لوگو گلرن goalearn logo برنامه منتورینگ گلرن

خانه > مسیر های شغلی >  تغییر شغل و استخدام

تغییر شغل و استخدام (Job-Track)

مهارت و تجربه خود را با برنامه های منتورینگ گلرن به شکل فرد به فرد، طی ۴-۶ ماه و با انجام حداقل ۶ تسک اختصاصی در کنار منتورهای متخصص ارتقا دهید و به کمک تیم گلرن در شغل ایده آلتان موفق به استخدام شوید.

اگر تا ۸ ماه بعد از برنامه شاغل نشوید ما ۱۰۰ درصد مبلغ را به شما عودت می دهیم.(بیشتر بدانید)

دورکاری به صورت آنلاین و آفلاین

برای هر تسک نیاز است به طور متوسط هر هفته ۲۰-۳۰ ساعت صرف انجام تسک ها و یادگیری تان کنید.

به روزرسانی برنامه متناسب با بازار کار بین‌المللی:

با تغییر نیاز و روندهای جهانی، برنامه های منتورینگ گلرن نیز به صورت دایم در حال به‌روزرسانی است.

منتورینگ با برنامه و تحت نظارت

تمامی منتورهای گلرن از یک چارچوب منتورینگ مشخص پیروی می کنند و در صورتیکه در ارزیابی شما و مدیر برنامه تان امتیاز کمتر از ۴ از ۵ کسب کنند، منتور جدیدی برایتان تعیین خواهیم کرد.

پشتیبانی و منتورینگ مسیر شغلی

منتور مسیر شغلی و کارشناس تجربه انسانی به صورت ویژه شما را در مسیر پیدا کردن و رسیدن به شغل ایده آلتان همراهی می کنند.

گارانتی شغلی

ما به چالش ها و دشواری های خاص شما در راه استخدام و پیدا کردن شغل آگاهیم. از این رو اگر شرایط بهره مندی از گارانتی شغل گلرن را داشته باشید و نتوانید طی ۸ ماه پس از پایان برنامه منتورینگ در گلرن استخدام شوید ما کل مبلغ پرداختی شما را عودت خواهیم داد..

معرفی مسیر شغلی:

در این برنامه شما با توجه به هدفتان و شرایطی که دارید، وارد یک مسیر شغلی بلند مدت تر و کامل تری خواهید شد. که هدف اصلی آن رساندن سطح شما به نیاز بازار کار ایران یا سازمان خاصی است. در این مدت همزمان با انجام تسک ها و پروژه های تخصصی در برنامه منتورشیپ شغلی جهت آمادگی هرچه بیشتر برای استخدام نیز شرکت می کنید تا سایر مهارت های ضروری برای سال ها کار و تلاش در محیط کار را نیز کسب کنید. ویژگی های اصلی این برنامه در ادامه آورده است که پیش از انعقاد قرارداد همکاری٬ اطلاعات دقیق تر و جزییات کامل آن در اختیار شما قرار خواهد گرفت.

پیش از طراحی مسیر شغلی ورود بازار کار (در قالب برنامه منتورینگ)، با ارزیابی شما شناخت دقیق تری از میزان آمادگی، توانمندی ها و شرایط شما برای ورود به محیط کار حاصل می شود. شما در کنار منتورهای متخصص حداقل ۶ تسک متناسب با شرایط و توانمندی هایتان (که به صورت کاملا اختصاصی با رعایت  اصول مدیریت پروژه برای شما طراحی می شوند) انجام می دهید و مسیر شغلی تان نیز با کمک افراد با تجربه در همان پوزیشن شغلی ترسیم می شود. 

به صورت منظم توسط مدیر برنامه منتورینگ عملکرد شما و منتورتان ارزیابی شده و هرگونه تغییری در جهت بهبود نتیجه و افزایش کیفیت کار شما مورد نیاز باشد را عملی خواهیم کرد. شما به صورت منظم و فرد به فرد در جلسه با منتورهای مختلفی شرکت می کنید که در انجام کارها و رسیدن به سطح قابل قبولی از مهارت، تجربه و اعتماد به نفس کمک بسیار چشمگیری خواهند کرد و شما را برای ورود موفق به شغل جدید همراهی می کنند. در پایان نیز تمامی مهارت ها، تسک ها و دستاوردهایتان با حمایت همیشگی گلرن در رزومه تان به عنوان نمونه کار قابل ارایه ثبت خواهد شد.

¶زمانیکه روی تسک هایتان کار می کنید همزمان مسیر آموزشی که منتور برای شما تعیین کرده را می گذرانید و با چالش های انجام کاری که در آینده از شما در محیط کار انتظار دارند قدم به قدم مواجه خواهید شد. و مشکلات انجام یک تسک را در عمل لمس کرده و به درک بهتری از چالش های آن پوزیشن شغلی خاص می رسید.¶

رسیدن به شغل ایده آلتان را در کنار منتور مسیر شغلی تضمین می کنیم

برنامه منتورینگ ما با تمرکز بر تغییر شغل و استخدام طی  جلسات منظم با متخصص و منتور مسیر شغلی، بازنگری و اصلاح رزومه، سایت شخصی و صفحه لینکدین و همچنین تمرین جلسات مصاحبه نفر به نفر به شما کمک می کند تا به شغل ایده آلتان برسید. شما طی ۸ ماه پس از پایان برنامه منتورینگ به سرویس منتورینگ شغلی ما دسترسی خواهید داشت.

منتور مسیر شغلی شما را قادر خواهد ساخت تا:

اگر شما هم جزو یکی از سه گروه زیر هستید این برنامه کاملا مناسب شماست

مسیر شغلی تغییر شغل و استخدام

چه طور استخدام و شغل شما را تضمین می کنیم؟

با انجام به موقع و هدفمند تمامی اقدامات زیر:

بعد از ورود به برنامه منتورینگ گلرن دقیقا چه اتفاقاتی می افتد

1- ساختن پروفایل و ثبت اطلاعات

در این مرحله یک پروفایل برای هر منتی ساخته می شود و علاوه بر اطلاعات شخصی تمامی سوابق قبلی، تسک ها، ارزیابی های فردی و تخصصی وی به همراه تمامی رخدادها و داده هایی که طی برنامه منتورینگ تولید می شوند در آن ذخیره خواهد شد تا طی مدت همکاری از آنها به بهترین شکل ممکن در تصمیم گیری ها استفاده شود.

2- تسک ارزیابی و انتخاب منتور

در صورت نیاز ابتدا ۱-۲ تسک بدون منتور جهت ارزیابی عملکرد اولیه توسط مدیر برنامه های منتورینگ(ناظر تسک ها) به منتی سپرده می شود. پس از رسیدن به خروجی های مورد نیاز(به هر میزان) و ارائه گزارش عملکرد ارزیابی کاملتری از وضعیت موجود هر نفر به دست می آید که طبق آن منتور/منتور هایی که از لحاظ رفتاری و تخصصی بیشترین تناسب را با منتی دارند از طرف مدیر برنامه های منتورینگ انتخاب خواهد شد.

3- ترسیم مسیر شغلی

مصاحبه ای توجیهی به صورت آنلاین و اختصاصی برای ارتباط گرفتن با منتور تنظیم می شود. منتی در این مرحله تمامی نیازها و شکاف های مهارتی خود را با منتور مربوطه در میان می گذارد تا او بتواند پس از تجزیه و تحلیل مهارت های فنی، تجربه کاری و دانش خود، مسیر شغلی اولیه منتی را به طور شفاف ترسیم کند و آن را به تایید منتی و مدیر برنامه برساند.

4- تعریف تسک

زمانی که مسیر یادگیری شما کاملا مشخص شد، برنامه منتورینگ شما در قالب تعداد مشخصی تسک تعیین می شود. هر تسک اجزا و قسمت های مختلفی دارد که مهمترین آنها عبارت است از: سطح تسک (از سطح A تا D)

عنوان تسک
(برای مثال:‌طراحی فرآیند ارزیابی عملکرد برای شرکت سیمان سپاهان یا Car Price Prediction For car sales platform With Regression Model)

هدف از انجام تسک
(با انجام این تسک منتی به چه دستاورد مهمی نایل می شود؟)

روند انجام تسک ( گام های اجرایی)
(شامل مراحل و گام های ضروری انجام تسک که بدون انجام حتی یکی از آنها امکان رسیدن به خروجی ها میسر نخواهد بود)

محدوده ی تسک
(۳ کاری که منتی نباید انجام دهد و جزو خروجی مورد انتظار این تسک نیست)
موانعی که در طی تسک منتی با آنها مواجه خواهد شد + راهکارهای منتور
(به صورتیکه برای مواجهه با آنها آمادگی ذهنی داشته باشد و موانع را جزیی از روند کار خود بداند)

دانش مورد نیاز برای انجام هر گام تسک + منابع یادگیری
(سرفصل ها وموضوعاتی که در انجام همین تسک منتی به آنها نیاز دارد در این قسمت وارد می شود)

خروجی مورد انتظار
(شفاف٬ قابل ارزیابی و به حد کافی چالش بر انگیز برای منتور و منتی)

تاریخ و ساعات جلسات منتورینگ
(برای هر تسک ۲ هفته ای حداقل ۴ جلسه منتورینگ برگزار می شود)
اقداماتی که منتی لازم است تا جلسه بعدی انجام دهد (پس از هر جلسه منتورینگ مشخص می شود)

مهلت انجام تسک و تاریخ های تحویل گزارش
تسک: پروژه ای متناسب با مهارت، بازار کار(نیاز شرکتی خاص)، اهداف و نیازمندی منتی می باشد که مانند یک چارچوب محکم گام ها و خروجی های هر مرحله ای سفر شغلی منتی را به صورت عملی برای او مشخص می کند.

5- انجام تسک

پس از تعریف تسک با جزئیات کامل، آن را بررسی و کارتان را شروع می کنید و سوال های خود را نیز در اولین جلسه دوره منتورینگتان از منتور برای روند اجرای تسک می پرسید.
جلساتی که در طول دوره منتورینگ تنظیم می شود، بیشتر بر چک کردن کارها و دادن بازخورد هایی جهت پیشبرد کار شما تمرکز دارد تا بتوانید مرحله به مرحله و تسک به تسک عملکرد بهترین از خودتان نشان دهید و به سطح بالاتری از مهارت در آن حوزه شغلی خاص برسید.

6- گزارش نویسی و ارزیابی عملکرد

حین و پس از انجام هر تسک شما چند مرحله گزارش از میزان رسیدن به خروجی های مورد انتظار و هدف تسک، فعالیت ها،‌ پیشنهادات، مشکلات و جزییات جلساتی که در طول دوره منتورینگ داشته اید به منتورتان ارائه می دهید. این گزارشات برای دریافت بازخورد دقیق تر در مورد پیشرفت خود و همچنین نکات و توصیه های متناسب با اهداف شغلی تان از اهمیت بالایی برخوردار هستند.
گزارش شما پس از تایید منتور برای مدیر برنامه ارسال می شود تا ایشان بتواند متناسب با آن تصمیماتی که به بهبود روند کار شما منجر می شود را اتخاذ و در زمان مناسب عملی کند.

7- موفقیت در برنامه منتورینگ

پس از آنکه شما مراحل قبل را چندین بار طی کردید(که تعداد تسک ها با توجه به مسیر شغلی، جزییات هر یک،‌ سطح و شرایط خودتان و پارامتر های دیگر برای هر فرد متغیر است) و به سطح قابل قبولی از آمادگی از بعد تجربه و مهارت کاری رسیدید، برنامه منتورینگ شما در این بخش به پایان می رسد. و در صورتیکه مسیر شغلی شما قرار است به استخدام، مهاجرت، گرفتن پروژه و… منجر شود، وارد دوره آماده سازی شغلی و ورود به بازار کار می شوید.

8- منتورینگ شغلی

روش انجام این مرحله نیز مشابه قبل است. با این تفاوت که تمرکز آن بر مهارت های رفتاری، ارائه، متریال های مورد نیاز(رزومه، سایت شخصی، شبکه اجتماعی و…) شماست. شما حداقل یک منتور شغلی خواهید داشت و در قالب ۱ تا ۲ تسک مشخص اقداماتی انجام می دهید که سطح آمادگی شما برای ورود به بازار کار و حتی گرفتن پروژه های خارج از کشور افزایش دهد.
این بخش برای مسیر شغلی «ورود به بازار کار بین المللی» به صورت پیش فرض به زبان انگلیسی خواهد بود. و تمرکز آن بر یکی از کشورهای اروپایی یا آمریکای شمالی و حتی شرکت خاصی است.(این موضوع بستگی به آمادگی شما و شناختتان نسبت به آن بازار و پوزیشن های شغلی است).

پرداخت نقدی: مبلغ قابل پرداخت:‌ ۱۹.۹ میلیون تومان

پرداخت نقدی (شامل تخفیف)

مبلغ برنامه:‌ ۲۲ میلیون تومان

مبلغ قابل پرداخت:‌ ۱۹.۹ میلیون تومان

دوره پرداخت:‌ ۱ ماه

پرداخت ماهانه: مبلغ قابل پرداخت:‌ ۲۲ میلیون تومان

پرداخت ماهانه
(بدون تخفیف-بدون افزایش)

مبلغ کل قابل پرداخت:‌ ۲۲ میلیون تومان

دوره پرداخت: ۹ ماه

پرداخت حین کار: مبلغ قابل پرداخت:‌ ۳۹.۶ میلیون تومان

پرداخت حین کار
(بدون تخفیف-بدون گارانتی شغل-بیشترین میزان افزایش)

مبلغ برنامه:‌ ۲۲ میلیون تومان

مبلغ قابل پرداخت:‌ ۳۹.۶ میلیون تومان

دوره پرداخت: ۲۳ ماه

پرداخت ترکیبی: مبلغ قابل پرداخت:‌ ۳۰.۸ میلیون تومان

پرداخت ترکیبی
(بدون تخفیف-کمترین میزان افزایش)

مبلغ برنامه:‌ ۲۲ میلیون تومان

مبلغ قابل پرداخت:‌  ۳۰.۸ میلیون تومان

دوره پرداخت: ۲۳ ماه

نحوه ورود و شروع همکاری

1- درخواست ارزیابی:

در این مرحله اطلاعات فردی، سابقه کاری، اهداف و سایر اطلاعات مورد نیاز را دریافت می کنیم. که برای بررسی میزان تناسب شما با برنامه به آنها نیاز داریم.  در صورتی که بیش از ۴۰ درصد با شرایط احراز مطابقت داشته باشید وارد مرحله بعدی خواهید شد. در غیر اینصورت پیامی برای شما ارسال می شود که دلایل عدم امکان همکاری در حال حاضر در آن توضیح داده شده است.

۱۵ دقیقه
۱۵ دقیقه

2- مصاحبه آفلاین با کارشناس تجربه انسانی (HX)

شما در این مرحله در یک مصاحبه آفلاین یا تلفنی شرکت می کنید. تک به تک با شما مصاحبه می شود تا ارزیابی دقیق تری از استعداد، شرایط و علایق شما بدست بیاوریم و مطمئن شویم که چه میزان برای ورود به برنامه  منتورینگ  آمادگی دارید.

3-بررسی درخواست

ما پس از بررسی درخواست ها به افرادی که بیشترین تطابق با برنامه های منتورینگ را دارا هستند، جهت ادامه فرایند از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهیم کرد.

۱ تا ۱۰ روز کاری
7 تا 14 روز

4- تعیین سطح (Mentor-Free)

در این مرحله یک تسک (بدون منتور) جهت تکمیل فرآیند ارزیابی و تعیین سطح به همراه روش انجام آن برای شما ایمیل می گردد. 

پس از انجام آن خروجی و گزارش تسک را به ایمیل مدیر برنامه های گلرن ارسال می کنید.

5- آنبردینگ و پرداخت

در صورتی که از انجام تسک حداقل 70 امتیاز کسب کنید، مشاور برنامه با شما تماس گرفته و   در مورد انتخاب مسیر شغلی، مدل های پرداخت و قرارداد همکاری شما را راهنمایی می کند.

۱۵ام و ۳۰ام هر ماه

۶- برنامه ریزی و شروع مسیرشغلی

در این مرحله پس از ارتباط با منتور متخصص مسیرشغلی و جزییات آن برای شما مشخص می شود و درکنار مدیر برنامه و سایر اعضای تیم گلرن برنامه تان را شروع می کنید.

مدل های پرداخت برنامه منتورینگ

در صورتی که هنوز سوالی دارید فرم زیر را تکمیل کنید، ما در اسرع وقت با شما تماس خواهیم گرفت. یا اینکه از طریق قرار ملاقات calendly جلسه تنظیم کنید.

مهسا نصر اصفهانی mahsa-nasr esfahani کارشناس تجربه انسانی

میتونی بعد از مطالعه سایت، درمورد مسیر شغلی و برنامه های منتورینگ، از طریق calendly زمان جلسه ات رو تنظیم کنی و سوالاتت رو بپرسی تا راهنماییت کنم.
(نیاز به فیلتر شکن)

"*"فیلدهای ضروری را نشان می دهد

سوالات رایج

پاسخ به این سوال کاملا بستگی به شرایط هر فرد دارد. در حالت کلی جهت حضور موفق در برنامه های منتورینگ لازم است به طور متوسط روزانه ۲ تا ۴ ساعت زمان مفید اختصاص دهید. همینطور برای تغییر شغل و گرفتن پروژه از شبکه سازی غنی نیز برخوردار باشید. در غیر اینصورت پاسخ به این سوال منفی است.

 اگر تصمیمتون تا ۱ سال دیگه جدیه که حتما استخدام بشید، پروژه بگیرید و… و البته شرایطش رو هم دارید(یعنی حداقل ۷۰ درصد شرایط گارانتی شغلی ما رو دارید)، مسیر شغلی Job-track رو بهتون پیشنهاد می کنیم. در غیر اینصورت فعلا با مسیر شغلی آمادگی بازار کار شروع کنید و بعدا اگر نیاز بود می تونین ادامه برنامه رو با مسیر شغلی  Job-track پیش برید.

بله. در مسیر تغییر شغل و استخدام چنانچه شما شرایط گارانتی شغلی را داشته باشید ما نهایت تلاشمان را می کنیم که شما را به شغل دلخواهتان برسانیم و تمامی ملاحظات و شرایط شما که مغایر با شرایط گارانتی شغلی ما نباشد را در نظر می گیریم.

مهسا نصر اصفهانی mahsa-nasr esfahani کارشناس تجربه انسانی

میتونی بعد از مطالعه سایت، درمورد مسیر شغلی و برنامه های منتورینگ، از طریق ایمیل، شماره تماس و یا «تعیین قرار ملاقات در Calendly» جلسه تنظیم کنی و سوالاتت رو بپرسی تا راهنماییت کنم.

(نیاز به فیلتر شکن)