لوگو گلرن goalearn logo برنامه منتورینگ گلرن

سوالات رایج: فرآنید منتورینگ

ابتدا باید واضح شود که هدف شما چیست؟ اگر چیزی جز آشنایی و ورود به بازار کار است باید بیشتر در این مورد صحبت کنم. 

هر کس می تواند به تنهایی تصمیماتش را عملی کند و به اهدافش برسد. اما زمانیکه بخواهد از تجارب و دانش بقیه استفاده کند، به ویژه برای عبور از شرایط ناشناخته و جدید، احتمال و درصد موفقیت در رسیدن به هدف بالاتر می رود.

اسامی تعدادی از آنها در صفحه درباره ما موجود است. همچنین از طریق صفحه ما در لینکدین نیز می توانید به برخی از کسانیکه گلرن را تگ کرده اند پیام دهید. 

در صورتیکه نتوانستید با آنها ارتباط بگیرید(به علت پر بودن زمانشان و…) نگران نباشید. در مرحله برنامه ریزی ما خودمان این کار را به صورت اتوماتیک برایتان انجام می دهیم و شما را به یک یا دو نفر از منتورها لینک خواهیم کرد.

همانطور که احتمالا تاکنون متوجه شده اید، سبک و مدل کارآموزی  گلرن با سایر شرکت ها بسیار متفاوت است و تحت سیستم منتورشیپ و در قالب برنامه های منتورینگ تخصصی و شغلی در قالب ۳ مسیر شغلی و به صورت فرد به فرد اجرایی می گردد. شما بابت آموزش مبلغی پرداخت نمی کنید و قرار نیست برای ما نیز کاری انجام دهید که مستحق دریافت دستمزد باشید. طی این مدت مشغول سرمایه گذاری روی خودتان هستید. کسانیکه برای چنین فرصتی آمادگی داشته باشند توصیه می کنیم صفحه ما چه کار می کنیم، درباره ما و سوالات رایج را به دقت مطالعه کنند تا به جواب این سوال برسند.

ما رویکرد متفاوتی نسبت به آموزش داریم و نمیخوایم شمارو مجدد درگیر کورس ها و دوره ها طولانی و از جایی به بعد خسته کننده کنیم. شما برای رشد شغلی و یا ورود به بازار کار نیازمند کسب تجربه، مهارت و نمونه کار هستید که ما مستقیما با انجام تسک ها میریم سراغشون. 

اما هرگز آموزش حذف نشده. در تسک شیت شما قسمتی تحت عنوان مسیر یادگیری و منابع قید شده که منتورها با شناختی از اون حوزه شغلی دارن و تجربه خودشون، مسیر یادگیری رو واستون ترسیم می کنن. در طی جلسات منتورینگ هم که بین ۴ تا ۶ جلسه برای هر تسک با منتور دارید، سوالاتتون رو میپرسید و منتور هم شما رو راهنمایی و پیگیری میکنه. 

نکته مهم اینکه اکثر این دوره ها رایگان هستند و تا جای ممکن شما مبلغ اضافه ای واسه آموزش پرداخت نمی کنید. مگر اینکه قبلا تهیه کرده باشید یا اون دوره خیلی با کیفیت باشه و یا اینکه خودتون بخواید خریداریش کنید.

تعهدات کاملا بستگی به مسیر شغلی شما داره. برای مسیر شغلی جاب ترک، ما بیشترین تعهدات را داریم. برای مسیر شغلی آمادگی بازار کار کمترین حداقل تعهدات وجود داره. کاملش رو میتونین تو قسمت قوانین و ضوابط بخونین که البته قرارداد ماست و قبل از ورود شما به برنامه منتورینگ لازمه که پرینت و امضا بشه.

در صورتیکه افرادی را سراغ دارید که در زمینه شغلی خاصی جدای از تجربه و تخصص کافی، با روش ها و سیستم منتورینگ آشنایی داشته باشند و حاضرند به شما کمک کنند و به هدف شما متعهد می مانند، به شما تبریک می گوییم! هرچه سریعتر شروع کنید.

بنابراین اگر به دنبال دوره یا برنامه ای هستید که شرایط زیر را داشته باشد، گلرن می تواند قوی ترین ابزار شما در مسیر نیل به اهدافتان شود:

۱- بر عملکرد شما نظارت کند و بازخوردهای بی طرفانه و دایمی به شما بدهد.

۲- به واسه اعتبار و برندش تمامی پروژه ها و تسک هایتان را در قالب یک سابقه کار رسمی در پرتفولیو و رزومه تان قابل استناد کند.

۳- شما را به شبکه ای از کسب و کارها و افراد متخصص متصل کند.

۴- هدف و رسالتش را بر اساس موفقیت شغلی و کاری شما تنظیم کند و در این راستا تا پایان مسیر بدان متعهد بماند.

۵- مجهز به ابزار و روش های منحصر به فردی باشد که تمرکزشان صرفا برای منتورینگ نیروی کار سازمان ها و بازار کار قرار داشته باشد.

با توجه به اینکه اکثر منتی های گلرن برای اولین بار است که برنامه‌ منتورینگ را به این صورت تجربه می‌کنند، ممکن است در بعضی موارد در طی مسیر به این نتیجه برسند که این روش و این سیستم متناسب با انتظارات شان نیست و آن چیزی که مد نظرشان بوده برآورده نشده است.

برای این منظور با توجه به اینکه چقدر برنامه شما پیشرفت داشته به ویژه در ماه اول و تسک اول می توانید با کارشناس تجربه انسانی گلرن موضوع را مطرح کنید. به ویژه  اگر به این نتیجه رسیدید منتور و سبک ارتباط با ایشان متناسب شما نبود. گلرن در صورتی که نیاز باشد هم مسیر شما را تغییر می دهد و یا منتور متناسب‌تری به شما لینک می کند.

پس از اینکه برنامه منتورینگ شما به اتمام رسید حالت های مختلف ممکن به وجود بیاید:

۱- وارد یک برنامه منتورینگ جدید شوید و در واقع با توجه به هدفی که داشتیم و مسیری که از قبل تعریف شده وارد این برنامه جدید خواهید شد.

۲- با گلرن وارد فاز همکاری شوید(با توجه به فرصت های شغلی،‌ پروژه ها و توافقات بعدی این موضوع بسیار محتمل است).

۳- در یکی از شرکت هایی که برای آنها درخواست ارسال کرده اید یا از طرف گلرن معرفی شده اید مشغول به کار شوید.(تمام وقت، پاره وقت، پروژه و…).

۴- پس از گذشت دو تا سه سال و کسب مهارت و تجربه بیشتر، به عنوان منتور با گلرن همکاری داشته باشید.

منتور های گلرن غالباً از بین کسانی انتخاب می شوند که  به صورت متمرکز حداقل ۳ سال سابقه کار تخصصی در حوزه شغلی خودشان و حداقل ۵ سال سابقه کار جنرال دارند. از لحاظ شرایط سنی ۲۵ تا ۳۵ سال سن دارند و البته افراد برند و مطرحی نیستند (چرا که مطمین شویم از زمان و تمرکز کافی برای انجام وظایف یک منتور ایده آل برخوردار هستند). اکثرا به صورت تمام، پاره وقت و فریلنسری مشغول به کار هستند دارند و کار می‌کنند. سطح مهارت تخصصی و فنی اثبات شده در زمینه شغلی خود دارند. از لحاظ ارتباط گرفتن با آدم ها (مهارت های ارتباطی)، فن بیان، مهارت های مدیریت پروژه و مدیریت زمان نیز در سطح قابل قبولی قرار دارند. شما برای اینکه بتوانید لیست کامل تر از منتورها را ببینید به لینکدین  گلرن مراجعه کنید. و یا به برگه درباره ما وبسایت مراجعه کنید. 

زمانی که تسک شما توسط منتور یا ناظر تسک آماده شد، تاریخ و زمان جلسات منتورینگ شما در آن مشخص می‌شوند و در شیت همان تسک به اطلاعتان میرسد. اگر به هر علت نیاز به تغییر در زمان و تاریخ جلسات بود، موضوع را از طریق ایمیل به ناظر تسک اطلاع دهید و با هماهنگی با منتور این کار قابل انجام است. همچنین جلسات منتورینگ (Mentoring Sessions) از طریق پلتفرم های رایج مثل گوگل میت و اسکایپ برگزار میشوند.

با توجه به اینکه کل برنامه منتورینگ اختصاصی با هدف افزایش مهارت و تجربه شما طراحی میشود و صرفاً روی خودتان سرمایه‌گذاری می کنید (قرار نیست که شما از انجام تسک ها و کارها درآمدی داشته باشید). اما اگر نیاز داشته باشید برای شما سابقه بیمه رد شود، موضوع را با مشاور برنامه مطرح کنید تا به شما راهنمایی های لازم را ارایه کند.

طبیعتا ما برای اینکه ببینیم عملکردمان چقدر با انتظار تطابق دارد، نیاز داریم که به صورت دوره‌ای خودمان را مورد ارزیابی قرار دهیم. اما با توجه به اینکه ارزیابی ای که هر فرد از خودش انجام می دهد ممکن است با سوگیری همراه باشد و یا اینکه از روش و اصول درستی استفاده نکند، بهتر است یک روش و یک سیستم نظارتی و ارزیابی وجود داشته باشد که بتواند از بیرون عملکرد ما را مشاهده کرده و روی آن بازخورد دهد. تا در صورتی که نیاز است بتوانیم در روند انجام کارمان، سبک کار و مسیری که طی میکنیم تغییرات و اصلاحاتی به وجود آوریم. که در نهایت بتوانیم به هدف شغلی و فردی ای که داریم در زمان متناسب تر و با صرف منابع کمتری برسیم.

برای پاسخ دادن به این سوال باید فرق بین تسک واقعی وتسک تمرینی یا پایلوت رو مشخص کنیم. اگر منظور از تسک واقعی این باشد که ما کاری انجام دهیم و در ازای آن حقوق بگیریم و دریافتی داشته باشیم، تسک های گلرن به این صورت نیست. ولی اگر منظورمان از تسک واقعی این باشد که تسک هایی انجام دهیم که برگرفته از محیط کار باشند و انتظاراتی که کارفرما از ما در فضای واقعی محیط کسب و کار دارد، تسک هایی که در گلرن تعریف می‌شوند دقیقا متناسب با این فضا ست. به دو علت:
۱- منتورها افرادی هستند که از تجربه و سابقه کار کافی برخوردار بوده و الزاماتی که گلرن برای منتور شدن دارد را تا حد مطلوبی برآورده کرده اند.
۲- هدف و تمرکز ما بر این است که متناسب با آخرین تغییراتی که در بازار کار اتفاق می افتد فرایند اجرای برنامه‌های منتورینگ را بروزرسانی کنیم. و همینطور تسک هایی که تعریف می کنیم متناسب با همین فضا ست.

تا منتی ها بعد از اینکه برنامه‌ و دوره منتورینگشان تمام شد، بتوانند این تسک ها را به عنوان نمونه کار در رزومه شان قید کرده و در جلسات مصاحبه نیز از این بابت دستشان باز باشد.

ما پس از انجام مراحل مختلف ارزیابی و مصاحبه با هر منتی، عناوین و جزییات تسک ایشان را تعریف خواهیم کرد. در زیر چند نمونه از عناوین تسک هایی که برخی از منتی ها انجام داده اند آورده شده است. همچنین در برگه هر یک از برنامه ها حداقل یک نمونه تسک تعریف شده وجود دارد.

۱-طراحی صفحه اصلی یک سایت گردشگری مطابق با lastsecond.ir

۲- Car Price Prediction For car sales platform

۳- پیاده سازی فول استک سایت فروشگاهی لوازم ارایشی وبهداشتی با React.js/Node.js

هدف ما در گلرن طراحی و برگزاری برنامه های منتورینگ متناسب با شرایط،‌ اهداف، بازار کار و نیاز هر منتی است. اما با این حال برای هریک از پوزیشن های شغلی جزییات  از پیش تعریف شده ای وجود داره. با ورود به صفحه مرتبط به هر برنامه میتوانید جزئیات بیشتری را مشاهده کنید. چنانچه مسیر شغلی شما جزو برنامه های پیش فرض گلرن نیست می توانید از طریق این لینک درخواست خود را ثبت کرده تا همکاران ما برای طراحی برنامه اختصاصی با شما تماس بگیرند.

جواب دادن به این سوال بستگی به پارامترهای زیادی دارد. اول اینکه ساعت و شرایط هر کدام از منتی ها چیست؟ منتی چه هدفی بابت شرکت در برنامه منتورینگ دارد؟‌ آیا صرفا دنبال کار است؟ یا به دنبال مهاجرت؟ اگر به دنبال مهاجرت است آیا مهاجرت شغلی؟ اگر بله به چه کشوری؟ به طور خلاصه و نرمال شما طی حداقل ۲ ماه ۳ تسک انجام خواهید داد و طی ۶ ماه نیز حداکثر ۸ تسک در برنامه منتورینگتان طراحی و توسط شما انجام میشود. مدت زمان هر تسک نیز از ۲ هفته تا حداکثر ۴ هفته است. و برای آماده‌سازی هر تسک نیز ممکن است از چند روز تا چند هفته زمان صرف شود. ولی به صورت متوسط ۱۰ روز تا دو هفته هم برای آماده شدن و نهایی شدن آن توسط ناظر تسک زمان نیاز است. که همه این زمان ها در طول برنامه منتورینگ شما لحاظ می گردد و در صورت اضافه شدن زمان برنامه تا حداکثر ۲ ماه هیچگونه مبلغ اضافه ای از شما درخواست نخواهد شد.

بعد از انجام مصاحبه ها و نهایی شدن پرداخت مدیر برنامه های منتورینگ گلرن یا ناظر تسک با شما هماهنگ می شود و پس از تعیین مسیر شغلی تان اولین تسکتان را با همکاری یکی از منتورها مشخص می کند.  از زمانی که شما پرداختتان را انجام میدهید تا زمانی که برنامه شما شروع شود حداقل ۲ هفته زمان نیاز است. در طی این مدت ممکن است شما یک تسک ارزیابی بدون منتور(Mentor Free)  نیز انجام دهید تا  سطح و شرایط شما مشخص شود و با سیستم منتورینگ گلرن نیز از نزدیک آشنا شوید.

قبل از ورود به برنامه منتورینگ نیاز است تا فرم ارزیابی را تکمیل کنید و همچنین ۱ تا ۳ مصاحبه نیز خواهید داشت که همگی به صورت غیر حضوری انجام می شوند. ما در گلرن به ۲ طیق مصاحبه انجام می دهیم‌:‌

۱- مصاحبه های آنلاین که در همان لحظه با هم مصاحبه‌ میکنیم .
۲- مصاحبه آفلاین یا ضبط شده، که جدیدترین نوع مصاحبه است که شما در هر ساعت از شبانه روز به لینک مصاحبه دسترسی دارید و و می توانید در آن شرکت کنید و به سوالات پاسخ دهید.
پس از انجام مصاحبه و ورود شما به مرحله نهایی ارزیابی و برنامه ریزی نیز حداقل دو هفته طول می کشد که مسیر شغلی شما طراحی شده و اولین تسکتان را شروع کنید.

در حال حاضر با توجه به اینکه کل فرایند به صورت دورکاری و غیرحضوری طراحی و اجرا میشود، نیازی به اینکه در محل شرکت حضور داشته باشید نیست. تمام جزییات برنامه تحت نظر مدیر برنامه و کارشناس تجربه انسانی ما پیگیری می شود.

قبل و به ویژه از ورود به برنامه شما مراحل ارزیابی ای را طی می کنید که جزئیات در دسترس بودنتان، سوابق قبلی، نمونه کارها،‌ اهداف و مهارت‌هایی را که می‌خواهید توسعه دهید، را شامل می شود. همچنین ممکن است ۱ یا ۲ تسک بدون منتور نیز انجام دهید که پیش از ورود به برنامه با سبک و سیاق آن آشنا شوید و همچنین کیفیت کار و عملکرد شما در عمل برای مدیر برنامه های منتورینگ گلرن شفاف شود. سپس مدیر برنامه تان شما را به یک منتور معرفی می کند تا پس از تعریف تسک، جلسات شما با ایشان طبق برنامه و دوره منتورینگ همان تسک انجام شود. این مرحله چندین بار تا پایان برنامه منتورینگ شما تکرار می شود.

منتورها حداقل ۲ بار هفته برای تسک های ۲ هفته ای و ۶ بار در ماه برای تسک های ۱ ماهه با شما جلسه منتورینگ که به صورت استاندارد ۳۰ دقیقه هستند برگزار می کنند، ما محدودیتی بابت افزایش این جلسات نداریم. اما تصمیم آن بر عهده خود منتور و با تایید مدیر برنامه تان شدنی است.

همه منتورها ما مهارت های لازم را دارند تا یک راهنما و چراغ راه عالی برای شما باشند، که اولویت شماره یک ما است. اگر پس از هر تسک با منتور خود احساس کردید که ایشان مناسب شما نیستند، می توانید با کارشناس HX خود تماس بگیرید تا موضوع را بررسی کنیم.

مدیر برنامه شما بر اساس در دسترس بودن و مهارت ها و شرایط هر منتی و منتور، مناسب ترین فرد را به عنوان منتور برای شما تعیین می کند. با این وجود چنانچه پس از انجام تسک نتوانید ارتباط موثری با یکدیگر برقرار کنید و یا حداقل خروجی مورد انتظار تسک را برآورده کنید و به این نتیجه برسیم که نیاز به تغییر منتور و حتی مسیر شغلی تان دارید، حتما این کار را انجام خواهیم داد.

درباره گلرن

با توجه به اینکه گلرن یک شخصیت حقوقی وابسته به شرکت توسعه کسب و کار چابک است، مجوزهای مختلف و مورد نیاز انجام این کار را از سازمان های زیر کسب کرده است…

منتورشیپ سازمانی

با توجه به اینکه نیروی انسانی ارزشمندترین دارایی یک سازمان و مهمترین مزیت رقابتی آن در جامعه اقتصاد محور امروز است، می ­بایست به صورت مداوم کشف، استخراج، پرورش، به کارگیری و نگهداری شود…