لوگوی گل اِرن

گارانتی شغل
ویژه مسیر شغلی "استخدام در ایران"

Job Guarantee

انجام تسک های فنی و شغلی و کسب مهارت های روز بازار کار ایران به صورت کاملاً عملی و در کنار منتورهای متخصص، ما را مطمئن می کند که شما در بازه زمانی مشخصی، می توانید به شغل دلخواهتان دست یابید.

ما گارانتی شغل را به این دلیل ارائه می کنیم زیرا می‌دانیم برنامه‌های منتورینگ گُل اِرن دقیقاً همان کاری را انجام می‌دهند که ما آن‌ها را برای انجام دادنشان برای هر منتی طراحی کرده‌ایم.

اگر متقاضی استفاده از گارانتی شغلی باشید و پس از گذشت ۸ ماه پس از تکمیل برنامه منتورینگ شغل جدیدی پیدا نکنید، طبق ماده ۱۵ شرایط و ضوابط  گُل اِرن، متعهد هستیم تا ۱۰۰ درصد مبلغ پرداختی را به شما بازپرداخت کنیم.

در صورتیکه ظرف مدت ۸ ماه پس از پایان برنامه منتورینگ استخدام نشوید، ما کل مبلغ پرداختی را به شما بر می گردانیم.

به چه دلیلی گُل اِرن استخدام شدنتان را تضمین می کند؟

هدف هر کاری که ما در گُل اِرن انجام می‌دهیم، این است که شما را به مهارت‌ها و تجربه‌ای که برای رسیدن به شغل مورد علاقه تان به آنها نیاز دارید مجهز کنیم و می‌دانیم روشی که استفاده می کنیم به خوبی کار می‌کند! به عنوان یک منتی، نمونه کار های حرفه‌ای در دوره های منتورینگ ۱:۱ ایجاد می‌کنید، یک مجموعه از مهارت‌های تخصصی به دست می‌آورید و استراتژی و مهارت‌های جستجوی شغل و برند سازی شخصی تان را از طریق منتورینگ و پشتیبانی شغلی (به صورت خصوصی)، ایجاد و در خودتان تقویت می‌کنید.

سابقه کار واقعی

خروجی هر تسکی که انجام می دهید به رزومه شما الصاق می شود. مجموعه ای از پروژه هایی که مهارت های جدید شما را به نمایش می گذارند و توجه کارفرمایان را به خود جلب می کنند.

جلسات منتورینگ با کیفیت

در طول برنامه، شما به صورت فرد به فرد یا ۱:۱ روی تسک ها و پروژه های مشخصی کار خواهید کرد. و در طی این مدت علاوه بر پشتیبانی کامل، جلسات متعددی با منتورهایتان برگزار می کنید.

برنامه ریزی اختصاصی

تسک ها و پروژه هایی که انجام می دهید، متناسب با سطح شما و بازار کار آن حوزه شغلی برایتان تعریف شده اند. که با انجام مداوم تسک ها و یادگیری دانش ضروری آن شغل، به مرور زمان به یک کاربلد و کارجوی آماده به کار تبدیل می شوید

جستجوی کار حساب شده

علاوه بر تسک های تخصصی و فنی، حداقل ۵ تسک شغلی با منتورهایتان انجام می دهید. که شامل شناخت کامل بازار کار، شبیه‌سازی جلسه مصاحبه، طراحی سایت شخصی، طراحی رزومه های حرفه ای، و کار روی برند شخصی و شبکه سازی تان است. همچنین گل ارن نیز شما را برای استخدام به شرکت های مختلف معرفی خواهد کرد.

ارزیابی و تعیین سطح فنی

پیش از شروع برنامه یک پروژه/تسک ارزیابی طی حداکثر ۱۰ روز در کنار منتور ارزیاب گل ارن انجام می دهید تا متناسب با آن مسیر و برنامه منتورینگتان مشخص شود.( سطح شما تاثیری در مدل کار ما نخواهد گذاشت و صرفا سطح تسک هایتان را تغییر خواهد داد).

شرایط استفاده از گارانتی شغلی

برای واجد شرایط بودن برای استفاده از گارانتی شغل، شرایطی وجود دارد که حتما بایستی آنها را رعایت کنید. که البته این شرایط آیتم های مثبتی هستند که در نهایت به شما کمک می کنند حضور بسیار موفقی در بازار کار داشته باشید. نکته بسیار مهم این است که شما در صورتی می توانید  از گارانتی شغل استفاده کنید که شرایط خاصی داشته باشید. که ما مهمترین آنها در زیر ذکر  کرده ایم:

سوالات رایج

بله. قطعا. ما اولین سازمانی هستیم که مشتاقانه آماده شروع همکاری با منتی های با استعداد و آماده به کارمان هستیم. 

البته در این زمینه با توجه به اینکه فرایند همکاری و جذب و استخدام هر شرکت الزامات خاص خودش را دارد، در طی سال با اشخاص محدودی توانایی هم تیمی شدن داریم. اما شاید این نکته که تاکنون بیش از ۷۰ درصد اعضای تیم گل ارن را کارآموزان و منتی هایش تشکیل داده اند، برایتان جذابیت داشته باشد

بله. در حال حاضر به صورت محدود سرویس معرفی نیروی کار ما نیز فعال است و شرکت های متقاضی نیرو پس از طی فرایند احراز صلاحیت و ارزیابی، لیستی از منتی های آماده به کار را دریافت می کنند. 

دقت کنید که این سرویس به صورت غیر رسمی و صرفا برای برنامه های منتورینگ در مسیر شغلی تغییر شغل و استخدام فعال است.

طبق قانون کار یک شرکت نمی تواند در ازای خرید خدمت(یا استخدام و همکاری با کارگر) به وی خدمت ارایه کند. می بایست حقوق و مزایای ایشان پرداخت شده و کارگر نیز در صورتیکه خدمتی از شرکت دریافت کند که از شمول مزایا، بیمه، حق مسکن و…. خارج باشد لازم است همانند یک مشتری مبلغ آن را پرداخت نماید. حال آنکه بسیاری از شرکت ها به خاطر این عدم آگاهی افراد، چندین برابر مبلغی که صرف آموزش دادن نیروی کار می کنند از آنها بهره کشی می کنند.

شفافیت یکی از اصول مهم کار ماست. به شما می گوییم بابت چه چیزی چه قدر پول پرداخت می کنید و در ازای آن نیز کاملا پاسخگو هستیم. کوچکترین همکاری ما نیز منجر به پرداخت دستمزد و حقوق می گردد.

نکته دیگر آنکه به صورت قطعی برای بسیاری از منتی ها نمی توان گفت که از همان ابتدای کار پس کاری به آنان محول می شود بر بیایند. بنابراین بهترین کار این است که شخص ابتدا و حداقل یکبار به صورت اصولی روی خودش سرمایه گذرای کند تا اعتماد و توجه شرکت های بیشتری را به سمت خودش جلب نماید. و با سابقه و آمادگی ای که کسب می کند، ریسک همکاری با آنها را نیز کاهش دهد.

در وهله اول ما تمامی فرایندهای خود را بر اساس شفافیت اطلاعات و اعتماد طراحی کرده ایم و می دانیم منتی های گلرن کسانی هستند که به این موضوع احترام می گذارند و آن را ارزش می نهند.

همچنین شما چنانچه الزامات گارانتی شغل را رعایت کنید و اقدامات مربوط به دوره جستجوی کار را نیز انجام دهید احتمال اینکه در این مدل شغل پیدا نکنید نزدیک به صفر است.

با این وجود طبق ارتباطاتی که با سایر شرکت ها داریم و مکانیزم های گزارش گیری و استعلام هایی که می توان انجام داد از این بابت نگران نیستیم.

البته بعید است قصد شما از حضور در برنامه های منتورینگ گلرن  استفاده از گارانتی شغل باشد و به قیمت بیکار ماندن بخواهید یک دوره رایگان طی کنید(که البته احتمالش تقریبا صفر است) و تا حداقل ۱۵ ماه آینده درآمدی نداشته باشید و زمانتان را از دست بدهید.
به هر حال کسانیکه دنبال شغل هستند قطعا در این مدت به هدف خود می رسند و ما نیز با تمام توان در طی این مسیر کنارشان هستیم. در غیر اینصورت هرگز نمی توانستیم با این رویکرد به کارمان ادامه دهیم.

منتی های گلرن از نظر سنی از اوایل ۲۰ سالگی تا ۴۵ سالگی متفاوت هستند. این امکان وجود دارد که در هر زمانی از زندگی خود بتوانید با موفقیت شغل خود را تغییر دهید. سن گرایی در بسیاری از شرکت ها و بازار کار یک مشکل است و ما نیز از این موضوع آگاهیم. فناوری می تواند در این زمینه کاملاً بازار کار را به چالش بکشد! ما دریافتیم که فارغ التحصیلان بالای ۴۵ سال زمانی بسیار موفق هستند که بدانند چگونه تجربه کاری قبلی و مهارت های قابل انتقال خود را چارچوب بندی کنند. داشتن تجربه کاری بیشتر در واقع می تواند به شما مزیت بالایی بدهد در صورتیکه بدانید چگونه و کی از آن استفاده کنید. شما دیدگاه متفاوت و پخته تری نسبت به همکاران ۲۰ یا ۳۰ ساله خود دارید – و این در صنعت فناوری بسیار ارزشمند است.

ما در حال حاضر به افرادی که در مناطق شهری ایران با جمعیت بیش از ۵۰۰ هزار نفر زندگی می کنند و یا شهروند دو تابعیتی که ساکن یکی از کشورهای زیر هستند نیز، گارانتی شغل ارایه می کنیم: ایالات متحده آمریکا، کانادا، اتحادیه اروپا و کشورهای عضو منطقه تجارت آزاد اروپا مانند بریتانیا، استرالیا و نیوزیلند، امارات، قطر و ژاپن.

ما به شرایطی می گوییم که منتی شاغل شده است که یکی از این دو حالت اتفاق بیفتد. ۱) مشغول یک شغل تمام وقت در یک شرکت، استارتاپ و یا با یک شخص حقیقی شود. ۲) در یک موقعیت شغلی پاره وقت، کارآموزی، فریلنسری با حقوق که حداقل ۱۵ ساعت کار در هفته باشد، مشغول شود. برخی از منتی ها با تجربه مرتبط، به دنبال فرصت های شغلی ارشد و سطح بالاتری هستند. که گاها نیاز است مدتی به عنوان کارآموزی یا پروژه ای با شرکت هدف همکاری کنند تا شانس خود را برای یافتن موقعیت افزایش دهند. برای این منظور گلرن دوره جستجوی کار ایشان را به مدت ۳ ماه دیگر تمدید خواهد کرد.