لوگوی گل اِرن

دورکاری برای خارج از کشور | معرفی ۱۰ روش ویژه افراد تازه کار و حرفه ای

این مقاله درباره روش ها و فرایند دورکاری و یا کار در خارج از کشو است. که با استفاده از تجارب و دانش کسانیکه قبلا این مسیر دشوار را طی کرده اند، به بررسی روش‌های مختلف انجام این کار و بیان چالش های آن از داخل ایران می‌پردازد.
دورکاری برای خارج از کشور | معرفی ۱۰ روش ویژه افراد تازه کار و حرفه ای برنامه های منتورینگ ویژه مهاجرت کاری گل ارن تسک محور و کاملا اختصاصی

اگر به دنبال دورکاری برای خارج از کشور از داخل ایران هستید، احتمالا میدانید که اولین قدم باید مشخص کردن روش انجام این کار باشد. سپس، باید از طریق وبسایت های معتبر (که در ادامه ۱۰ تای آنها را نیز معرفی کرده ایم)، اطلاعات لازم را در مورد شرایط و مدارک مورد نیاز دورکاری برای خارج از کشور به دست آورده و به دنبال شغل مدنظرتان به صورت دورکاری یا اصطلاحا فریلنسری / پروژه ای بگردید.

در کل، پیش از شروع این مسیر دشوار بایستی با قوانین کار، فرایند و مدارک مورد نیاز هر کشور به خوبی آشنا شوید و از روش‌های مختلفی که برای کسب اجازه کار در آن کشور وجود دارد، استفاده کنید. چرا که به عنوان شهروند ایران نمی توانید مستقیما و به راحتی به انجام دورکاری برای خارج از کشور بپردازید و در آمد دلاری کسب کنید! و قطعا نیاز دارید مراحل اضافه تری را طی کنید و هزینه های بیشتری را نیز پرداخت کنید! 

از آنجایی که به غیر از تسلط نسبی به زبان آن کشور، تجربه طی کردن این مسیر بسیار حائز اهمیت است، داشتن یک منتور میتواند روند را برای شما بسیار ساده و امن تر کند.

در ادامه مقاله ابتدا نکات مهمی که برای شروع این مسیر بایستی مد نظر قرار دهید را آورده ایم که اگر به این نتیجه رسیدید که شروع این فرایند برایتان دشوار است، اصلا واردش نشوید و یا اگر وارد شدید با واقع بینی کافی و جدیت ادامه اش دهید.

۱. نکاتی مهم پیش از دورکاری برای خارج از کشور ویژه افراد تازه کار 

اگر به دنبال کار در خارج از کشور هستید و می‌خواهید جاب آفر بگیرید، باید مراحل و نکات زیر را در نظر داشته باشید:

 •  باید در ابتدا اطلاعات لازم را، در مورد بازار کار و قوانین مهاجرت کشور مورد نظر خود، جمع‌آوری کنید. در این مرحله، بهتر است تمامی جوانب مربوط به مهاجرت را به دقت بررسی کنید و با آگاهی کامل و جامع، به مرحله بعدی اقدام کنید، پیشنهاد می کنیم از افراد با تجربه و آگاه به عنوان منتور، برای عبور سریع تر، از این مرحله، کمک بگیرید.
 • بهتر است در مرحله بعدی، زبان مورد نیاز کشور مورد نظر خود را یاد بگیرید. آموزش زبان، یکی از مهمترین مراحل در مهاجرت به کشوری خارجی است. به همین دلیل، سعی کنید پیش از شروع مراحل مهاجرت، از طریق کلاس‌های آموزشی یا آموزش زبان آنلاین، زبان کشور مورد نظر را یاد یادگرفتن کاری بسیار زمان بر است. بهتر است روش های میانبر و خلاقانه ای برای این منظور استفاده کنید! 
 • بایستی سوابق کاری و در صورت نیاز،  تحصیلی خود را به صورت حرفه‌ای و اصولی آماده کنید. برای این منظور، بهتر است تمامی سوابق کاری و تحصیلی خود را به صورت دقیق و کامل آماده کنید تا در صورت نیاز، بتوانید آن‌ها را به اطلاع کارفرمایان برسانید.
 • پیش از دورکاری برای خارج از کشور، چند مرحله اختصاصی، از جمله آماده کردن رزومه ها، کاورلدرها، صفحه کاریتان در شبکه های اجتماعی متناسب با کشور مقصد و مصاحبه ها را نیز پیش رو دارید.
 • در نهایت، برای ثبت نام و شروع این مسیر، مدارک مورد نیاز را از طریق وبسایت مربوطه که ۱۰ تا از مهمترین آنها را در این مقاله معرفی کرده ایم، بارگذاری کنید. همچنین، احتمالا باید مبلغ مربوط به ساخت پروفایل را نیز پرداخت کرده و منتظر نتیجه شوید. با اتمام موفق این مراحل، می‌توانید وارد این ماجراجویی و مسیر شغلی جدیدتان شوید.

۲- بهترین روش ها ویژه دورکاری برای خارج از کشور

دورکاری برای خارج از کشور می تواند هم رهایی بخش باشد و هم پر استرس. شما می توانید قیمت ها و ساعات کاری خود را تعیین کنید و انتخاب کنید که زمان خود را به کدام پروژه اختصاص دهید. اما هرگز احساس نمی کنید که امنیت یک کارمند تمام وقت را دارید.

روش ها و وب سایت ها مختلفی جهت انجام دورکاری برای خارج از کشور و داشتن درآمد به اصطلاح دلاری وجود دارند. در حالی که برخی فقط برای متخصصینی با مهارت های خاص طراحی شده اند. اما پیدا کردن روش مناسب می تواند به شما کمک کند زمان کمتری را برای جستجوی پروژه دورکاری از بیرون کشور صرف کنید، بنابراین می توانید زمان بیشتری را صرف کار کردن و رسیدن به درآمد از این طریق کنید. در ادامه مقاله ۱۰ تا از بهترین این روش ها را معرفی کرده ایم. و همینطور سعی کرده ایم در قالب یک راهنما موضوعات مختلفی که در طی این مسیر با آنها مواجه خواهید شد را نیز پوشش دهید.

۱-۲ دورکاری برای خارج از کشور روش ۱: آپورک۱

آپورک یک پلتفرم دورکاری برای خارج از کشور است که مشتریان را با متخصصین مستقل ماهر از سراسر جهان مرتبط می کند. چه یک متخصص حسابداری، توسعه دهنده، طراح وب، نویسنده، کارمند خدمات مشتری یا هر نوع متخصص دیگری باشید، مشاغلی را آپورک خواهید یافت که نیازهای شما را جهت دورکاری برای خارج از کشور  برآورده می کنند.

با آپورک کسب‌وکارهای کوچک یا مشتریان می‌توانند شغل ارسال کنند و منتظر بمانند تا کارجوهای ماهر درخواست دهند. یا آنها می توانند متخصصینی را استخدام کنند که در کارهای خاص با استفاده از آن تخصص دارند.

در ضمن کارجوها می توانند یک پروفایل ایجاد کنند و حتی یک ویدیوی معرفی به آن اضافه کنند که مهارت ها، شخصیت و تجربه آنها را به نمایش می گذارد. سپس، آنها می توانند منتظر بمانند تا توسط مشتریان دیده شوند یا به طور مستقیم به درخواست های شغلی پاسخ دهند.

در اینجا برخی از مزایای استفاده از آپورک آورده شده است:

 • این سایت دارای مشتریان معتبری است که به دنبال پرداخت نرخ رقابتی به کارجویان هستند.
 • یک سیاست حفاظت از پرداخت وجود دارد. هم برای مشتریان و هم کارجویان
 • کارجویان می توانند به روش های مختلفی مانند PayPal یا انتقال مستقیم حقوق خود را دریافت کنند.

با این حال، برخی از جنبه‌های  آپورک وجود دارد که ممکن است همه آن‌ها را دوست نداشته باشند. به عنوان مثال:

 • هدف  آپورک یافتن بهترین متخصصین از سراسر جهان برای پر کردن موقعیت های باز مشتریان است. بررسی متخصصین از یک استخر استعداد آزاد در سراسر جهان می تواند یک فرآیند استخدامی طولانی و انتخابی را ایجاد کند.
 •  آپورک هزینه خدمات نسبتاً بالایی دارد (۲۰٪ از اولین درآمد ۵۰۰ دلاری شما!). با این حال، کارمزد در مقیاس پله کانی کار می کند – هر چه پول بیشتری در پلتفرم به دست آورید، هزینه کمتری (از نظر درصدی) پرداخت خواهید کرد.
 • ممکن است در صورت عدم رعایت نکات امینیتی مانند تغییر آی پی، نداشتن شماره تماس خارج از کشور، نداشتن آدرس و شماره حساب معتبر اکانت شما به راحتی مسدود شود.

 آپورک یک طرح اولیه رایگان برای کارجویان دارد، اما فریلنسر پلاس این طرح ۱۴.۹۹ دلار در ماه است و شامل مزایایی مانند URL سفارشی و ۸۰ ارتباط در ماه است.

۲-۲ دورکاری برای خارج از کشور روش ۲: تاپتال۲

تاپتال به کارجویان بسیار ماهر ایرانی کمک می کند تا بتوانند دورکاری برای خارج از کشور انجام دهند. افراد حرفه ای که در مواردی مانند توسعه نرم افزار، مدیریت پروژه و مشاوره تجاری تخصص دارند، می توانند از این سایت بهره مند شوند. با این حال، توجه داشته باشید که تاپتال یک فرآیند انتخاب پنج مرحله ای دقیق برای شناسایی بهترین متخصصین در هر زمینه دارد.

روند فشرده با آزمون انگلیسی و ارزیابی پروژه آغاز می شود. تنها ۳ درصد از کارجویان برتر در این پلتفرم پذیرفته می شوند. کسانی که موفق به انجام این کار می شوند، برای درخواست های شغلی از شرکت های شناخته شده مانند Airbnb درخواست می دهند. کارجویانی که در این آزمون مردود می شوند باید چندین ماه صبر کنند تا دوباره بتوانند در آن شرکت کنند.

برخی از مزایای استفاده از تاپتال ویژه دورکاری برای خارج از کشور عبارتند از:

 • این سایت دارای درخواست های شغلی ممتاز از مشاغل شناخته شده است.
 • فقط حرفه ای های سطح بالا می توانند از طریق فرآیند غربالگری سایت بگذرند.
 • این پلتفرم دارای ابزارهای رایگان برای ردیابی زمان، صورتحساب و دریافت پرداخت است.

برخی از معایب استفاده از تاپتال:

 • کارجویان برای استفاده از تاپتال باید یک روش غربالگری فشرده و انحصاری را تحمل کنند. تعداد بسیار کمی از کارجویان این مرحله را با موفقیت انجام می دهند.
 • تاپتال برای مشاغلی که به دنبال تکمیل پروژه های بزرگ مقیاس هستند، مانند توسعه و نگهداری برنامه های کاربردی نرم افزاری بزرگ، عالی است. کارجویانی که کارهای کوچکتری مانند به روز رسانی لندینگ پیج ها را انجام می دهند، ممکن است در یافتن کار در این سایت با مشکل مواجه شوند.

تاپتال هیچ هزینه ای از کارجویان دریافت نمی کند، اما شرکت ها به راحتی می توانند بیش از ۲۰۰ دلار در ساعت برای استخدام یک فریلنسر در سایت هزینه کنند.

۳-۲ دورکاری برای خارج از کشور روش ۳: فایور‌۳

 فایور پیدا کردن پروژه هایی جهت دورکاری برای خارج از کشور را برای کارجویان دیجیتال ساده می کند. لیست پروژه های زیادی در  فایور وجود دارد، از تولید محتوا و تولید ویدیو گرفته تا طراحی اپلیکیشن و تقریباً هر نوع پروژه دیگری که می توانید تصور کنید.

 فایور مدل بسیار ساده‌ای دارد: متخصصین می‌توانند پروفایل‌های رایگانی را ایجاد کنند که در آن خدماتشان را به بقیه معرفی می‌کنند. خریداران (کارفرمایان) نیز به سادگی می توانند خدماتی را پیدا و خریداری کنند که بهترین کیفیت را برایشان دارند.

برخی از مزایای استفاده از  فایور ویژه دورکاری برای خارج از کشور عبارتند از:

 •  فایور دارای مجموعه وسیعی از دسته بندی خدمات است.
 • ثبت نام برای کارجویان رایگان است.
 • این پلتفرم دوره های آنلاینی نیز ارائه می دهد تا به کارجویان در یادگیری مهارت هایشان کمک کند.

برخی از معایب استفاده از  فایور در دورکاری برای خارج از کشور عبارتند از:

 •  فایور از کارجویان کارمزد هنگفتی از کمیسیون دریافت می کند.
 • ممکن است مدتی طول بکشد تا کارجویان حقوق بگیرند.
 • ممکن است در صورت عدم رعایت نکات امینیتی مانند تغییر آی پی، نداشتن شماره تماس خارج از کشور، نداشتن آدرس و شماره حساب معتبر اکانت شما به راحتی مسدود شود.

پس از اینکه شما پروژه تان را تمام کردید،  فایور ۲۰٪ از کمیسیون خود را بر می دارد. ممکن است چند هفته هم طول بکشد تا بتوایند درآمد خود را از سایت برداشت کنید. و تازه چند روز همه به این زمان اضافه کنید که بتوانید درآمد ارزی تان را نقد کرده و به حساب بانکی تان در ایران منتقل کنید!

۴-۲ دورکاری برای خارج از کشور روش ۴: دیزاین هیل۴

دیزاین هیل  طراحان را به پروژه هایی مانند طراحی وب سایت، لوگو و کاتالوگ و… متصل می کند. این سایت علاوه بر ارائه لیست بزرگی از فرصت های طراحی، برای کارجویانی که مدیریت کسب و کار خود را یاد می گیرند مفید است.

دیزاین هیل منابعی دارد که به کارجویان اجازه می‌دهد تا فروشگاه‌های خود را برای مشتریان در سراسر جهان باز کنند. ابزارهای بازاریابی نیز نیز در این سایت  وجود دارد که می تواند به کارجویان در اندازه گیری سود، ساخت کارت ویزیت و بازاریابی و تبلیغات خودشان نیز کمک کند.

برخی از مزایای استفاده از دیزاین هیل در دورکاری برای خارج از کشور عبارتند از:

 • دیزاین هیل به شما امکان می دهد یک فروشگاه آنلاین رایگان ایجاد کنید.
 • این سایت دارای یک تیم پشتیبانی چت زنده قابل اعتماد است.
 • هیچ هزینه خدماتی از شما دریافت نمیشود و رایگان رایگان است.

برخی از معایب استفاده از دیزاین هیل در دورکاری برای خارج از کشور عبارتند از:

 • دیزاین هیل فقط منحصر به طراحان است.
 • یک فرصت هفت روزه برای مشتریان جهت درخواست تغییرات در طرح های لوگو اش دارد که می تواند منجر به کار اضافی از سمت شما برای مشتریان حساس شود.

۵-۲ دورکاری برای خارج از کشور روش ۵: لینکدین۵ (روش پیشنهادی گل ارن)

لینکدین یک سایت شبکه اجتماعی برای حرفه ای هاست و همینطور یکی از معتبرترین منابع شغلی در سراسر جهان است. در سایت لینکدین، می‌توانید پروفایلی ایجاد کنید تا تجربیات، تحصیلات، سابقه کاری، پروژه‌های گذشته و مهارت‌های خود را برای کسب‌وکارهایی که به دنبال استعدادهای جدید هستند به نمایش بگذارید.

همچنین می‌توانید پست‌هایی منتشر کنید تا به شرکت‌ها و کارفرمایان شناختی اجمالی نسبت به شخصیت و علایقتان بدهید. لینکدین فهرست عظیمی از فرصت های شغلی آزاد و تمام وقت دارد. همچنین ابزار و منابع یادگیری عظیم و منحصر به فردی نیز جهت توسعه مهارت های فردی تان در مسیر دورکاری برای خارج از کشور در اختیارتان قرار می دهد.

برخلاف بسیاری از پلتفرم‌هایی که در مورد آن بحث می‌کنیم، لینکدین یک سایت شغلی اختصاصی برای کارجویان نیست، اما طیف وسیعی از فرصت‌ها را برای متخصصان مستقل ارائه می‌دهد. طراحان گرافیک آزاد، توسعه دهندگان و کپی رایترها و غیره می توانند با استفاده از لینکدین به دنبال دورکاری از ایران باشند.

برخی از مزایای استفاده از لینکدین در دورکاری برای خارج از کشور عبارتند از:

 • لینکدین به شما کمک می کند تا با متخصصان صنایع مختلف ارتباط برقرار کنید.
 • این سایت می تواند شما را در معرض جدیدترین اخبار و روندهای صنعت خود قرار دهد.
 • افزایش شناخت نسبت به افراد و شرکت ها
 • افزایش شناخته شدن شما و امکان ایجاد برند شخصی
 • ارتباط با همکاران و مشتریان
 • افزایش دانش و مهارت ها از طریق پلتفرم آموزشی و منابع عظیم آن
 • دسترسی به اخبار و رویدادهای صنعتی متنوع
 • افزایش فروش و بازاریابی؛ با استفاده از ابزارهای تبلیغاتی لینکدین

برخی از معایب استفاده از لینکدین در دورکاری برای خارج از کشور عبارتند از:

 • از آنجایی که بسیاری از متخصصان از لینکدین استفاده می کنند، برجسته شدن در آن می تواند دشوار باشد.
 • داشتن یک پروفایل لینکدین حرفه ای نیاز به به روز رسانی مداوم دارد.

کارجویان می توانند از ویژگی های اساسی لینکدین به صورت رایگان استفاده کنند. حساب ویژه، با ۳۹.۹۹ دلار در ماه، دوره های آموزشی ارائه می دهد، و همچنین به شما اجازه می دهد کارفرمایانی را که پروفایل شما را مشاهده می کنند ردیابی کنید و تعداد ارتباطاتی که کاربران می توانند برقرار کنند را افزایش می دهد.

۶-۲ دورکاری برای خارج از کشور روش ۶: سیمپلی هایرد۶

سیمپلی هایرد دارای طیف گسترده ای از مشاغل آزاد است، اگرچه به طور خاص برای کارجویان نیست. این سایت دارای یک رابط کاربری آسان است که به جویندگان کار کمک می کند فرصت هایی را از سراسر وب پیدا کنند. برخی از زمینه های شغلی ارائه شده در سایت عبارتند از امور مالی، بازاریابی و مدیریت.

متقاضیان می توانند جستجوهای شغلی را بر اساس عواملی مانند صنعت، مکان و علایق مورد علاقه خود سفارشی کنند.  سیمپلی هایرد همچنین به شما امکان می دهد مقیاس های حقوق شرکت را مشاهده کنید و نظرات نوشته شده توسط متخصصین سابق یا فعلی را مشاهده کنید.

مزایای استفاده از  سیمپلی هایرد  در دورکاری برای خارج از کشور عبارتند از:

 • هنگامی که مشاغل جدید مطابق با تجربه و معیارهای شما در دسترس قرار می گیرند، سایت هشدارهای ایمیلی را برای شما ارسال می کند.
 • این سایت دارای منابعی است که می توانید از آنها برای کمک به پیشرفت حرفه ای خود استفاده کنید.

برخی از معایب استفاده از  سیمپلی هایرد نیز عبارتند از:

 • کسب و کارها می توانند به صورت رایگان در سایت شغل ارسال کنند. کلاهبرداران ممکن است از سایت برای ایجاد فرصت های شغلی جعلی و تماس با شما استفاده کنند.
 • جلب توجه در سایت بزرگی مانند  سیمپلی هایرد ممکن است سخت باشد.

کارجویان می توانند برای مشاغل درخواست دهند و به صورت رایگان در  سیمپلی هایرد پروفایل ایجاد کنند.

۷-۲ دورکاری برای خارج از کشور روش ۷: دریبل۷

دریبل عمدتا برای طراحان، هنرمندان و متخصصان بازاریابی است. متخصصان خلاق می توانند نمونه کارهای قبلی خود را در سایت تهیه کنند تا شانس خود را برای قراردادهای فرود افزایش دهند.

دریبل یک پلت فرم عالی برای خلاقان است تا کارهای خود را به نمایش بگذارند. این به افرادی که به دنبال شغل تمام وقت و همچنین مشاغل آزاد هستند پاسخ می دهد. با این حال، کارجویان برای دسترسی به لیست مشاغل قراردادی باید در برنامه Pro ثبت نام کنند.

برخی از مزایای استفاده از دریبل  در دورکاری برای خارج از کشورعبارتند از:

 • این سایت دارای شبکه بزرگی از کارفرمایان و متخصصان از سراسر جهان است.
 • مجموعه ای از نمونه کارها از هنرمندان و سازندگان الهام بخش است.

برخی از معایب استفاده از دریبل نیز عبارتند از:

 • مشاغل فریلنسری فقط به کاربران دارای حساب حرفه ای ارائه می شود.
 • شما باید برای یک اکانت طراح در دریبل اقدام کنید.
 • استفاده از سایت برای طراحان مبتدی ممکن است سخت باشد.

برای کارجویان، یک حساب دریبل Pro می تواند از ۵ تا ۱۵ دلار در ماه هزینه داشته باشد. اعضای حرفه ای همچنین در نتایج جستجو برای استخدام مدیران تقویت می شوند.

۸-۲ دورکاری برای خارج از کشور روش ۸: گورو۸

گورو به کارجویانی در سراسر جهان که در مواردی مانند برنامه نویسی، طراحی گرافیک و مدیریت پروژه متخصص هستند، کمک می کند.

این سایت ایجاد پروفایل، تبلیغ مهارت‌های خود، بررسی فهرست‌های شغلی و ارسال پیشنهاد برای مشتریان بالقوه را برای کارجویان ساده می‌کند. این سرویس فرصت های شغلی را پیشنهاد می کند که با تجربه کاری، مهارت ها و ترجیحات شما مطابقت دارد. گورو دارای پروژه های بلند مدت و کوتاه مدت است که می توانید برای آنها درخواست دهید.

در اینجا برخی از مزایای استفاده از گورو در  دورکاری برای خارج از کشور آورده شده است:

 • این سایت دارای محافظت SafePay است تا مطمئن شود که به موقع کار خود را جبران می کنید.
 • گورو لیست مشاغل را بر اساس مشخصات سفارشی می کند.

برخی از معایب استفاده از گورو نیز برای ایرانیان عبارتند از:

 • کسب و کارهای جعلی ممکن است در سایت به دنبال کلاهبرداری از شما باشند.
 • رابط کاربری وب سایت چندان کاربرپسند نیست، و پیمایش کتابخانه عظیم درخواست های شغلی آن را دشوار می کند.
 • ممکن است در صورت عدم رعایت نکات امینیتی مانند تغییر آی پی، نداشتن شماره تماس خارج از کشور، نداشتن آدرس و شماره حساب معتبر اکانت شما مسدود شود.

عضویت پایه گورو برای کارجویان رایگان است. با این حال، سایت برای فاکتورهای فریلنسری تکمیل شده ۹٪ کارمزد دریافت می کند. برنامه های پولی می توانند تا ۵۰ دلار در ماه هزینه داشته باشند و به کارجویان امکان دسترسی به ابزارهای مختلف برای گسترش تجارت خود را می دهند.

۹-۲ دورکاری برای خارج از کشور روش ۹: فریلنسر دات کام۹

‌همانطور که از نامش پیداست، فریلنسر دات کام یک سایت کار منحصرا برای کارجویان است. این سایت مکانی عالی است که در آن افراد حرفه ای مانند توسعه دهندگان وب، کارشناسان رسانه های اجتماعی و متخصصان بازاریابی می توانند کار پیدا کنند.

این سایت همچنین دارای مسابقاتی برای مواردی مانند کار طراحی است که می‌تواند به کارجویان کمک کند تا درآمد اضافی کسب کنند، به مجموعه‌های خود اضافه کنند و شهرت مثبتی در سایت ایجاد کنند.

برخی از مزایای استفاده از فریلنسر دات کام در  دورکاری برای خارج از کشور عبارتند از:

 • این سایت دارای یک ردیاب پیشرفت است که رشد شما را به عنوان یک فریلنسر نشان می دهد.
 • پشتیبانی ۲۴/۷ مشتری و چت زنده به شما کمک می کند تا در سایت پیمایش کنید.

برخی از معایب استفاده از فریلنسر دات کام نیز برای ما ایرانی ها عبارتند از:

 • رابط کاربری مبهم تر نسبت به  بسیاری از سایت های دیگر
 • باید مراقب کسب و کارهای کلاهبرداری باشید که ممکن است با شما تماس بگیرند!

فریلنسر دات کام برای کارجویان رایگان است. با این حال، سایت ۱۰٪ از درآمد شما از پروژه ها و مسابقات ثابت و ۲۰ درصد نیز بابت ارائه خدمات می گیرد.

۱۰-۲ دورکاری برای خارج از کشور روش ۱۰: فِلِکس جابز۱۰

فلکس جابز یک سرویس اشتراک است که جویندگان کار را با کار انعطاف پذیر مرتبط می کند. این شامل مشاغل آزاد و همچنین کار فصلی نیمه وقت و تمام وقت، مشاغل با برنامه های جایگزین و کار موقت می شود.

فِلِکس جابز به مجموعه‌ای از متخصصان با مهارت‌هایی مانند بازاریابی محتوا، کپی‌نویسی، مدیریت و رونویسی پاسخ می‌دهد. فِلِکس جابز تأیید می کند که هر شغل در سایت قابل اعتماد است و از یک سورس قابل اعتماد است. همچنین هیچ تبلیغی نیز در این سایت پیدا نخواهید کرد.

برخی از مزایای استفاده از فِلِکس جابز در دورکاری برای خارج از کشور نیز عبارتند از:

 • هر پست کاری در سایت تضمین می شود که مشروع باشد.
 • این سایت یک تیم پشتیبانی مشتری مفید و قابل اعتماد ارائه می دهد.
 • این سایت مواردی مانند تست مهارت و مشاوره شغلی را برای کمک به منجنیق کردن حرفه شما ارائه می دهد.

برخی از معایب استفاده از فِلِکس جابز نیز برای ما عبارتند از:

 • این منظره برای کارجویان گرانتر از بسیاری از گزینه های دیگر است.
 • برخی از فرصت های شغلی ذکر شده منحصر به سایت کار نیستند. حتی ممکن است بتوانید برخی از آنها را در سایت های رایگان پیدا کنید.

فِلِکس جابز یک سایت اشتراکی است، بنابراین شما باید در این سایت ثبت نام کنید و اکانت ویژه خریداری کنید. برای استفاده از آن اکانت ها از ۹.۹۵ دلار در هفته شروع می شوند، اما در صورت ثبت نام برای یک سال کامل، می توانند به ۱.۳۵ دلار در هفته کاهش پیدا کنند. با ثبت نام ۳۰ روز ضمانت بازگشت وجه نیز دریافت خواهید کرد. در این مدت به هر دلیلی می توانید پولتان را پس بگیرید!

۳- پارامترهای مهم انتخاب روش دورکاری برای خارج از کشور 

ممکن است با وجود وب‌سایت‌های زیادی که ویژه دورکاری برای خارج از کشور وجود دارند، انتخاب بهترین آنها برای شما دشوار باشد. هنگام انتخاب سایت هایی که قرار است زمان زیادی را به فعالیت در آن اختصاص دهید، عوامل مهمی وجود دارد که بهتر است آنها را در نظر بگیرید. 

 • کیفیت و کمیت پیشنهادهای شغلی: در حالی که شما باید از یک پلتفرم با فرصت های فراوان در زمینه خود استفاده کنید، فرصت های شغلی بیشتر همیشه به معنای فرصت های شغلی بهتر نیست. بهترین سایت‌ها در دورکاری برای خارج از کشور ابزارهایی دارند که به شما کمک می‌کنند جستجوی شغلی خود را فقط به فرصت‌های با کیفیت بالا و مرتبط محدود کنید.
 • مشاغل محلی در مقابل فرصت های جهانی: برخی از کارجویان باید یا دوست دارند در نزدیکی مشتریان خود کار کنند. با این حال، اگر تمایل به کار از راه دور دارید، ممکن است بتوانید فرصت های بهتری را در سراسر جهان پیدا کنید.
 • تخصص های خاصی را پشتیبانی می کنند: برخی از سایت های کار در صنایع خاصی تخصص دارند. سعی کنید سایت کاری پیدا کنید که مشتریان در آن به دنبال توانایی های شما باشند. به عنوان مثال، اگر یک مشاور مالی هستید، احتمالاً می خواهید از سرویسی مانند تاپتال استفاده کنید.
 • مشتریان ایده آل شما در آنجا هستند: به مشتریان ایده آل خود فکر کنید. اگر می خواهید تاثیر زیادی در یک شرکت جدید داشته باشید، در سایتی مانند لینکدین به دنبال دورکاری برای خارج از کشور باشید. 
 • اعتماد و اعتبار: کلاهبرداری در مسیر دورکاری برای خارج از کشور بسیار رایج است. می توانید از منابعی مانند دفتر تجارت بهتر (BBB) ​​یا گزارش های مصرف کننده برای تحقیق در مورد شهرت کارفرما استفاده کنید.
 • پشتیبانی مشتریان: یک پلتفرم ویژه دورکاری برای خارج از کشور با تیم پشتیبانی مشتری قابل اعتماد می تواند به شما کمک کند تا از سایت کار و منابع آن بیشترین بهره را ببرید.
 • روش های پرداخت و نقد کردن درآمد: بررسی کنید که چگونه می خواهند درآمدتان را تسویه کنند. ممکن است بخواهید پرداخت‌هایتان مستقیماً از طریق انتقال مستقیم به حسابتان واریز شود، یا ممکن است بخواهید از طریق یک پلتفرم امن که از رمزگذاری قوی مانند PayPal یا Payoneer استفاده می‌کند، درآمد حاصل از دورکاری برای خارج از کشور را دریافت کنید.
 • شرایط و ضوابط: قبل از ثبت نام در هر سایت شغلی به شرایط توجه زیادی داشته باشید تا بدانید در حال ورود به آن هستید. سایت های فریلنسری با کیفیت شرایطی دارند که هم از مشتریان و هم از کارجویان محافظت می کند.
 • هزینه های خدمات: مطمئن شوید که می دانید برای استفاده از یک سایت شغلی چه پولی خواهید پرداخت. هزینه ها می تواند از سایتی به سایت دیگر بسیار متفاوت باشد. به عنوان مثال،  فایور ۳۰٪ از کمیسیون های شما را می گیرد، در حالی که سایتی مانند Codeable فقط ۱۰٪ را می گیرد.

۴- راه های نقد کردن درآمد ارزی حاصل دورکاری برای خارج از کشور

راه های زیر مهم ترین و پر کاربردترین راه های انتقال و پول و نقد درآمدشما هستند :

۱. نقدکردن درآمد ارزی از طریق حساب پی پل

پیپال یکی از مرسوم ترین و رایج ترین راه های پرداخت درآمد ارزی در اینترنت می باشد. در این حالت، بایستی از اکانت های پیپال  شخص دیگری استفاده کنید که در صورت شناسایی سورس دلار در اختیار شما قرار می گیرد و پس از اینکه سایت مورد نظر شما درآمد شما را به حساب پیپال مقصد واریز کرد، معادل ریالی با شما تسویه شود و سپس به حساب بانکی تان  در داخل کشور واریز می شود. سایت های فریلنسری که ایرانیان در آن مشغول به کار هستند و تسویه از طریق حساب پی پال انجام می دهند به شرح زیر است:

 • انوتو (Envato)
 • تم فارست (ThemeForest)
 •   ویدیوهیو (VideoHive)
 •   گرافیک ریور (GraphicRiver)
 •   میکرولنسر (Microlancer)
 •   کدکنیون (CodeCanyon)
 •   فریلنسر (Freelancer)
 •   99 دیزاین (۹۹Design)
 •   ایلانس (Elance)
 •   اپیک گیم (EpicGames)
 •   ادفورگیم (AdForGames)
 •   بیدورتیسر (Bidvertiser)
 •   ورپ بوت استرپ (Wrapbootstrap)
 •   نیوباکس (NeoBux)
 •   پیپل پیرآور (PeoplePerHour)

شما بایستی برای نقد کردن درآمد ارزی حاصل دورکاری برای خارج از کشور شخص یا وبسایتی را پیدا کنید تا درآمد های ارزی شما را به بهترین نرخ خریداری کرده و در سریع ترین زمان با شما تسویه کند. 

۲. نقد کردن در آمد حاصل دورکاری برای خارج از کشور از طریق وب مانی

یکی دیگر از روش های نقد کردن درآمدهای ارزی استفاده از وبمانی می باشد. وبمانی یک سایت ارائه دهنده خدمات مالی در روسیه است که یکی از معمول ترین روش های پرداخت و تسویه حساب در کشورهای روسیه، آسیای شرق و شمال آسیا می باشد. وبمانی امن، مطمئن، راحت و با کارمزد کم می باشد. کاربرانی که قصد نقد کردن درآمد ارزی از طریق وب مانی را دارند می توانند از کیف پول این مجموعه جهت نقد کردن درآمدهای خود استفاده کنند. دلارهای وبمانی شما را برخی از وبسایت های ایرانی خریده و معادل ریالی آن را با شما تسویه می کنند. سایت هایی مانند Propellerads.com و adsterra.com در حال حاضر از طریق سیستم وبمانی تسویه حساب با کاربران را انجام می دهند.

۳. نقد کردن در آمد حاصل دورکاری برای خارج از کشور از طریق  وسترن یونیون 

وسترن یونیون یکی دیگر از روش های پرداخت می باشد. در این روش که معمولا مورد استفاده برنامه نویسان و یا اشخاصی که در خارج از کشور فامیلی دارند و میخواهند از آنها مبلغی دریافت کنند می باشد. در این روش حواله به نام شخص خاصی در ایران زده شده و پس از دریافت آن ، معادل ریالی آن با شما تسویه می گردد. در حال حاضر برای حواله های وسترن یونیون ۳۵$ کارمزد ثابت اخذ شده و دلار آن %۱ کمتر از نرخ روز اسکناس تسویه می شود.

۵- ۵ نکته مهمی که پیش از دورکاری برای خارج از کشور باید بدانید

جستجوی جاب آفر، خارج از کشور برای افرادی که به دنبال کار در سایر کشورها هستند، راهی برای به دست آوردن فرصت‌های شغلی جدید و تجربه کاری در کشورهای دیگر است. در این مقاله، به معرفی نکات مهمی درباره جستجوی جاب آفر یا پیشنهاد کاری که منجر به قرارداد کاری میگردد، پرداخته‌شده‌است که می‌تواند به شما در یافتن کار مناسب در خارج از کشور کمک کند.

۱-۴ پیش از جستجوی جاب آفر خارج از کشور، بازار کار را بشناسید

همانطور که در بالا اشاره شد، قبل از شروع جستجوی کار در خارج از کشور، باید اطلاعات کافی در مورد بازار کار و شرایط کار در کشور مورد نظرتان داشته باشید. این اطلاعات شامل مواردی از قبیل قوانین کار آن کشور، قوانین ویزای کار آن، مالیات و حقوق ها، محدودیت ها یا شرایطی که شرکتهای آن کشور برای همکاری با ایرانی ها دارند، تحلیل بازارکار آن کشور درمورد شغل و مهارت های شما و مشاغلی که در آن کشور رایج هستند و ممکن است با مهارتهای شما تطابق داشته باشند ولی عنوان شغلی متفاوتی دارند، چارچوب و فرایند استخدامی شرکت ها، سوالات احتمالی مصاحبه ها، روند اداری که باید در کشور خود طی کنید و روند اداری تایید مدارک ویزای شما در کشور مقصدتان، بخشی از اطلاعات ضروری در این گام است.

۲-۴ برای جستجوی جاب آفر خارج از کشور، از هر لحاظ

برای کار در خارج از کشور، شما نیاز به آمادگی کافی و نه لزوما کامل دارید. این شامل، تسلط به زبان مورد نیاز در کشور مورد نظر، تجربه کاری و تخصصی و گاهی مهارت آموزی، مهارت‌های ارتباطی، تحمل فشار و تغییرات حاصل از مهاجرت و همچنین مهارت‌های سازماندهی و خود مدیریتی است. مهاجرت یک تغییر بسیار بزرگ در زندگی بسیاری از ماست، که خود به تنهایی، فشار، استرس و حتی دلتنگی هایی به همراه دارد، که بسته به ویژگی های شخصیتیمان می تواند ما را تحت تاثیر قرار دهد و یا حتی از برداشتن قدم سرنوشت سازی مانند دورکاری برای خارج از کشور بازدارد. پیش از هر چیز نیاز است تا حد ممکن از شرایطی که پیش رو داریم آگاه باشیم، تا بتوانیم به خوبی آن را مدیریت کنیم.

۳-۴ در دورکاری برای خارج از کشور، مرحله ارسال رزومه بسیار مهم است

 برای جستجوی کار در خارج از کشور، می‌توانید رزومه و اطلاعات شخصی خود را، شخصاً، به شرکت‌های خارجی ارسال کنید. همچنین، می‌توانید از وب سایت‌هایی که به جستجوی کار در خارج از کشور می‌پردازند، استفاده کنید. در هر صورت مهمتر از ارسال رزومه، نحوه و شرایط آماده سازی رزومه و کاور لدر و حتی پیش از آن انتخاب شرکت ها و مهارت های موردنیاز آنها از بین مهارتهایتان است. ارسال رزومه، خود خروجی چندین گام کلیدی از جمله تحلیل بازارکار و شرکتهای کشور مقصد تا طراحی دقیق رزومه متناسب با هر یک است.

۴-۴ پیگیر و پاسخ‌گوی پیام‌ کارفرمایان خارجی باشید.

 پس از ارسال رزومه و اطلاعات شخصی به شرکت‌های خارجی، باید پیگیری کنید و به پیام‌های شرکت‌ها پاسخ دهید. حتی ممکن است اولین مرحله استخدامی شرکتها، در کشوری، مانند آلمان، تماس تلفنی کارشناس منابع انسانی شرکت، با شما باشد، بنابراین بسیار مهم است که برای گام بعد از ارسال رزومه تان آماده باشید و از آن مهمتر این گام را بشناسید. همچنین، باید در نظر داشت که ممکن است برای پیدا کردن کار مناسب در خارج از کشور، زمان و صبر بسیاری نیاز باشد. به این معنا که بارها و بارها و بارها، رزومه ارسال کنید و یا نتیجه ای دریافت نکنید، یا رزومه تان از سمت شرکتها تایید نشود. اینجاست که نیازست مدام یادبگیرید و خود را بهبود دهید.

البته حضور یک فرد باتجربه یا به عبارتی یک منتور این مسیر را ساده و کوتاه تر خواهد کرد.

۵-۵ بایستی برای مصاحبه احتمالی آماده باشید

به این نکته توجه کنید که جستجوی جاب آفر خارج از کشور، یک فرصت بزرگ برای شماست تا تجربه کاری جدیدی کسب کنید. با تحقیق و بررسی بازار کار، آمادگی شخصی، ارسال رزومه و پیگیری مناسب، و بررسی شیوه مصاحبه ها و حتی سوالات مصاحبه رایج، می‌توانید به دنبال کار مناسب در خارج از کشور باشید.

۶. مزایا و معایب کار در خارج از کشور چیست؟

کار در خارج از کشور برای بسیاری از افراد جذابیت دارد. اما همان‌طور که میدانید، همیشه مزایا و معایبی برای هر تصمیمی وجود دارد. در جدول ۱ به بررسی مزایا و معایب کار در خارج از کشور می‌پردازیم.

مزایای دورکاری برای خارج از کشورمعایب دورکاری برای خارج از کشور 
افزایش درآمد،

در کشورهای پیشرفته، حقوق کارکنان بسیار بالاتر از کشور شماست.

استرس فرهنگی،

در کشورهای دیگر، فرهنگ و اعتقادات، متفاوت با کشور شما است که ممکن است برای شما مشکلاتی به وجود آورد.

تجربه کاری جدید،

کار در یک فضای کاملا جدید و دیدن نحوه کار کردن در کشورهای دیگر، می‌تواند تجربه‌ای جذاب و مفید باشد.

اختلاف زمانی،

در کشورهای دیگر با اختلاف زمانی مواجه خواهید شد که ممکن است تا مدتی برای شما مشکلاتی به وجود آورد.

رشد شغلی،

کار در خارج از کشور می‌تواند برای شما فرصتی برای رشد شغلی باشد.

غربالگری،

برخی کشورها ترجیح می‌دهند کارکنان محلی را استخدام کنند و افراد خارجی را غربالگری می‌کنند.

برقراری ارتباطات جدید،

کار در خارج از کشور شانسی برای برقراری ارتباط با افراد جدید و موسسات بین‌المللی است.

دلبستگی ها و وابستگی ها،

دوری از خانواده و دوستان ممکن است، تا مدتی، به خصوص، چند ماه اول برایتان ناراحت کننده باشد.

البته پس از مدتی ارتباط با محیط جدید، این احساس کمرنگ تر خواهدشد.

جدول ۱: مزایا و معایب کار در خارج از کشور

در کل، کار در خارج از کشور می‌تواند فرصتی برای تجربه و رشد شغلی شما باشد، اما مشکلاتی نیز دارد که باید آن‌ها را در نظر بگیرید.

۷. چگونه بهترین جاب آفر های دورکاری برای خارج از کشور  پیدا کنیم؟

برای بدست آوردن اطلاعات ضروری درمورد قوانین ویزای کاری کشورها بهتر این است که از وب‌سایت‌های معتبری مانند سفارت‌خانه‌های کشورهای مدنظرتان استفاده کنید، زیرا به کمک این وبسایتها به قوانین روز آن کشور درمورد ویزای کاری دست پیدا میکنید.

شاید در کمتر مقاله ای به این نکته اشاره شده باشد که، بررسی قوانین هر کشور به خصوص به منظور دریافت ویزای کاری، به این علت مهم و ضروریست که به کمک شناخت این قوانین، میتوانید شانس موفقیت خود را در گرفتن این ویزا بررسی کنید و موانع و راهکارهای این مسیر را بهتر بشناسید.

بهترست ازین زاویه به موضوع نگاه کنیم که، مهاجرت یا به عبارت دیگر دورکاری برای خارج از کشور شما دقیقا یک پروژه بسیار مهم است زیر آینده کاری شما به آن بستگی دارد. اگر تجربه انجام پروژه را داشته باشید، به خوبی میدانید که برای مدیریت صحیح یک پروژه، به منظور دستیابی صد در صدی به خروجی های آن، شناخت موانع احتمالی و پیدا کردن راهکارهای مناسب پیش از شروع پروژه از اهمیت ویژه ای برخوردارست و حتی میتواند موفقیت یا شکست پروژه را پیش بینی کند.

از طرفی، تعیین منابع موردنیاز برای انجام پروژه نیز، به غیر از پیش بینی موفقیت یا شکست پروژه، اثر بسیار زیادی بر تعیین طول مدت زمان دستیابی به اهداف پروژه خواهد داشت. مهمترین موانع در انجام دورکاری برای خارج از کشور، میتواند تحریم ها و قوانینی باشد که کشور مدنظرتان، برای مهاجران ایرانی تعریف کرده باشد. از طرفی، منابع مهم شما در پروژه دورکاری برای خارج از کشور شما، میتواند مبلغ تمکن درخواستی کشور مقصد، مدارک تحصیلی ضروری و غیره باشد.

بعد از آن برای آشنایی با بازار کار خارجی، بهتر است علاوه بر ۱۰ روشی که در این مقاله اشاره کردیم؟ از سایت‌های کاریابی آن کشور، استفاده کنید و به دنبال فرصت‌های شغلی مورد نظرتان بگردید. برخی از سایت‌های معروف مثلا JobBank و Glassdoor . اما در کل کافی است کلمه Hiring یا Remote Jobs را در کنار عنوان شغلی خود، به زبان کشور مدنظرتان در گوگل جستجو کنید یا از یوتیوب برای بدست آوردن اطلاعات بیشتر درمورد این وبسایتها استفاده کنید.

بعد از پیدا کردن فرصت‌های کاری مورد نظر، بهتر است تحقیقات دقیقی در مورد شرکت‌هایی که به شما پیشنهاد شغل داده‌اند، انجام دهید. اطمینان حاصل کنید که شرکت مورد نظر مورد اعتماد است و شرایط کاری آن مناسب شماست.

همچنین، اگر به دنبال فرصت‌های جاب آفر هستید، باید رزومه خود را به روز کنید، در حقیقت شما به چندین ورژن از رزومه نیازمندید. باید به نمونه‌ رزومه های مرتبط با شغل مورد نظرتان نگاهی بیندازید. یک رزومه قوی و جذاب می‌تواند به شما در یافتن فرصت‌های کاری مورد نظرتان کمک کند. در این مرحله، پس از بررسی دقیق شرکتها و مهارتهای موردنیاز آنها ممکن است همزمان نیاز به ارتقای خود در برخی مهارتها داشته باشید و یا حتی نیاز باشد برخی ابزارها را یادبگیرید تا بتوانید شانس موفقیت خود را مهاجرت کاری به کشور مدنظرتان افزایش دهید.

. حالا که به قدر کافی شرکت ها را بررسی کرده اید و فهرستی از مشاغل و مهارتهایی که میتوانید برای آنها درخواست ارسال کنید، تهیه کردید، وقت این رسید که خود را در شبکه های اجتماعی کاری معرفی کنید و ردپایی از خود در آنها بر جای بگذارید. برخی از این شبکه ها مثل لینکدین برای همه حرفه ها و مشاغل مناسب است و معمولا کارفرمایان، پیش از حضور در جلسه مصاحبه با شما، نگاهی به این صفحه شما در لینکدین می اندازند.

بهترست، شبکه های اجتماعی مرتبط با حرفه خود نیز بشناسید، در آنها فعالیت کنید و پورتفولیوی خود را، آنجا نیز به نمایش بگذارید؛ یا با ایجاد یک وبسایت شخصی به صورت کاملا حرفه ای و شخصی سازی شده، خود را به بازارکار معرفی کنید.

در نهایت، این نتیجه مصاحبه است که موفقیت شما را تعیین میکند. باید به دانش و مهارت‌های خود اعتماد کنید. حضور با اعتماد به نفس، در جلسه مصاحبه، همان برگ برنده شماست. در صورتی که دانش و مهارت‌های لازم برای شغلی که می‌خواهید انجام دهید، ندارید، بهتر است این موضوع را قبل از اعزام به کشور مورد نظر بررسی کنید.

۸. در نهایت،

اگر به دنبال فرصت‌های شغلی جدید و دورکاری در خارج از کشور هستید، باید با شرایط و مدارک مورد نیاز برای کسب اجازه کار آشنا شوید و از روش‌های مختلفی که برای جستجوی جاب آفر و مهاجرت کاری در خارج از کشور وجود دارد، استفاده کنید. همچنین، برای به دست آوردن بهترین فرصت‌های شغلی، می‌توانید از سایت‌های معتبری مانند سفارت‌خانه‌های کشورهای مختلف استفاده کنید و به شرکت‌هایی که در صنعت مورد نظرتان فعالیت می‌کنند، رزومه خود را ارسال کنید. در نهایت، باید برای مصاحبه‌های کاری آماده‌شده‌و به بهترین نحو ممکن به سوالات مصاحبه‌کنندگان پاسخ دهید. امیدواریم این راهنمایی جامع به شما کمک کند تا فرصت‌های شغلی ای جهت دورکاری برای خارج از کشور را پیدا کنید.

۹- گام بعدی چیست؟

 1. آنچه در حال حاضر می توانید انجام دهید این است که همین الان با کلیک بر این عبارت به طور مستقیم با یکی از مشاوران ما درباره دریافت آموزش خصوصی پایتون و سوالاتی که در این زمینه دارید، صحبت کنید.
 2. از طریق تکمیل فرم “مرا از رویدادهای گل اِرن با خبرکن  در صفحه وبینارهای گل اِرن ، از رویدادهای رایگان و غیررایگان گل اِرن در زمینه آموزش خصوصی پایتون با حضور منتورها و متخصص های ایرانی سراسر دنیا شرکت کنید و اطلاعات بیشتری در این زمینه دست یابید.
 3. در خبرنامه گل اِرن ثبت نام کنید تا مقالات روز دنیا را در زمینه علاقمندی های مهارتی و شغلی خود دریافت کنید.
 4. دانلود بخش رایگان راهنما(برای گرفتن)- (در پریویو لینک خرید کتابچه راهنما + TOOLKITS مهاجرت کاری-بنویسیم TOOLKITS شامل چیاست، فهرست کتابچه رو بذاریم و مقدمه کتابچه )
 5. برای گرفتن جاب آفر پنج گام کلیدی در پیش دارید(لینک به مقاله های بعدی)

انواع ویزای کاری برای ایرانیان برای مهاجرت چیست؟
+به دلیل تغییرات ممکن در قوانین و رویه های مهاجرتی بهتر است از منابع رسمی و سایتهای دولتی مقصد برای اطلاعات به روز استفاده کنید
هزینه زندگی در کشورهایی که ایرانیان می توانند برای کار مهاجرت کنند اعم از اجاره بها و هزینه های روزانه چقدر است؟
مشکلات مالی مهاجرت کاری نیازمند منابع مالی برای ۱ هزینه های مربوط به ویزا مسکن، زندگی و مخارج اولیه است کمبود منابع مالی میتواند به یکی از مهمترین موانع مهاجرت تبدیل شود

 پا نوشت:

 1. Upwork ↩︎
 2. Toptal ↩︎
 3. Fiverr ↩︎
 4. Designhill ↩︎
 5. Linkedin ↩︎
 6. SimplyHired ↩︎
 7. Dribbble ↩︎
 8. Guru ↩︎
 9. Freelancer ↩︎
 10. Flexjobs ↩︎

فهرست مطالب

خبرنامه گل ارن

"*" indicates required fields

این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

جدیدترین مطالب بلاگ

با مدیر برنامه های منتورینگ گُل اِرن صحبت کنید تا بفهمید:

تغییر وضعیت ها در حال کار هستند. لطفاً توجه داشته باشید که باید الگویی به کتابخانه اضافه کنید تا بتوانید آن را در قسمت تغییر وضعیت ها نمایش دهید.