با سرویس اختصاصی مشاوره مسیر شغلی گلرن بیشتر آشنا شوید

 انتخاب و ترسیم مسیر شغلی با توجه به مشکلات و پیچیدگی های آن کار راحتی نیست. در بازار کار کنونی، هم تنوع شغل ها بیشتر شده و هم با به وجود آمدن نیازهای جدید در سازمان ها، شغل ها پیچیده تر هم شده اند. 

این موارد در کنار وضعیت فعلی کشور از لحاظ مسائل اجتماعی، سیاسی و اقتصادی انتخاب شغل رو برای افراد کم سابقه تر به یک چالش مهم تبدیل کرده است. طبیعتا اگر از طریق مشاوره مسیر شغلی، به موقع شغل متناسب رو پیدا نکنیم و در مسیر ورود به آن حرفه قدم نگذاریم، کیفیت و روند زندگی ما به شدت تحت تاثیر قرار خواهد گرفت.

مشاور شغلی

مشاوره مسیر شغلی و منتورینگ شغلی

مشاوره مسیر شغلی یا Career  counseling  فرایندی است که به کارجو  کمک می کند، تا در مسیر رضایت شغلی قرار گیرد. در طی این فرایند کارجو شناخت بهتری نسبت به توانایی ها، بازار کار، نیازهای خاص شرکت ها، مهارت های مورد نیاز ، استعداد های فردی، ارزش های شخصی، ویژگی های شخصیتی و مسیر پیشرفت شغلی خود کسب می کند. 

Career counseling : is a process that will help you to know and understand yourself and the world in order to make career, educational, and life decisions

در کنار آن منتور شغلی یا Career mentor نیز یک شخص متخصصی است که مسئولیت بیشتری نسبت به یک مشاور شغلی دارد. به روندی هم که یک منتور با کارجو طی می کند، منتورینگ شغلی گفته می شود. که تمرکز آن بر کمک به کارجو در ترسیم مسیر شغلی و پیدا کردن راههایی برای رسیدن به اهداف شغلی خود است.

Career mentoring : a specific kind of business mentoring that focuses on helping the mentee navigate their career path and strategize to achieve their career

مشاوره مسیر شغلی چه طور به ما در ترسیم مسیر شغلی کمک می کند؟

مشاوره شغلی چه طور به ما در ترسیم مسیر شغلی کمک می کند؟

مشاوره مسیر شغلی شامل مراحل مختلفی از جمله: جلسات روانشناسی، تحلیل و بررسی شرایط شما تا حتی زمان حضور در جلسات مصاحبه شرکت ها، را شامل می شود. یک مشاور شغلی به ما کمک می کند ارزیابی درستی از مهارت هایمان انجام دهیم و با انجام آزمون ها و تمرین های مختلف، به ما در شناسایی و ترسیم مسیر شغلی دلخواهمان کمک میکند.

در این مسیر به ویژه اگر تازه کار باشیم و شناخت کافی از توانمندی های خود، جامعه، بازار کار و روندهای روز دنیا نداشته باشیم، احتمالا به کمک یک مشاور مسیر شغلی نیاز پیدا می کنیم. طبیعتا با راهنمایی های به موقع یک متخصص، در مسیر کشف کار مورد علاقه مان سریعتر و بهتر به نتیجه مطلوب خواهیم رسید. البته یادتان باشد که هرکسی شایستگی عنوان مشاوره مسیر شغلی بودن را ندارد و حتما باید شرایط و ویژگی های خاصی را دارا باشه. در ادامه در مورد ویژگی های یک مشاور مسیر شغلی ایده آل صحبت میکنیم.

مشاوره شغلی و منتورینگ فردی

ویژگی های یک مشاور ایده آل

یک مشاور مسیر شغلی فقط یک روانشناس یا درمانگر صرف نیست. کسی است که از سوابق و رزومه قابل قبولی برخوردار است و آشنایی خوبی نیز با بازار کار و نیاز سازمان ها و شرکت ها دارد. مشاور شغلی هرگز نمی تواند با قطعیت به شما بگوید با رفتن به شغل خاصی به هدفتان خواهید رسید، بلکه:
increasing-users
تحلیل گر است

با انجام تست های مهارت و ارزیابی، به شما در شناسایی زمینه شغلی مناسب کمک میکند.

روانشناس است

اگر دچار اضطراب یا استرس هستید و این موارد باعث ایجاد مشکلاتی در عملکرد شما می شود، به عنوان یک روانشناس در کنار شما خواهد بود.

شاغل است

از شغلی که به شما پیشنهاد می دهد شناخت خوبی دارد و صرفا به مطالعه و شنیده هایش اکتفا نمی کند.

counseling
استخدامتان می کند!

در طی روند طولانی مصاحبه رفتن که می تواند باعث خستگی و افسردگی شما شود، همراه شماست.

چرا پیدا کردن مشاور شغلی کاربلد، دشوار است؟

مشاور شغلی

چرا پیدا کردن مشاور شغلی کاربلد، دشوار است؟

در بسیاری از کشورها افراد میتوانند از خدمات مشاوره مسیر شغلی، در مراکز تخصصی کاریابی، موسسات کوچینگ، مدارس و دانشگاهها به شکل تخصصی و کارآمدی بهره ببرند. اما علی رغم اینکه در ایران مراکز و افراد مختلفی فعالیت دارند، شما به راحتی امکان پیدا کردن یک شخص یا مجموعه ای که برای رسیدن به چالش ها و سوالات خود بتوانید به آن اعتماد کنید را ندارید.

در حال حاضر اکثر اشخاص و مراکز روانشناسی که خدمات مشاوره ای نظیر: مشاوره ازدواج، مشاوره تحصیلی، مشاوره خانواده، تربیت فرزند و … ارائه می کنند، درک کامل و شفافی از بازار کار و شرایط شرکتها ندارد.

جلسات عمومی، پرسشنامه ها و آزمونهای روانشناختی ابزارهای اصلی در امر مشاوره مسیر شغلی است. بنابراین پیدا کردن فردی که هم به ابزارهای پایه ای مسلط باشد و هم تجربه انجام آن شغل را نیز داشته باشد، در ترسیم مسیر شغلی و رسیدن به اهدافتان کار بسیار حساسی است.

مشاور شغلی با کارجو
مشاوره مسیر شفلی
۵۵۰ هزار تومان

مشاوره مسیر شفلی

برای افرادی مناسب است که آشنایی با بازارکار، علایق و استعداد شان ندارند و می خواهند به صورت هدفمند و اختصاصی مسیر و آینده شغلی شان را شفاف کنند و سپس به آن ورود کنند.
منتورینگ شغلی
۹.۴ میلیون تومان (ویژه استخدام)

منتورینگ شغلی

مناسب کسانیست که سابقه یا نمونه کار قبلی دارند و در ساختن رزومه، برند سازی شخصی، شبکه سازی ، مصاحبه و درکل تمامی الزامات مربوط به پیدا کردن کار نیاز به کمک منتور متخصص دارند.
برای دریافت آخرین وبینارها و آفرهای شغلی ایمیل خود را در باکس زیر وارد کنید.

"*"فیلدهای ضروری را نشان می دهد