لوگو گلرن goalearn logo برنامه منتورینگ گلرن

سوالات رایج: مسیر های شغلی

در حالت کلی با توجه به اینکه مسیر شغلی آمادگی برای بازار کار ایران تمرکز بر داخل کشور است، بنابراین جزییات و تسک هایی که طی آن انجام میدهید ممکن است مناسب کاریابی یا مهاجرت به خارج از کشور نباشد. در صورتیکه قصد شما برای ورود به بازار کار بین المللی جدی است توصیه می کنیم از همان ابتدا وارد همان مسیر شغلی شوید.

در پاسخ به این سوال ۲ حالت ممکن است:
۱- در این حالت اگر بخواهید ادامه مسیر شغلی تان در ادامه مسیر شغلی قبلی باشد، مبلغ پرداختی، مدت زمان و تعداد تسک های انجام شده و سایر کارهایی که انجام داده اید نیز از مسیر شغلی جدید کسر شده و برنامه شما ادامه خواهد یافت.
۲- به علت ورود به برنامه منتورینگ جدید(در واقع تغییر مسیر شغلی تان) و یا تمایل به انجام تسک ها و تکمیل رزومه و پرتفولیو نیاز به شروع یک مسیر شغلی جدید دارید. در این حالت شما کل مبلغ مسیر شغلی را پرداخت کرده و از تمامی امکانات و دستاوردهای برنامه منتورینگتان بهره مند خواهید شد.

در این مسیر شغلی طبیعتا با انجام دو سه تسک نمیشه در پوزیشن شغلی خاصی به سطحی رسید که شانس زیادی برای استخدام شدن داشته باشید. اما به شما دید مناسبی برای ادامه مسیر شغلی تون میده. مهارت با تکرار و تمرین زیاد به دست میاد. مثلا شما یک دستور رو باید حداقل توی ۳ پروژه استفاده کنید که کارکردش رو ببینید و به خوبی درکش کنید. به هر حال همه چیز به هدف شما بر میگرده. اگر قضیه استخدام شدن و کار کردن فعلا(تا ۶ ماه آینده) خیلی برای شما جدی نیست و یا شرایطش رو ندارید، این مسیر شغلی کاملا مناسبتونه. اگر نه قطعا مسیر شغلی job-track انتخاب کاملتر و متناسب تریه.
کما اینکه میتونید بعدا هم به مسیر شغلی job-track سوییچ کنید و کارتون رو ادامه بدید. در شرایط فعلی صرف مهارت تخصصی به تنهایی کافی نیست. رزومه، مصاحبه کردن، شبکه سازی به اندازه مهارت مهم نباشه کمتر نیست. در هر حالت دارید روی توانمندی ها و تجربه خودتون سرمایه گذاری میکنید که در آینده ثمره اش رو خواهید دید.

بله. در مسیر تغییر شغل و استخدام چنانچه شما شرایط گارانتی شغلی را داشته باشید ما نهایت تلاشمان را می کنیم که شما را به شغل دلخواهتان برسانیم و تمامی ملاحظات و شرایط شما که مغایر با شرایط گارانتی شغلی ما نباشد را در نظر می گیریم.

بله. این موضوع رو در مرحله برنامه ریزی و ارزیابی حتما به مدیر برنامه اتون اطلاع بدید. ما نهایت تلاشمون رو میکنیم شما مسیر شغلی تون رو با دید باز انتخاب کنید که زمان، انرژی، انگیزه و سرمایه اتون بهتر مدیریت بشه.

همچنین در صورت داشتن سوال و یا نیاز به راهنمایی بیشتر با مشاوره برنامه تماس بگیرید.

 اگر تصمیمتون تا ۱ سال دیگه جدیه که حتما استخدام بشید، پروژه بگیرید و… و البته شرایطش رو هم دارید(یعنی حداقل ۷۰ درصد شرایط گارانتی شغلی ما رو دارید)، مسیر شغلی Job-track رو بهتون پیشنهاد می کنیم. در غیر اینصورت فعلا با مسیر شغلی آمادگی بازار کار شروع کنید و بعدا اگر نیاز بود می تونین ادامه برنامه رو با مسیر شغلی  Job-track پیش برید.

پاسخ به این سوال کاملا بستگی به شرایط هر فرد دارد. در حالت کلی جهت حضور موفق در برنامه های منتورینگ لازم است به طور متوسط روزانه ۲ تا ۴ ساعت زمان مفید اختصاص دهید. همینطور برای تغییر شغل و گرفتن پروژه از شبکه سازی غنی نیز برخوردار باشید. در غیر اینصورت پاسخ به این سوال منفی است.

به دلیل بهبود مستمر فرایند اجرایی و کیفیت برنام های منتورینگ، تا کنون به دنبال کم کردن هزینه ها به روش های مرسوم و بازاری نرفته ایم. اما تلاش می کنیم با اتوماتیک کردن کارها، افزایش سرعت و دقت، بهبود ابزارهای اختصاصی و تقویت تیم اجرایی مان، سرعت رشد مبالغ پرداختی را با شیب پایین تر از تورم داخلی و جهانی مدیریت کنیم.

با این کار توانسته ایم خروجی و کیفیت کار را در حد قابل قبولی نگه داریم. کسایی که از پروسه مهاجرت اطلاع دارند و درگیر آن هستند، حاضرند تا ۱۰ برابر این مبالغ را پرداخت کنند که بتوانند یک جاب آفر دریافت کنند. چرا که می دانند با دریافت اولین حقوقشان یا نهایت طی ۳ ماه، کل سرمایه گذاری شان به آنها باز می گردد.

پاسخ به این سوال کاملا بستگی به شرایط هر فرد دارد. در حالت کلی جهت حضور موفق در برنامه های منتورینگ لازم است به طور متوسط روزانه ۲ تا ۴ ساعت زمان مفید اختصاص دهید. همینطور برای مهاجرت و گرفتن پروژه از سطح زبان مناسب و شبکه سازی غنی نیز برخوردار باشید. در غیر اینصورت پاسخ به این سوال منفی است.

در حالت کلی پاسخ به این سوال بستگی به پوزیشن شغلی، برنامه منتورینگ، کشور و یا شرکت مقصد شما دارد. برای برنامه های دیتا ساینس و برنامه نویسی وب نمونه کارهایتان در داخل و خارج از کشور قابل استفاده است.
اما برای پوزیشن شغلی دیجیتال مارکتینگ یا طراحی رابط کاربر ممکن است به این شکل نباشد. بهتر است متناسب با جدی ترین هدفی که تا ۱ سال آینده دارید مسیر شغلی تان را انتخاب کنید نه بر اساس احتمالات و شرایط نامشخص.

مبلغ سرمایه گذاری: 6 میلیون تومان

مبلغ سرمایه گذاری: 22 میلیون تومان

مبلغ سرمایه گذاری: ۱۷ میلیون تومان