لوگو گلرن goalearn logo برنامه منتورینگ گلرن

فرآیند منتورینگ

بعد از انجام مصاحبه ها و نهایی شدن پرداخت مدیر برنامه های منتورینگ گلرن یا ناظر تسک با شما هماهنگ می شود و پس از تعیین مسیر شغلی تان اولین تسکتان را با همکاری یکی از منتورها مشخص می کند.

درباره گلرن

با توجه به اینکه گلرن یک شخصیت حقوقی وابسته به شرکت توسعه کسب و کار چابک است، مجوزهای مختلف و مورد نیاز انجام این کار را از سازمان های زیر کسب کرده است…

سوالات رایج: می خوام منتور بشم

حین یا بعد از انجام هر تسک، منتی ها در قالب مشخصی عملکرد خود را به منتورشان و مدیر برنامه( ناظر تسک) گزارش می کنند. پس از انجام ارزیابی و بررسی عملکرد منتی، مدیربرنامه از طریق ایمیل نتیجه را به منتی اطلاع می دهد. این فرایند به صورت پیوسته و برای هر منتی پس از پایان هر تسکش انجام می شود. تا منتی بتواند حداقل شرایط و آمادگی لازم را نسبت به شغل مورد نظرش کسب کند.
همچنین اگر در حین کار امتیاز ارزیابی عملکرد وی پایین تر از ۵۰ از ۱۰۰ باشد، و در صورت تکرار این روند بیش از ۳ مرتبه، گلرن می تواند ایشان را از ادامه شرکت در برنامه منتورینگ محروم کند.

در ادامه یک نمونه از ارزیابی عملکرد انجام شده را برای شفافیت بیشتر آورده ایم:

نمونه گزارش عملکرد سیستم منتورینگ گلرن

در جلسات منتورینگ، که در آن ها غالبا در مورد اینکه منتی چه کار هایی انجام داده است و چه چالش های احتمالی در حین انجام کار داشته است بحث خواهد شد و در صورت ضرورت منابع و یا مسیر آموزشی جدید نیز به منتی معرفی خواهد شد. جلسات دو طرفه ای که منتور با منتی در طول فرآیند منتورینگ برگزار می شود، جنبه ی آموزشی ندارند و بیشتر بر چک کردن کارها و دادن بازخورد هایی جهت پیشبرد کار تمرکز دارند.

پس از مطالعه این برگه و چنانچه علاقه مند با شرایط همکاری با گلرن به عنوان منتور موافق هستید، میتوانید “فرم ارزیابی” را تکمیل نمایید. و یا با تنظیم قرار ملاقات با همکاران منابع انسانی ما سوالاتتان را طی یک جلسه آنلاین یا تلفنی بپرسید.

تمامی اقدامات و فرایندهای گلرن به صورت آنلاین و غیرهمزمان با منتی و منتورهایی از ایران و سراسر جهان انجام می گردد. با توجه به در اختیار داشتن ابزارهای کافی و آشنایی شما با روش کار دور کاری و غیرهمزمان، بدون هیچ مشکلی میتوانیم با یکدیگر وارد فاز همکاری شویم.

پیش و در حین مدت همکاری تمامی آموزش ها و ابزارهای ضروری در اختیار شما قرار خواهد گرفت. و مدیر برنامه و کارشناس تجربه انسانی ما نیز پاسخگوی سوالات و ابهامات شما هستند. اما لازم است شما نیز در تکمیل دانش تخصصی و مهارت هایتان به صورت مستمر فعال باشید تا تجربه ماندگار و اثر بخشی در کنار یکدیگر خلق کنیم.

ایشان مسئولیت نظارت بر تمامی ارکان برنامه ها و مسیرهای شغلی را برای هر منتی به صورت جداگانه بر عهده دارد. همچنین در انجام هماهنگی ها، ارزیابی عملکرد منتورها و منتی ها و از اطمینان از روند اجرای برنامه متناسب با اهداف و خروجی های مورد انتظار ایفای نقش میکند. به عبارت بهتر ایشان، تمامی ارتباطات مورد نیاز را نیز بین ذی نفعان (منتور، منتی، شرکت هدف، سایر اعضای تیم گلرن و…) تسهیل میکند. 

پیش از شروع به کار منتی ها در برنامه منتورینگ گلرن، لازم است پس از طی مراحلی اقدام به تعریف رشته ای از کارها برای وی به صورت پایلوت و یا واقعی کرد، تا اهداف مربوط به سیستم منتورینگ شکل عملی و اجرایی به خود بگیرد. ما این موضوع را با تعریف تسک/پروژه هایی طبق فرمت استاندارد تسک شیت گلرن و تلفیق دو روش OKR و KPI انجام میدهیم. کل برنامه منتورینگ نیز حول انجام همین تسک ها/پروژه ها توسط منتی خواهد بود. در واقع ابتدا «کار» با جزئیات مورد نیازش تعریف و پس از ایجاد  «عملکرد» متناسب با آن نیز «ارزیابی و نظارت»‌ صورت میگیرد. 

مدت زمان هر تسک حداقل ۲ هفته و حداکثر ۴ هفته است. برای تسک های ۲ هفته ای حداقل ۴ جلسه ۳۰ دقیقه ای متورینگ و برای تسک های ۴ هفته ای حداقل ۶ جلسه ۳۰ دقیقه ای منتورینگ الزامی است.

درآمد شما برای هر تسک و هر منتی به صورت فرد به فرد طبق فرمول مشخصی محاسبه و پرداخت خواهد شد. این مبلغ برای تمامی پوزیشن های شغلی، برنامه های منتورینگ و مسیرهای شغلی ثابت است و صرفا با توجه به مدت زمان منتورینگ هر تسک و تعداد جلسات کم یا زیاد خواهد شد.

میزان دقیق آن و نحوه محاسبه اش را در مرحله بعدی ( برگه اختصاصی تعریف تسک آزمایشی) به صورت مفصل بیان کرده ایم و نیازی به تماس و ارسال پیام در این مورد نیست.