لوگو گلرن goalearn logo برنامه منتورینگ گلرن

فرآیند منتورینگ

بعد از انجام مصاحبه ها و نهایی شدن پرداخت مدیر برنامه های منتورینگ گلرن یا ناظر تسک با شما هماهنگ می شود و پس از تعیین مسیر شغلی تان اولین تسکتان را با همکاری یکی از منتورها مشخص می کند.

درباره گلرن

با توجه به اینکه گلرن یک شخصیت حقوقی وابسته به شرکت توسعه کسب و کار چابک است، مجوزهای مختلف و مورد نیاز انجام این کار را از سازمان های زیر کسب کرده است…

سوالات رایج: درباره منتورشیپ سازمانی

مبلغ نهایی با توجه به پارامترهای مختلفی محاسبه می گردد از جمله:

۱- تعداد منتی ها 

۲- سطح فعلی و سطح مورد انتظار(روی زمان، تعداد تسک ها و بسیاری از جزییات دیگر سیستم منتورشیپ اثر گذار است)

۳- میزان همکاری سازمان هدف در برنامه منتورینگ(آیا خود سازمان افرادی را به عنوان منتور در اختیار سیستم قرار می دهد یا خیر؟)

۴- عنوان پوزیشن شغلی

۵- میزان پوشش هزینه برای خود منتی ها(در صورت پرداخت مبلغ به گلرن از سمت منتی ها، آیا سازمان این مبلغ را به ایشان بازپرداخت می کند؟)

در نهایت پس از مشخص شدن موارد فوق که در قالب تکمیل فرم و چک لیست های ارزیابی صورت میگیرد، مبلغ نهایی محاسبه شده و در قالب قرارداد همکاری به اطلاع نماینده سازمان هدف می رسد. 

پس از امضای قرارداد و پرداخت مبلغ قرارداد(نقدا یا به صورت مرحله ای) توسط نماینده سازمان، فرایند همکاری رسما آغاز خواهد شد.

با انجام تحلیل و نیازسنجی توسط تیم گلرن می­توانید نسبت به شرایط و آمادگی سازمان خود جهت پیاده سازی سیستم منتورشیپ آگاه شوید. می دانیم حتی بسیاری از کسب و کارهای  پیشروی ایرانی نیز، پیاده سازی چنین سیستمی را تحت این فرمت جربه نکرده اند، بنابراین ما همواره در طی بخش های زیادی از این مسیر کنارتان هستیم. 

ما طی سال ها فعالیت در حوزه منابع انسانی و همکاری با افراد و سازمان های مختلف، معیارها و چک لیست های مشخصی داریم که به شما نیز کمک می کند تا در صورت نیاز به ساختار و آمادگی قابل قبول، پیش از اجرای سیستم منتورشیپ برسید.

 با توجه به نیاز و شرایط سازمان هدف زمانبندی و اجرای سیستم منتورشیپ  متغیر است. چنانچه می خواهید کمتر از ۶ماه به نتیجه برسید، این سیستم مناسب شما نیست! ما روش های سریعتری سراغ داریم که شاید شما را به نتیجه دلخواهتان برسانند. خوشحال می شویم در این مورد از طریق ایمیل invest@goalearn.ir با ما در ارتباط باشید. 

 با توجه به اینکه فرآیندهایی که مستقیما با موجودیتی به نام «انسان» درگیر هستند، نسبت به برنامه ها و ابزارآلات فیزیکی نیازمند صرف منابع متعدد و تجارب خاصی است و هیچ تضمین قطعی در رسیدن به تمامی خروجی های مورد انتظار برای آنها (حداقل در شروع) وجود ندارد، انجام آن توسط خود سازمان هدف چالش­های اجرایی، مالی و قانونی جدیدی را علاوه بر کارهای اصلی اش، پیش روی سازمان نمایان خواهد کرد. با این حال چنانچه به صورت جدی قصد دارید به شکل کاملا مستقل چنین سیستمی را پیاده سازی کنید، می توانید روی تجربه و شبکه غنی متخصصین ما نیز حساب کنید. برای اینکار کافیست از طریق ایمیل invest@goalearn.ir با ما در ارتباط باشید.

گلرن با توجه به فعالیت و استفاده از تجربیات خود در زمینه منابع انسانی و پرورش نیروی انسانی در طی سالیان اخیر و شناختی که نسبت به کسب و کارهای حوزه تکنولوژی دارد، تلاش می کند تا بهترین خروجی ممکن را با توجه به قیود و محدودیت های موجود برای هر سازمان و هر منتی ایجاد کند. گلرن تاکنون با استفاده از روش ها و مدل های مختلفی با تیم ها و سازمان هایی نظیر: فالوجت، رکلا، تپسی و… جهت تکمیل و تقویت مهارت های اسکوادشان همکاری کرده است.

جهت آشنایی بیشتر با ما این صفحه و جهت مشاهده آمار و ارقام گلرن نیز این صفحه را مشاهده کنید.

 در مرحله برنامه ریزی، سعی می­شود تمامی جزییات و ارکان سیستم منتورینگ طبق نیاز و شرایط مدنظر سازمان هدف  و هر منتی تعیین شود. همچنین به صورت دائمی نیز خروجی ­های هر مرحله مورد ارزیابی قرار گرفته و در قالب گزارش های دوره ای و به اطلاع نماینده سازمان هدف می رسند تا در صورت نیاز تسک ها/برنامه هر منتی اصلاح شود.

 در حالت کلی برای بسیاری از پوزیشن شغلی (اداری، خدماتی، فنی، تولیدی و…) می توان از از این سیستم جهت جذب نیرو و یا افزایش مهارت و توانمندی های پرسنل و اعضای تیم استفاده کرد. اما ما در حال حاضر صرفا بر پوزیشن های مرتبط با حوزه تکنولوژی که هم تقاضای خوبی از سمت نیروی کار داراست و هم می توان با استفاده از روش های مدیرت و کنترل پروژه به صورت دورکاری آنها را برنامه ریزی و اجرایی کرد متمرکز هستیم.

به شما نیز توصیه می کنیم برای پوزیشن­ هایی از این روش استفاده کنید که: 

۱- سازمانتان به طور جدی از کمبود سطح کمی و کیفی نیروهای خود در آنجا رنج می­برد و نتوانسته است از روش­های کلاسیک و مرسوم برای پرکردن این خلا پاسخ مناسبی بگیرد. 

۲- در صورتی که برنامه توسعه شما برای حداقل ۶ ماه آینده تدوین شده است و فورس زیادی از لحاظ منابع زمانی و مالی وجود ندارد.

 ۳- در صورتیکه شرکت بخواهد به خاطر کاهش ریسک مربوط به کمبود نیرو به طور مداوم دسترسی به نیروی جوان و آماده به کار داشته باشد.

 ۴- در صورتیکه سازمان علاقه مند باشد به صورت هدفمند و شفاف، کیفیت نیروی کار را در سازمان خود بالا ببرد.

تمامی اقداماتی که قبل و حین برنامه منتورینگ انجام می گیرد، تحت یک چارچوب اجرایی مشخص و شفاف قرار دارد( سیستم منتورشیپ گلرن). از مهمترین این اجزا و اقدامات می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 ۱- ارزیابی های عملکرد دوره ای و پایانی از هر منتی

۲- ارزیابی های سازمانی

۳- تمامی برنامه ریزی ها

۴- تمامی مصاحبه ها با منتی ها، منتورها و سایر افراد کلیدی

۵- نظارت بر تعریف تسک ها و پروژه ها(فردی/تیمی)

۶- برنامه ریزی برگزاری جلسات و نشست های منتورینگ بین هر منتی و منتور(تخصصی و فردی)

۷- انتخاب تیم اجرایی به ویژه منتورها(چه از منتورهای گلرن و چه از پرسنل خود سازمان)

۸- تمامی آموزش ها و پیگیری ها قبل و حین شروع برنامه

۹- آماده سازی و ارایه تمامی گزارشات مدیریتی و فردی در مراحل مختلف

 

 پس از ارزیابی و برگزاری جلسات مختلف و تکمیل چک لیست های مورد نیاز، گلرن به شناخت و فهم درست از چرخه و نوع کارها در سازمان هدف پی برده  و با توجه به اطلاعات به دست آمده جزییات و ماهیت برنامه منتورینگ سازمانی متناسب با هر فرد یا گروه از افراد مشخص می ­شود. تمامی این مراحل به صورت تعاملی بین سازمان هدف و تیم گلرن اجرایی می شود. در نهایت زمانیکه اهداف، خروجی های مورد انتظار و جزییات اجرایی تا حد قابل قبولی برای طرفین شفاف گردد، برنامه منتورینگ اختصاصی برای سازمان اجرایی می گردد.