دوره کارآموزی منابع انسانی

حضوری و دورکاری

 Human Resource Apprenticeship  

منابع انسانی چیست؟ 

منابع انسانی دسته ای از افراد را که در بخش های مختلف  مشغول فعالیت هستند مدیریت میکند  و بر آنها نظارت دارد. به عبارت دیگر دسته ای از افراد که عملیات مختلف سازمان را برعهده دارند.منابع انسانی شامل هر فرد یا هر کارمند میشود که برای بهتر شدن عملکرد خود و زیر دستان خود در کار تلاش میکند. این تلاش با عث تغییر چشمگیر  و پیشرفت قابل توجهی در سازمان شده و برای سازمان ارزشآ،رینی به همراه دارد. منابع انسانی به کارکنان یارس میدهد و از آنها حمایت میکند.

آینده و مسیر شغلی یک فرانت اند کار

در باره دوره

دوره کارآموزی منابع انسانی گلرن جایی هست کهقراره به شما آ»وزش های تیوری داده بشه  و در عین حال تما این آموزش ها را در محیط واف=قعی به صورت عملی تجربه میکنید. یادگیری سر فصل های منابع انسانی بدون تمرین عملی و قرار گرفتن در موقعیت پر از چالش سازمان، کارایی لازم رو نداره. به همین دلیلد گلرن این فرصت رو به شما میده  که بتونیدیک ساختار سازمانی واقعی طراحی کنید  و این ساختار سازمانی رو با فرهنگ سازمانی تطبیق بدید  و شرح شغل ها رو  بر اساس این ساختار بنویسید.اینکه هر کس در این ساختار  با چه رویکرد .و بر اساس چه آیین نامه هایی باید ارزیابی عملکرد بشه بر عهده شما هست  و باید در طول این دوره همه این مباحث و مسائل رو تمرین و تجربه کنید.

چرا دوره کارآموزی منابع انسانی گلرن؟

 این دوره شامل محیطی است که کاملا محیط کار واقعی را برای شما به نمایش میگذارد. کارتیمی، چالش ها، پروژه ها و … همه اینا مواردی هستند که در کنار آموزش تئوری و اولیه تجربه میکنید. این دوره روحیه تعامل با دیگران و مذاکره شما را تقویت کرده و سازگاری با چالش های واقعی را به شما هدیه میدهد. در دوره ی کارآموزی منابع انسانی روانشناسی سازمانی، سند گذاری، طراحی ساختار،ابزار های و قوانین کار را می آموزید 

چه طور باید در دوره کارآموزی فرانت اند شرکت کنیم؟

اگر فکر میکنید به شرکت در دوره منابع انسانی علاقه دارید نگران نداشتن تجربه و تخصص در این زمینه نباشید. اینجا در گلرن فارغ از تمام تجربیات گذشته شما، ازتون تست های مختلف استعداد یابی  و شخصیت شناسی گرفته میشه  تا متناسب بودن شما با دوره کارآموزیتون مشخص بشه. 

بعد از مطالعه شرایط و سر فصل های مربوط به دوره کارآموزی منابع انسانی گلرن میتونید فرم مربوط به در خواست کارآموزی رو تکمیل کرده  و در اسرع وقت کارشناسان ما با شما تماس میگیرند  و قرار مصاحبه تنظیم میشود.

مدل های کارآموزی

مدل اول:کار با آموزش

دسته اول مخاطبین گلرن افرادی هستند که به حوزه   دیجیتال مارکتینگ علاقه مند بوده اما نیازمند آموزش   کامل در این زمینه  هستند.این افراد با گذراندن دوره   های آموزشی که در گلرن برگزار میشود، موفق به کسب دانش لازم در این زمینه میشوند.اما آنچه دوره های آموزشی گلرن  را متفاوت ساخته و مزیت رقابتی گلرن، دوره های پروژه محور  گلرن می باشد. دوره های آموزشی گلرن کاملا پروژه محور هستند. افرادسر فصلها و مطالب مورد نیاز، که متناسب با نیاز های  بازار کار   مشخص شده اند را، با انجام پروژه های پایلوت و با حضور به صورت یک روز در هفته و دسترسی  به منتور ها در  زمان های مشخص آموزش میبینند و به طور عملی تجربه میکنند. افراد در پایان دوره قادر به انجام پروژه هستند

دوره کارآموزی منابع انسانی

تومان 5/2 میلیون
  • 4.5 ماهه پارت تایم(حضوری و دورکاری)
  • به همراه انجام حداقل 2 پروژه پایلوت
  • دسترسی دائم به تمامی منتورها
با پروژه

مدل دوم: کاربدون آموزش

این گروه از مخاطبا، افرادی هستند که آموزش دیده اند و در حوزه ی دیجیتال مارکتینگ دوره ها و آموزش های لازم رو با موفقیت گذرانده اند اما به دلیل نداشتن سابقه کار و نداشتند پروژه های عملی و واقعی برای ورود به بازار کار با مشکل مواجه هستند. تیم گلرن برای این گروه از افراد برنامه مشخصی طرحی کرده است به این صورت که پروژه های واقعی در اختیار آنها قرار خواهد گرفت. اینافراد با راهنمایی منتورهای گلرن پروژههای واقعی پیش میبرند و در این مسیر هدایت میشوند تا  تجربه لازم برای ورود به بازار کار را کسب کنند و با داشتن سابقه کار در پروژه های واقعی معرفی به کار شوند.

 

 

 

پروژه واقعی (اضافی)

تومان2500000
تومان 2 میلیون از ماه چهارم
  • 1 پروژه واقعی با خروجی و تسک های مشخص
  • همراه قرارداد و منتورینگ
  • گواهی حسن انجام کار
با حقوق

نگاه اجمالی به دوره

هوش هیجانی، مدل های رفتاری، تیپ های شخصیتی، زبان بدن، ارتباط موثر، بارش فکری، مهارت های فردی

هدف گذاری برای HR، ارزش ها و اهداف سازمانی، چشم انداز منابع انسانی، برنامه استراتژیک HR

چارت سازمانی، ارتباطات و طراحی بین واحد ها، رفتار سازمانی، فرهنگ سازمانی، شرایط احراز، شرح شغل و شناسنامه، نگارش آیین نامه

تنظیم قرارداد، حقوق و دستمزد، طبق کار (ایمنی و بهداشت)

جذب و استخدام، ارزیابی عملکرد، آموزش 10015، مدیریت دانش، پیشنهادات، نظام آراستگی، انتظامات، ریسک های منابع انسانی

استفاده از اتوماسیون و نرم افزارهای منابع انسانی، مکاتبات اداری، پرونده سازی و مستند سازی، گزارشات منابع انسانی

منتورهای دوره

فرشته عزیزی

فرشته عزیزی

روانشناس سازمانی، مدیر منابع انسانی گلرن، منتور آموزش و روانشناسی سازمانی

سجاد شکوهی

مدیر منابع انسانی شرکت شفیق، منتور ساختار سازمانی

داستان کارآموزان دوره منابع انسانی گلرن

پخش ویدیو