خانه > مسیر های شغلی > ورود به بازار کار بین المللی

ورود به بازار کار بین المللی

(Career migration track)

مهاجرت شغلی برای بسیار از متخصصین نه تنها یک انتخاب بلکه به یک اجبار در مسیر توسعه و رشد فردی شان تبدیل شده است. شما مهارت و تجربه خود را با برنامه های منتورینگ گلرن به شکل فرد به فرد، طی ۴-۶ ماه و با انجام حداقل ۶ تسک اختصاصی در کنار منتورهای متخصص ارتقا دهید و به کمک تیم گلرن آماده فرود در پوزیشن شغلی دلخواهتان در  بازار کار اروپا و آمریکای شمالی خواهید شد. این مسیر شغلی در حال حاضر شامل گارانتی شغل نیست.(بیشتر بدانید)

دورکاری به صورت آنلاین و آفلاین

برای هر تسک نیاز است به طور متوسط هر هفته ۲۰-۳۰ ساعت صرف انجام تسک ها و یادگیری تان کنید.

به روزرسانی برنامه متناسب با بازار کار بین‌المللی:

با تغییر نیاز و روندهای جهانی، برنامه های منتورینگ گلرن نیز به صورت دایم در حال به‌روزرسانی است.

منتورینگ با برنامه و تحت نظارت

تمامی منتورهای گلرن از یک چارچوب منتورینگ مشخص پیروی می کنند و در صورتیکه در ارزیابی شما و مدیر برنامه تان امتیاز کمتر از ۴ از ۵ کسب کنند، منتور جدیدی برایتان تعیین خواهیم کرد.

پشتیبانی و منتورینگ مسیر شغلی

منتور مسیر شغلی و کارشناس تجربه انسانی به صورت ویژه شما را در مسیر پیدا کردن و رسیدن به شغل ایده آلتان همراهی می کنند.

معرفی مسیر شغلی:

هدف اصلی این مسیر شغلی که ویژه مهاجرت طراحی و اجرا می شود، رساندن سطح شما به نیاز بازار کار بین المللی به ویژه  بازار کار اروپا و آمریکای شمالی یا حتی شرکت خاصی است که ممکن است برای استخدام شدن در آن هدفگذاری کرده باشید. در این مدت همزمان با انجام تسک ها و پروژه های تخصصی در برنامه منتورشیپ شغلی جهت آمادگی هرچه بیشتر برای استخدام  نیز شرکت می کنید تا  سایر مهارت های ضروری برای سال ها کار و تلاش در این محیط کار را نیز کسب کنید. 

پیش از طراحی مسیر شغلی “ویژه مهاجرت” (در قالب برنامه منتورینگ)، با ارزیابی شما شناخت دقیق تری از میزان آمادگی، توانمندی ها و شرایط شما برای ورود موفق به بازار کار بین المللی حاصل می شود. شما در کنار منتورهای متخصص حداقل ۶ تسک متناسب با شرایط و توانمندی هایتان (که به صورت کاملا اختصاصی با رعایت  اصول مدیریت پروژه برای شما طراحی می شوند) انجام می دهید و مسیر شغلی تان نیز با کمک افرادی که تجربه کار با شرکت های غیر ایرانی داشته اند، در همان پوزیشن شغلی ترسیم می شود. 

به صورت منظم توسط مدیر برنامه منتورینگ عملکرد شما و منتورتان ارزیابی شده و هرگونه تغییری در جهت بهبود نتیجه و افزایش کیفیت کار شما مورد نیاز باشد را عملی خواهیم کرد. شما به صورت منظم و فرد به فرد در جلسه با منتورهای مختلفی شرکت می کنید که در انجام کارها و رسیدن به سطح قابل قبولی از مهارت، تجربه و اعتماد به نفس کمک بسیار چشمگیری خواهند کرد و شما را برای ورود موفق به شغل جدید همراهی می کنند. در پایان نیز تمامی مهارت ها، تسک ها و دستاوردهایتان با حمایت همیشگی گلرن در رزومه و پرتفولیوی شما که همگی به زبان انگلیسی آماده می شود، به عنوان نمونه کار قابل ارایه ثبت خواهد شد.

¶زمانیکه روی تسک هایتان کار می کنید همزمان مسیر آموزشی که منتور برای شما تعیین کرده را می گذرانید و با چالش های انجام کاری که در آینده از شما در محیط کار انتظار دارند قدم به قدم مواجه خواهید شد. و مشکلات انجام یک تسک را در عمل لمس کرده و به درک بهتری از چالش های آن پوزیشن شغلی خاص می رسید.

مهاجرت شغلی مطمئن را در کنار منتورهای مسیر شغلی تسهیل می کنیم

تمامی جزییات برنامه منتورینگ ما با تمرکز بر مهاجرت شغلی شما طراحی و اجرا میشود. طی  جلسات منظم با متخصص و منتور مسیر شغلی، بازنگری و اصلاح رزومه، سایت شخصی و صفحه لینکدین و همچنین تمرین جلسات مصاحبه نفر به نفر(که همگی به زبان انگلیسی هستند) به شما کمک می کند تا برای رسید به شغل ایده آلتان به سطح آمادگی قابل قبولی برسید. شما طی ۳ ماه پس از پایان برنامه منتورینگ به سرویس منتورینگ شغلی ما که بر بازار کار بین المللی به ویژه  بازار کار اروپا و آمریکای شمالی تمرکز دارد،‌ دسترسی خواهید داشت.

منتور مسیر شغلی شما را قادر خواهد ساخت تا:

اگر شما هم جزو یکی از سه گروه زیر هستید این برنامه کاملا مناسب شماست

مسیر شغلی ویژه مهاجرت

چه طور شما را برای مهاجرت شغلی آماده می کنیم؟

با انجام به موقع و هدفمند تمامی اقدامات زیر:

بعد از ورود به برنامه منتورینگ گلرن دقیقا چه اتفاقاتی می افتد

1- ساختن پروفایل و ثبت اطلاعات

در این مرحله یک پروفایل برای هر منتی ساخته می شود و علاوه بر اطلاعات شخصی تمامی سوابق قبلی، تسک ها، ارزیابی های فردی و تخصصی وی به همراه تمامی رخدادها و داده هایی که طی برنامه منتورینگ تولید می شوند در آن ذخیره خواهد شد تا طی مدت همکاری از آنها به بهترین شکل ممکن در تصمیم گیری ها استفاده شود.

2- تسک ارزیابی و انتخاب منتور

در صورت نیاز ابتدا ۱-۲ تسک بدون منتور جهت ارزیابی عملکرد اولیه توسط مدیر برنامه های منتورینگ(ناظر تسک ها) به منتی سپرده می شود. پس از رسیدن به خروجی های مورد نیاز(به هر میزان) و ارائه گزارش عملکرد ارزیابی کاملتری از وضعیت موجود هر نفر به دست می آید که طبق آن منتور/منتور هایی که از لحاظ رفتاری و تخصصی بیشترین تناسب را با منتی دارند از طرف مدیر برنامه های منتورینگ انتخاب خواهد شد.

3- ترسیم مسیر شغلی

مصاحبه ای توجیهی به صورت آنلاین و اختصاصی برای ارتباط گرفتن با منتور تنظیم می شود. منتی در این مرحله تمامی نیازها و شکاف های مهارتی خود را با منتور مربوطه در میان می گذارد تا او بتواند پس از تجزیه و تحلیل مهارت های فنی، تجربه کاری و دانش خود، مسیر شغلی اولیه منتی را به طور شفاف ترسیم کند و آن را به تایید منتی و مدیر برنامه برساند.

4- تعریف تسک

زمانی که مسیر یادگیری شما کاملا مشخص شد، برنامه منتورینگ شما در قالب تعداد مشخصی تسک تعیین می شود. هر تسک اجزا و قسمت های مختلفی دارد که مهمترین آنها عبارت است از: سطح تسک (از سطح A تا D)

عنوان تسک
(برای مثال:‌طراحی فرآیند ارزیابی عملکرد برای شرکت سیمان سپاهان یا Car Price Prediction For car sales platform With Regression Model)

هدف از انجام تسک
(با انجام این تسک منتی به چه دستاورد مهمی نایل می شود؟)

روند انجام تسک ( گام های اجرایی)
(شامل مراحل و گام های ضروری انجام تسک که بدون انجام حتی یکی از آنها امکان رسیدن به خروجی ها میسر نخواهد بود)

محدوده ی تسک
(۳ کاری که منتی نباید انجام دهد و جزو خروجی مورد انتظار این تسک نیست)
موانعی که در طی تسک منتی با آنها مواجه خواهد شد + راهکارهای منتور
(به صورتیکه برای مواجهه با آنها آمادگی ذهنی داشته باشد و موانع را جزیی از روند کار خود بداند)

دانش مورد نیاز برای انجام هر گام تسک + منابع یادگیری
(سرفصل ها وموضوعاتی که در انجام همین تسک منتی به آنها نیاز دارد در این قسمت وارد می شود)

خروجی مورد انتظار
(شفاف٬ قابل ارزیابی و به حد کافی چالش بر انگیز برای منتور و منتی)

تاریخ و ساعات جلسات منتورینگ
(برای هر تسک ۲ هفته ای حداقل ۴ جلسه منتورینگ برگزار می شود)
اقداماتی که منتی لازم است تا جلسه بعدی انجام دهد (پس از هر جلسه منتورینگ مشخص می شود)

مهلت انجام تسک و تاریخ های تحویل گزارش
تسک: پروژه ای متناسب با مهارت، بازار کار(نیاز شرکتی خاص)، اهداف و نیازمندی منتی می باشد که مانند یک چارچوب محکم گام ها و خروجی های هر مرحله ای سفر شغلی منتی را به صورت عملی برای او مشخص می کند.

5- انجام تسک

پس از تعریف تسک با جزئیات کامل، آن را بررسی و کارتان را شروع می کنید و سوال های خود را نیز در اولین جلسه دوره منتورینگتان از منتور برای روند اجرای تسک می پرسید.
جلساتی که در طول دوره منتورینگ تنظیم می شود، بیشتر بر چک کردن کارها و دادن بازخورد هایی جهت پیشبرد کار شما تمرکز دارد تا بتوانید مرحله به مرحله و تسک به تسک عملکرد بهترین از خودتان نشان دهید و به سطح بالاتری از مهارت در آن حوزه شغلی خاص برسید.

6- گزارش نویسی و ارزیابی عملکرد

حین و پس از انجام هر تسک شما چند مرحله گزارش از میزان رسیدن به خروجی های مورد انتظار و هدف تسک، فعالیت ها،‌ پیشنهادات، مشکلات و جزییات جلساتی که در طول دوره منتورینگ داشته اید به منتورتان ارائه می دهید. این گزارشات برای دریافت بازخورد دقیق تر در مورد پیشرفت خود و همچنین نکات و توصیه های متناسب با اهداف شغلی تان از اهمیت بالایی برخوردار هستند.
گزارش شما پس از تایید منتور برای مدیر برنامه ارسال می شود تا ایشان بتواند متناسب با آن تصمیماتی که به بهبود روند کار شما منجر می شود را اتخاذ و در زمان مناسب عملی کند.

7- موفقیت در برنامه منتورینگ

پس از آنکه شما مراحل قبل را چندین بار طی کردید(که تعداد تسک ها با توجه به مسیر شغلی، جزییات هر یک،‌ سطح و شرایط خودتان و پارامتر های دیگر برای هر فرد متغیر است) و به سطح قابل قبولی از آمادگی از بعد تجربه و مهارت کاری رسیدید، برنامه منتورینگ شما در این بخش به پایان می رسد. و در صورتیکه مسیر شغلی شما قرار است به استخدام، مهاجرت، گرفتن پروژه و… منجر شود، وارد دوره آماده سازی شغلی و ورود به بازار کار می شوید.

مدل های پرداخت برنامه منتورینگ
پرداخت نقدی: مبلغ قابل پرداخت:‌ ۱۵.۴ میلیون تومان

پرداخت نقدی (شامل تخفیف)

مبلغ برنامه:‌ ‌۱۷ میلیون تومان

مبلغ قابل پرداخت:‌ ۱۵.۴ میلیون تومان

دوره پرداخت:‌ ۱ ماه

پرداخت ماهانه: مبلغ قابل پرداخت:‌ ۱۷ میلیون تومان

پرداخت ماهانه
(بدون تخفیف-بدون افزایش)

مبلغ کل قابل پرداخت:‌ ‌۱۷ میلیون تومان

دوره پرداخت: حداکثر ۷ ماه

پرداخت حین کار: مبلغ قابل پرداخت:‌ ۳۰.۶ میلیون تومان

پرداخت حین کار
(بدون تخفیف-بدون گارانتی شغل-بیشترین میزان افزایش)

مبلغ برنامه:‌ ۱۷ میلیون تومان

مبلغ قابل پرداخت:‌ ۳۰.۶ میلیون تومان

دوره پرداخت: ۲۳ ماه

پرداخت ترکیبی: مبلغ قابل پرداخت:‌ ۲۳.۸ میلیون تومان

پرداخت ترکیبی
(بدون تخفیف-کمترین میزان افزایش)

مبلغ برنامه:‌ ۱۷ میلیون تومان

مبلغ قابل پرداخت:‌ ۲۳.۸ میلیون تومان

دوره پرداخت: ۲۳ ماه

نحوه ورود و شروع همکاری

1- درخواست ارزیابی:

در این مرحله اطلاعات فردی، سابقه کاری، اهداف و سایر اطلاعات مورد نیاز را دریافت می کنیم. که برای بررسی میزان تناسب شما با برنامه به آنها نیاز داریم.  در صورتی که بیش از ۴۰ درصد با شرایط احراز مطابقت داشته باشید وارد مرحله بعدی خواهید شد. در غیر اینصورت پیامی برای شما ارسال می شود که دلایل عدم امکان همکاری در حال حاضر در آن توضیح داده شده است.

۱۵ دقیقه
۱۵ دقیقه

2- مصاحبه آفلاین با کارشناس تجربه انسانی (HX)

شما در این مرحله در یک مصاحبه آفلاین یا تلفنی شرکت می کنید. تک به تک با شما مصاحبه می شود تا ارزیابی دقیق تری از استعداد، شرایط و علایق شما بدست بیاوریم و مطمئن شویم که چه میزان برای ورود به برنامه  منتورینگ  آمادگی دارید.

3-بررسی درخواست

ما پس از بررسی درخواست ها به افرادی که بیشترین تطابق با برنامه های منتورینگ را دارا هستند، جهت ادامه فرایند از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهیم کرد.

۱ تا ۱۰ روز کاری
7 تا 14 روز

4- تعیین سطح (Mentor-Free)

در این مرحله یک تسک (بدون منتور) جهت تکمیل فرآیند ارزیابی و تعیین سطح به همراه روش انجام آن برای شما ایمیل می گردد. 

پس از انجام آن خروجی و گزارش تسک را به ایمیل مدیر برنامه های گلرن ارسال می کنید.

5- آنبردینگ و پرداخت

در صورتی که از انجام تسک حداقل 70 امتیاز کسب کنید، مشاور برنامه با شما تماس گرفته و   در مورد انتخاب مسیر شغلی، مدل های پرداخت و قرارداد همکاری شما را راهنمایی می کند.

۱۵ام و ۳۰ام هر ماه

۶- برنامه ریزی و شروع مسیرشغلی

در این مرحله پس از ارتباط با منتور متخصص مسیرشغلی و جزییات آن برای شما مشخص می شود و درکنار مدیر برنامه و سایر اعضای تیم گلرن برنامه تان را شروع می کنید.

سوالات رایج

ما در آپدیت اخیر سیستم منتورینگ (Feb 22) شرایطی را فراهم کرده ایم تا منتی هایی که با موفقیت برنامه شان را تکمیل کرده اند، و البته پس از طی ۶ ماه از تاریخ پایان برنامه شان، بتوانند به عنوان منتور مجددا عضو تیم گُل اِرن شوند.

برای این منظور وارد صفحه سیاره ما شوید.

بله. قطعا. ما اولین سازمانی هستیم که مشتاقانه آماده شروع همکاری با منتی های با استعداد و آماده به کارمان هستیم. 

البته در این زمینه با توجه به اینکه فرایند همکاری و جذب و استخدام هر شرکت الزامات خاص خودش را دارد، در طی سال با اشخاص محدودی توانایی هم تیمی شدن داریم. اما شاید این نکته که تاکنون بیش از ۷۰ درصد اعضای تیم گل ارن را کارآموزان و منتی هایش تشکیل داده اند، برایتان جذابیت داشته باشد

برنامه های منتورینگ مسیر شغلی مهاجرت کاری در گُل اِرن با آپدیت جدید(اسفند ماه ۱۴۰۱-Feb 21) اولین برنامه کاری با هدف مهاجرت در ایران است. بنابراین هیچ آمار قبلی و تجمیعی از آن در دسترس نیست. 

اما بسیاری از کارآموزان قبلی ما(که در برنامه های مشابه شرکت کرده اند) موفق به مهاجرت شده اند و یا در حال حاضر در فرایند مهاجرت هستند. 

برای اطلاعات بیشتر در این زمینه با مدیر برنامه های منتورینگ گُل اِرن تماس بگیرید.

لغت اسپرینت (Sprint) در مدیریت پروژه چابک و اسکرام(سبکی از مدیریت یک پروژه یا محصول است) به معنی مدت زمانی است برای انجام یک سری اقدامات مشخص روی محصول یا پروژه. در واقع یک دوره زمانی است که به شما فرصت داده میشود تا محصول را توسعه دهید و در پایان اسپرینت بعدی را در تکمیل فرایند توسعه محصول شروع کنید. تعیین مدت زمان اسپرینت تجربی و دلخواه است. اما معمولا بین کمتر از ۲ ماهه تعیین می شود.

با توجه به اینکه منتی ها نیاز است بارهای یک مهارت را در تسک ها و پروژه های مختلف تمرین کنند تا به خوبی به آن مسلط شوند، ما این برنامه را در قالب ۴ اسپرینت تعریف کرده ایم. که هر اسپرینت ترکیبی از تسک های شغلی و تسک های تخصصی است. که پس از تکمیل هر ۴ اسپرینت به سطح بسیار مناسبی از مهارت های شغلی و فنی برای استخدام شدن می رسید.

فاکتورهای زیادی برای اینکه بتوانید یک پیشنهاد شغلی خوب(جاب آفر) دریافت کنید که منتهی به ویزای کار کشور مقصدتان شود وجود دارند که مهمترین آنها عبارتند از:

۱- سابقه کاری(در اکثر مواقع بیش از ۳ سال)

۲- سطح تسلط به زبان انگلیسی و زبان رسمی آن کشور(نیاز به مدرک زبان نیست)

۳- تمکن مالی برای یکسال زندگی ( به ویژه زمانیکه بدون جاب آفر ویزای کار می گیرید)

۴- آشنایی به بازار کار، روابط عمومی و شبکه قوی، آشنایی با فرهنگ زندگی و کار کشور مقصد، نحوه معرفی و مصاحبه و کیفیت برندسازی که برای خودتان انجام می دهید. 

۵- مدرک تحصیلی مرتبط (در تعدادی از کشورها برای ارزیابی میزان امتیاز شما برای اعطای مجوز کار،‌مدرک تحصیلی مرتبط مهم است)

۶- داشتن توصیه نامه و معرفی نامه از افراد شناخته شده یا شرکت ها

۷- داشتن حساب بانکی در یک بانک مورد تایید شرکتی که میخواهید از آن پیشنهاد شغلی بگیرید.

در حال حاضر شما می توانید زبان انگلیسی را نیز به عنوان زبان فرعی برنامه منتورینگتان انتخاب کنید. 

در این حالت تسک ها و جلساتتان با منتوری که به زبان انگلیسی مسلط است، به این زبان انجام می شود. و تمام ایمیل ها و مکاتبات کاری بین ما نیز به انگلیسی خواهد بود.

ما در انتخاب منتورها فاکتورهای زیادی را لحاظ می کنیم و ایشان بایستی حداقل امتیاز کافی جهت شروع همکاری با ما را کسب کنند. 

همچنین در مسیر شغلی مهاجرت کاری، سعی می کنیم افرادی که سابقه کار خارج از کشور دارند را به عنوان منتورتان انتخاب کنیم. بیشترین مزیت این کار بالاتر رفتن اعتماد به نفس و انگیزه شما جهت تکمیل موفق برنامه تان است.

هدف برنامه منتورینگ در مسیر شغلی مهاجرت کاری، آماده شدن شما از لحاظ نمونه کار، نحوه ارائه و روش های جستجوی کار در مراحل گرفتن جاب آفر و طی کردن فرایند مهاجرت است. که مهمترین فاکتورهایی است چه برای گرفتن جاب آفر و یا گرفتن پروژه های دلاری به آنها نیاز دارید. 

بنابراین ما مستقیما برای شما جاب آفر یا پروژه ای نمی گیریم. اما به کمک برنامه منتورینگ تخصصی و شغلی تان به صورت متمرکز در طی این مسیر کنارتان هستیم.

البته اگر در طی این مسیر نیاز به راهنمایی داشتید، حتما کنارتان هستیم.

بله حتما. ما در یک فرمت استاندارد و مشخص به شما گواهی پایان برنامه که در آن تسک هایی که انجام داده اید و نام منتورتان به همراه نمره ارزیابی تان را قید می کنیم. 

همچنین چنانچه برای مهاجرت و یا استخدام در شرکت خاصی نیاز به معرفی نامه با فرمت خاصی دارید نیز به صورت کاملا رایگان این کار را انجام خواهیم داد.

با توجه به اینکه امکان پرداخت به صورت مرحله ای(تسک به تسک یا اسپرینت به اسپرینت) را دارید، می توانید زمانیکه بودجه تان به میزان مورد نیاز رسید وارد برنامه شوید. 

اما چنانچه میخواهید سریعتر فرایند رشد شغلی تان را طی کنید و زودتر به نتیجه برسید، و صرفا پرداخت این مبالغ برایتان چالش بر انگیر شده است، پیشنهاد می کنیم حتما این موضوع را به ما اطلاع دهید تا به طرقی این مشکل را حل کنیم. پس جواب این سوال «بله» است!

شاید کسی (به جز سرمایه گذاران) تا این لحظه به این صراحت این سوال را از ما نپرسیده باشد. درواقع ما همیشه از شفافیت استقبال می کنیم. هرچند در شرایط و روزگار فعلی صداقت بیش از حد بارها به ضررمان تمام شده است! با این حال دست از ارزش هایمان بر نمیداریم و دیگران و قوانین حاکم نمی توانند ذهنیت ما را تغییر دهند(ارزش هر کس به کاری است که انجام می دهد نه کاری که منتظر است دیگران در حقش انجام دهند!). بنابراین در این مورد هم تا جای امکان با شما شفافانه صحبت می کنیم. 

 

مهمترین مواردی که قیمت گذاری برنامه های منتورینگ گل ارن را تحت شعاع قرار می دهند، به شرح زیر هستند:

 • تعداد تسک هایی که انجام می دهید.(هر تسک با توجه به اینکه توسط افراد متخصص تعریف می شود و فرایند مشخصی را با ایشان طی می کنید، بین ۶ تا ۱۵ درصد مبلغ کل پرداختی شما را شامل خواهد شد)
 • نظارت، ارزیابی و مدیریت برنامه شما توسط مدیر برنامه و کارشناس تجربه انسانی تان(با توجه به اینکه ایشان افرادی متخصص و ارزشمند هستند، به طور متوسط ۱۰ تا ۱۵ درصد از کل مبلغ پرداختی شما شامل این بخش می شود)
 • هزینه های فنی مربوط به وبسایت، خرید ابزارها و…(که تا ۱۰ درصد از مبلغ پرداختی شما را شامل می شود)
 • هزینه های مربوط به تبلیغات و بازاریابی(قطعا هر کسب و کاری بدون شناخته شدن نمی تواند ادامه حیات دهد. البته ما تاکنون کمترین مبلغ را به این کار اختصاص داده ایم(متاسفانه و خوشبختانه!). چیزی کمتر از ۵ درصد کل مبلغ پرداختی شما مربوط به این بخش است)
 • هزینه های قانونی و مربوط به نگهداری کسب و کار( که شامل مالیات، تغییرات شرکت،‌ تمدید مجوزهاست که حدود ۱۰ درصد دیگر از مبلغ کل پرداختی شما را شامل خواهد شد)
 • حقوق، دستمزد و بیمه منابع انسانی( این رقم در کسب وکارهای خدماتی بیشترین تاثیر را در مبلغ نهایی خواهد گذاشت. اما چون قبلا ما دو بخش مهم آنرا جدا کرده ایم، و سعی کرده ایم اندازه تیم اصلی گل ارن را نیز بسیار کوچک نگه داریم،‌ خوشبختانه! کمتر از ۱۰ درصد مبلغ پرداختی شما مربوط به این بخش است)
 • هزینه های جاری کسب و کار مانند:‌اجاره دفتر، خرید تجهیزات، یوتیلیتی و… که حداقل ۵ درصد از مبلغ پرداختی شما را شامل می شود.
 • بنابراین بازه سودی که از هر درآمد نصیب کسب و کار می شود(که در این مرحله صرفا بایستی در توسعه و زیرساخت هایش هزینه شود و قرار نیست به جیب سهامداران برود) بین ۵ تا ۲۰ درصد متغیر است!

 

 این در حالی است که با نرخ تورم فعلی این میزان سود دهی برای هیچ کسب و کاری قابل قبول نیست و از این بابت گل ارن برای بانکها و سرمایه گذار ایرانی جذابیتی ندارد! 

واقعیت این است که ما به عنوان خلق یک اثر هنری به کارمان نگاه می کنیم نه صرفا یک منبع درآمدی پرسود!‌ ما از همان ابتدا می دانستیم چنین کسب و کارهایی در ایران به چه سرنوشتی دچار خواهند شد و با دید باز تصمیم گرفتیم وارد حوزه ای شویم که بسیار دوستش داریم و به راحتی دست از آن نمی کشیم.

ما یک رویکرد کاملا متفاوتی به فرایند یادگیری داریم. شما فرصت این را دارید که هرآنچه را یاد می گیرد بلافاصله در انجام تسک هایتان استفاده کنید. در واقع برنامه ها به گونه ای طراحی شده اند که خروجی کارهایتان مستقیما به عنوان نمونه کار در رزومه و یا سایت شخصی شما درج شوند. 

تسک ها و پروژه ها را منتورهایی تعریف میکنند که حداقل ۳ سال سابقه کار متمرکز و تایید شده در حوزه شغلی مربوطه دارند و همچنین در نهایت نیز خروجی کار شما را بررسی و ارزیابی می کنند. این کار باعث می شود مهارت های شما نیز متناسب با نیاز بازار کار و کارفرمایان شکل بگیرد و رشد کند.

بله. تمامی برنامه های منتورینگ ما به صورت کاملا آنلاین و غیر همزمان است. تمامی جلسات شما با منتورها، مدیر برنامه و کارشناس تجربه انسانی ما از طریق ابزارهایی مانند گوگل میت، اسکایپ و… انجام می شوند که باعث می شود آمادگی خوبی برای دورکاری کردن نیز کسب کنید. 

بنابراین هر زمان از روز را می توانید صرف یادگیری و انجام تسک هایتان کنید. که البته به این معنا نیست که شما در طی این مدت تنها هستید. همانطور که گفتیم به صورت منظم در جلسات هفتگی شرکت می کنید. همچنین ما ماهانه رویدادهایی با حضور سایر منتی برگزار میکنیم که می توانید در آنها نیز به صورت رایگان شرکت کنید.

در هر تسک یک بخش ویژه به عنوان دانش مورد نیاز وجود دارد که در این بخش دو نوع منبع برای شما تعریف می شوند. منابع یادگیری کاملا رایگان و یا منابع غیر رایگان که به انتخاب خود و با مشورت منتور می توانید از آنها استفاده کنید. 

همچنین گل ارن با تعدادی از سایت های ایرانی مانند مکتبخونه و سکان آکادمی قرارداد همکاری دارد که در میتوانید از دوره ها و منابع یادگیری آنها با پرداخت مبلغ بسیار پایینی استفاده کنید.

با توجه به اینکه تمامی برنامه های منتورینگ گل ارن، کاملا شخصی سازی می شوند و متناسب با سطح و شرایط هر منتی مسیر شغلی و تسک ها تعیین می شوند، با هر پیش زمینه ای می توانید وارد برنامه شوید. 

چنانچه تازه کار باشید، تسک های ساده تر و چنانچه قبلا تجربه کار داشته باشید، تسک های با سطح متفاوتی برای شما تعریف می شوند. 

همچنین اگر دانش فنی کافی نیز برای انجام تسک ها نداشته باشید، طبق مسیر یادگیری که برای شما تعریف می شود، حین انجام تسک ها دانش خود را نیز ارتقا می دهید.

ما رویکرد متفاوتی نسبت به آموزش داریم و نمی خواهیم شما را مجدد درگیر کورس ها و دوره ها طولانی و از جایی به بعد خسته کننده کنیم. شما برای رشد شغلی و یا ورود به بازار کار نیازمند کسب تجربه، مهارت و نمونه کار هستید که ما مستقیما با انجام تسک ها به سراغ این کار می رویم. 

اما هرگز آموزش را از کارمان حذف نمی کنیم. در تسک شیت شما قسمتی تحت عنوان مسیر یادگیری و منابع یادگیری، قید شده که منتورها با شناختی از آن حوزه شغلی دارند، مسیر یادگیری رو برای شما ترسیم می کنند. در طی جلسات منتورینگ هم که بین ۴ تا ۶ جلسه برای هر تسک با منتور به صورت اختصاصی خواهید داشت، سوالاتتان را میپرسید و منتور هم شما را راهنمایی می کند. 

نکته مهم دیگر اینکه اکثر دوره هایی که به شما معرفی می کنیم یا رایگان هستند تا جای ممکن شما مبلغ اضافه تری برای آموزش پرداخت نکنید. 

همچنین ما با تعدادی از بهترین وبسایت ها و سازمان های آموزشی ایرانی قرارداد همکاری داریم که محتوای آموزشی آنها را با قیمت بسیار مناسبی در اختیار منتی های گلرن قرار می دهیم.

در حالت کلی پاسخ به این سوال بستگی به پوزیشن شغلی، برنامه منتورینگ، کشور و یا شرکت مقصد شما دارد. برای برنامه های دیتا ساینس و برنامه نویسی وب نمونه کارهایتان در داخل و خارج از کشور قابل استفاده است.
اما برای پوزیشن شغلی دیجیتال مارکتینگ یا طراحی رابط کاربر ممکن است به این شکل نباشد. بهتر است متناسب با جدی ترین هدفی که تا ۱ سال آینده دارید مسیر شغلی تان را انتخاب کنید نه بر اساس احتمالات و شرایط نامشخص.

زمانی که تسک شما توسط منتور و مدیر برنامه طراحی شد، تاریخ و زمان جلسات منتورینگتان نیز در آن مشخص می‌شوند و در شیت همان تسک به اطلاعتان میرسد. اگر به هر علت نیاز به تغییر در زمان و تاریخ جلسات وجود داشته باشد، موضوع را از طریق ایمیل به مدیر برنامه و منتورتان اطلاع می دهید. همچنین جلسات منتورینگ (Mentoring Sessions) از طریق پلتفرم های رایج مثل گوگل میت و اسکایپ برگزار میشوند.

که جلسه اول و آخر را منتور از پیش تعیین می کند و سایر جلسات را شما طبق نیاز و در خلال انجام تسکتان در کلندر منتور ست می کنید.

لازم است بدانید جلسات منتورینگ بین ۲۰ تا ۴۰ دقیقه به سبک و سیاق مشخصی برگزار می شوند و شما بین جلسات با منتورتان در ارتباط هستید و از فیدبک های ایشان و حمایت مدیر برنامه و کارشناس تجربه انسانی گلرن نیز استفاده می کنید.

برای پاسخ دادن به این سوال باید فرق بین تسک واقعی وتسک تمرینی یا پایلوت رو مشخص کنیم. اگر منظور از تسک واقعی صرفا این باشد که از کاری که انجام می دهیم حقوق دریافت کنیم، هیچ یک از تسک های برنامه های منتورینگ گلرن، به این صورت نیستند. اما اگر منظورمان از تسک واقعی این باشد که تسک هایی انجام دهیم که برگرفته از نیاز روز بازار کار باشند و انتظاراتی که کارفرما از ما در فضای واقعی محیط کسب و کار دارد، تسک هایی که در گلرن تعریف می‌شوند دقیقا متناسب با این فضاست.

به دو علت:
۱- منتورها افرادی هستند که از تجربه و سابقه کار کافی برخوردار بوده و الزاماتی که گلرن برای منتور شدن دارد را تا حد مطلوبی برآورده کرده اند.
۲- هدف و تمرکز ما بر این است که متناسب با آخرین تغییراتی که در بازار کار اتفاق می افتد فرایند اجرای برنامه‌های منتورینگ را بروزرسانی کنیم. و همینطور تسک هایی که تعریف می کنیم متناسب با همین فضا ست.

تا منتی ها بعد از اینکه برنامه‌ و دوره منتورینگشان تمام شد، بتوانند این تسک ها را به عنوان نمونه کار و پرتفولیوی قوی در رزومه شان قید کرده و در جلسات مصاحبه نیز از این بابت دستشان باز باشد.

"*"فیلدهای ضروری را نشان می دهد

رمز عبور

لطفا از بین گزینه های زیر نزدیک ترین به شرایط فعلی خود را انتخاب کنید. در صورتیکه در انتخاب گزینه ها تردید دارید، اولین گزینه را انتخاب کنید تا همکاران ما برای راهنمایی بیشتر، با شما تماس بگیرند.

 • Hidden
 • Hidden
 • پس از چند ثانیه به مرحله بعدی منتقل می شوید. از صبر و بردباری شما سپاسگذاریم.
برای دریافت آخرین وبینارها و آفرهای شغلی ایمیل خود را در باکس زیر وارد کنید.

"*"فیلدهای ضروری را نشان می دهد