تو به سیاره “ما” دعوت شدی!

تجارب ارزشمندت را به دستان توانمند گره بزن و پرواز را نشانه بگیر.

همه ما به واسطه سال های متمادی کار و تلاش به درکی از پارامترها و معادلات زندگی و محیط کار رسیده ایم و همواره نیز در حال کنکاشیم. طبیعتا اگر افراد با سابقه و مجرب در طی یک فرایند سازنده چراغ راه همتایان خود در یک موضوع یا پوزیشن شغلی خاص باشند، طی کردن راه به ویژه در مسیر شغل به فعالیتی لذت بخش با اثر بخشی بالاتری تبدیل خواهد شد.

ویدئوی معرفی

جلسه هماهنگی منتورینگ با نیکیتا از دوبی
درباره پخش ویدیو جلسه هماهنگی منتورینگ با نیکیتا از دوبی

منعطف طبق شرایط شما

خودتان با توجه به زمان و تمرکز کاری تان تعداد منتی ها و تسک هایی که طی ماه انجام می دهید را مشخص می کنید.

درآمد منطقی در کنار یادگیری

در همکاری بلند مدت باهم، آورده مالی شما به همراه دانش تان در زمینه منتورینگ به سطح بالایی خواهد رسید.

بروز رسانی برنامه منتورینگ

با تغییر نیاز بازار کار و سازمان ها، برنامه منتورینگ نیز متناسب با آن بروزرسانی می‌شود.

آنلاین و آفلاین

تمامی ارتباطات ما و مراحل ارزیابی، تعریف تسک، برگزاری جلسات منتورینگ و… به صورت آنلاین و یا غیرسنکرون است.

کارآموزی به سبک منتورینگ چیست؟
یک رابطه فرد به فرد میان حداقل دو نفر را در نظر بگیرید که در آن، یکی از طرفین نیازمند ارتقای تجربه، توانمندی و مهارت هایی در زمینه خاصی است. که لازم است آنها را به تدریج و در طی زمان و از طریق یک سیستم و فرایند مشخصی کسب کند. ما تمامی اقدامات در طی این مسیر را «سیستم منتورینگ»، در چارچوب پوزیشن شغلی خاصی را «برنامه منتورینگ» و در قالب خروجی و دستاوردهای مشخصی را «مسیر شغلی» در نظر میگیریم. که برنامه ریزی و طراحی اش متناسب با هر «منتی» متفاوت است. پس از طی فرایند ارزیابی، برنامه منتورینگ مشخص می شود و سپس منتی از بین سه مسیر شغلی: آمادگی برای بازار کار، تغییر شغل و استخدام و ورود به بازار کار بین المللی یکی را متناسب با اهداف و شرایط خود انتخاب کرده و ماجراجویی اش را در کنار «مدیر برنامه»، «منتور متخصص»، «منتور شغلی» و «کارشناس تجربه انسانی» آغاز می کند.

منتور(Mentor)

کسی است که نقش یک راه بلد را برای یک منتی یا همان کارآموز تازه کار و کم تجربه در مواجهه با چالشهای احتمالی در طی کردن مسیر خاصی بازی میکند. منتور را میتوان از بین نیروهای حال حاضر سازمان ها و یا خارج از آن انتخاب کرد.

منتی(Mentee)

منتی (کارآموز یا کارجو) شخصی است تازه کار و یا با سابقه کار؛ که به کمک برنامه های منتورینگ، برای موقعیت شغلی مشخصی طی زمان و مسیر شغلی خاصی به توسعه مهارتهای تخصصی و فردی مورد نیاز سازمان ها یا بازار کار مشغول است.

تسک (Task)

برای هر منتی متناسب با سطح، شرایط، هدف و نیاز بازار کار، تعداد مشخصی تسک(با فرمت تسک شیت گلرن) توسط منتور تعریف می شود. منتی در کنار منتور و تحت سیستم منتورینگ گلرن، این تسک ها را با هدف آشنایی با بازار کار، ورود به بازار کار و یا مهاجرت کاری انجام می دهد.

اهداف منتورینگ

  • پر کردن گپ توانمندی نیروی انسانی با نیاز بازار کار
  • ارتقای سطح تخصصی و رفتاری در منتی ها
  • رشد و توسعه فردی دو طرفه منتور و منتی
  • کمک به سازمان ها برای جذب و نگهداشت 
  • رسیدن به آمادگی جهت ورود به بازار کار جهانی

فلسفه وجودی ما

ما آمده ایم تا ورق را برگردانیم! دنیا دیگر جای کلی گویی و کل نگری نیست. نمی توان با سیستم آموزشی و روش های تربیت نیروی سنتی به نیاز سازمان ها و نیروی کار پاسخ داد. همه ما از واحدهای درسی بی هدف، دوره های آموزشی جامع و بدون نتیجه، سیستم آموزشی کند و کهنه خسته شده ایم و اعتمادمان را هم نسبت به آنها از دست داده ایم.گلرن دائما به یک سوال پاسخ می دهد:

آیا راه بهینه تری هم وجود دارد که هم شرکت ها و هم کارجویان به اهدافشان برسند؟

مأموریت ما

«ماموریت ما ایجاد یک بستر و سیستم منتورشیپ کارآمد در حوزه های شغلی مشخص برای سازمان ها و افراد با هدف پاسخگویی به نیاز شرکت ها برای داشتن نیروهای متناسب و ماندگارتر است. ما این کار را از طریق ایجاد شبکه کاملی از ذی نفعان و اجرای فرایندهای نظارتی ویژه هر فرد انجام می دهیم.»

با تیم برنامه منتورینگ آشنا شوید

"مدیر عملیات و برنامه های منتورینگ"

تسک ها را اعتبارسنجی می کند، تسک مناسب را به هر یک از منتی ها محول می کند، و قبل از لینک کردن منتور به منتی، از جنبه های مختلفی هر دو را ارزیابی و بررسی می کند.

فردی کلیدی که تمام جنبه های برنامه شما را مدیریت می کند.

"مشاور و منتور شغلی"

در هر بخشی که به موفقیت شغلی شما کمک کند، کنارتان هستند. از تحلیل بازار کار(ایران و بین الملل) تا اصلاح رزومه، برند سازی شخصی و تمرین برای جلسات مصاحبه کاری.

یک منتور با سابقه کاری حداقل ۱۰ ساله است.

"منتور تخصصی"

آنها در طی کل مسیر، با همکاری مدیر برنامه تسک های شما را آماده می کنند و در جلسات منتورینگ به شما بازخوردهای سازنده می دهند. آنها علاوه بر تخصص لازم است از قدرت ارتباط و شبکه غنی برخوردار باشند.

یک متخصص با حداقل ۳ سال تجربه در زمینه شغلی خاص

"کارشناس تجربه انسانی و عملیات"

مشاور برنامه شما متعهد است که از موفقیت در هر جنبه ای از تجربه شما در طول برنامه اطمینان حاصل کند و در طی چالش های احتمالی شما را تنها نمی گذارد. ما در گلرن به آنها کارشناس تجربه انسانی(HX) هم می گوییم.

برای پشتیبانی و افزایش همدلی کنارتان است.

فرآیند منتورینگ در گلرن

1- انجام مصاحبه

ابتدا لازم است در قالب انجام مصاحبه٬ بررسی سوابق و کارهای قبلی٬ واگذاری یک تسک ارزیابی و… سطح منتی برای منتور مشخص شود.(این کار برای هر منتی یکبار و متناسب با «فرم مصاحبه منتور» انجام و ثبت می شود)

2- تعریف تسک

سپس  تسک منتی متناسب ایشان با جزییات کامل و شفاف تعریف می شود. به شکلی که منتی به عنوان یک دستورالعمل و نقشه راه بتواند حین انجام تسک از آن استفاده کند٬ در تسک شیت تعریف شده و جهت بررسی برای مدیر برنامه منتورینگ / ناظر تسک (Task Organizer)  یا مالک محصول(ممکن است منتی در فرایند منتورشیپ در سازمان خاصی باشد که در این مورد نماینده سازمان در نقش مالک محصول نقش اصلی را بازی می کند) ارسال می شود.(مدت زمان هر تسک منتی حداقل ۲ هفته و حداکثر ۴ هفته تقویمی است. با فرض اینکه ایشان روزانه ۴ ساعت زمان صرف انجام تسک و به همین میزان نیز صرف یادگیری و رشد فردی خود خواهد کرد). جزییات دقیق در مورد چگونگی تعریف و استخراج تسک در فایل راهنما ضمیمه تسک منتی هاست.

3- بررسی تسک توسط مدیر برنامه

مدیر برنامه، تسک منتی را بررسی کرده و ۲ حالت اتفاق می افتد: ۱- تسک تایید می شود. ۲- تسک نیاز به اصلاحات دارد ( متناسب با نظراتی که ناظر تسک روی بخش های مختلف تسک منتی بیان می کند). پس اینکه تسک نهایی شد، منتور شروع تسک را از طریق ایمیل به منتی اطلاع رسانی می کند. (منتی قبلا لینک تسک خود را پس از آنبوردینگ و ورود به سیستم منتورینگ گلرن دریافت کرده است ) سپس منتور در جلسه اول منتورینگ نحوه انجام تسک، خروجی های مورد انتظار آن و موانع و راهکارهای مواجهه با آنها را  برای منتی شفاف کرده و وی را در مسیر یادگیری و انجام درست تسک هدایت می کند.

4- تنظیم جلسات منتورینگ

در ادامه منتور طی جلسات منتورینگ اطمینان می یابد که منتی حین انجام تسک ها سرفصل های آموزشی را صرفا متناسب با مسیر آموزشی همان تسک طی می کند و در روند انجام تسک خود تا رسیدن به خروجی های مورد انتظار قرار دارد. این کار در قالب جلسات از پیش تعریف شده متورینگ(صرفا آنلاین و ترجیحا در گوگل میت) با ایشان صورت می پذیرد. لازم است که، مسیر آموزشی مورد نیاز نیز توسط خود منتور و در قالب فایل٬ معرفی دوره٬ توضیحات خود منتور و… برای منتی آماده شود و در تسک ایشان نیز آورده شود.

5- پیگیری و پشتیبانی

در جلسات منتورینگ لازم است تمرکز بر کار انجام شده ‌ی متناسب با هدف تسک و خروجی های مورد انتظار هر منتی باشد و پیگیری و پشتیبانی(منتی بین جلسات منتورینگ و از روش های مشخصی بتواند سوالاتش را از طریق ایمیل، اسلک یا هر ابزار دیگری با شما در میان بگذارد و در همان روز پاسخ مناسبی دریافت نماید)  لازم توسط منتور نیز متناسب با سطح، سرعت و خروجی وی به صورت منظم انجام شود. تاریخ این جلسات در همان  تسک منتی  از پیش تعیین میشود و هر گونه تغییر در آن نیز باید به تایید ناظر تسک برسد. 

6- بررسی جزییات و خروجی های منتی

لازم است منتی هر هفته گزارش اقدامات انجام شده خود را در شیت مربوطه(که در همان لینک تسک شیت قرار دارد) ثبت کند. همچنین پس از آنکه منتی تسک خود را به پایان رسانید ( پیش یا پس از سر رسید تسک) می بایست فرم گزارش تسک را تکمیل کرده و منتور پس از بررسی جزییات و خروجی های ایشان و تطبیق دادن آن با گزارش منتی٬ نظر خود در مورد عملکرد وی را در گزارشش از طریق «فرم ارزیابی منتور» منعکس خواهد کرد. سپس عملکرد منتی در کمیته ارزیابی عملکرد بررسی و تصمیمات و اقدمات لازم متناسب با آن توسط ناظر تسک اتخاذ می گردد. *در این مرحله منتی تمامی سوالات مربوط به چگونگی تکمیل فرم گزارش را از کارشناس HX خود می پرسد و نیازی نیست منتور در این زمینه اقدامی انجام دهد.

7- بستن تسک و تعریف تسک جدید

با نظر مدیر برنامه منتورینگ حین انجام تسک فعلی یا پس از تحویل گزارش توسط منتی و بسته شدن تسک، در صورت نیاز تا چند روز پیش از پایان تسک فعلی ناظر تسک با منتور برای تعریف تسک جدید هماهنگ شده و متناسب با مسیر شغلی منتی فرایند این تسک مجددا انجام می شود. 

نکته: برای هر تسک منتی همین تسک منتور برقرار بوده و نیازی به تعریف تسک جدید منتورینگ نیست.

بروز رسانی و یادگیری مداوم دانش و مهارت ارزشمند منتورینگ از منابع مختلف نظیر این لینک و این لینک

کار با ابزارهای گوگل نظیر: گوگل میت، گوگل شیت، گوگل داک،  گوگل شیت و…

1- ارزیابی عملکرد متناسب با تسک و خروجی های هر منتی طبق روش کاری شرکت
2- رسیدن به سطح آمادگی کار با مدل ها و سیستم های منتورینگ روز دنیا
3- تعریف تسک و کار برای هر منتی متناسب با تسک استاندار

منتور علم داده

(Data-Mentor)

منتور دیجیتال مارکتینگ

(Digital-Marketing-Mentor)

منتور تحلیل گر تجربه کاربر UI/UX

(UX-Analyst-Mentor)

منتور برنامه نویسی بک اند وب

(Back End Web Mentor)

منتور فرانت اند وب

(Front-End-Web-Mentor)

منتور تحلیلگر داده های مالی

(Accounting-analyst-mentor)

فرآیند ارزیابی منتور در گلرن

تکمیل فرم درخواست ارزیابی
پس از مطالعه این برگه و چنانچه علاقه مند به همکاری با گلرن به عنوان منتور هستید، میتوانید "فرم ارزیابی" را تکمیل نمایید. و یا با تنظیم قرار ملاقات با همکاران منابع انسانی ما سوالاتتان را طی یک جلسه آنلاین یا تلفنی بپرسید.
1
تعریف تسک آزمایشی
در صورتیکه پس از تکمیل فرم ارزیابی از حداقل شرایط کافی برای همکاری برخوردار باشید، به صورت خودکار به برگه "تعریف تسک آزمایشی" هدایت خواهید شد. در آنجا راهنما + ویدیو را مشاهده کرده و پس از دانلود تمپلیت تسک شیت گلرن، یک تسک دلخواه تعریف کرده و جهت شروع فرایند ارزیابی آن را به ایمیل مدیر برنامه ارسال می کنید.
2
مصاحبه با مدیر برنامه یا مدیرعامل
پس از بررسی تسک شما چنانچه به طور کامل مورد تایید مدیر برنامه منتورینگ گلرن باشد، یک جلسه با ایشان و مدیرعامل خواهید داشت. در غیر اینصورت ایشان کامنت های اصلاحی و تکمیلی را به ایمیل شما ارسال خواهند کرد که پس از بررسی مجدد و در صورت تایید تسک تعریف شده از جانب شما، جلسه مصاحبه برگزار می گردد.
3
همکاری آزمایشی
پس از ورود به مرحله همکاری رسمی و در صورتیکه سابقه منتورینگ تحت سیستم منتورینگ گلرن نداشته باشید، لازم است تا ۴ تسک اولتان را به صورت آزمایشی(با دریافت دستمزد کمتر) در کنار مدیر برنامه و منتی یا منتی ها انجام داده و پس از آن در صورت تناسب شرایط شما با گلرن و بالعکس، وارد شروع همکاری رسمی خواهیم شد.
4
شروع همکاری رسمی
در این مرحله یک قرارداد آنلاین بین ما امضا می گردد. که در طی آن هر دو تعهدات و وظایفی را قبول خواهیم کرد. که مهمترین آنها همکاری حداقل ۱ ساله و تعریف تعداد مشخصی تسک و منتورینگ منتی های عزیزمان است.
5

مهشید کهندل

دوره منتورینگ فرصت خوبی است برای شناخت استعدادها و توانایی های فردی و پرورش آنها. توصیه به منتی ها: هدف اصلی خودشان را تعیین کنند و سعی کنند روی آن متمرکز بمانند. در راستای هدف شان پیش بروند.

امتیاز به عملکرد منتی

رضایتمندی از تیم منتورینگ

حمید احسانی

با توجه به رشد روزافزون ابزارها و آموزش‌ها، سردرگمی منتی ها در هر حوزه شغلی گریزناپذیر است. درنتیجه بهترین رهیافت برای کسب مهارت در زمینه علم داده (DataScience) روبرو شدن با چالش‌های دنیای واقعی و دستیابی به مهارتهای متناسب هست، از اینرو برنامه منتورینگ گلزن را یک ایده‌ی کاملا نو و موثر ارزیابی می‌کنم. توصیه به منتی ها: دستیابی به نتیجه موثر نیازمند اختصاص وقت و تلاش بوده و هست، از اینرو برای دریافت خدمات منتورینگ باید زمان و انرژی مناسبی لحاظ شود.

امتیاز به عملکرد منتی

رضایتمندی از تیم منتورینگ

صدرا عزیزی

مزایای کار با گلرن فرصتی برای فعالیت تحت عنوان منتور برای تربیت کارآموزان و همچنین تایم کاری آن است که شناور است و با توجه به تایم خود منتور تنظیم میشود. معایب گلرن پرداخت هایی که دیر تر از موعد مقرر انجام میشود. توصیه به منتی ها:‌ پیشنهاد ها و محدوده ای که منتور ها برای آن ها در هر تسک ترسیم می کنند را به طور دقیق دنبال کنند.

امتیاز به عملکرد منتی

رضایتمندی از تیم منتورینگ

ایمان عباسی

به طور کلی اینکه هدف گلرن آماده سازی افراد برای کار کردن در محیط واقعی است، شرایط مناسب هست و آینده روشنی برای افرادی که در فرآیند منتورینگ هستند می‌بینم. توصیه به منتی ها: حتما در ابتدا با جستجو و کمک منتورها مسیر شغلی درست را انتخاب کنند تا بعد از شروع کار دل سردی یا عدم علاقه برایشان ایجاد نشود. برنامه تعیین شده برای دوستان حاصل زحمات چندین ساله هر کدام از منتورها می‌باشد و قطعا مسیر را به خوبی می‌شناسند، منتی‌ها سعی کنند که به درستی از آن پیروی کنند.

امتیاز به عملکرد منتی

رضایتمندی از تیم منتورینگ

فرشید امامی

ب طور کلی هماهنگی و پاسخگویی همه اعضای مشغول در گلرن بشدت راضی کننده بود. همه اعضای تیم در یک جهت مشخص حرکت میکردن. تنها مسئله ای ک فک میکنم میتونه بهبود پیدا کنه، بازه زمانی نسبتا زیاد، ک برای تحلیل تسک و بررسی اون صرف میشه. هدف من: ادامه دادن مسیرم به عنوان یک برنامه نویس بک اند. تیم گلرن و برنامه ریزی های این مجموعه به تقویت توانایی های من کمک زیادی کرد.

تعداد تسک ها

رضایت از منتورینگ

امتیاز منتور

محمد جواد امینی بیات

سیتمی کاملا متفاوت و بروز بود. که البته یکسری خلا هایی هم داشت که می‌تونست مسیر رو راحت‌تر و لذت‌بخش تر کنه؛ مثل استفاده از Microsoft teams به جای واتس‌اپ و گوگل میت و همچنین داشتن پنل کاربری برای هر فرد در وبسایت برای تعریف تسک و ارائه ی گزارش. هدف من:‌ با مفاهیم پایه کامل آشنا بشم و تجربه ی انجام پروژه ی واقعی رو داشته باشم که تا حدودی به همش رسیدم.

تعداد تسک ها

رضایت از منتورینگ

امتیاز منتور

نیلوفر صحرائی

در کل فرآیندی خوب،حرفه ای و کارآمد دارد. تسک ها نیاز به شفافیت بیشتری دارند. بعضی از تسک ها نیاز به تجربه ی حضور در سازمان ها دارند و مسیر شغلی با توجه به هدف منتی و استعداد او تعیین می‌شود.

تعداد تسک ها

رضایت از منتورینگ

امتیاز منتور

علی سلطانی

منتورینگ خوب بود و اگر بشود منتی قبل از شروع دوره و انجام تسک ها با منتور خود آشنا شود و خودش انتخاب کند بنظرم بهتر است. هدف من: تبدیل شدن به یک برنامه نویس موفق و کار آمد بود که برنامه های خوبی بتونم پیاده سازی کنم و در آمد خوبی هم داشته باشم. و با توجه به تلاش خودم و کمک منتور ها و تیم پشتیبانی گلرن به تقریبا 30 تا 40 درصد اون چیزی که میخوام رسیدم.

تعداد تسک ها

رضایت از منتورینگ

امتیاز منتور

هانیه جانثاری

اینکه میتوانیم مسیر اسان تر و با بهره وری بیشتر را پیدا کنیم خوب است و اینکه کارگاه های اموزشی برای ورود به بازار کار دارید هم مفید میباشد

تعداد تسک ها

رضایت از منتورینگ

امتیاز منتور

علی شاهی

به نظر من این برنامه خیلی عالی هست ومیتونه خیلی کمک کنه هم به من منتی و هم به شرکت هایی که دنبال نیروی کار میگردن. هدف من: بتونم در یه جایی باشم که هم مجبور باشم تسکی رو انجام بدم و هم بتونم توی جایی که بلد نیستم از یه کسی کمک بگیرم و حلش کنم و این به لطف تیم عالی و بزرگ گلرن حل شد.

تعداد تسک ها

رضایت از منتورینگ

امتیاز منتور

الهه ابراهیمی

پلن برنامه منتورینگ بسیار ایده آل و کارآمد بوده ولی باتوجه به هدف منتی و شرکت گلرن می بایستی در جهت کمک به منتی این برنامه واقعی تر اجرا شود. هدف من: یادگیری زبان های برنامه نویسی حوزه فرانت اند و در عین حال به کارگیری آنها در پروژه های عملی بوده که این هدف به وصرت واقعی عملی شده.

تعداد تسک ها

رضایت از منتورینگ

امتیاز منتور

آسیه مجلسی

خوب بود. اولش واقعا شروع سختی داشتم. چون زمانی که تایم ازادم زیاد بود شروع دوره با تاخیر تقریبا زیادی شروع شد. و خب در حینش کرونا گرفتم که خب کار را سختتر کرد. من واقعا هفته اول سر در گم بودم ولی بعدش بهتر شد...و به نظرم از یه جایی به بعد که جلسات شروع شد و اینکه نوع گفتار آقای عباسی را بهتر درک کردم و خیلی لذت بخش شده بود. هدف من: میخواستم برای بازار کار دیتا ساینس آماده بشم و هنوز واقعا نمیدونم دقیقا کجای مسیر هستم.

تعداد تسک ها

رضایت از منتورینگ

امتیاز منتور

حسین سلحشور

خوب بود. خیلی دوستانه و دو طرفه. این تسک ها باعث شد تا خیلی از مهارت های مورد نیازم رو افزایش بدم هدف من: تسلط بر مفاهیم دیتا آنالیز

تعداد تسک ها

رضایت از منتورینگ

امتیاز منتور

محمد رضا رفسنجانی

عالی. این برنامه هم تا حد زیادی کمکم کرده ولی مشکلاتی هم هست که داره یکمی اذیت میکنه. هدف من:‌ بتونم تو حوزه وب پیشرفت کنم و بتونم در بخش فرانت اند فعالیت کنم.

تعداد تسک ها

رضایت از منتورینگ

امتیاز منتور

منتور های گلرن

Mahan Jafari

Mahan Jafari

Frontend Developer

Front-end web developer Mentor

Mostafa Saber

Mostafa Saber

Social media marketing specialist

Digital Marketing Mentor

Borhan Ebnoddin Hamidi

Borhan Ebnoddin Hamidi

Content marketing specialist

Digital Marketing Mentor

Pouya Mozaffar Magham

Pouya Mozaffar Magham

Frontend Engineer

Front-end web developer Mentor

Ahmad Esmaili

Ahmad Esmaili

Backend Developer

Back-end web developer Mentor

Sadra azizi

Sadra azizi

SEO specialist

Digital Marketing Mentor

Mohammad Naderi

Mohammad Naderi

Frontend Developer

Front-end web developer Mentor

Zahir Dezhbord

Zahir Dezhbord

Frontend Engineer

Front-end web developer Mentor

Alireza Ebrahimian

Alireza Ebrahimian

Data-driven marketer

Data analyst Mentor

Reza Manoosi

Reza Manoosi

UX designer

UX analysis Mentor

Iman Abbasi

Iman Abbasi

Machine learning

Data Scientist Mentor

farzaneh Dadashi

farzaneh Dadashi

Frontend Engineer

Front-end web developer Mentor

Mojtaba KHoshsirat

Mojtaba KHoshsirat

Business intelligence

Data Scientist Mentor

Mehdi Hosseinpour

Mehdi Hosseinpour

Frontend Developer

Front-end web developer Mentor

Moein Sepehri

Moein Sepehri

UX designer

UX analysis Mentor

Keyvan Poursoltani

Keyvan Poursoltani

Full Stack Developer

Back-end web developer Mentor

Hamid Reza Mojtahed

Hamid Reza Mojtahed

Full Stack Developer

Back-end web developer Mentor

Saeed Hoseini

Saeed Hoseini

Full Stack Developer

Back-end web developer Mentor

آمار تیم گلرن طی 9 ماه گذشته

363

تسک های اختصاصی تعریف شده

363

منتی هایی که برنامه منتورینگ را به اتمام رساندند

92

منتور هایی که تا به امروز با ما همکاری کرده اند

800

تسک های انجام شده

سوالات رایج

حین یا بعد از انجام هر تسک، منتی ها در قالب مشخصی عملکرد خود را به منتورشان و مدیر برنامه( ناظر تسک) گزارش می کنند. پس از انجام ارزیابی و بررسی عملکرد منتی، مدیربرنامه از طریق ایمیل نتیجه را به منتی اطلاع می دهد. این فرایند به صورت پیوسته و برای هر منتی پس از پایان هر تسکش انجام می شود. تا منتی بتواند حداقل شرایط و آمادگی لازم را نسبت به شغل مورد نظرش کسب کند.
همچنین اگر در حین کار امتیاز ارزیابی عملکرد وی پایین تر از ۵۰ از ۱۰۰ باشد، و در صورت تکرار این روند بیش از ۳ مرتبه، گلرن می تواند ایشان را از ادامه شرکت در برنامه منتورینگ محروم کند.

در ادامه یک نمونه از ارزیابی عملکرد انجام شده را برای شفافیت بیشتر آورده ایم:

نمونه گزارش عملکرد سیستم منتورینگ گلرن

در جلسات منتورینگ، که در آن ها غالبا در مورد اینکه منتی چه کار هایی انجام داده است و چه چالش های احتمالی در حین انجام کار داشته است بحث خواهد شد و در صورت ضرورت منابع و یا مسیر آموزشی جدید نیز به منتی معرفی خواهد شد. جلسات دو طرفه ای که منتور با منتی در طول فرآیند منتورینگ برگزار می شود، جنبه ی آموزشی ندارند و بیشتر بر چک کردن کارها و دادن بازخورد هایی جهت پیشبرد کار تمرکز دارند.

پس از مطالعه این برگه و چنانچه علاقه مند با شرایط همکاری با گلرن به عنوان منتور موافق هستید، میتوانید “فرم ارزیابی” را تکمیل نمایید. و یا با تنظیم قرار ملاقات با همکاران منابع انسانی ما سوالاتتان را طی یک جلسه آنلاین یا تلفنی بپرسید.

تمامی اقدامات و فرایندهای گلرن به صورت آنلاین و غیرهمزمان با منتی و منتورهایی از ایران و سراسر جهان انجام می گردد. با توجه به در اختیار داشتن ابزارهای کافی و آشنایی شما با روش کار دور کاری و غیرهمزمان، بدون هیچ مشکلی میتوانیم با یکدیگر وارد فاز همکاری شویم.

پیش و در حین مدت همکاری تمامی آموزش ها و ابزارهای ضروری در اختیار شما قرار خواهد گرفت. و مدیر برنامه و کارشناس تجربه انسانی ما نیز پاسخگوی سوالات و ابهامات شما هستند. اما لازم است شما نیز در تکمیل دانش تخصصی و مهارت هایتان به صورت مستمر فعال باشید تا تجربه ماندگار و اثر بخشی در کنار یکدیگر خلق کنیم.

ایشان مسئولیت نظارت بر تمامی ارکان برنامه ها و مسیرهای شغلی را برای هر منتی به صورت جداگانه بر عهده دارد. همچنین در انجام هماهنگی ها، ارزیابی عملکرد منتورها و منتی ها و از اطمینان از روند اجرای برنامه متناسب با اهداف و خروجی های مورد انتظار ایفای نقش میکند. به عبارت بهتر ایشان، تمامی ارتباطات مورد نیاز را نیز بین ذی نفعان (منتور، منتی، شرکت هدف، سایر اعضای تیم گلرن و…) تسهیل میکند. 

پیش از شروع به کار منتی ها در برنامه منتورینگ گلرن، لازم است پس از طی مراحلی اقدام به تعریف رشته ای از کارها برای وی به صورت پایلوت و یا واقعی کرد، تا اهداف مربوط به سیستم منتورینگ شکل عملی و اجرایی به خود بگیرد. ما این موضوع را با تعریف تسک/پروژه هایی طبق فرمت استاندارد تسک شیت گلرن و تلفیق دو روش OKR و KPI انجام میدهیم. کل برنامه منتورینگ نیز حول انجام همین تسک ها/پروژه ها توسط منتی خواهد بود. در واقع ابتدا «کار» با جزئیات مورد نیازش تعریف و پس از ایجاد  «عملکرد» متناسب با آن نیز «ارزیابی و نظارت»‌ صورت میگیرد. 

مدت زمان هر تسک حداقل ۲ هفته و حداکثر ۴ هفته است. برای تسک های ۲ هفته ای حداقل ۴ جلسه ۳۰ دقیقه ای متورینگ و برای تسک های ۴ هفته ای حداقل ۶ جلسه ۳۰ دقیقه ای منتورینگ الزامی است.

درآمد شما برای هر تسک و هر منتی به صورت فرد به فرد طبق فرمول مشخصی محاسبه و پرداخت خواهد شد. این مبلغ برای تمامی پوزیشن های شغلی، برنامه های منتورینگ و مسیرهای شغلی ثابت است و صرفا با توجه به مدت زمان منتورینگ هر تسک و تعداد جلسات کم یا زیاد خواهد شد.

میزان دقیق آن و نحوه محاسبه اش را در مرحله بعدی ( برگه اختصاصی تعریف تسک آزمایشی) به صورت مفصل بیان کرده ایم و نیازی به تماس و ارسال پیام در این مورد نیست.

"*"فیلدهای ضروری را نشان می دهد

رمز عبور