی به فرایند یادگیری داریم. شما فرصت این را دارید که هرآنچه را یاد می گیرد بلافاصله در انجام تسک هایتان استفاده کنید. در واقع برنامه ها به گونه ای طراحی شده اند که خروجی کارهایتان مستقیما به عنوان نمونه کار در رزومه و یا سایت شخصی شما درج شوند. 

تسک ها و پروژه ها را منتورهایی تعریف میکنند که حداقل ۳ سال سابقه کار متمرکز و تایید شده در حوزه شغلی مربوطه دارند و همچنین در نهایت نیز خروجی کار شما را بررسی و ارزیابی می کنند. این کار باعث می شود مهارت های شما نیز متناسب با نیاز بازار کار و کارفرمایان شکل بگیرد و رشد کند.

بله. تمامی برنامه های منتورینگ ما به صورت کاملا آنلاین و غیر همزمان است. تمامی جلسات شما با منتورها، مدیر برنامه و کارشناس تجربه انسانی ما از طریق ابزارهایی مانند گوگل میت، اسکایپ و… انجام می شوند که باعث می شود آمادگی خوبی برای دورکاری کردن نیز کسب کنید. 

بنابراین هر زمان از روز را می توانید صرف یادگیری و انجام تسک هایتان کنید. که البته به این معنا نیست که شما در طی این مدت تنها هستید. همانطور که گفتیم به صورت منظم در جلسات هفتگی شرکت می کنید. همچنین ما ماهانه رویدادهایی با حضور سایر منتی برگزار میکنیم که می توانید در آنها نیز به صورت رایگان شرکت کنید.

در هر تسک یک بخش ویژه به عنوان دانش مورد نیاز وجود دارد که در این بخش دو نوع منبع برای شما تعریف می شوند. منابع یادگیری کاملا رایگان و یا منابع غیر رایگان که به انتخاب خود و با مشورت منتور می توانید از آنها استفاده کنید. 

همچنین گل ارن با تعدادی از سایت های ایرانی مانند مکتبخونه و سکان آکادمی قرارداد همکاری دارد که در میتوانید از دوره ها و منابع یادگیری آنها با پرداخت مبلغ بسیار پایینی استفاده کنید.

با توجه به اینکه تمامی برنامه های منتورینگ گل ارن، کاملا شخصی سازی می شوند و متناسب با سطح و شرایط هر منتی مسیر شغلی و تسک ها تعیین می شوند، با هر پیش زمینه ای می توانید وارد برنامه شوید. 

چنانچه تازه کار باشید، تسک های ساده تر و چنانچه قبلا تجربه کار داشته باشید، تسک های با سطح متفاوتی برای شما تعریف می شوند. 

همچنین اگر دانش فنی کافی نیز برای انجام تسک ها نداشته باشید، طبق مسیر یادگیری که برای شما تعریف می شود، حین انجام تسک ها دانش خود را نیز ارتقا می دهید.

ما رویکرد متفاوتی نسبت به آموزش داریم و نمی خواهیم شما را مجدد درگیر کورس ها و دوره ها طولانی و از جایی به بعد خسته کننده کنیم. شما برای رشد شغلی و یا ورود به بازار کار نیازمند کسب تجربه، مهارت و نمونه کار هستید که ما مستقیما با انجام تسک ها به سراغ این کار می رویم. 

اما هرگز آموزش را از کارمان حذف نمی کنیم. در تسک شیت شما قسمتی تحت عنوان مسیر یادگیری و منابع یادگیری، قید شده که منتورها با شناختی از آن حوزه شغلی دارند، مسیر یادگیری رو برای شما ترسیم می کنند. در طی جلسات منتورینگ هم که بین ۴ تا ۶ جلسه برای هر تسک با منتور به صورت اختصاصی خواهید داشت، سوالاتتان را میپرسید و منتور هم شما را راهنمایی می کند. 

نکته مهم دیگر اینکه اکثر دوره هایی که به شما معرفی می کنیم یا رایگان هستند تا جای ممکن شما مبلغ اضافه تری برای آموزش پرداخت نکنید. 

همچنین ما با تعدادی از بهترین وبسایت ها و سازمان های آموزشی ایرانی قرارداد همکاری داریم که محتوای آموزشی آنها را با قیمت بسیار مناسبی در اختیار منتی های گلرن قرار می دهیم.

در حالت کلی پاسخ به این سوال بستگی به پوزیشن شغلی، برنامه منتورینگ، کشور و یا شرکت مقصد شما دارد. برای برنامه های دیتا ساینس و برنامه نویسی وب نمونه کارهایتان در داخل و خارج از کشور قابل استفاده است.
اما برای پوزیشن شغلی دیجیتال مارکتینگ یا طراحی رابط کاربر ممکن است به این شکل نباشد. بهتر است متناسب با جدی ترین هدفی که تا ۱ سال آینده دارید مسیر شغلی تان را انتخاب کنید نه بر اساس احتمالات و شرایط نامشخص.

زمانی که تسک شما توسط منتور و مدیر برنامه طراحی شد، تاریخ و زمان جلسات منتورینگتان نیز در آن مشخص می‌شوند و در شیت همان تسک به اطلاعتان میرسد. اگر به هر علت نیاز به تغییر در زمان و تاریخ جلسات وجود داشته باشد، موضوع را از طریق ایمیل به مدیر برنامه و منتورتان اطلاع می دهید. همچنین جلسات منتورینگ (Mentoring Sessions) از طریق پلتفرم های رایج مثل گوگل میت و اسکایپ برگزار میشوند.

که جلسه اول و آخر را منتور از پیش تعیین می کند و سایر جلسات را شما طبق نیاز و در خلال انجام تسکتان در کلندر منتور ست می کنید.

لازم است بدانید جلسات منتورینگ بین ۲۰ تا ۴۰ دقیقه به سبک و سیاق مشخصی برگزار می شوند و شما بین جلسات با منتورتان در ارتباط هستید و از فیدبک های ایشان و حمایت مدیر برنامه و کارشناس تجربه انسانی گلرن نیز استفاده می کنید.

برای پاسخ دادن به این سوال باید فرق بین تسک واقعی وتسک تمرینی یا پایلوت رو مشخص کنیم. اگر منظور از تسک واقعی صرفا این باشد که از کاری که انجام می دهیم حقوق دریافت کنیم، هیچ یک از تسک های برنامه های منتورینگ گلرن، به این صورت نیستند. اما اگر منظورمان از تسک واقعی این باشد که تسک هایی انجام دهیم که برگرفته از نیاز روز بازار کار باشند و انتظاراتی که کارفرما از ما در فضای واقعی محیط کسب و کار دارد، تسک هایی که در گلرن تعریف می‌شوند دقیقا متناسب با این فضاست.

به دو علت:
۱- منتورها افرادی هستند که از تجربه و سابقه کار کافی برخوردار بوده و الزاماتی که گلرن برای منتور شدن دارد را تا حد مطلوبی برآورده کرده اند.
۲- هدف و تمرکز ما بر این است که متناسب با آخرین تغییراتی که در بازار کار اتفاق می افتد فرایند اجرای برنامه‌های منتورینگ را بروزرسانی کنیم. و همینطور تسک هایی که تعریف می کنیم متناسب با همین فضا ست.

تا منتی ها بعد از اینکه برنامه‌ و دوره منتورینگشان تمام شد، بتوانند این تسک ها را به عنوان نمونه کار و پرتفولیوی قوی در رزومه شان قید کرده و در جلسات مصاحبه نیز از این بابت دستشان باز باشد.

"*"فیلدهای ضروری را نشان می دهد

رمز عبور

( Job Migration - Career Path)​

مهارت و تجربه خود را با برنامه منتورینگ گلرن به شکل فرد به فرد، طی 8 ماه و با انجام ۱۲ تسک اختصاصی در کنار منتورهای متخصص ارتقا دهید و آماده فرود در پوزیشن شغلی دلخواهتان در  بازار کار اروپا و آمریکای شمالی خواهید شد. 

مهاجرت شغلی مطمئن را در کنار منتورهای مسیر شغلی تسهیل می کنیم

تمامی جزییات برنامه منتورینگ ما با تمرکز بر مهاجرت شغلی شما طراحی و اجرا میشود. در کنار انجام تسک و برگزاری جلسات منظم با منتور متخصص، وارد برنامه منتورینگ شغلی نیز خواهید شد که طی آن بازنگری و اصلاح رزومه، سایت شخصی و صفحه لینکدین و همچنین تمرین جلسات مصاحبه نفر به نفر(که همگی به زبان انگلیسی هستند) به شما کمک می کند تا برای رسید به شغل ایده آلتان به سطح آمادگی قابل قبولی برسید.

این مسیر شغلی مناسب شماست اگر.....

چه طور شما را برای مهاجرت شغلی آماده می کنیم؟

با انجام به موقع و هدفمند تمامی اقدامات زیر:

"*"فیلدهای ضروری را نشان می دهد

رمز عبور

برای مشاهده عناوین دوره های آموزشی صفحه را اسکرول کنید.

دوره های آموزشی مکتب خونه

در راستای همکاری دو جانبه ما با تیم مکتبخونه، امکان دسترسی منتی های گُل اِرن با هدف پر کردن گپ بین دانش تئوری و مهارت عملی، بدون محدودیت و به مدت ۱ سال، به تمامی دوره‌های آموزشی سایت مکتب‌خونه وجود دارد.
این دوره‌های آموزشی در موضوعات متنوع و سطوح مختلفی توسط برجسته ترین مدرسان ایرانی(نظیر جادی میرمیرانی، عادل طالبی، احسان طریقت، وحید نائینی، احسان گازار و…)، مدرسان بین‌المللی و دانشگاهی (مثل دانشگاه هاروارد)  ارائه شده‌اند.
با استفاده از این سرویس شما می‌توانید علاوه بر تکمیل دانش مورد نیاز خود جهت هرچه بهتر انجام دادن تسک ها، علایق و نیازمندی‌های شخصی و فردی خود را نیز تا حد زیادی دنبال کنید. لطفا برای جزئیات بیشتر به خود سایت مکتب خونه مراجعه کنید.برای این منظور نیازی به ثبت نام و ساخت پروفایل در این سایت نیست و ما از طریق پنل سازمانی دسترسی های لازم را برایتان ایجاد می کنیم.است.

ویژگی های این روش:

(در طی این مدت به محتوای تمامی این دوره ها که حدود ۵۱۳ دوره غیر رایگان به ارزش بیش از ۴۰ میلیون تومان است، دسترسی نامحدود دارید. البته سایت مکتب خونه بیش از ۷۰۰ دوره رایگان دیگر هم دارد)نکات:

با توجه به پرداخت مبلغ مشخص و خرید اکانت (طبق قرارداد دوجانبه و سازمانی بودن این سرویس)، از ارائه این امکان به غیر از منتی های گُل ارن معذور هستیم.

تا ۷ روز کاری پس از پرداخت، دسترسی شما با استفاده از ایمیل شخصی تان در سایت مکتب خونه ایجاد خواهد شد.

برای آشنایی بیشتر شما عناوین برخی از دوره های آموزشی را به همراه لینک مستقیم آنها، در ادامه لیست کرده ایم: 

 برنامه‌نویسی و IT:

۲- زبان‌های خارجی

۳- مدیریت و کسب و کار

۴- مالی و سرمایه‌گذاری

۵- هنر

۶- مهارت‌های زندگی

۷- دیجیتال مارکتینگ

 •  سئو

 •  شبکه های اجتماعی

 •  بازاریابی محتوا

 •  ابزارهای دیجیتال مارکتینگ

 •  تبلیغات آنلاین

 •  اصول دیجیتال مارکتینگ

 •  ایمیل مارکتینگ

 •  کلمات کلیدی

 •  تولید محتوا

 •  گوگل آنالیتیکس

 •  تبلیغات کلیکی

۸- فنی و مهندسی

۹- علوم پایه، انسانی و پزشکی

مهاجرت شغلی و کاری گلرن راهنمای مهاجرت گلرن
کتابچه راهنمای
مهاجرت شغلی در سال ۲۰۲۳
(برای تازه کارها)
برای دانلود رایگان ایمیلتان را ثبت کنید

"*"فیلدهای ضروری را نشان می دهد