لوگوی گل اِرن

آموزش خصوصی پایتون | Python | راهنمای انتخاب منتور و پروژه واقعی با هدف استخدام

آموزش خصوصی پایتون یکی از بهترین روش های ورود به حوزه برنامه نویسی یا علم داده است. به ویژه اگر با منتور و پروژه های واقعی نیز همراه باشد. منتور خصوصی پایتون می‌تواند به شما در مسیر یادگیری پایتون کمک کند و با راهنمایی‌های او، مسیری موفق به سوی تسلط بر پایتون را با هدف ورود به بازار کار ایران و یا مهاجرت کاری طی کنید. در این مقاله، شما با بهترین روش‌ها و تکنیک‌های یادگیری پایتون آشنا خواهید شد به ویژه با روش منتورینگ تسک محور که شما علاوه بر اینکه فرایند یادگیری تا را طی میکنید همزمان به تکمیل رزومه و سوابق کاری تان نیز در چارچوب مشخصی مشغول می شوید. پس تا انتهای مقاله همراه باشید.
آموزش خصوصی پایتون python tutoring برنامه منتورینگ تسک محور گل ارن یادگیری زبان برنامه نویسی پایتون برای مهاجرت1

۱. آموزش خصوصی پایتون |Python به روش سنتی و کلاسیک

یادگیری زبان برنامه‌نویسی پایتون، امروزه از جمله موارد ضروری برای هر کسی است که به دنبال یادگیری زبان‌های برنامه‌نویسی است. دلیل این موضوع این است که پایتون، به دلیل سادگی و قابلیت خوانایی بالا، یکی از زبان‌هایی است که در زمینه برنامه‌نویسی وب، ابزارهای داده‌کاوی و بسیاری از حوزه‌های دیگر بسیار محبوب است. 

زمانی که به دنبال آموزش خصوصی برنامه نویسی می کنید، و تمایل دارید و مدت زمان کوتاه تری به تسلط کافی در آن زبان برنامه نویسی برسید اینکه چه روشی را برای یادگیری انتخاب کنید تا به هدفتان دست پیدا کنید بسیار اهمیت پیدا می کند، در ادامه شما با جدید ترین روش های یادگیری خصوصی پایتون آشنا می شوید، تا بتوانید، انتخاب بهتری داشته باشید.

در این راستا، آموزش خصوصی Python را به روش، تدریس خصوصی با انتخاب یک مدرس خصوصی، می‌توانید در کنار یادگیری فنون و تکنیک‌های اصلی، به صورت شخصی انجام دهید و در کنار آن از تجربیات و دانش مدرستان نیز استفاده کنید. همچنین، در این روش، می‌توانید به‌طور مداوم و در زمان‌هایی که برای شما مناسب است، به یادگیری پایتون بپردازید.

به عنوان مثال، یکی از مزایای تدریس خصوصی پایتون، این است که مدرس می‌تواند به شما کمک کند تا به سرعت و با کیفیت بالا به مسیر یادگیری پایتون بپردازید. همچنین، می‌توانید در این روش، به‌طور شخصی و مستقیم از تجربیات و دانش مدرس استفاده کنید و برای سوالات خود پاسخ‌های دقیق و مفیدی دریافت کنید. در شکل زیر برخی از کارکرد ها و استفاده های این زبان برنامه نویسی را ملاحظه می کنید.

۱ راه‌هاو روش های یادگیری خصوصی python چیست؟

در کل، تدریس خصوصی پایتون، یکی از راه‌هایی است که می‌تواند به شما در سیر به سمت تسلط بر این زبان برنامه‌نویسی پرکاربرد کمک کند. برای استفاده از این روش، می‌توانید با جستجوی مدرسان خصوصی پایتون در اینترنت و یا از طریق پیشنهادات دوستان و افرادی که تجربه آموزش خصوصی پایتون را دارند، یک فرد مناسب برای خود پیدا کنید.

ویژگی های یادگیری پایتون به روش تدریس خصوصی

مزایای این روش برای شما این است که …

معایب این روش برای شما این است که …

✔️ سرفصل های آموزشی، مشخص و از پیش تعیین هستند؛ به عنوان مثال سایت اصلی این زبان برنامه نویسی به طور رایگان در اختیار برنامه نویسان است

❌ ارزیابی و تعیین سطحی از شما انجام نمی شود و باید تمامی سرفصل ها را آموزش ببینید؛

✔️ آموزش تمامی موضوعات، به ترتیب سرفصل ها و مسیر آموزشی طراحی شده توسط مدرس انجام می شود.

❌ مسیر آموزشی به صورت اختصاصی برای شما و براساس نیازتان طراحی نمی شود؛

✔️ دانش آکادمیک و تخصصی زبان برنامه نویسی پایتون را بر حسب میزان تسلط مدرس خصوصی، از او فرا میگیرید؛

❌ اگر هدف شما از یادگیری پایتون، ورود به بازارکار و انجام پروژه های

✔️ با مدرس، جلسات خصوصی دارید و میتوانید سوالات و مشکلاتتان را در مورد تمارین پایتون، با ایشان در میان بگذارید؛

❌  مدرس خصوصی پایتون، معمولا برای طرح تمرین یا پروژه اختصاصی بر اساس شما، زمان صرف نمی کند و تمرین های موجود را در اختیارتان می گذارد.

پکیج جامع علم داده با پایتون آموزش خصوصی پایتون

 

۲. آموزش خصوصی پایتون با استفاده از یک منتور خصوصی

این روش یادگیری در واقع به معنای دریافت راهنمایی و پشتیبانی از یک منتور و متخصص بان برنامه نویسی پایتون است، به عبارت دیگر فرد با تجربه ای که در شغل توسعه دهنده پایتون در شرکتی مشغول به فعالیت است، در جلسات خصوصی به پاسخگویی سوالات فنی شما در زمینه یادگیری زبان برنامه نویسی پایتون می پردازد. شما می توانید در زمان جلسات، سؤالات خود را بپرسید، بازخورد شخصی دریافت کنید و بینش عملی در مورد چالش های کدنویسی به دست آورید.

این روش برای افرادی که تمایل به یادگیری عملی پایتون دارند و نمیخواهد درگیر سرفصل های تکراری و از پیش تعیین شده شوند، بسیار مناسب تر از روش قبلی است.

ویژگی های یادگیری پایتون به روش تدریس خصوصی پایتون

مزایای این روش برای شما این است که …

معایب این روش برای شما این است که …

✔️ آموزش ها و جلسات متناسب با نیاز و سطح شما برگزار می گردد و نیازی به آموزش تک تک موضوعات مسیر آموزشی نیست؛

❌ اگر پیش ازین هیچ آموزشی در مورد زبان برنامه نویسی پایتون ندیده اید، انجام پروژه و تسک ها برای شما چالش برانگیز تر خواهد بود،

✔️ اگر فردی هستید که به دنبال یادگیری عملی و یادگیری پروژه محور هستید، و این روش، بسیار مناسب شماست،

❌ از ابتدا، یادگیریتان را با انجام پروژه ها آغاز میکنید و آموزشی ندارید،

✔️ راهنمای شما لزوما مدرس نیستند ولی افراد ماهر و باتجربه ای هستند که سال هاست زبان برنامه نویسی پایتون در پروژه های خود به کار میگیرند،

❌ مسیر آموزشی از پیش تعیین شده و یا سرفصلی ندارید،

✔️ منتور(راهنما) به جای پیروی صرف از سرفصل ها، نیاز و در خواست شما را بررسی میکند و متناسب با آن شما را راهنمایی میکند.

❌ منتور مانند یک مدرس خصوصی به شما آموزش نمیدهد، او خروجی شما را مشاهده و بررسی میکند و برای بهبود عملکردتان، شما را راهنمایی میکند. 

آموزش خصوصی پایتونpython

 

۳. آموزش خصوصی پایتون با شرکت در یک برنامه منتورینگ اختصاصی و تسک محور

برنامه منتورینگ اختصاصی و تسک محوز، نوعی از منتورینگ است که بر یادگیری عملی از طریق انجام پروژه ها و تسک ها تمرکز دارد.

منتور(فرد متخصصی که سال ها تجربه کار با زبان برنامه نویسی پایتون را دارد) به جای آموزش یا تدریس سرفصل های تعیین شده از قبل برای زبان برنامه نویسی پایتون از طریق تعریف یک پروژه یا تسک اختصاصی و متناسب با سطح شما(که در این روش منتی نامیده می شوید) و راهنمایی و آموزش به شما برای انجام آن به رشد مهارت هایتان در زمینه زبان برنامه نویسی پایتون کمک میکند.

در این روش، منتور ابتدا سطح مهارت شما را ارزیابی و تعیین میکند، پس از آن براساس سطحتان، برای شما یک مسیر یادگیری پایتون طراحی میکند، سپس پروژه ها و تسک ها را برای شما تعریف میکند، تسک ها و پروژه ها را به شما محول می کند و تا زمانی که آنها را تکمیل کنید، در کنار شماست و در جلسه ها و پیام ها و یا از هر طریق دیگری، مفاهیم و مهارت هایی نیاز دارید به شما می آموزد و به شما کمک میکند تا آنها را در عمل به کار بگیرید. منتور، در طول فرآیند، شما را راهنمایی می‌کند و به شما کمک می‌کند تا مشکل را به وظایف کوچک‌تر و قابل مدیریت‌تر تقسیم کنید و منابع و آموزش مورد نیاز برای تکمیل پروژه را بشناسید و دریافت کنید.

این نوع از یادگیری، اغلب برای برنامه نویسان در سطح متوسط یا پیشرفته که قبلاً آموزش هایی در مورد زبان پایتون دیده اند و به دنبال پیشرفت مهارت های خود هستند، مؤثرتر است، زیرا رویکرد عملی تری برای یادگیری ارائه می دهد. با این حال، می‌تواند برای مبتدیانی که به دنبال یادگیری مهارت‌های تازه از طریق حل مشکلات و پروژه‌های دنیای واقعی هستند نیز مفید باشد.

ویژگی های یادگیری پایتون به روش تدریس خصوصی پایتون

مزایای این روش برای شما این است که …

معایب این روش برای شما این است که …

✔️ توسط منتور تعیین سطح میشود و مسیر یادگیری برای شما طراحی میشود،

❌ نیاز است که حتما هدفتان را از یادگیری پیتون مشخص کنید،

✔️ متناسب با هدف و مسیر یادگیریتان آموزش دریافت میکنید، و مسیر یادگیریتان را کوتاه میکنید،

❌ زمان و تمرکز کافی صرف یادگیری و انجام پروژه ها و تسک کنید،

✔️ از تجربه ها و راهنمایی های یک منتور با سابقه بهره میبرید که پروژه های بسیاری با زبان برنامه نویسی پایتون انجام داده است،

❌ 

✔️ زمانی که نیاز به جلسه یا آموزش احساس کنید، منتورتان در کنار شماست.

❌ 

۴. مزایای شرکت در یک برنامه منتورینگ تسک محور و اختصاصی

یادگیری یکی از زبان های برنامه‌نویسی یکی از مهم‌ترین مهارت‌ها و معیارهای با سواد بودن در عصر حاضر است. بسیاری از شرکت‌ها و استارتاپ‌ها این زبان را به عنوان زبان اصلی برنامه‌نویسی خود انتخاب کرده‌اند. اگر شما هم به دنبال آموزش خصوصی پایتون هستید، می‌توانید با داشتن منتور خصوصی، مسیری موفق به سوی تسلط بر این زبان را طی کنید.

مزایای داشتن منتور خصوصی در یادگیری پایتون همانطور که در بالا به آنها اشاره شد، بسیار است. یکی از مهمترین مزایا، شخصی‌سازی آموزش است. با داشتن یک منتور خصوصی، شما می‌توانید در مورد نکات خاص و مشکلات خود با منتور خود صحبت کنید و از راهنمایی‌های او برای رفع این مشکلات بهره‌مند شوید. همچنین، منتور خصوصی می‌تواند برنامه درسی یا مسیر آموزشی را بر اساس نیازهای شما تنظیم کند و به شما کمک کند تا به راحتی و با دقت بیشتری مطالب را درک کنید.

در آموزش خصوصی پایتون، شما می‌توانید با سرعتی مناسب به یادگیری بپردازید. با داشتن یک منتور خصوصی، می‌توانید در محیطی آرام و مناسب برای شما به یادگیری پایتون بپردازید و با تمرینات مکرر، به سرعت تسلط بر این زبان را به دست آورید. همچنین، می‌توانید به صورت مستقیم با منتور خود در ارتباط باشید و از تجربیات و راهکارهای او برای یادگیری بهتر استفاده کنید.

۵. پیشنهاداتی برای موفقیت بیشتر در آموزش خصوصی Python سبک برنامه منتورینگ تسک محور

آموزش خصوصی Python یکی از بهترین روش‌ها برای یادگیری این زبان برنامه‌نویسی پرکاربرد است. با داشتن مدرس یا منتور خصوصی، می‌توانید به صورت مستقیم با یک مربی مجرب در ارتباط باشید و به راحتی به موضوعات پیچیده‌تر پایتون پرداخته و تسلط خود را بر روی این زبان برنامه‌نویسی افزایش دهید.

برای شروع، ابتدا بهتر است براساس مطالب عنوان شده در بالا، روش یادگیری خود را مشخص کنید، پس از آن از طریق سرچ گوگل به بررسی شرکت ها یا وب سایت هایی که آموزش خصوصی را به شیوه مدنظرتان ارائه میدهند، بپردازید.

برای انتخاب بهترین مدرس یا منتور خصوصی پایتون، ابتدا باید به دنبال یک مربی با تجربه و مهارت بالا بگردید. همچنین، میتوانید از طریق شرکت ها یا وبسایت هایی که این خدمات را ارائه میدهند اقدام به یادگیری کنید. مدرس یا منتور خصوصی باید بتواند به شما در تمامی مراحل یادگیری، از جمله مباحث پایه تا پیشرفته‌ترین مطالب، کمک کند و به‌صورت شخصی‌سازی‌شده‌برنامه آموزش شما را طراحی کند.

همچنین، در آموزش خصوصی پایتون، می‌توانید به راحتی زمان و مکان کلاس‌های خود را تعیین کنید و برنامه آموزشی خود را با توجه به زمان و شرایط خود تنظیم کنید. این مزیت بسیار مهم است و به شما این امکان را می‌دهد که به صورت موثرتری زمان خود را برای یادگیری پایتون صرف کنید.

انعطاف در انتخاب زمان و مکان برگزاری جلسات، این فرصت را به شما میدهد که با وجود شاغل یا در حال تحصیل بودن، بتوانید به خوبی و با برنامه ریزی مناسب با شرایط خودتان، به یادگیری پایتون بپردازید.

در نهایت، آموزش خصوصی پایتون به شما این امکان را می‌دهد که به صورت شخصی‌سازی‌شده‌ و با توجه به نیازهای خود، به یادگیری پایتون بپردازید. با این روش می‌توانید به سرعت به تسلط بر زبان برنامه‌نویسی پایتون دست یافته و در زمینه‌های مختلف از آن استفاده کنید.

 

۶. تجربیات موفقیت‌آمیز از آموزش خصوصی Python به سبک برنامه منتورینگ تسک محور

یادگیری زبان برنامه‌نویسی پایتون، یکی از بهترین تصمیماتی است که می‌توانید برای کار و کسب و کار خود بگیرید. اما یادگیری این زبان، نیاز به تلاش، صبر و زمان دارد. به همین دلیل، انتخاب روش مناسب برای یادگیری بسیار حائز اهمیت است. آموزش خصوصی پایتون، یکی از بهترین روش‌های یادگیری است که می‌توانید انتخاب کنید.

در آموزش خصوصی پایتون، آن هم به شیوه منتورینگ پروژه/تسک محور، شما با منتور خصوصی پایتون همراه خواهید بود. منتور خصوصی پایتون، ابتدا شما را ارزیابی می کند، اهدافتان را از یادگیری پایتون مشخص می کند و با توجه به تجربه و دانش خود، برای شما یک برنامه آموزشی شخصی‌سازی‌شده‌تدوین می‌کند. برنامه آموزشی شما، شامل مباحث اساسی و پیشرفته پایتون خواهد‌بود و شما با فراگیری این مباحث، به تسلط بر پایتون دست خواهید یافت.

یکی از مزایای آموزش خصوصی Python، به روش منتورینگ پروژه/تسک محور این است که شما می‌توانید با توجه به توانایی و زمان خود، برنامه آموزشی خود را تنظیم کنید. همچنین، در آموزش خصوصی پایتون، شما می‌توانید با انجام پروژه ها و تسک بهتر با چالش های برنامه نویسی پایتون دست و پنجه نرم کنید و هر زمان که به مشکلی جدی برخوردید، از تجربیات منتور خود بهره‌مند شوید و با پرسش و پاسخ، ابهامات خود را برطرف کنید.

با آموزش خصوصی پایتون، سرعت یادگیری، دقت یادگیری و درنهایت کیفیت یادگیری خود را افزایش می دهید و در کنار همه اینها در پایان این دوره شما پروژه ها و تسک های خواهید داشت که میتوانید آن ها را به عنوان نمونه کار یا سابقه کار خود ارائه کنید.

پورتفولیو برای اپلای تحلیل گر داده

 

۷. بگذارید یک جمع بندی نهایی از آموزش خصوصی پایتون داشته باشیم

تا بتوانید تصمیم بهتری برای انتخاب روش یادگیری خود بگیرید:

  • در زمان یادگیری خود صرفه جویی میکنید،
  • شما، زمان و مکان برگزاری جلسات آموزشی را تعیین میکنید،
  • اگر از روش منتورینگ پروژه/تسک محور استفاده کنید، کاربرد زبان برنامه نویسی پایتون را به خوبی یادمیگیرید،
  • پس از پایان دوره، چند تسک و پروژه قوی و قابل ارائه دارید(اگر از روش منتورینگ پروژه/تسک محور استفاده کنید)،
  • بنابراین، با یک تیر دو نشان را هدف گرفته اید، هم یادگیری و رشد مهارت های خود را در پایتون تضمین کرده اید و هم در نهایت رزومه ای از پروژه ها و تسک ها برای خود ساخته اید،

این بار سنگین را از دوش خود بردارید که مدتها زمان صرف پیدا کردن افراد متخصص کنید، بارها آموزش های آنلاین و حضوری رایگان و غیررایگان پایتون را تست و تجربه کنید، بدنبال طراحی مسیر یادگیری پایتون، به تنهایی و بدون تجربه کافی برای خود باشید؛ و درنهایت، وقتی به پشت سرتان نگاه میکنید با این منظره رو به رو شوید که یکسال شاید هم دوسال زمان گذاشته اید و دست و پاشکسته، دوره های از هم گسسته پایتون را دیده اید، با تکه های از مفاهیم پایتون آشنا شده اید، در بهترین حالت چند پروژه و یا تمرین هم انجام داده اید ولی هنوز نمیتوانید با اعتماد به نفس کامل یک پروژه را به تنهایی انجام دهید.

گام بعدی

  1. آنچه در حال حاضر می توانید انجام دهید این است که همین الان با کلیک بر این عبارت به طور مستقیم با یکی از مشاوران ما درباره دریافت آموزش خصوصی پایتون و سوالاتی که در این زمینه دارید، صحبت کنید. 
  2. از طریق تکمیل فرممرا از رویدادهای گل اِرن با خبرکن  در صفحه وبینارهای گل اِرن ، از رویدادهای رایگان و غیررایگان گل اِرن در زمینه آموزش خصوصی پایتون با حضور منتورها و متخصص های ایرانی سراسر دنیا شرکت کنید و اطلاعات بیشتری در این زمینه دست یابید. 

در خبرنامه گل اِرن ثبت نام کنید تا مقالات روز دنیا را در زمینه علاقمندی های مهارتی و شغلی خود دریافت کنید

در مقاله به روش های مختلف آموزش خصوصی پایتون اشاره شد. بسته به اینکه کدام روش را انتخاب میکنید، پاسخ به این سوال کاملا متفاوت خواهد بود.

نحوه، زمان و مکان برگزاری جلسات در همه آموزش های خصوصی یک موضوع توافقی ست و معمولا منتور یا مدرس خصوصی براساس شرایط شما، نحوه برگزاری جلسات را پیشنهاد خواهد داد.

معمولا اگر به صورت مستقیم با منتور یا مدرس خصوصی ارتباط برقرار کنید، موضوع قیمت بستگی به درخواست منتور یا مدرس دارد و گاهی به صورت توافقی انجام میشود.

فهرست مطالب

خبرنامه گل ارن

"*" indicates required fields

این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

با مشاور برنامه های منتورینگ گُل اِرن صحبت کنید

با ما در تماس باشید تا بفهمید: