لوگو گلرن goalearn logo برنامه منتورینگ گلرن

با سرویس اختصاصی مشاوره مسیر شغلی گلرن بیشتر آشنا شوید

 انتخاب و ترسیم مسیر شغلی با توجه به مشکلات و پیچیدگی های آن کار راحتی نیست. در بازار کار کنونی، هم تنوع شغل ها بیشتر شده و هم با به وجود آمدن نیازهای جدید در سازمان ها، شغل ها پیچیده تر هم شده اند. 

این موارد در کنار وضعیت فعلی کشور از لحاظ مسائل اجتماعی، سیاسی و اقتصادی انتخاب شغل رو برای افراد کم سابقه تر به یک چالش مهم تبدیل کرده است. طبیعتا اگر از طریق مشاوره مسیر شغلی، به موقع شغل متناسب رو پیدا نکنیم و در مسیر ورود به آن حرفه قدم نگذاریم، کیفیت و روند زندگی ما به شدت تحت تاثیر قرار خواهد گرفت.

مشاور شغلی

مشاوره مسیر شغلی و منتورینگ شغلی

مشاوره مسیر شغلی یا Career  counseling  فرایندی است که به کارجو  کمک می کند، تا در مسیر رضایت شغلی قرار گیرد. در طی این فرایند کارجو شناخت بهتری نسبت به توانایی ها، بازار کار، نیازهای خاص شرکت ها، مهارت های مورد نیاز ، استعداد های فردی، ارزش های شخصی، ویژگی های شخصیتی و مسیر پیشرفت شغلی خود کسب می کند. 

Career counseling : is a process that will help you to know and understand yourself and the world in order to make career, educational, and life decisions

در کنار آن منتور شغلی یا Career mentor نیز یک شخص متخصصی است که مسئولیت بیشتری نسبت به یک مشاور شغلی دارد. به روندی هم که یک منتور با کارجو طی می کند، منتورینگ شغلی گفته می شود. که تمرکز آن بر کمک به کارجو در ترسیم مسیر شغلی و پیدا کردن راههایی برای رسیدن به اهداف شغلی خود است.

Career mentoring : a specific kind of business mentoring that focuses on helping the mentee navigate their career path and strategize to achieve their career

مشاوره مسیر شغلی چه طور به ما در ترسیم مسیر شغلی کمک می کند؟

مشاوره شغلی چه طور به ما در ترسیم مسیر شغلی کمک می کند؟

مشاوره مسیر شغلی شامل مراحل مختلفی از جمله: جلسات روانشناسی، تحلیل و بررسی شرایط شما تا حتی زمان حضور در جلسات مصاحبه شرکت ها، را شامل می شود. یک مشاور شغلی به ما کمک می کند ارزیابی درستی از مهارت هایمان انجام دهیم و با انجام آزمون ها و تمرین های مختلف، به ما در شناسایی و ترسیم مسیر شغلی دلخواهمان کمک میکند.

در این مسیر به ویژه اگر تازه کار باشیم و شناخت کافی از توانمندی های خود، جامعه، بازار کار و روندهای روز دنیا نداشته باشیم، احتمالا به کمک یک مشاور مسیر شغلی نیاز پیدا می کنیم. طبیعتا با راهنمایی های به موقع یک متخصص، در مسیر کشف کار مورد علاقه مان سریعتر و بهتر به نتیجه مطلوب خواهیم رسید. البته یادتان باشد که هرکسی شایستگی عنوان مشاوره مسیر شغلی بودن را ندارد و حتما باید شرایط و ویژگی های خاصی را دارا باشه. در ادامه در مورد ویژگی های یک مشاور مسیر شغلی ایده آل صحبت میکنیم.

مشاوره شغلی و منتورینگ فردی

ویژگی های یک مشاور ایده آل

یک مشاور مسیر شغلی فقط یک روانشناس یا درمانگر صرف نیست. کسی است که از سوابق و رزومه قابل قبولی برخوردار است و آشنایی خوبی نیز با بازار کار و نیاز سازمان ها و شرکت ها دارد. مشاور شغلی هرگز نمی تواند با قطعیت به شما بگوید با رفتن به شغل خاصی به هدفتان خواهید رسید، بلکه:

increasing-users
تحلیل گر است

با انجام تست های مهارت و ارزیابی، به شما در شناسایی زمینه شغلی مناسب کمک میکند.

روانشناس است

اگر دچار اضطراب یا استرس هستید و این موارد باعث ایجاد مشکلاتی در عملکرد شما می شود، به عنوان یک روانشناس در کنار شما خواهد بود.

شاغل است

از شغلی که به شما پیشنهاد می دهد شناخت خوبی دارد و صرفا به مطالعه و شنیده هایش اکتفا نمی کند.

counseling
استخدامتان می کند!

در طی روند طولانی مصاحبه رفتن که می تواند باعث خستگی و افسردگی شما شود، همراه شماست.

چرا پیدا کردن مشاور شغلی کاربلد، دشوار است؟

مشاور شغلی

چرا پیدا کردن مشاور شغلی کاربلد، دشوار است؟

در بسیاری از کشورها افراد میتوانند از خدمات مشاوره مسیر شغلی، در مراکز تخصصی کاریابی، موسسات کوچینگ، مدارس و دانشگاهها به شکل تخصصی و کارآمدی بهره ببرند. اما علی رغم اینکه در ایران مراکز و افراد مختلفی فعالیت دارند، شما به راحتی امکان پیدا کردن یک شخص یا مجموعه ای که برای رسیدن به چالش ها و سوالات خود بتوانید به آن اعتماد کنید را ندارید.

در حال حاضر اکثر اشخاص و مراکز روانشناسی که خدمات مشاوره ای نظیر: مشاوره ازدواج، مشاوره تحصیلی، مشاوره خانواده، تربیت فرزند و … ارائه می کنند، درک کامل و شفافی از بازار کار و شرایط شرکتها ندارد.

جلسات عمومی، پرسشنامه ها و آزمونهای روانشناختی ابزارهای اصلی در امر مشاوره مسیر شغلی است. بنابراین پیدا کردن فردی که هم به ابزارهای پایه ای مسلط باشد و هم تجربه انجام آن شغل را نیز داشته باشد، در ترسیم مسیر شغلی و رسیدن به اهدافتان کار بسیار حساسی است.

مشاور شغلی با کارجو

مشاوره شغلی گلرن چگونه به رشد ما کمک می کند؟

پکیج عمومی مشاوره شغلی:

این پکیج شامل: برگزاری 2 جلسه مشاوره ای با روانشناس و یکی از منتورهای همان شغل است. که در پایان این جلسات به شناخت بهتر خود و رسیدن به شغل مورد علاقه تان نزدیکتر خواهید شد و می توانید به مسیر شغلی مشخص تری برسید. که این باعث می شود از سردرگمی و بلاتکلیفی حاصل از عدم شناخت بازار کار و توانمندی هایتان دور شوید

پکیج اختصاصی مشاوره و منتورینگ شغلی:  

در این پکیج پس از برگزاری 2 جلسه(مشابه پکیج پایه) یک قرارداد 2 تا 4 ماهه مشاوره و منتورینگ شغلی با شما منعقد می گردد که تمامی یا بخشی از موضوعات ضروری ای که از مرحله شناخت خود، شناخت بازار کار، آماده سازی مهارتی، تدوین و طراحی رزومه، پیدا کردن شرکت های متناسب، برندسازی شخصی خودتان، ارسال رزومه، شرکت در جلسات مصاحبه شغلی تا استخدام شدنتان به آنها نیاز دارید را شامل می شود.

پس از تکمیل فرم پذیرش و نهایی شدن پرداخت، همکاران ما جهت هماهنگی جلسات و طی کردن فرایند دریافت مشاوره شغلی از منتورها و متخصصین گلرن با شما تماس خواهند گرفت.

چنانچه دراین مورد هنوز سوالی دارید می توانید با شماره 09921625109 (واتس اپ) درارتباط باشید. و یا از قسمت تماس با ما اقدام کنید.

پکیج عمومی مشاوره شغلی

800 هزار تومان
 • برگزاری 1-2 جلسه روانشناسی(تحلیل و بررسی شرایط عمومی شما، اهداف، ارزش ها و علاقه مندی ها)
 • برگزاری 1 جلسه تخصصی با هدف شناخت بازار کار
 • تحلیل آزمون های شخصیتی و رفتاری
 • تعیین مسیر شغلی اولیه

پکیج اختصاصی مشاوره و منتورینگ شغلی

۸ میلیون تومان
 • برگزاری جلسه اول(تحلیل و بررسی شرایط عمومی شما)
 • برگزاری جلسه دوم(بررسی اهداف، ارزش ها و علاقه مندی های شما)
 • انجام آزمون های شخصیتی و رفتاری مورد نیاز
 • جلسات هفتگی آموزشی متناسب با تسک ها و پروژه ها
 • انجام حداقل 3 تمرین و پروژه کوچک برای شناخت بهتر ویژگی های شما
 • ترسیم مسیر شغلی(کامل)
 • شرکت در ورکشاپ های آمادگی استخدام
 • مشاوره در برندسازی شخصی(رزومه، صفحه لینکدین و سایت شخصی)
 • منتورینگ حین حضور در جلسات مصاحبه شرکت ها

سوالات متداول

افرادی که در زمینه شغلی خاصی دارای تجربه و مهارت هستند و آشنایی کافی با مسیر شغلی و بازار کار دارند. لیستی از منتورهای گلرن که می توانند به شما در پیدا کردن مسیر شغلی تان کمک کنند را از اینجا مشاهده کنید.

همچنین روانشناس تیم گلرن نیز شما را ارزیابی و تحلیل خواهد کرد و یک جلسه 45 دقیقه ای نیز با ایشان خواهید داشت.

پس از ثبت درخواست همکاران ما با شما تماس خواهند گرفت و متناسب با شرایط و نیازتان شما را به یک یا دو نفر از منتورهای گلرن جهت طی این فرایند معرفی خواهند کرد. پیش از جلسه در یک یا دو آزمون شخصیتی و رفتاری نیز شرکت می کنید و رزومه شما نیز مورد ارزیابی قرار خواهد گرفت. 

پس از این مراحل در صورتیکه درخواست استفاده از پکیج اختصاصی منتورینگ شغلی را داشته باشید، قرارداد شما متناسب با نیاز و اهداف شغلی تان نهایی شده و وارد مرحله منتورینگ می شوید. در این مرحله که حداقل 2 ماه زمان خواهد برد به صورت مداوم تحت منتورینگ قرار خواهید گرفت. و تا رسیدن به پوزیشن شغلی دلخواهتان کنارتان خواهیم بود.

برای استفاده از پکیج مشاوره عمومی شغلی نیازی به امضای قرارداد نیست و صرف ثبت درخواست و پرداخت آنلاین از طریق درگاه پرداخت امن زرین پال وارد فرایند خواهید شد. 

اما برای پکیج اختصاصی که مبلغ و زمان آن به مراتب بالاتر است یک قرارداد مشخص در دو نسخه با شرکت توسعه کسب و کار چابک منعقد خواهید کرد.

مهاجرت شغلی و کاری گلرن راهنمای مهاجرت گلرن
کتابچه راهنمای
مهاجرت شغلی در سال ۲۰۲۳
(برای تازه کارها)
برای دانلود رایگان ایمیلتان را ثبت کنید

"*"فیلدهای ضروری را نشان می دهد