دوره ۲ ماهه منتورینگ مهاجرت کاری به آلمان(کارگاه عملی)

تو به جمع “منتورهای گُل اِرن” دعوت شدی

تا تجارب ارزشمندت را به دستان توانمند گره بزنی و پرواز را نشانه بگیری

نمایش ویدیو درباره جلسه هماهنگی منتورینگ با نیکیتا از دوبی

منعطف طبق شرایط شما

خودتان با توجه به زمان و تمرکز کاری تان تعداد منتی ها و تسک هایی که طی ماه انجام می دهید را مشخص می کنید.

درآمد منطقی در کنار یادگیری

در همکاری بلند مدت باهم، آورده مالی شما به همراه دانش تان در زمینه منتورینگ به سطح بالایی خواهد رسید.

بروز رسانی برنامه منتورینگ

با تغییر نیاز بازار کار و سازمان ها، برنامه منتورینگ نیز متناسب با آن بروزرسانی می‌شود.

آنلاین و آفلاین

تمامی ارتباطات ما و مراحل ارزیابی، تعریف تسک، برگزاری جلسات منتورینگ و… به صورت آنلاین و یا غیرسنکرون است.

یک رابطه فرد به فرد میان که در آن، یکی از طرفین نیازمند ارتقای تجربه، توانمندی و مهارت هایی در زمینه خاصی است را در نظر بگیرید.

ما تمامی اقدامات در طی این مسیر را در قالب «برنامه منتورینگ اختصاصی و تسک محور» برای کارجو(منتی) انجام می دهیم. منتی ای که هدفش یا استخدام در داخل ایران است و یا به دنبال گرفتن جاب افر و مهاجرت کاری است.

کسی است که نقش یک راه بلد را برای یک منتی در مواجهه با چالشهای احتمالی در طی کردن مسیر شغلی خاصی بازی می کند. منتور علاوه بر تجربه کافی، بایستی تخصص و تبحر خاصی در تعریف تسک و پروژه برای منتی را دارا باشد.

منتی (کارجو) شخصی است که به کمک برنامه های منتورینگ گل ارن، برای موقعیت شغلی مشخصی طی زمان و مسیر شغلی خاصی به توسعه مهارتهای تخصصی و فردی مورد نیاز سازمان ها یا بازار کار داخل ایران و یا خارج از کشور مشغول است.

برای هر منتی متناسب با سطح، شرایط، هدف و نیاز بازار کار، تعداد مشخصی تسک(با فرمت تسک شیت گلرن) توسط منتور تعریف می شود. منتی در کنار منتور و تحت سیستم منتورینگ گلرن، این تسک ها را با هدف آشنایی با بازار کار، ورود به بازار کار و یا مهاجرت کاری انجام می دهد.

منتور تحلیلگر داده های مالی

تجزیه وتحلیل صورتهای مالی
تحلیل هزینه فایده وارزش زمانی پول
محاسبه ریسک وبازده مالی

منتور برنامه نویسی وب بک اند

تسلط با یکی از زبان‌ها و فریمورک های برنامه‌نویسی نظیر: PHP ، .NET, Python, Node.js, Laravel, Django و MVC ، MVVM

منتور تحلیل گر تجربه کاربر UI/UX

استفاده از ابزارهای ضروری UI/UX در پروژه های قبلی نظیر: XD , Figma طراحی و پیاده سازی وایر فریمینگ و مسیر سفر کاربران

منتور علم داده

مهندسی داده (Data Engineer) مهندسی یادگیری ماشین: (Machine Learning) دانشمند داده: (Data Scientist)

منتور برنامه نویسی وب فرانت اند

تسلط با یکی از زبان‌ها، کتابخانه ها و چارچوب های برنامه نویسیاند نظیر : Bootstrap, Java script, Vue Js, Angular, React Js, HTML, CSS،

منتور دیجیتال مارکتینگ

سابقه کار و استفاده از روش های مختلف SEO ابزارهای گوگل (آنالیتیکس و سرچ کنسول) طراحی، اجرا و ارزیابی کمپین های تبلیغاتی

ابتدا لازم است در قالب انجام مصاحبه٬ بررسی سوابق و کارهای قبلی٬ واگذاری یک تسک ارزیابی و… سطح منتی برای منتور مشخص شود.(این کار برای هر منتی یکبار و متناسب با «فرم مصاحبه منتور» انجام و ثبت می شود)

سپس  تسک منتی متناسب ایشان با جزییات کامل و شفاف تعریف می شود. به شکلی که منتی به عنوان یک دستورالعمل و نقشه راه بتواند حین انجام تسک از آن استفاده کند٬ در تسک شیت تعریف شده و جهت بررسی برای مدیر برنامه منتورینگ / ناظر تسک (Task Organizer)  یا مالک محصول(ممکن است منتی در فرایند منتورشیپ در سازمان خاصی باشد که در این مورد نماینده سازمان در نقش مالک محصول نقش اصلی را بازی می کند) ارسال می شود.(مدت زمان هر تسک منتی حداقل ۲ هفته و حداکثر ۴ هفته تقویمی است. با فرض اینکه ایشان روزانه ۴ ساعت زمان صرف انجام تسک و به همین میزان نیز صرف یادگیری و رشد فردی خود خواهد کرد). جزییات دقیق در مورد چگونگی تعریف و استخراج تسک در فایل راهنما ضمیمه تسک منتی هاست.

در ادامه منتور طی جلسات منتورینگ اطمینان می یابد که منتی حین انجام تسک ها سرفصل های آموزشی را صرفا متناسب با مسیر آموزشی همان تسک طی می کند و در روند انجام تسک خود تا رسیدن به خروجی های مورد انتظار قرار دارد. این کار در قالب جلسات از پیش تعریف شده متورینگ(صرفا آنلاین و ترجیحا در گوگل میت) با ایشان صورت می پذیرد. لازم است که، مسیر آموزشی مورد نیاز نیز توسط خود منتور و در قالب فایل٬ معرفی دوره٬ توضیحات خود منتور و… برای منتی آماده شود و در تسک ایشان نیز آورده شود.

در جلسات منتورینگ لازم است تمرکز بر کار انجام شده ‌ی متناسب با هدف تسک و خروجی های مورد انتظار هر منتی باشد و پیگیری و پشتیبانی(منتی بین جلسات منتورینگ و از روش های مشخصی بتواند سوالاتش را از طریق ایمیل، اسلک یا هر ابزار دیگری با شما در میان بگذارد و در همان روز پاسخ مناسبی دریافت نماید)  لازم توسط منتور نیز متناسب با سطح، سرعت و خروجی وی به صورت منظم انجام شود. تاریخ این جلسات در همان  تسک منتی  از پیش تعیین میشود و هر گونه تغییر در آن نیز باید به تایید ناظر تسک برسد. 

لازم است منتی هر هفته گزارش اقدامات انجام شده خود را در شیت مربوطه(که در همان لینک تسک شیت قرار دارد) ثبت کند. همچنین پس از آنکه منتی تسک خود را به پایان رسانید ( پیش یا پس از سر رسید تسک) می بایست فرم گزارش تسک را تکمیل کرده و منتور پس از بررسی جزییات و خروجی های ایشان و تطبیق دادن آن با گزارش منتی٬ نظر خود در مورد عملکرد وی را در گزارشش از طریق «فرم ارزیابی منتور» منعکس خواهد کرد. سپس عملکرد منتی در کمیته ارزیابی عملکرد بررسی و تصمیمات و اقدمات لازم متناسب با آن توسط ناظر تسک اتخاذ می گردد. *در این مرحله منتی تمامی سوالات مربوط به چگونگی تکمیل فرم گزارش را از کارشناس HX خود می پرسد و نیازی نیست منتور در این زمینه اقدامی انجام دهد.

با نظر مدیر برنامه منتورینگ حین انجام تسک فعلی یا پس از تحویل گزارش توسط منتی و بسته شدن تسک، در صورت نیاز تا چند روز پیش از پایان تسک فعلی ناظر تسک با منتور برای تعریف تسک جدید هماهنگ شده و متناسب با مسیر شغلی منتی فرایند این تسک مجددا انجام می شود. 

نکته: برای هر تسک منتی همین تسک منتور برقرار بوده و نیازی به تعریف تسک جدید منتورینگ نیست.

 • بروز رسانی و یادگیری مداوم دانش و مهارت ارزشمند منتورینگ از منابع مختلف نظیر این لینک و این لینک

 • کار با ابزارهای گوگل نظیر: گوگل میت، گوگل شیت، گوگل داک،  گوگل شیت و…

 • ارزیابی عملکرد متناسب با تسک و خروجی های هر منتی طبق روش کاری شرکت

 •  رسیدن به سطح آمادگی کار با مدل ها و سیستم های منتورینگ روز دنیا

 • تعریف تسک و کار برای هر منتی متناسب با راهنمای منتورینگ

اهداف منتورینگ در گل ارن

 • پر کردن گپ توانمندی نیروی انسانی با نیاز بازار کار
 • ارتقای سطح تخصصی و رفتاری در منتی ها
 • رشد و توسعه فردی دو طرفه منتور و منتی
 • کمک به سازمان ها برای جذب و نگهداشت 
 • کسب  آمادگی  برای گرفتن جاب آفر  و مهاجرت کاری در منتی

منتور های گُل اِرن

IMG_20221212_161025

Mahan Jafari

Frontend Developer

Front-end web developer Mentor

Borhan-Ebnoddin

Borhan Ebnoddin Hamidi

Content marketing specialist

Digital Marketing Mentor

1560622640401-1

Pouya Mozaffar Magham

Frontend Engineer

Front-end web developer Mentor

963693

Sadra azizi

SEO specialist

Digital Marketing Mentor

Screenshot-57

Mohammad Naderi

Frontend Developer

Front-end web developer Mentor

ShowStdPic

Alireza Ebrahimian

Data-driven marketer

Data analyst Mentor

manoosi200.200

Reza Manoosi

UX designer

UX analysis Mentor

IMG-20210927-WA0007-2

Iman Abbasi

Machine learning

Data Scientist Mentor

image

Farzaneh Dadashi

Frontend Engineer

Front-end web developer Mentor

1669523102167

Mojtaba KHoshsirat

Business intelligence

Data Scientist Mentor

image621

Mehdi Hosseinpour

Frontend Developer

Front-end web developer Mentor

434314276_12472_croped-e1683379387748

Keyvan Poursoltani

Full Stack Developer

Back-end web developer Mentor

me

Hamid Reza Mojtahed

Full Stack Developer

Back-end web developer Mentor

IMG_20190906_200844

Saeed Hoseini

Full Stack Developer

Back-end web developer Mentor

سوالات رایج

حین یا بعد از انجام هر تسک، منتی ها در قالب مشخصی عملکرد خود را به منتورشان و مدیر برنامه( ناظر تسک) گزارش می کنند. پس از انجام ارزیابی و بررسی عملکرد منتی، مدیربرنامه از طریق ایمیل نتیجه را به منتی اطلاع می دهد. این فرایند به صورت پیوسته و برای هر منتی پس از پایان هر تسکش انجام می شود. تا منتی بتواند حداقل شرایط و آمادگی لازم را نسبت به شغل مورد نظرش کسب کند.
همچنین اگر در حین کار امتیاز ارزیابی عملکرد وی پایین تر از ۵۰ از ۱۰۰ باشد، و در صورت تکرار این روند بیش از ۳ مرتبه، گلرن می تواند ایشان را از ادامه شرکت در برنامه منتورینگ محروم کند.

در ادامه یک نمونه از ارزیابی عملکرد انجام شده را برای شفافیت بیشتر آورده ایم:

نمونه گزارش عملکرد سیستم منتورینگ گلرن

در جلسات منتورینگ، که در آن ها غالبا در مورد اینکه منتی چه کار هایی انجام داده است و چه چالش های احتمالی در حین انجام کار داشته است بحث خواهد شد و در صورت ضرورت منابع و یا مسیر آموزشی جدید نیز به منتی معرفی خواهد شد. جلسات دو طرفه ای که منتور با منتی در طول فرآیند منتورینگ برگزار می شود، جنبه ی آموزشی ندارند و بیشتر بر چک کردن کارها و دادن بازخورد هایی جهت پیشبرد کار تمرکز دارند.

پس از مطالعه این برگه و چنانچه علاقه مند با شرایط همکاری با گلرن به عنوان منتور موافق هستید، میتوانید “فرم ارزیابی” را تکمیل نمایید. و یا با تنظیم قرار ملاقات با همکاران منابع انسانی ما سوالاتتان را طی یک جلسه آنلاین یا تلفنی بپرسید.

تمامی اقدامات و فرایندهای گلرن به صورت آنلاین و غیرهمزمان با منتی و منتورهایی از ایران و سراسر جهان انجام می گردد. با توجه به در اختیار داشتن ابزارهای کافی و آشنایی شما با روش کار دور کاری و غیرهمزمان، بدون هیچ مشکلی میتوانیم با یکدیگر وارد فاز همکاری شویم.

پیش و در حین مدت همکاری تمامی آموزش ها و ابزارهای ضروری در اختیار شما قرار خواهد گرفت. و مدیر برنامه و کارشناس تجربه انسانی ما نیز پاسخگوی سوالات و ابهامات شما هستند. اما لازم است شما نیز در تکمیل دانش تخصصی و مهارت هایتان به صورت مستمر فعال باشید تا تجربه ماندگار و اثر بخشی در کنار یکدیگر خلق کنیم.

ایشان مسئولیت نظارت بر تمامی ارکان برنامه ها و مسیرهای شغلی را برای هر منتی به صورت جداگانه بر عهده دارد. همچنین در انجام هماهنگی ها، ارزیابی عملکرد منتورها و منتی ها و از اطمینان از روند اجرای برنامه متناسب با اهداف و خروجی های مورد انتظار ایفای نقش میکند. به عبارت بهتر ایشان، تمامی ارتباطات مورد نیاز را نیز بین ذی نفعان (منتور، منتی، شرکت هدف، سایر اعضای تیم گلرن و…) تسهیل میکند. 

پیش از شروع به کار منتی ها در برنامه منتورینگ گلرن، لازم است پس از طی مراحلی اقدام به تعریف رشته ای از کارها برای وی به صورت پایلوت و یا واقعی کرد، تا اهداف مربوط به سیستم منتورینگ شکل عملی و اجرایی به خود بگیرد. ما این موضوع را با تعریف تسک/پروژه هایی طبق فرمت استاندارد تسک شیت گلرن و تلفیق دو روش OKR و KPI انجام میدهیم. کل برنامه منتورینگ نیز حول انجام همین تسک ها/پروژه ها توسط منتی خواهد بود. در واقع ابتدا «کار» با جزئیات مورد نیازش تعریف و پس از ایجاد  «عملکرد» متناسب با آن نیز «ارزیابی و نظارت»‌ صورت میگیرد. 

مدت زمان هر تسک حداقل ۲ هفته و حداکثر ۴ هفته است. برای تسک های ۲ هفته ای حداقل ۴ جلسه ۳۰ دقیقه ای متورینگ و برای تسک های ۴ هفته ای حداقل ۶ جلسه ۳۰ دقیقه ای منتورینگ الزامی است.

درآمد شما برای هر تسک و هر منتی به صورت فرد به فرد طبق فرمول مشخصی محاسبه و پرداخت خواهد شد. این مبلغ برای تمامی پوزیشن های شغلی، برنامه های منتورینگ و مسیرهای شغلی ثابت است و صرفا با توجه به مدت زمان منتورینگ هر تسک و تعداد جلسات کم یا زیاد خواهد شد.

میزان دقیق آن و نحوه محاسبه اش را در مرحله بعدی ( برگه اختصاصی تعریف تسک آزمایشی) به صورت مفصل بیان کرده ایم و نیازی به تماس و ارسال پیام در این مورد نیست.

منتور تحلیلگر داده های مالی

(Accounting-analyst-mentor)

داشتن حداقل ۳ سال سابقه کار رسمی در حداقل ۱ یا چند مورد از عناوین شغلی زیر بسیار حیاتی است:

 • کارباچندنمونه ازنرم افزارهای آنلاین وآفلاین حسابداریارزیابی عملکرد پروژه های مالی
 • آماده سازی گزارشات و صورتهای مالی
 • تجزیه وتحلیل صورتهای مالی
 • تحلیل هزینه فایده وارزش زمانی پول
 • محاسبه ریسک وبازده مالی
 • بودجه ریزی سرمایه ای
 • تنظیم لیست بیمه تامین اجتماعی به صورت آنلاین وآفلاین
 • مدیریت سرمایه درگردش
 • تکمیل وثبت اظهارنامه مالیاتی
 • ارائه انواع گزارشات ازروی دفاتر قانونی

منتور برنامه نویسی بک اند وب

(Back End Web Mentor)

داشتن حداقل ۳ سال سابقه کار رسمی در حداقل ۱ یا چند مورد از عناوین شغلی زیر بسیار حیاتی است:

 • یکی از زبان‌ها و فریمورک های برنامه‌نویسی نظیر: PHP ، .NET, Python, Node.js, Laravel, Django و غیره
 • MVC ، MVVM و …
 •  SQL ، ٔNoSQL، MONGODB و…
 • Karma با Webpack Solution
 • HTML,CSS, bootstrap
 •  SPA و PWAو REST

منتور تحلیل گر تجربه کاربر UI/UX

(UX-Analyst-Mentor)

داشتن حداقل ۳ سال سابقه کار رسمی در حداقل ۱ یا چند مورد از عناوین شغلی زیر بسیار حیاتی است:

 • استفاده از ابزارهای ضروری UI/UX در پروژه های قبلی نظیر: Google data studio ,XD , Figma, Microsoft
 • Power BI
 • طراحی و پیاده سازی وایر فریمینگ و مسیر سفر کاربران
 • طراحی پرسونای کاربر متناسب با داده های واقعی و تستی موجود
 • ساخت MPV و Prototype بر اساس تحقیقات تجربه کاربر و یا داده محور انجام شده
 • تحلیل رفتار و انجام تستهای مبتنی بر داده های رفتاری کاربر
 • آشنایی با تکنولوژی های برنامه نویسی نظیر:‌HTML , CSS, Python
 • توانایی تهیه گزارشات و اسناد های مختلف از محصول

منتور علم داده

(Data-Mentor)

داشتن حداقل ۳ سال سابقه کار رسمی در حداقل ۱ یا چند مورد از عناوین شغلی زیر جهت همکاری به عنوان منتور علم داده در گلرن بسیار حیاتی است:

 • تحلیل گر هوش تجاری: (Business Intelligence Analyst)
 • تحلیل گر داده های دیجیتال مارکتینگ:(Digital Marketing Data Analysts)
 • تحلیل گر داده های منابع انسانی:(Human Resource Data Analyst)
 • معمار و تحلیلگر داده های مالی :(Financial Data Analysts & Architect)
 • مهندسی داده (Data Engineer)
 • مهندسی یادگیری ماشین:(Machine Learning Engineer)
 • صاحب محصول داده:(Data Product Owner)
 • مهندسی بصری سازی داده:(Data Visualization Engineer)
 • مدیریت داده :(Data Ops)
 • پژوهشگر داده:(Research Scientist)
 • دانشمند داده: (Data Scientist)

منتور فرانت اند وب

(Front-End-Web-Mentor)

داشتن حداقل ۳ سال سابقه کار رسمی در حداقل ۱ یا چند مورد از عناوین شغلی زیر بسیار حیاتی است:

 • کار با یکی از زبان‌ها، کتابخانه ها و چارچوب های برنامه نویسی سمت فرانت اند نظیر : Bootstrap, Java script, Vue Js, Angular, React Js, HTML, CSS، typescript
 • کار با Webpack
 • تسلط برcontext، SAP، PWA، Redux و REST
 • آشنایی الزامی با مفاهیم ضروری و مهم UI/UX
 • تسلط بر مفاهیم Source Control و ابزار GIT

منتور دیجیتال مارکتینگ

(Digital-Marketing-Mentor)

داشتن حداقل ۳ سال سابقه کار رسمی در حداقل ۱ یا چند مورد از عناوین شغلی زیر بسیار حیاتی است:

 1. Google data studio , Microsoft Power BI
 2. طراحی مدل کسب و کار متناسب با محصول و پرسونای کاربر متناسب با داده های واقعی موجود
 3. تجربه برنامه نویسی با Python(در صورت ورود به حوزه data driven marketing)
 4. تجربه کافی در تهیه گزارشات و اسناد مختلف از محصول
 5. سابقه استفاده از تکنیک های تحقیقات بازار دیجیتال
 6. آشنایی طراحی سایت با وردپرس
 7. سابقه کار و استفاده از روش های مختلف SEO
 8. تولید محتوای تصویری (تصویربرداری و فیلمبرداری-تدوین ویدئو)
 9. ابزارهای گوگل (آنالیتیکس و سرچ کنسول)
 10. طراحی، اجرا و ارزیابی کمپین های تبلیغاتی(فضای وب، اپ و سوشال مدیا)
 11. استخراج مارکتینگ پلن و شاخص های ارزیابی بازاریابی داده محور