لوگو گلرن goalearn logo برنامه منتورینگ گلرن

ما چگونه کار می کنیم...

با منتورینگ در گلرن بیشتر آشنا شوید

شما با ورود به برنامه منتورینگ، جعبه ابزار تان از طریق انجام تسک های فردی و تیمی، ایجاد ارتباط و شبکه سازی، یادگیری طبق نیاز و دریافت راهنمایی های شغلی و بازخورد از افراد حرفه ای  پر می کنید و برای ورود به بازار کار  به عنوان یک متخصص آماده می شوید.

منتورینگ در عمل
یک رابطه فرد به فرد میان دو نفر را در نظر بگیرید که در آن، یکی از طرفین نیازمند ارتقای تجربه(کارآموز یا منتی)، توانمندی و مهارت هایی در زمینه خاص است که لازم است آنها را به تدریج و در طی زمان از طریق یک منتور کسب کند. ما تمامی اقدامات در طی این مسیر را سیستم منتورینگ در نظر میگیریم که نحوه انجام آن متناسب با هر فرد تا حدودی متفاوت است که در چارچوب برنامه منتورینگ و طبق مسیر های شغلی مشخصی(که بستگی به هدف هر منتی یا کارآموز تعیین می شوند) برنامه ریزی و اجرایی می شود.

منتور(Mentor)

کسی است که نقش یک راه بلد را برای یک منتی یا همان کارآموز تازه کار و کم تجربه در مواجهه با چالشهای احتمالی در طی کردن مسیر خاصی بازی میکند. منتور را میتوان از بین نیروهای حال حاضر سازمان هدف و یا خارج از آن انتخاب کرد.

منتی(Mentee)

منتی، کارآموز یا کارجو شخصی است که به کمک برنامه های منتورینگ، برای موقعیت شغلی مشخصی طی زمان و فرمت خاصی در کنار منتورها به توسعه مهارتهای تخصصی و فردی مورد نیاز سازمان هدف یا بازار کار مشغول است.

مسیر شغلی(Career Path)

در هر برنامه منتورینگ متناسب با سطح ، هدف، بازار کار و سطح منتی ها، ۳ مسیر شغلی با جزییات مشخصی طراحی شده است. در هر مسیر شغلی منتی در کنار منتور ها تعدادی تسک اختصاصی (با هدف آشنایی با بازار کار، ورود به بازار کار و یا مهاجرت کاری) انجام می دهد.

یک پرتفولیوی رقابتی برای خودتان بسازید

تمرکز ما در گلرن همیشه بر حل مسایل در سطح جهانی استوار است. خروجی کار منتی ها مستقیما ورودی رزومه ای است که بتوانند با افراد با تجربه رقابت کنند و با ریسک پایین تر و سرعت بیشتری وارد بازار کار شوند. چرا که:

آشنایی با منتورینگ فردی و تعریف اختصاصی تسک

در دنیای واقعی پیدا کردن و تعامل با افراد متخصص به عنوان منتور بالقوه چالش های زیادی دارد. در گلرن، ما شما را طی مراحلی و لحاظ کردن ظرافت های خاصی به منتورهای متناسب با برنامه و همچنین اهداف یادگیری و شغلی تان مطابقت خواهیم داد.

ویدئوی معرفی (برای اجرا روی تصویر کلیک کنید)

پخش ویدیو
چگونه کیفیت سیستم منتورینگ گلرن را تضمین می کنیم؟

1- نحوه انتخاب منتورها

ما مطمئن می شویم که تمامی اعضای گلرن به ویژه منتورها جهت توانمندسازی نسل بعدی نیروی کار با ارزش در حوزه فناوری واجد شرایط لازم هستند. الزامات ما شامل نمونه کارهای درجه یک، ۳ سال سابقه کار در سطح بالا و داشتن معرف شناخته شده است و اشتیاق به تدریس و برند بودن شخص هرگز ملاک خوبی برای انتخاب ما نبوده و نخواهد بود.

2- آموزش کاملا هدفمند و بهینه

اعضای تیم ما با هم همکاری می کنند تا مسیر یادگیری برای هر منتی و اعضای سازمان شما به شکلی تعریف و ترسیم شوند که آنها را با صرف کمترین زمان و انرژی به دانش و مهارت های مورد نیازتان مجهز کند، و حین انجام وظایف روزمره بتوانند تحت برنامه منتورینگ خود پیشرفت کنند.

3- پشتیبانی در کنار کارشناس تجربه انسانی

به عنوان بخشی از تعهد ما به بهبود مستمر، گلرن یک نقش مهم به نام«کارشناس HX» یا همان تجربه انسانی دارد. وی در مورد همه چیز، بازخورد صریح را از سمت شما به ما و منتی ها ارائه می‌دهد، تا تضمین کند که تجربه همکاری بی‌نظیری را برای یکدیگر فراهم می‌کنیم.

4- برنامه ریزی و نظارت توسط مدیر برنامه

مدیر برنامه های منتورینگ ما از نزدیک با منتورها همکاری می کند تا آنها را به سرعت در مورد آخرین ابزارها و روش هایی که تضمین کننده یک تجربه با کیفیت بالا در طی برنامه برای منتی است، ارتقا دهد. با حمایت و ارائه راهنمایی مداوم، مطمئن می شود که منتورها در مورد رسیدگی به نیازها و چالش های خاص هر منتی - صرف نظر از گذشته شان، از آمادگی کافی برخوردار هستند و به محض اینکه نیاز به ایجاد تغییری در روند کار باشد(مانند تغییر تسک یا منتور) مدیر برنامه وارد عمل شده و سعی می کند با تجربه بالای خود تغییرات و فیدبک های لازم را عملی کند.

5- به روزرسانی سیستم منتورشیپ

ما طبق آخرین تغییرات فناوری و سبک کار جهانی، سیستم منتورشیپ و ابزارهای مورد استفاده مان را به‌طور مرتب به‌روزرسانی می‌کنیم، تا اطمینان حاصل کنیم که با نیاز صنعت، بازار کار و نیاز شرکت ها متناسب است. ما دایما مهارت های مورد تقاضا و ضروری شرکت ها را شناسایی می کنیم، سپس موضوعات تسک ها، پروژه های تیمی و سایر جزییات کار را نیز طبق آن مشخص میکنیم تا اطمینان حاصل کنیم که منتی های شما طبق برنامه، در حال آماده شدن هستند.

فرآیند اجرایی برنامه منتورینگ

فرشید امامی

ب طور کلی هماهنگی و پاسخگویی همه اعضای مشغول در گلرن بشدت راضی کننده بود. همه اعضای تیم در یک جهت مشخص حرکت میکردن. تنها مسئله ای ک فک میکنم میتونه بهبود پیدا کنه، بازه زمانی نسبتا زیاد، ک برای تحلیل تسک و بررسی اون صرف میشه. هدف من: ادامه دادن مسیرم به عنوان یک برنامه نویس بک اند. تیم گلرن و برنامه ریزی های این مجموعه به تقویت توانایی های من کمک زیادی کرد.

تعداد تسک ها

رضایت از منتورینگ

امتیاز منتور

محمد جواد امینی بیات

سیتمی کاملا متفاوت و بروز بود. که البته یکسری خلا هایی هم داشت که می‌تونست مسیر رو راحت‌تر و لذت‌بخش تر کنه؛ مثل استفاده از Microsoft teams به جای واتس‌اپ و گوگل میت و همچنین داشتن پنل کاربری برای هر فرد در وبسایت برای تعریف تسک و ارائه ی گزارش. هدف من:‌ با مفاهیم پایه کامل آشنا بشم و تجربه ی انجام پروژه ی واقعی رو داشته باشم که تا حدودی به همش رسیدم.

تعداد تسک ها

رضایت از منتورینگ

امتیاز منتور

نیلوفر صحرائی

در کل فرآیندی خوب،حرفه ای و کارآمد دارد. تسک ها نیاز به شفافیت بیشتری دارند. بعضی از تسک ها نیاز به تجربه ی حضور در سازمان ها دارند و مسیر شغلی با توجه به هدف منتی و استعداد او تعیین می‌شود.

تعداد تسک ها

رضایت از منتورینگ

امتیاز منتور

علی سلطانی

منتورینگ خوب بود و اگر بشود منتی قبل از شروع دوره و انجام تسک ها با منتور خود آشنا شود و خودش انتخاب کند بنظرم بهتر است. هدف من: تبدیل شدن به یک برنامه نویس موفق و کار آمد بود که برنامه های خوبی بتونم پیاده سازی کنم و در آمد خوبی هم داشته باشم. و با توجه به تلاش خودم و کمک منتور ها و تیم پشتیبانی گلرن به تقریبا 30 تا 40 درصد اون چیزی که میخوام رسیدم.

تعداد تسک ها

رضایت از منتورینگ

امتیاز منتور

هانیه جانثاری

اینکه میتوانیم مسیر اسان تر و با بهره وری بیشتر را پیدا کنیم خوب است و اینکه کارگاه های اموزشی برای ورود به بازار کار دارید هم مفید میباشد

تعداد تسک ها

رضایت از منتورینگ

امتیاز منتور

علی شاهی

به نظر من این برنامه خیلی عالی هست ومیتونه خیلی کمک کنه هم به من منتی و هم به شرکت هایی که دنبال نیروی کار میگردن. هدف من: بتونم در یه جایی باشم که هم مجبور باشم تسکی رو انجام بدم و هم بتونم توی جایی که بلد نیستم از یه کسی کمک بگیرم و حلش کنم و این به لطف تیم عالی و بزرگ گلرن حل شد.

تعداد تسک ها

رضایت از منتورینگ

امتیاز منتور

الهه ابراهیمی

پلن برنامه منتورینگ بسیار ایده آل و کارآمد بوده ولی باتوجه به هدف منتی و شرکت گلرن می بایستی در جهت کمک به منتی این برنامه واقعی تر اجرا شود. هدف من: یادگیری زبان های برنامه نویسی حوزه فرانت اند و در عین حال به کارگیری آنها در پروژه های عملی بوده که این هدف به وصرت واقعی عملی شده.

تعداد تسک ها

رضایت از منتورینگ

امتیاز منتور

آسیه مجلسی

خوب بود. اولش واقعا شروع سختی داشتم. چون زمانی که تایم ازادم زیاد بود شروع دوره با تاخیر تقریبا زیادی شروع شد. و خب در حینش کرونا گرفتم که خب کار را سختتر کرد. من واقعا هفته اول سر در گم بودم ولی بعدش بهتر شد...و به نظرم از یه جایی به بعد که جلسات شروع شد و اینکه نوع گفتار آقای عباسی را بهتر درک کردم و خیلی لذت بخش شده بود. هدف من: میخواستم برای بازار کار دیتا ساینس آماده بشم و هنوز واقعا نمیدونم دقیقا کجای مسیر هستم.

تعداد تسک ها

رضایت از منتورینگ

امتیاز منتور

حسین سلحشور

خوب بود. خیلی دوستانه و دو طرفه. این تسک ها باعث شد تا خیلی از مهارت های مورد نیازم رو افزایش بدم هدف من: تسلط بر مفاهیم دیتا آنالیز

تعداد تسک ها

رضایت از منتورینگ

امتیاز منتور

محمد رضا رفسنجانی

عالی. این برنامه هم تا حد زیادی کمکم کرده ولی مشکلاتی هم هست که داره یکمی اذیت میکنه. هدف من:‌ بتونم تو حوزه وب پیشرفت کنم و بتونم در بخش فرانت اند فعالیت کنم.

تعداد تسک ها

رضایت از منتورینگ

امتیاز منتور

مهشید کهندل

دوره منتورینگ فرصت خوبی است برای شناخت استعدادها و توانایی های فردی و پرورش آنها. توصیه به منتی ها: هدف اصلی خودشان را تعیین کنند و سعی کنند روی آن متمرکز بمانند. در راستای هدف شان پیش بروند.

امتیاز به عملکرد منتی

رضایتمندی از تیم منتورینگ

حمید احسانی

با توجه به رشد روزافزون ابزارها و آموزش‌ها، سردرگمی منتی ها در هر حوزه شغلی گریزناپذیر است. درنتیجه بهترین رهیافت برای کسب مهارت در زمینه علم داده (DataScience) روبرو شدن با چالش‌های دنیای واقعی و دستیابی به مهارتهای متناسب هست، از اینرو برنامه منتورینگ گلزن را یک ایده‌ی کاملا نو و موثر ارزیابی می‌کنم. توصیه به منتی ها: دستیابی به نتیجه موثر نیازمند اختصاص وقت و تلاش بوده و هست، از اینرو برای دریافت خدمات منتورینگ باید زمان و انرژی مناسبی لحاظ شود.

امتیاز به عملکرد منتی

رضایتمندی از تیم منتورینگ

صدرا عزیزی

مزایای کار با گلرن فرصتی برای فعالیت تحت عنوان منتور برای تربیت کارآموزان و همچنین تایم کاری آن است که شناور است و با توجه به تایم خود منتور تنظیم میشود. معایب گلرن پرداخت هایی که دیر تر از موعد مقرر انجام میشود. توصیه به منتی ها:‌ پیشنهاد ها و محدوده ای که منتور ها برای آن ها در هر تسک ترسیم می کنند را به طور دقیق دنبال کنند.

امتیاز به عملکرد منتی

رضایتمندی از تیم منتورینگ

ایمان عباسی

به طور کلی اینکه هدف گلرن آماده سازی افراد برای کار کردن در محیط واقعی است، شرایط مناسب هست و آینده روشنی برای افرادی که در فرآیند منتورینگ هستند می‌بینم. توصیه به منتی ها: حتما در ابتدا با جستجو و کمک منتورها مسیر شغلی درست را انتخاب کنند تا بعد از شروع کار دل سردی یا عدم علاقه برایشان ایجاد نشود. برنامه تعیین شده برای دوستان حاصل زحمات چندین ساله هر کدام از منتورها می‌باشد و قطعا مسیر را به خوبی می‌شناسند، منتی‌ها سعی کنند که به درستی از آن پیروی کنند.

امتیاز به عملکرد منتی

رضایتمندی از تیم منتورینگ

سوالات رایج
فرشته عزیزی fereshteh-azizi مدیر عملیات برنامه منتورینگ

میتونی بعد از مطالعه سایت، درمورد نحوه ی اجرای برنامه ات، ابزار های مورد استفاده و تسک ها و گزارش دهی و موضوع مرتبط با منتور ها، از طریق «قرار ملاقات در Calendly» زمان جلسه ات رو تنظیم کنی و سوالاتت رو بپرسی تا راهنماییت کنم.

(نیاز به فیلتر شکن)

مهاجرت شغلی و کاری گلرن راهنمای مهاجرت گلرن
کتابچه راهنمای
مهاجرت شغلی در سال ۲۰۲۳
(برای تازه کارها)
برای دانلود رایگان ایمیلتان را ثبت کنید

"*"فیلدهای ضروری را نشان می دهد