لوگوی گل اِرن

معرفی ۹ بوت کمپ پایتون مناسب تحلیلگران داده و برنامه نویسان

با توجه به شاخص PYPL پایتون محبوب ترین زبان برنامه نویسی در سال ۲۰۲۳ است. پس جای تعجب نیست که این زبان برنامه نویسی در زمینه تجزیه و تحلیل داده ها و حوزه های دیگر نیز بسیار مورد توجه برنامه نویسان و متخصصان است. بهترین روش یادگیری آن نیز شرکت در یک بوت کمپ پایتون […]

بوت کمپ پایتون گُل اِرن | ویژه استخدام و مهاجرت کاری | منتور اختصاصی و تسک محور

با توجه به شاخص PYPL پایتون محبوب ترین زبان برنامه نویسی در سال ۲۰۲۳ است. پس جای تعجب نیست که این زبان برنامه نویسی در زمینه تجزیه و تحلیل داده ها و حوزه های دیگر نیز بسیار مورد توجه برنامه نویسان و متخصصان است. بهترین روش یادگیری آن نیز شرکت در یک بوت کمپ پایتون است که  اگر می خواهید سریع مهارت خود را ارتقا دهید، ایده آل ترین گزینه است. اما با توجه به بوت کمپ ها و دوره های آموزشی که هزینه، سبک، مدل برگزاری و سطح متفاوتی دارند، دانستن اینکه کدام یک را انتخاب کنید، کار دشواری است.

در این مقاله در قالب یک راهنمای عملی با محبوب ترین بوت کمپ پایتون هایی که می شناسیم، آشنا می شوید تا با این کار تصمیم گیری را برای شما ساده تر کنیم. 

پس بیایید زودتر شروع کنیم و به سراغ اصل مطلب برویم. اینکه:

۱- بوت کمپ پایتون چیست؟

پایتون یک زبان برنامه نویسی است. مانند سایر زبان‌های برنامه‌نویسی رایانه، پایتون برای ایجاد الگوریتم‌ها یا مجموعه‌ای از دستورالعمل‌ها استفاده می‌شود که سپس توسط رایانه خوانده می‌شوند و عمل می‌کنند.

پایتون که به دلیل سادگی و تطبیق پذیری کدهایش شناخته شده است، خود را در طیف گسترده ای از برنامه ها، از توسعه وب و تجزیه و تحلیل داده ها گرفته تا یادگیری ماشینی و غیره پیدا کرده است.

بوت کمپ پایتون شکل جدیدی از آموزش کوتاه‌مدت، فشرده و اغلب همه جانبه است که برای ارائه مهارت‌های فنی و تخصصی برنامه‌نویسی پایتون برای حوزه برنامه نویسی و علم داده به متخصصان فن‌آور مشتاق برای شروع حرفه‌ای در مهندسی نرم‌افزار و سایر زمینه‌های فناوری طراحی می شود. و برخلاف سایر دوره‌ها، علاوه بر یک محیط آموزشی برنامه‌ریزی‌شده و ساختار یافته، افراد متخصصی را به عنوان منتور یا مدرس از ابتدا تا انتها برای شما فراهم می‌کند. 

۲- معرفی ۸ بوت کمپ پایتون برای در سال ۲۰۲۴

در ادامه ما از بین بهترین بوت کمپ های پایتونی که وجود دارد، بر اساس تحقیقات بازار گسترده مان تعداد ۸ مورد از آنها را قرار است به شما پیشنهاد دهیم:

۱-۲ بوت کمپ پایتون GoalEarn (منتورینگ اختصاصی و تسک محور)

برنامه منتورینگ گُل اِرن به روز ترین و جدید ترین سبک از بوت کمپ است که به شما کمک می کند تا با انجام پروژه های متناسب با سطحتان و زیر نظر افراد متخصص(منتورها)، مهارت های موردنیاز بازار کار را کسب کنید و سابقه کار قابل قبولی نیز برای خودتان دست و پا کنید. کلید واژه “برنامه منتورینگ” نیز به این معناست که با شرکت در آن بوت کمپ قرار است مسیر شغلی مشخصی را دنبال کنید، برنامه ریزی منظمی داشته باشید و گام هایی را برای دستیابی به یک هدف مشخص که می تواند استخدام در ایران و یا مهاجرت کاری باشد بردارید.

بنابراین، “برنامه منتورینگ تسک محور و اختصاصی مهاجرت کاری” به این معناست که شما طی بوتکمپ پایتون، مسیر تجربه شده ای را با گارانتی جاب آفر دنبال می کنید و اضافه شدن واژه “اختصاصی” به این عبارت، نشان می دهد که تمامی این مسیر، از تعیین سطح علمی و فنی، هدفگذاری شغلی، طراحی تسک ها و پروژه ها، ارزیابی های مدوام در طی برنامه همه به هدف دستیابی شما به سابقه کار برای مهاجرت و گرفتن جاب آفر انجام می شوند تا شما به شغل مدنظرتان در کشوری که انتخاب کرده اید، دست یابید.

در کنار آن “برنامه منتورینگ تسک محور و اختصاصی استخدام در ایران” به این معناست که شما مسیر تجربه شده ای را با گارانتی شغل دنبال می کنید که با هدف دستیابی شما به سابقه کار برای استخدام شدن در ایران در شغل برنامه نویسی انجام می شوند.

جزییات بوتکمپ پایتون گلرن:

 • مدت زمان:‌ از ۲ ماه تا ۱۸ ماه (این زمان بسته به هدف و سطح شما متغیر است)
 • نوع برگزاری: به صورت دورکاری(آنلاین)
 • سبک یادگیری: تسک محور در کنار منتوراختصاصی
 • سطح از تازه کار تا سنیور
 • قیمت: کمتر از ۱۰۰۰ دلار آمریکا + گارانتی شغل/جاب آفر
 • مهارت هایی که کسب خواهید کرد: (مهارت ها بسته به هدف و سطح شما متغیر است)
 • USP: خصوصی، تسک محور، گارانتی بازگشت وجه، منتور اختصاصی

در ادامه فرایند و مراحلی که شما قبل و حین شرکت در برنامه منتورینگ تسک محور و اختصاصی گل ارن طی می کنید را آورده ایم:

۱. شرایط و سطح شما به دقت ارزیابی می شود

این ارزیابی معمولا شامل چند مرحله است: ارزیابی اولیه با مدیر برنامه برای برنامه ریزی دقیق تر مسیر، ارزیابی شغلی(توسط منتور شغلی) برای بررسی شرایط شغلی شما و ارزیابی فنی(توسط منتور فنی) برای تعیین سطح مهارتی شما.

۲. شغل موردنظرتان را انتخاب می کنید

به کمک منتور شغلی شروع به انتخاب کشور(ها) و شغل(های) مدنظرتان می کنید. مدیر برنامه، به کمک منتور فنی و خروجی این مرحله برنامه ریزی مسیر شما را انجام می دهد.

۳. در کنار افراد متخصص پروژه ها را متناسب با هدفتان انجام می دهید

منتور فنی پروژه ها را متناسب با هدف شما یعنی گرفتن جاب آفر و ساختن یک سابقه کار برای مهاجرت، طراحی و به شما محول می کند. شما به کمک راهنمایی های او و آموزش هایی که در اختیارتان قرار می دهد، پروژه ها را انجام می دهید.

در واقع خروجی هر تسکی که انجام می دهید را به عنوان سابقه کار، در رزومه تان درج می کنید.

۴. در کنار منتور شغلی، خود را برای گرفتن پیشنهاد کار و مصاحبه ها آماده می کنید

منتور شغلی در کنار شماست تا گام به گام، رزومه، کاورلدر، لینکدین، وبسایت شخصی و هر چیز دیگری که برای گرفتن پیشنهاد کاری از یک کارفرمای خارجی نیاز دارید را آماده کنید و برگه تاییدیه شرکت را در دست بگیرید.

۵. در تمام مسیر بارها ارزیابی می شوید

برای اینکه به هدف نزدیک و نزدیک تر شویم نیاز است که وضعیت خود را نظارت کنیم، این کار به کمک مدیر برنامه انجام می شود تا هر جا از مسیر منحرف شدید، او و کارشناس تجربه انسانی، شما را به مسیر بازگردانند و یا در صورت نیاز مسیر را بازطراحی کنند.

۶. در جلسات خصوصی با منتورهایتان شرکت می کنید

در طی هر تسک جلسات منظمی با منتورتان برگزار می کنید و از تجارب ارزشمندش به بهترین شکل بهره می برید. و به صورت دائمی با آنها در ارتباط هستید.

۷. نمونه کار واقعی و سابقه کار رسمی کسب می کنید

در پایان برنامه منتورینگ، برای مدتی که در حال انجام پروژه های خود بودید از شرکت نامه سابقه کار رسمی نیز دریافت می کنید. این نامه تایید می کند که شما در مهارت ها و شغل مدنظرتان کار کرده اید و چه دستاوردهایی کسب کرده اید.

۲-۲ بوت کمپ پایتون: CareerFoundry

 • نحوه مطالعه: برخط
 • مدت زمان: ۸ ماه (۱۵ ساعت در هفته)
 • قیمت: ۷۵۰۵ دلار آمریکا
 • ایده آل برای: مبتدیان و افراد تغییر دهنده شغل
 • USP: مشاوره عالی و ضمانت شغلی

در حالی که CareerFoundry Intro to Data Analytics به شما این امکان را می دهد که انگشتان پای خود را در دنیای پایتون و استفاده از آن در زمینه تجزیه و تحلیل داده ها غوطه ور کنید، برنامه کامل اطمینان حاصل می کند که شما آماده هستید تا مهارت های جدید خود را به یک حرفه تبدیل کنید.

بدون شک یکی از جامع ترین پیشنهادات موجود در بازار، برنامه CareerFoundry طراحی شده است تا شما را از یک مبتدی کاملاً به یک کار آماده تبدیل کند.تحلیلگر داده. این برنامه کاملاً آنلاین ارائه می شود، و شما می توانید طبق برنامه خود کار کنید – تا زمانی که به نقاط عطف خاصی در مدت کلی ۸ ماه پایبند باشید.

نکات عمده فروش این برنامه خاص، مدل مربیگری دوگانه و ضمانت شغلی است. هر دانش آموز با یک معلم خصوصی و یک مربی یک به یک جفت می شود و ضمانت شغلی تضمین می کند که اگر ظرف شش ماه پس از فارغ التحصیلی شغلی پیدا نکردید، بازپرداخت کامل دریافت خواهید کرد.

پیشنهاد CareerFoundry برای کل برنامه ۷۵۰۵ دلار است، اما هزینه شهریه بستگی به موقعیت مکانی شما دارد و قیمت رقابتی دارد. طیف وسیعی از گزینه‌های پرداخت انعطاف‌پذیر شامل پرداخت پیش‌پرداخت یا دریافت تخفیف دوره کوچک است.

۳-۲ بوت کمپ پایتون: Thinkful

 • نحوه مطالعه: برخط
 • مدت زمان: ۶ ماه (۲۵-۳۰ ساعت در هفته) یا ۴ ماه (۵۰ ساعت در هفته)
 • قیمت: ۸۲۴۰ تا ۱۳۴۷۵ دلار
 • ایده آل برای: کسانی که به دنبال یک مقدمه جامع برای تجزیه و تحلیل داده ها هستند
 • USP: تضمین بازگشت پول

برخلاف دوره‌هایی که مستقیماً با مهارت‌های عملی وارد می‌شوند، دوره Thinkful’s Data Analytics Flex ابتدا مقدمه‌ای کلی‌تر (اما گسترده‌تر) برای تجزیه و تحلیل داده‌ها ارائه می‌کند.

شما با ملاقات با معلم و همتایان خود به صورت آنلاین شروع خواهید کرد، و بهترین تمرینات را در همکاری یاد می گیرید (مهارت مفیدی برای دوره، و همچنین برای استخدام پس از آن). سپس به سراغ اصول اولیه صفحات گسترده اکسل می روید و یاد می گیرید که چگونه داده ها را با استفاده از پاورپوینت تجسم کنید. در نهایت، به مهارت های عملی پایتون خواهید رسید.

پایه مستحکم این دوره به این معنی است که نسبت به برخی در بازار کمی طولانی‌تر و بسیار گران‌تر است، اما مطمئناً با دانستن چیزهای خود از آنجا دور خواهید شد. برای افرادی که بودجه بیشتری در نظر دارند، اگر در عرض شش ماه پس از فارغ التحصیلی شغلی نداشته باشید، راهنمایی یک به یک، پشتیبانی همتایان و ضمانت بازگشت پول دریافت خواهید کرد.

۴-۲ بوت کمپ پایتون: Spiced Academy

 • نحوه مطالعه: ترکیبی از آنلاین و در محل در برلین، هامبورگ یا کلن
 • مدت زمان: ۱۲ هفته
 • قیمت:۹۸۰۰ یورو (تقریباً ۱۰۷۰۰ دلار آمریکا)
 • ایده آل برای: مبتدیانی که یادگیری حضوری را ترجیح می دهند
 • USP: به طور گسترده متمرکز بر شغل، از جمله تمرین مصاحبه

خیلی علاقه ای به یادگیری آنلاین ندارید؟ بوت کمپ Spiced Academy Data Science یا یکی مانند آن می تواند برای شما مناسب باشد. این یکی از بسیاری استبوت کمپ های داده در برلین موجود است.

برخلاف ارائه دهندگانی که طیف وسیعی از برنامه ها را ارائه می دهند، Spiced Academy فقط دو بوت کمپ متمرکز را اجرا می کند: تجزیه و تحلیل داده ها و توسعه وب.

این دوره با یک ارزیابی آنلاین شروع می شود تا اطمینان حاصل شود که قبل از رفتن به کلاس، مهارت های پیش نیاز را دارید. در آنجا، نحوه استفاده از پایتون برای جمع آوری، تجزیه و تحلیل و تجسم داده ها را خواهید آموخت. همچنین کتابخانه های تجزیه و تحلیل داده Pandas و NumPy، یادگیری ماشین، زیرساخت داده و پایگاه داده های SQL را کاوش خواهید کرد.

این بوت کمپ که در محل استقرار دارد، به شدت بر تخصص دنیای واقعی تأکید دارد. این شامل جلسات مربیگری مصاحبه و پشتیبانی شخصی برای کمک به شما در گذر از تحولات تغییر شغل است. در حالی که در انتهای مقیاس گران‌تر است، اما گزینه خوبی برای کسانی است که آموزش حضوری و بسیار شخصی را ترجیح می‌دهند.

۵-۲ بوت کمپ پایتون: Dataquest

 • نحوه مطالعه: برخط
 • مدت زمان: ۳ ساعت
 • قیمت: ۲۹ دلار در ماه
 • ایده آل برای: مبتدیانی که پول نقد ندارند
 • USP: کوتاه و شیرین

دوره‌ای با زوایای کمی، دوره Dataquest’s Introduction to Python یکی از گزینه‌های مقرون به صرفه‌تر است.

با این وجود، هدف این برنامه این است که شما را از همان ابتدا کدنویسی کنید. پس از پوشش دادن به بهترین روش های عمومی در برنامه نویسی پایتون، شما در نهایت به یادگیری اصول نحو، لیست ها، حلقه ها و سایر مفاهیم برنامه نویسی مورد نیاز خواهید رسید. همچنین می‌توانید با نرم‌افزارهای تکمیلی، از جمله Jupyter Notebook، ابزاری محبوب برای همکاری پروژه تجزیه و تحلیل داده، بازی کنید. در پایان دوره، می توانید مجموعه داده ها را برای تجزیه و تحلیل دستکاری کنید و آماده ایجاد پروژه نمونه کار خود باشید.

Dataquest همچنین ده ها دوره بعدی را ارائه می دهد که به شما این امکان را می دهد تا مهارت های تجزیه و تحلیل داده های تازه کسب شده خود را تقریباً در هر زمینه ای که انتخاب می کنید تخصصی کنید.

۶-۲ بوت کمپ پایتون: brainstation

 • نحوه مطالعه: آنلاین، یا در محل در نیویورک، تورنتو و ونکوور
 • مدت زمان: ۱۰ هفته (پاره وقت)
 • قیمت: ۲۹۵۰ دلار آمریکا
 • ایده آل برای: کسانی که به دنبال آزادی یادگیری آنلاین هستند، اما با کلاس های زنده
 • USP: BrainStation انواع بورسیه ها را می پذیرد

دوره برنامه نویسی پایتون BrainStation به صورت آنلاین توسط مربیان زنده آموزش داده می شود – اگر می خواهید آزادی یادگیری آنلاین را با لمس شخصی آموزش حضوری داشته باشید، یک گزینه عالی است. با ایجاد دانش خود از پایه، این دوره به طور خاص برای مبتدیان بدون تجربه قبلی طراحی شده است.

تنها زمانی که بر مفاهیم اساسی در برنامه نویسی شی گرا مسلط شدید، پایتون و تجزیه و تحلیل داده ها را با جزئیات بیشتری بررسی خواهید کرد. در پایان دوره، می‌دانید که چگونه با کتابخانه‌های دستکاری و تجسم داده‌ها از جمله Pandas، NumPy و Matplotlib کار کنید. BrainStation همچنین برنامه های پرداخت انعطاف پذیر و گزینه های مختلف بورسیه را ارائه می دهد.

شامل یک بسته کارفرمای تخصصی، و یک بورس تحصیلی برای زنان با هدف کاهش موانع برای زنان شاغل در اقتصاد دیجیتال، و همچنین یک بورس تحصیلی تنوع و شمول است.

۷-۲ بوت کمپ پایتون: udemy

 • نحوه مطالعه: برخط
 • مدت زمان: ۲۵ ساعت
 • قیمت: ۹۴.۹۹ یورو (تقریباً ۹۴ دلار آمریکا)
 • ایده آل برای: مبتدیانی که به دنبال یک دوره تصادف ساده هستند
 • USP: بودجه را زیر پا نمی گذارد

به عنوان یک دوره آموزشی آماده، Udemy’s Python for Data Science and Machine Learning Bootcamp به اندازه برخی دیگر تعاملی نیست. با این حال، برای مبتدیانی که بودجه کمی دارند و می خواهند سریع یاد بگیرند عالی است. با ارائه ۱۶۵ سخنرانی در ۲۵ ساعت آموزش ویدیویی، دستورالعمل های سطح بالایی را در پایتون برای تجزیه و تحلیل داده ها دریافت خواهید کرد.

این دوره بسیار کوتاهتر از دوره های دیگر است، بنابراین نباید انتظار داشته باشید که مهارت های عمیق را کسب کنید. با این حال، این برنامه به طور شگفت انگیزی جامع است و پایه محکمی برای ساختن ارائه می دهد. شما در مورد علم داده در سطح بالایی یاد خواهید گرفت، از جملهیادگیری ماشینیg، شبکه های عصبی و پردازش زبان طبیعی.

این دوره همچنین بر روی اکوسیستم گسترده‌تر پایتون تمرکز دارد و کتابخانه‌های تجزیه و تحلیل داده مانند NumPy، Pandas، Seaborn، Matplotlib، TensorFlow و موارد دیگر را معرفی می‌کند. اگرچه ممکن است این دوره به اندازه برخی جامع نباشد، با توجه به قیمت، یک مقدمه همه جانبه خوب ارائه می دهد.

۸-۲ بوت کمپ پایتون: generalassemb

 • نحوه مطالعه: برخط
 • مدت زمان: ۱۰ هفته (پاره وقت)
 • قیمت: ۴۵۰۰ دلار آمریکا
 • ایده آل برای: مبتدیانی که به دنبال معرفی گسترده تر پایتون هستند
 • USP: یک دوره فشرده یک هفته ای تسریع شده در دسترس است

با برنامه نویسی کاملاً جدید هستید؟ سپس ممکن است یک مقدمه کلی تر برای Python و برنامه های آن را ترجیح دهید.

دوره آموزشی پایتون مجمع عمومی با مفاهیم برنامه نویسی شی گرا شروع می شود و از روز اول به شما امکان کدنویسی می دهد. علم داده مقدماتی و همچنین برنامه های کاربردی وب پایتون را بررسی می کند. با در نظر گرفتن این موضوع، یاد خواهید گرفت که چگونه برنامه وب خود را بسازید که داده های شخص ثالث را با استفاده از کتابخانه Pandas جذب می کند. وقتی کارتان تمام شد، دانش کاری کاملی از پایتون خواهید داشت که به شما این امکان را می‌دهد که بیشتر متخصص شوید.

همه آموزش ها به صورت آنلاین انجام می شود، اگرچه اگر پردیس نزدیکی دارید می توانید در محل نیز مطالعه کنید. بورسیه های کارفرما به توجیه قیمت بالاتر و همچنین بازخورد شخصی مربی کمک می کند. و اگر ده هفته خیلی طولانی به نظر می رسد، می توانید این دوره را به یک بوت کمپ فشرده یک هفته ای تبدیل کنید… دست و پنجه نرم کنید!

۳- نحوه انتخاب یک بوت کمپ پایتون

فاکتورهای زیادی وجود دارد که مشخص می کند که کدام بوت کمپ پایتون برای شما مناسب است، از جمله فرمت یادگیری، موضوع، زمان، هزینه، گارانتی شغل

فرمت و سبک یادگیری

هر دو بوت کمپ حضوری و آنلاین امتیازات خود را دارند، بنابراین باید محیطی را انتخاب کنید که بیشترین احساس قدرت و حمایت را در شما ایجاد کند. بوت کمپ های کدگذاری آنلاین به گونه ای طراحی شده اند که انعطاف پذیرتر باشند تا بتوانید به سایر مسئولیت های خود بپردازید. اگر یک محیط یادگیری تعاملی را با پشتیبانی حضوری مربی ترجیح می دهید، ممکن است بخواهید در یک بوت کمپ حضوری شرکت کنید. اما بهترین بوتکمپ ها آنهایی هستند که به صورت فردی برای شخص شما متناسب با اهداف و شرایطتان طراحی می شوند و شما را برای شغل مشخصی در بازار کار کشور حتی شرکت خاصی آماده می کنند. 

موضوع بوت کمپ

مهم است که آنچه را که می خواهید از یک بوت کمپ کدنویسی به دست آورید در نظر بگیرید. آیا شما یک مبتدی هستید که نیاز به ایجاد یک مجموعه مهارت دارید یا یک حرفه ای پیشرفته که می خواهد دانش خود را در زمینه مورد تقاضا، مانند امنیت سایبری تقویت کند؟ می‌توانید بوت‌کمپ‌هایی را پیدا کنید که به شما در تحقق هر یک از اهداف کمک کنند. زمانی را صرف مرور مطالبی که یاد می گیرید بگذرانید تا مطمئن شوید که با نیازهای شما مطابقت دارد.

مدت زمان بوتکمپ

هر برنامه بوت کمپ مدت زمان متفاوتی طول می کشد. در نظر بگیرید که چقدر زمان باید به یادگیری خود اختصاص دهید و با توجه به این محدودیت‌های بالقوه چه چیزی منطقی‌تر است.

اگر می خواهید به کار خود ادامه دهید یا تقاضاهای رقابتی دارید، ممکن است متوجه شوید که یک برنامه آنلاین پاره وقت گزینه خوبی است. یا ممکن است بخواهید به صورت تمام وقت شرکت کنید و با سرعت بیشتری برنامه را طی کنید تا بتوانید به دنبال نقش های مرتبط باشید.

هزینه

همانطور که اشاره کردیم، بوت کمپ پایتون می تواند گران باشد (و گران ترین گزینه ها لزوما بهتر نیستند). به این فکر کنید که چقدر باید برای یک بوت کمپ خرج کنید – و می خواهید خرج کنید و در ازای آن چه چیزهایی کسب خواهید کرد؟

گارانتی شغل یا گارانتی جاب آفر پس از پایان بوتکمپ

شرکت در بوت کمپ و انجام تسک های فنی و شغلی و کسب مهارت های روز بازار کار به صورت کاملاً عملی و در کنار منتورهای متخصص، بایستی شما را مطمئن کند که در بازه زمانی مشخصی، می توانید به شغل دلخواهتان دست یابید. و استخدام شوید. بنابراین حتما بوت کمپی را انتخاب کنید که اگر پس از تکمیل آن استخدام نشدید یا جاب آفر نگرفتید، متعهد باشد  ۱۰۰ درصد مبلغ پرداختی را به شما بازپرداخت کند.

۴- چرا باید پایتون را یاد بگیرید؟

اگر در دنیای زبان های برنامه نویسی کامپیوتری تازه کار هستید، پایتون یک زبان عالی برای شروع یادگیری است.

این یک زبان همه منظوره و همچنین به دلیل سادگی و نحو بصری آن است که آن را برای مبتدیان عالی می کند. مهارت‌هایی که در حین یادگیری پایتون به دست می‌آورید، به سایر زبان‌های برنامه‌نویسی پیچیده‌تر قابل انتقال خواهند بود، اگر آن مسیر را انتخاب کنید.

علاوه بر عالی بودن برای زبان آموزان جدید، پایتون دارای یک جامعه آنلاین فعال و گسترده است که منبعی عالی برای به اشتراک گذاری کد، عیب یابی و تلاش برای تکامل زبان برنامه نویسی است.

اگر علاقه مند به تبدیل شدن به یک تحلیلگر داده هستید، یادگیری پایتون ضروری است، زیرا بسیاری از برنامه های کاربردی آن در زمینه تجزیه و تحلیل داده ها نهفته است. این یک ابزار حیاتی در فرآیند تجزیه و تحلیل داده است، زیرا می توان از آن در تمام راه ها استفاده کردمرحله پاکسازی داده ها درست از طریقتجسم داده ها.

۴. سوالات متداول بوت کمپ پایتون

آیا بوت کمپ پایتون ارزشش را دارد؟

پاسخ به آن بستگی به این دارد که می خواهید در نهایت از پایتون برای چه استفاده کنید! پایتون دارای برنامه های کاربردی بسیاری است که برای بسیاری از نقش ها در فناوری حیاتی هستند، همه با سطوح مختلف دانش پایتون مورد نیاز هستند. ثبت نام در یک بوت کمپ پایتون دید کلی خوبی از زبان برنامه نویسی به شما می دهد و پایه خوبی برای کار در نقش های آینده در زمینه فناوری به شما می دهد.

بهترین بوت کمپ پایتون چیست؟

پاسخ کوتاه این است: بستگی دارد! در حال حاضر شرایط شخصی شما چیست؟ اهداف شغلی آینده شما چیست؟ بودجه فعلی شما چقدر است؟ با پاسخ دادن به این سؤالات و انجام تحقیقات خود (مانند خواندن این مقاله!) می توانید لیست را به یک بوت کمپ پایتون محدود کنید که بهترین نیازهای شما را برآورده می کند.

بوت کمپ کدنویسی پایتون چقدر است؟

هزینه بوت کمپ پایتون از رایگان  تا هزاران متغیر است. گزینه های رایگان در دسترس هستند، اما به خاطر داشته باشید که اینها به اندازه برنامه های پولی آموزش جامعی را ارائه نمی دهند. برای سرمایه‌گذاری انعطاف‌پذیرتر، مدل‌های مبتنی بر اشتراک وجود دارد که به شما امکان می‌دهد در اصول اولیه پایتون بگردید.

همچنین مدل های بوت کمپ فشرده تری نیز وجود دارند که هزینه بیشتری دارند و معمولاً تا هزاران دلار هزینه دارند. با این حال، با قیمت بالاتر، معمولاً برنامه درسی عمیق تری و همچنین پشتیبانی یک به یک دریافت خواهید کرد.

برخی از آکادمی های بوت کمپ حتی امکان یادگیری حضوری را نیز ارائه می دهند! در حالی که برچسب قیمت بالاتری برای این دوره ها وجود دارد، بسیاری از ارائه دهندگان گزینه پرداخت اقساطی دوره، گرفتن وام یا دریافت بورسیه را ارائه می دهند. این گزینه های پرداخت و بورسیه به موسسه و همچنین سایر عوامل واجد شرایط بستگی دارد، بنابراین مطمئن شوید که با یک مشاور صحبت کنید تا دقیقاً بدانید که گزینه های شما چیست.

یک بوت کمپ پایتون چقدر طول می کشد تا کامل شود؟

این به عمق و سرعت بوت کمپ پایتون انتخابی شما بستگی دارد. همانطور که ذکر شد، دوره آموزشی پایتون آکادمی زرافه در یوتیوب به شما کمک می کند تا اصول اولیه پایتون را در کمتر از چهار ساعت بیاموزید.

طولانی ترین برنامه لیست شده، برنامه تجزیه و تحلیل داده های CareerFoundry، تا هشت ماه طول می کشد – اما با آن، شما در مورد دامنه تجزیه و تحلیل داده ها، نه فقط پایتون، و همچنین دریافت راهنمایی اختصاصی از متخصصان صنعت، و شغل یاد خواهید گرفت. جستجوی کمک پس از تکمیل برنامه.

۵- مراحل بعدی

بنابراین، ما به شما طعمی از آنچه در دسترس است داده ایم. همانطور که می بینید، تنوع بوت کمپ های مختلف داده پایتون به طرز شگفت آوری گسترده است. سوال بعدی که باید از خود بپرسید این است: کدام رشته برای شما مناسب است؟ آنلاین یا حضوری؟ بودجه بزرگ یا کیف تنگ؟

قبل از هر تصمیم قطعی، ما به شدت توصیه می کنیم که تحقیقات بیشتری انجام دهید. برخی از توصیفات دانش آموزان را بخوانید و برخی از بررسی های آنلاین را بررسی کنید. و البته، حتماً برنامه درسی هر دوره را بررسی کنید تا مطمئن شوید که همه چیزهایی را که می خواهید یاد بگیرید را پوشش می دهد.

فهرست مطالب

خبرنامه گل ارن

"*" indicates required fields

این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

جدیدترین مطالب بلاگ

با مدیر برنامه های منتورینگ گُل اِرن صحبت کنید تا بفهمید: