سوالات متداول

از دوره

مهمترین عاملی که تعیین میکنه چه کارآموزی باید انتخاب کنید علاقه شما، اهداف و بازار کاره. هر چند ما سعی میکنیم توی جلسات مصاحبه با شما، علاقه شما و همچنین استعداد و تواناییتونو کشف کنیم و بهتون شغلی رو پیشنهاد بدیم که مناسب شماست و بتونید در زمان زودتری برای کار کردن آماده بشید.

گلرن بیشتر از هر چیزی به شایستگی ها و تناسب کارآموزان با شغل مدنظرشون اهمیت میده، بنابراین از داوطلبین هر دوره، آزمون های تخصصی، شخصیتی و رفتاری گرفته میشه تا میزان تناسبشون با پوزیشن های انتخاب شده با دقت بیشتری بررسی بشه و مسیری که قراره به عنوان متخصص چندین سال از عمرشونو صرف اون کنند با حداکثر بهره وری براشون همراه باشه. چنانچه داوطلب مناسب دوره یا شغلی که انتخاب کرده نباشه و یا اولویت هایی که در نظر داره با بازار کار اون رشته هم خوانی نداشته بشه، حداکثر تلاش جهت رسیدن به بهترین شرایط و انتخاب توسط تیم متخصصین و روانشناس گلرن به عمل میاد.

_ در گام اول شما شرایط و جزئیات دوره را مطالعه میکنید، 

_ در گام دوم فرم مشاوره و پیش ثبت نام موجود در صفحه دوره را تکمیل میکنید.

_  در گام سوم و پس از تکمیل فرم،  یک مصاحبه تلفنی یا حضوری با شما انجام میشه.

_ درگام چهارم،در صورت نیاز با یکی از منتورها جهت تصمیم گیری به صورت رایگان مشورت میکنید.

_ در گام پنجم  اگر تصمیم به ادامه همکاری گرفتید، شما در آزمون های شخصیتی و رفتاری شرکت خواهید کرد 

_ در گام ششم  متخصصین ما  آزمون های شما رو تحلیل میکنند.

_ پس از تحلیل آزمونها یک جلسه مصاحبه حضوری با حضور روانشناس گلرن با شما ترتیب داده میشه، در صورتی که واجد شرایط شرکت در دوره بودید،

_  یک قرارداد کارآموزی متناسب با جزئیات همکاری منعقد میشه و در نهایت وارد دوره می شید.

امکان شرکت  در دوره ها هم به صورت حضوری و هم دورکاری(به صورت محدود)  برای کارآموزان  وجود داره.

 طول دوره بستگی به نوع دوره ای داره که شما شرکت میکنید اما دوره ها به صورت پیش فرض به صورت 3-6 ماهه تدوین شده اند. دوره های برنامه نویسی و بازاریابی طول بیشتری دارن و دوره های دیگه کوتاه تر هستن.  فراموش نکنید قراره به صورت پارت تایم  باهم همکاری کنیم و بین 60 تا 100 ساعت در ماه از شما  زمان میبره. 

تاریخ شروع هر دوره و روزهای حضور در دفتر، بعد از بسته شدن لیست کارآموزها، طی یک جلسه آنبوردینگ مشخص میشه. ممکنه که هر منتور روزها و ساعت های خاصی رو برای پیگیری کارها و آموزش ها تعیین کنه. که قبلش با کارآموزها هماهنگ میکنه.

بله امکان پرداخت شهریه دوره به صورت اقساط تا سقف 6 ماه وجود داره.

 خبر خوب اینکه در صورت معرفی به کار  میتونید بخشی از مبلغ رو از حقوقتون پرداخت کنید. ازین بابت یک چک ضمانت نزد ما به امانت میذارید.

بله. می تونید در دوره ها شرکت کنید ولی بعد از اتمام  دوره یا شما رو معرفی به کار نمی کنیم یا به شکل محدود وبه صورت پاره وقت  معرفی به کار میشید.

بله. در صورتی که بتونید وقت کافی برای انجام پروژه هاتون اختصاص بدید میتونید در دوره شرکت کنید و حتی پایان دوره به شرکت های جدید معرفی بشید یا با تخصص و مهارت بشتر در شرکتی که مشغول هستید، ادامه بدید.

در صفحه هر دوره منتورها معرفی شده اند و صفحه شخصی هر منتور هم روی وب سایت به مروز زمان آپدیت میشه. توی جلسات مصاحبه هم در مورد منتورها به شما توضیح میدیم به علاوه  قبل از دوره برخی از منتور ها  رو در  جلسه معارفه میتونید ببینید. 

مهمترین شرط برای ورود به دوره های جنرال گلرن، علاقه و پشتکاره. طبیعتا اگر این شرایط رو داشته باشید حتی اگر هیچ تجربه ای از قبل هم نداشته باشید میتونید خیلی زود مهارت خودتون رو رشد بدید. برای ورود به هر دوره یکسری آموزش ها اولیه در اختیارتون میگذاریم که با پیش زمینه قبلی وارد دوره بشید.

بله- بدلیل اینکه مهمترین مسئله آماده کردن کارآموزها برای استخدام شدنه پس شرکت در  دوره ها محدودیت سنی وجود داره. این موضوع در جلسات مصاحبه بررسی میشه.

اینکار برای تکمیل پروفایل شماست و به ما کمک میکنه شرکتی رو بهتون معرفی کنیم که تا جای ممکن به پروفایل شما نزدیک تر باشه.

بله- تا زمانی که دوره ها با همدیگه تداخل زمانی  نداشته باشن.
البته پیشنهاد ما اینه که تمرکز روی یک دوره داشتن باعث بالا رفتن عملکرد شما میشه و بهتره اگر هم تمایل دارید در بیش از یک دوه شرکت کنید، به صورت همزمان نباشه.

یک قرارداد در قالب قرارداد تربیت نیرو با شما بسته میشه که ضمن دارا بودن موارد عرف این نوع قراردادها، ما متعهد میشیم که بندهای قرارداد رو از جمله: منتورینگ کامل در طول دوره، تعریف پروژه های پایلوت و واقعی، آموزش سرفصل های روز هر دوره،  معرفی شما به کار  و در اختیار گذاشتن فضای کار تا پایان مدت  قرارداد انجام بدیم. شما هم متعهد میشید که به قوانین فضای کار در گلرن احترام بذارید و طبق ارزیابی عملکرد، کیفیت بالایی از خودتون نشون بدید تا ما مطمئن باشیم که شرایط لازم برای معرفی به کارو خواهید داشت.

برای برگزاری دوره کارآموزی نیاز به مجوز از سازمان خاصی نیست. هر چند که یکی از موضوعات اصلی فعالیت شرکت ما که در سازمان ثبت شرکت ها با شماره 63069 ثبت شده و در اساسنامه ذکر شده است، موضوع خدمات تخصصی در حوزه منابع انسانیه.

دوره

برای هریک از دوره های کارآموزی، مسیر شغلی، پروژه های کاری و سرفصل از پیش تعریف شده ای وجود داره. با ورود به صفحه مرتبط به هر دوره میتونید جزئیات بیشتری رو ببینید.

مهمترین ملاک  در انتخاب جزئیات و سرفصل های دوره انطباق اونها با نیاز بازار کار هست. طبیعیه که ما هنگام صحبت با شرکت ها در مورد نیاز نیروی کار، به این نتیجه برسیم که باید سرفصل ها و پروژه های جدیدی به دوره هامون اضافه بشه تا کارآموزها  با یادگرفتن اونها و کسب مهارت، احتمال استخدام شدنشون تا جای ممکن بالا بره.

روز های برگزاری هر دوره در طول هفته متفاوته. به طور متوسط بین 1 تا 3 روز در هفته باید به صورت حضوری یا دورکاری در دوره شرکت داشته باشید.

در شروع دوره، 2تا3 پروژه پایلوت در قالب تسک های شفاف، به شما سپرده میشه تا در طی دوره در کنار منتورها و بقیه همکارانتون روی اونا کار کنید.
پروژه های هر دوره به سه دسته 1-پروژه های عمومی 2- پروژه های پایلوت و 3- پروژه های واقعی دسته بندی می شن، که کارآموزان در قبال انجام پروژه های واقعی که به خروجی منتهی بشه حق الزحمه دریافت می کنند. این حق الزحمه ها با توجه به نوع و حجم پروژه ها متغیره و در پایان دوره مجموع آنها محاسبه شده و به حسابشون واریز میشه

پس از انجام هر تسک شما یک گزارش از عملکرد خودتون تکمیل میکنید و به مستر دوره تون تحویل میدین. طبق این گزارشها شما ماهانه ارزیابی میشید و در صورت تکرار عملکرد پایین تر از حد انتظار احتمال خداحافظی با دوره برای شما وجود داره. غیر از اینها شما از لحاظ رفتار سازمانی، رعایت نکات رفتاری، بهداشتی و همچنین حضور و غیاب نیز مورد ارزیابی قرار میگیرید. در پایان هر ماه مجموع تمام امتیازات منتورها و بقیه فاکتورها جمع زده میشه و در صورت تکرار روند ضعیف بعد از یک اخطار از دوره حذف خواهید شد.
هدف از ارزیابی عملکرد هم اینه که سعی کنیم با بازخوردی که به شما میدیم مطمئن باشیم که شما از کیفیت لازم برای معرفی به کار و استخدام در سازمان ها برخوردار هستید و همچنین عملکرد پایین یک کارآموز باعث نشه از عملکرد کلی تیم کاسته بشه.

به دلیل اهمیت مسائل رفتار سازمانی در همه شرکت ها، ما هم این مسئله برامون خیلی مهمه و در صورت عدم تطبیق پذیری امکان ادامه همکاری وجود نخواهد داشت.

از دوره

پس از پایان کار و دوره کارآموزی در صورت تمایل و توافق قبلی با شما، از طرف شرکت گلرن به عنوان کارشناس جهت استخدام به حداقل 5 شرکت که با آنها قراراداد جذب نیرورا امضا کرده ایم معرفی خواهید شد. این مجموعه ها با توجه به شرایط شما انتخاب و به شما معرفی میشن. هیچ اجباری از بابت استخدام در شرکت خاصی برای شما وجود نداره.

ما شما رو به شرکت هایی که قبل از دوره، در حین دوره یا بعد از دوره باهاشون ارتباط برقرار کردیم، معرفی میکنیم.
محدودیت در نوع شرکت طرف قرارداد نداریم و غالبا این نوع شرکت ها خصوصی هستند.

نه- ما شرکت هایی رو بهتون معرفی میکنیم که با پروفایل شما تناسب داشته باشند، پس ریسک اینکه شرکتی باشه که ازش خوشتون نیاد پایین میاد.
از طرفی ما شمارو الزام به استخدام نمیکنیم فقط شمارو برای مصاحبه استخدامی معرفی میکنیم و اینکه به استخدام اون شرکت در بیاید یا نه بستگی به جلسه مصاحبه و توافق شما با اون شرکت داره. اگر با یک شرکت به توافق نرسید ما شمارو به یک شرکت دیگه معرفی میکنیم.

بله تا زمانی که با هم قرار داد داریم. اگر قرارداد تمام شده باشه باز هم میتونیم توافق کنیم و قرارداد جدید ببندیم.

در پایان دوره نامه ای که نشاندهنده سابقه کار رسمیه، از طرف شرکت  به همراه گواهی شرکت در دوره به کارآموزان اهدا خواهد شد.