لوگو گلرن goalearn logo برنامه منتورینگ گلرن

خانه > مسیر های شغلی > آمادگی برای بازار کار 

آمادگی برای بازار کار (Job Preparation)

مهارت و تجربه خود را با برنامه های منتورینگ گلرن به شکل فرد به فرد، طی ۲ ماه و با انجام 3 تسک اختصاصی در کنار منتورهای متخصص ارتقا دهید و برای ورود به بازار کار اعتماد به نفس و آمادگی تان را افزایش دهید. 

این مسیر شغلی شامل گارانتی شغل نیست.

دورکاری به صورت آنلاین و آفلاین

هر  تسک متناسب با شرایط و ویژگی‌های هر منتی، برای یادگیری موثر او طراحی می‌شود.

به روزرسانی برنامه متناسب با بازار کار بین‌المللی:

با تغییر نیاز و روندهای جهانی، برنامه های منتورینگ گلرن نیز به صورت دایم در حال به‌روزرسانی است.

منتورینگ با برنامه و تحت نظارت

تمامی منتورهای گلرن از یک چارچوب منتورینگ مشخص پیروی می کنند و در صورتیکه در ارزیابی شما و مدیر برنامه تان امتیاز کمتر از ۴ از ۵ کسب کنند، منتور جدیدی برایتان تعیین خواهیم کرد.

یادگیری هدفمند:

هر تسک متناسب با شرایط و ویژگی‌های هر منتی، برای یادگیری موثر او طراحی می‌شود تا بتواند دانش خود را به خروجی با ارزش تبدیل کند.

معرفی مسیر شغلی:

پیش از ورود به مسیر شغلی آمادگی برای بازار کار در قالب برنامه منتورینگ، با ارزیابی شما شناخت دقیق تری از توانمندی ها و مسیر آماده سازی تان تا پیش از ورود به محیط کار حاصل می شود. شما در کنار منتورهای متخصص پروژه ها و تسک هایی متناسب با شرایط و توانمندی هایتان (که به صورت کاملا اختصاصی با رعایت  اصول مدیریت پروژه برای شما طراحی می شوند) انجام می دهید و مسیر شغلی تان نیز با کمک افراد با تجربه در همان پوزیشن شغلی ترسیم می شود. 

با سیستم گزارش نویسی به سبک agile آشنا خواهید شد و به صورت منظم و فرد به فرد در جلسه با منتورهایی شرکت می کنید که به شما در انجام کارها و رسیدن به سطح قابل قبولی از مهارت و اعتماد به نفس کمک بسیار چشمگیری خواهند کرد. در پایان نیز تمامی مهارت ها، تسک ها و دستاوردهایتان با حمایت همیشگی گلرن در رزومه تان به عنوان نمونه کار قابل ارایه ثبت خواهد شد.

¶زمانیکه روی تسک هایتان کار می کنید همزمان مسیر آموزشی که منتور برای شما تعیین کرده را می گذرانید و با چالش های انجام کاری که در آینده از شما در محیط کار انتظار دارند قدم به قدم مواجه خواهید شد. و مشکلات انجام یک تسک را در عمل لمس کرده و به درک بهتری از محیط کار می رسید.¶

اگر شما هم جزو یکی از سه گروه زیر هستید این برنامه کاملا مناسب شماست

تفاوت بین بوت کمپ و برنامه منتورینگ گلرن

دستاورد های شما از مسیر شغلی آمادگی برای بازارکار

بعد از ورود به برنامه منتورینگ گلرن دقیقا چه اتفاقاتی می افتد

1- ساختن پروفایل و ثبت اطلاعات

در این مرحله یک پروفایل برای هر منتی ساخته می شود و علاوه بر اطلاعات شخصی تمامی سوابق قبلی، تسک ها، ارزیابی های فردی و تخصصی وی به همراه تمامی رخدادها و داده هایی که طی برنامه منتورینگ تولید می شوند در آن ذخیره خواهد شد تا طی مدت همکاری از آنها به بهترین شکل ممکن در تصمیم گیری ها استفاده شود.

2- تسک ارزیابی و انتخاب منتور

در صورت نیاز ابتدا ۱-۲ تسک بدون منتور جهت ارزیابی عملکرد اولیه توسط مدیر برنامه های منتورینگ(ناظر تسک ها) به منتی سپرده می شود. پس از رسیدن به خروجی های مورد نیاز(به هر میزان) و ارائه گزارش عملکرد ارزیابی کاملتری از وضعیت موجود هر نفر به دست می آید که طبق آن منتور/منتور هایی که از لحاظ رفتاری و تخصصی بیشترین تناسب را با منتی دارند از طرف مدیر برنامه های منتورینگ انتخاب خواهد شد.

3- ترسیم مسیر شغلی

مصاحبه ای توجیهی به صورت آنلاین و اختصاصی برای ارتباط گرفتن با منتور تنظیم می شود. منتی در این مرحله تمامی نیازها و شکاف های مهارتی خود را با منتور مربوطه در میان می گذارد تا او بتواند پس از تجزیه و تحلیل مهارت های فنی، تجربه کاری و دانش خود، مسیر شغلی اولیه منتی را به طور شفاف ترسیم کند و آن را به تایید منتی و مدیر برنامه برساند.

4- تعریف تسک

زمانی که مسیر یادگیری شما کاملا مشخص شد، برنامه منتورینگ شما در قالب تعداد مشخصی تسک تعیین می شود. هر تسک اجزا و قسمت های مختلفی دارد که مهمترین آنها عبارت است از: سطح تسک (از سطح A تا D)

عنوان تسک
(برای مثال:‌طراحی فرآیند ارزیابی عملکرد برای شرکت سیمان سپاهان یا Car Price Prediction For car sales platform With Regression Model)

هدف از انجام تسک
(با انجام این تسک منتی به چه دستاورد مهمی نایل می شود؟)

روند انجام تسک ( گام های اجرایی)
(شامل مراحل و گام های ضروری انجام تسک که بدون انجام حتی یکی از آنها امکان رسیدن به خروجی ها میسر نخواهد بود)

محدوده ی تسک
(۳ کاری که منتی نباید انجام دهد و جزو خروجی مورد انتظار این تسک نیست)
موانعی که در طی تسک منتی با آنها مواجه خواهد شد + راهکارهای منتور
(به صورتیکه برای مواجهه با آنها آمادگی ذهنی داشته باشد و موانع را جزیی از روند کار خود بداند)

دانش مورد نیاز برای انجام هر گام تسک + منابع یادگیری
(سرفصل ها وموضوعاتی که در انجام همین تسک منتی به آنها نیاز دارد در این قسمت وارد می شود)

خروجی مورد انتظار
(شفاف٬ قابل ارزیابی و به حد کافی چالش بر انگیز برای منتور و منتی)

تاریخ و ساعات جلسات منتورینگ
(برای هر تسک ۲ هفته ای حداقل ۴ جلسه منتورینگ برگزار می شود)
اقداماتی که منتی لازم است تا جلسه بعدی انجام دهد (پس از هر جلسه منتورینگ مشخص می شود)

مهلت انجام تسک و تاریخ های تحویل گزارش
تسک: پروژه ای متناسب با مهارت، بازار کار(نیاز شرکتی خاص)، اهداف و نیازمندی منتی می باشد که مانند یک چارچوب محکم گام ها و خروجی های هر مرحله ای سفر شغلی منتی را به صورت عملی برای او مشخص می کند.

5- انجام تسک

پس از تعریف تسک با جزئیات کامل، آن را بررسی و کارتان را شروع می کنید و سوال های خود را نیز در اولین جلسه دوره منتورینگتان از منتور برای روند اجرای تسک می پرسید.
جلساتی که در طول دوره منتورینگ تنظیم می شود، بیشتر بر چک کردن کارها و دادن بازخورد هایی جهت پیشبرد کار شما تمرکز دارد تا بتوانید مرحله به مرحله و تسک به تسک عملکرد بهترین از خودتان نشان دهید و به سطح بالاتری از مهارت در آن حوزه شغلی خاص برسید.

6- گزارش نویسی و ارزیابی عملکرد

حین و پس از انجام هر تسک شما چند مرحله گزارش از میزان رسیدن به خروجی های مورد انتظار و هدف تسک، فعالیت ها،‌ پیشنهادات، مشکلات و جزییات جلساتی که در طول دوره منتورینگ داشته اید به منتورتان ارائه می دهید. این گزارشات برای دریافت بازخورد دقیق تر در مورد پیشرفت خود و همچنین نکات و توصیه های متناسب با اهداف شغلی تان از اهمیت بالایی برخوردار هستند.
گزارش شما پس از تایید منتور برای مدیر برنامه ارسال می شود تا ایشان بتواند متناسب با آن تصمیماتی که به بهبود روند کار شما منجر می شود را اتخاذ و در زمان مناسب عملی کند.

7- موفقیت در برنامه منتورینگ

پس از آنکه شما مراحل قبل را چندین بار طی کردید(که تعداد تسک ها با توجه به مسیر شغلی، جزییات هر یک،‌ سطح و شرایط خودتان و پارامتر های دیگر برای هر فرد متغیر است) و به سطح قابل قبولی از آمادگی از بعد تجربه و مهارت کاری رسیدید، برنامه منتورینگ شما در این بخش به پایان می رسد. و در صورتیکه مسیر شغلی شما قرار است به استخدام، مهاجرت، گرفتن پروژه و… منجر شود، وارد دوره آماده سازی شغلی و ورود به بازار کار می شوید.

مدل های پرداخت برنامه منتورینگ
پرداخت نقدی: مبلغ قابل پرداخت:‌ ۵.۲ میلیون تومان

پرداخت نقدی (شامل تخفیف)

مبلغ برنامه:‌  ۶ میلیون تومان

مبلغ قابل پرداخت:‌ ۵.۲ میلیون تومان

دوره پرداخت:‌ ۱ ماه

پرداخت ماهانه: مبلغ قابل پرداخت:‌ ۶ میلیون تومان

پرداخت ماهانه
(بدون تخفیف-بدون افزایش)

مبلغ کل قابل پرداخت:‌ ۶ میلیون تومان

دوره پرداخت: حداکثر ۳ ماه

نحوه ورود و شروع همکاری

1- درخواست ارزیابی:

در این مرحله اطلاعات فردی، سابقه کاری، اهداف و سایر اطلاعات مورد نیاز را دریافت می کنیم. که برای بررسی میزان تناسب شما با برنامه به آنها نیاز داریم.  در صورتی که بیش از ۴۰ درصد با شرایط احراز مطابقت داشته باشید وارد مرحله بعدی خواهید شد. در غیر اینصورت پیامی برای شما ارسال می شود که دلایل عدم امکان همکاری در حال حاضر در آن توضیح داده شده است.

۱۵ دقیقه
7 تا 14 روز

2- تعیین سطح (Mentor-Free)

در این مرحله یک تسک (بدون منتور) جهت تکمیل فرآیند ارزیابی و تعیین سطح به همراه روش انجام آن برای شما ایمیل می گردد. 

پس از انجام آن خروجی و گزارش تسک را به ایمیل مدیر برنامه های گلرن ارسال می کنید.

3- مصاحبه آفلاین با کارشناس تجربه انسانی (HX)

شما در این مرحله در یک مصاحبه آفلاین یا تلفنی شرکت می کنید. تک به تک با شما مصاحبه می شود تا ارزیابی دقیق تری از استعداد، شرایط و علایق شما بدست بیاوریم و مطمئن شویم که چه میزان برای ورود به برنامه  منتورینگ  آمادگی دارید.

۱۵ دقیقه
۱ تا ۱۰ روز کاری

4-بررسی درخواست

ما پس از بررسی درخواست ها به افرادی که بیشترین تطابق با برنامه های منتورینگ را دارا هستند، جهت ادامه فرایند از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهیم کرد.

5- آنبردینگ و پرداخت

در صورتی که از انجام تسک حداقل 70 امتیاز کسب کنید، مشاور برنامه با شما تماس گرفته و   در مورد انتخاب مسیر شغلی، مدل های پرداخت و قرارداد همکاری شما را راهنمایی می کند.

۱۵ام و ۳۰ام هر ماه

۶- برنامه ریزی و شروع مسیرشغلی

در این مرحله پس از ارتباط با منتور متخصص مسیرشغلی و جزییات آن برای شما مشخص می شود و درکنار مدیر برنامه و سایر اعضای تیم گلرن برنامه تان را شروع می کنید.

در صورتی که هنوز سوالی دارید فرم زیر را تکمیل کنید، ما در اسرع وقت با شما تماس خواهیم گرفت. یا اینکه از طریق قرار ملاقات calendly جلسه تنظیم کنید.

مهسا نصر اصفهانی mahsa-nasr esfahani کارشناس تجربه انسانی

میتونی بعد از مطالعه سایت، درمورد مسیر شغلی و برنامه های منتورینگ، از طریق calendly زمان جلسه ات رو تنظیم کنی و سوالاتت رو بپرسی تا راهنماییت کنم.
(نیاز به فیلتر شکن)

"*"فیلدهای ضروری را نشان می دهد

سوالات رایج

بله. این موضوع رو در مرحله برنامه ریزی و ارزیابی حتما به مدیر برنامه اتون اطلاع بدید. ما نهایت تلاشمون رو میکنیم شما مسیر شغلی تون رو با دید باز انتخاب کنید که زمان، انرژی، انگیزه و سرمایه اتون بهتر مدیریت بشه.

همچنین در صورت داشتن سوال و یا نیاز به راهنمایی بیشتر با مشاوره برنامه تماس بگیرید.

در این مسیر شغلی طبیعتا با انجام دو سه تسک نمیشه در پوزیشن شغلی خاصی به سطحی رسید که شانس زیادی برای استخدام شدن داشته باشید. اما به شما دید مناسبی برای ادامه مسیر شغلی تون میده. مهارت با تکرار و تمرین زیاد به دست میاد. مثلا شما یک دستور رو باید حداقل توی ۳ پروژه استفاده کنید که کارکردش رو ببینید و به خوبی درکش کنید. به هر حال همه چیز به هدف شما بر میگرده. اگر قضیه استخدام شدن و کار کردن فعلا(تا ۶ ماه آینده) خیلی برای شما جدی نیست و یا شرایطش رو ندارید، این مسیر شغلی کاملا مناسبتونه. اگر نه قطعا مسیر شغلی job-track انتخاب کاملتر و متناسب تریه.
کما اینکه میتونید بعدا هم به مسیر شغلی job-track سوییچ کنید و کارتون رو ادامه بدید. در شرایط فعلی صرف مهارت تخصصی به تنهایی کافی نیست. رزومه، مصاحبه کردن، شبکه سازی به اندازه مهارت مهم نباشه کمتر نیست. در هر حالت دارید روی توانمندی ها و تجربه خودتون سرمایه گذاری میکنید که در آینده ثمره اش رو خواهید دید.

در پاسخ به این سوال ۲ حالت ممکن است:
۱- در این حالت اگر بخواهید ادامه مسیر شغلی تان در ادامه مسیر شغلی قبلی باشد، مبلغ پرداختی، مدت زمان و تعداد تسک های انجام شده و سایر کارهایی که انجام داده اید نیز از مسیر شغلی جدید کسر شده و برنامه شما ادامه خواهد یافت.
۲- به علت ورود به برنامه منتورینگ جدید(در واقع تغییر مسیر شغلی تان) و یا تمایل به انجام تسک ها و تکمیل رزومه و پرتفولیو نیاز به شروع یک مسیر شغلی جدید دارید. در این حالت شما کل مبلغ مسیر شغلی را پرداخت کرده و از تمامی امکانات و دستاوردهای برنامه منتورینگتان بهره مند خواهید شد.

در حالت کلی با توجه به اینکه مسیر شغلی آمادگی برای بازار کار ایران تمرکز بر داخل کشور است، بنابراین جزییات و تسک هایی که طی آن انجام میدهید ممکن است مناسب کاریابی یا مهاجرت به خارج از کشور نباشد. در صورتیکه قصد شما برای ورود به بازار کار بین المللی جدی است توصیه می کنیم از همان ابتدا وارد همان مسیر شغلی شوید.

مهسا نصر اصفهانی mahsa-nasr esfahani کارشناس تجربه انسانی

میتونی بعد از مطالعه سایت، درمورد مسیر شغلی و برنامه های منتورینگ، از طریق ایمیل، شماره تماس و یا «تعیین قرار ملاقات در Calendly» جلسه تنظیم کنی و سوالاتت رو بپرسی تا راهنماییت کنم.

(نیاز به فیلتر شکن)