لوگوی گل اِرن

روش هولدینگ توسعه فناوری زعیم برای جذب نیرو + ویدئوی مصاحبه

مصاحبه گلرن با امیر حسین استاد حسین از هولدینگ توسعه فناوری زعیم ،دردوازدهمین نمایشگاه کار شریف، از منعطف بودن شرایط کاری برای دانشجویان و افراد با استعداد و با انگیزه ای صحبت میکند که با امکاناتی که در اختیارشون قرار می گیرد می تونند به سازمان وفادار بمانند. مجموعه توسعه فناوری زعیم یا هلدینگ زعیم […]

مصاحبه با استاد حسین (از هولدینگ توسعه فناوری زعیم)

مصاحبه گلرن با امیر حسین استاد حسین از هولدینگ توسعه فناوری زعیم ،دردوازدهمین نمایشگاه کار شریف، از منعطف بودن شرایط کاری برای دانشجویان و افراد با استعداد و با انگیزه ای صحبت میکند که با امکاناتی که در اختیارشون قرار می گیرد می تونند به سازمان وفادار بمانند.

مجموعه توسعه فناوری زعیم یا هلدینگ زعیم مجموعه مرجعی هست که در حوزه آی سی تی فعالیت میکنه

مخابرات ،ارتباطات ،فناوری اطلاعات ،یک پیشینه ۵۰ساله دارد و یک مجموعه مادر هست که در زمینه مخابرات سلولی ،امنیت سایبری و بحث های زیرساختی و بحث های پایش طیف و سامانه های راداری و امثالهم در کشور به زیر ساخت کشور، به شرکت های اپراتوری خدمت رسانی انجام میدهد ،و محصولات بومی و دانش بنیان توسط دانشمندان و محققین درجه یک خودمون تولید و عرضه میکنیم .اینجا جایی هست که نخبگان شریف دانشجویان درجه یک و با کیفیت خودشون را عرضه می کند .مثل نمایشگاه توسعه بازاری میماندوماعلاوه بر اینکه به دنبال محصول خوب هستیم ،اینجا هم دنبال نیروی انسانی خوب هستیم . بهترین دارایی برای یک شرکت برتر، نیروی انسانی خوب، قوی و فعال هست، که هم از لحاظ علمی و هم از لحاظ فردی شاخص هاش رو داشته باشه .

اینجا که قرار می گیریم ما هم خودمان را عرضه می کنیم به فارغ التحصیلان و دانشجویان، این دوستان هم خودشون و رزومه شون را به مجموعه ما عرضه می کنند و ما بعد از اینکه بررسی لازم را انجام دادیم به این شرکت‌های زیرمجموعه که ۷ تا ۸ شرکت ،زیر مجموعه هلدینگ هست و رسته های شغلی مختلفی که در جریان هستیم اینها رو معرفی میکنیم ومصاحبه انجام میدیم .یکی از مزیتهای رقابتی مجموعه ما کسری خدمت است ،بحث کسری امریه هست، بحث بنیاد نخبگان هست ،که از این ظرفیت ها برای دوستانی که دغدغه سربازی و بحث این تیپی دارند می توانیم استفاده کنیم و این مشکلشون برطرف بشه

آیا کسانی که شما جذب می کنید باید حتما بچه های شریف یا دانشجویان دانشگاه تراز اول باشند ؟

نه، ما محدودیتی از این نظر نداریم. رزومه هر چقدر قوی تر باشد، بر اساس نیاز داخلی مجموعه تحقیقاتی خودمون مناسب تر هست، ولی لزوماً نباید باشد، میتونه باشه، میتونه فرد تاثیرگذاری باشه، رزومه شغلی قوی داشته باشه، ولی برای دانشگاه های درجه یک نباشه ،موردی نداره. در مصاحبه بعضی افراد هستند که هوش هیجانی بالاتری دارند و می توانند قابلیت های دیگه اشون را عرضه بکنند و ما اینها را بررسی و پایش می کنیم .مطلب دیگه اینکه در مجموعه ما بحث توسعه فردی عمیقاً رعایت و عمل میشه، به غیر از اینکه خود فرد یک زمینه ای داشته باشد ،اینجا از لحاظ ارزش های اخلاقی و انسانی مدنظر قرار گرفته می شوند

شما در تمام سطوح نیرو می گیرید؟ یا عمدتاً متخصص میگیرید؟ یا کارآموز هم میگیرید؟

در شرکت ما کارآموز از مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد و دکترا هستند ومیتونند پروژه داشته باشند، پروژه تعریف کنند، و از بحث کسری خدمت استفاده بکنند ،یا ما پروژه های آماده داریم .پروژه ها اضافه میشن ولازم نیست که فارغ التحصیل باشند ،بعد از آن به استخدام شرکت در می آیند، از مزایا و تسهیلات در کنار تحصیل شون استفاده می کنند.

یکم از فرآیند کارآموزی تون میگید که به چه صورت هست؟اینکه فرایندش چه جوریه؟ چند ماهه؟ چه چیزهایی کارآموز به دست می آورد ؟چه انتظاراتی شما از کاراموز دارید؟

در وهله اول بعد از ارسال رزومه و طی کردن فرایند مصاحبه های مختلفی که صورت میگیره و بحث پاره وقت و تمام وقت شون ،اینکه به چه صورت میتونیم باهاشون همکاری کنیم که برنامه های این دوستان هم تحت شعاع قرار نگیرد واین خیلی مهم هست و معمولاً ۶ ماه تا ۱۸ماه هستش، پروژه حداقل ۶ماهه هست، که برای بحث خدمت سربازی دارند ولی ما قراردادهایی که با پرسنل خودمون داریم ،یک ساله هست، کمتر از یک سال نداریم. امنیت شغلی خیلی بالایی داریم ،اکثر افرادی که وارد مجموعه شدن مگر اینکه به میل خودشون رفته باشند و کمترین ریزش و اخراج را ما داریم که ممکن است، بحث مهاجرت باشه و یا تمایل داشته باشند با شرکت های دیگه هم ،کار بکنند که از این لحاظ کمترین خروجی رو داشتیم .

مهاجرت نیروی کار متخصص ،در حوزه منابع انسانی برای شما ،چقدر اثرگذار و تهدید هست ؟

بالاخره برای یک نیرو بعد از سالیان زیادی که در یک شرکت هست ،کلی هزینه میشه، کلی تجربه کسب میکنه، به طبع اون رزومه انقدر قوی و تقویت میشه، که شرکت های خارجی ،دانشگاه های معتبر دنیا ،قبل از این که این حضور رو نداشته باشند، در اون شرکت شاید پذیرا نباشند ولی وقتی که این تجربه رو کسب میکنند، پذیرا هستند. این ضرر برای شرکت هست ولی چاره ای هم نیست ما باید اینقدر سرمایه انسانی خود را قانع کنیم و هواش داشته باشیم و حمایتش کنیم که کمترین خروجی رو داشته باشیم.

زعیم چه کاری می کند که این خروجی کمتر باشد؟

زعیم سعی می کند نیروها رو به خود وفادار کند،همانطور که مشتریانمان را به خودمان وفادار می کنیم .بابت تسهیلات رفاهی و تسهیلات مالی و ساعت کاری های متنوعی که در اختیارشان قرار می دهیم، دورکاری هایی که الان شایع شده و امنیت شغلی که دارند ،سعی می کنیم در اشل شرکتهایی که هستیم ، سطح بالای درآمد را داشته باشند و این باعث میشه که به سازمان وفادارباشند. وفاداری پرسنل خیلی مهمه و این در یک پروسه زمانی بلند مدت صورت می گیرد ،در یک لحظه اتفاق نمی افتد ،که باعث میشود اون پرسنل مجموعه رو از خودش بدونه و سرمایه انسانی ما شود. دوره های آموزشی رایگانی که در اختیارشان قرار میدهیم، سمینارها و همایش ها و نمایشگاه هایی که شرکت می دهیم ،ماموریت هایی که می فرستیم، تسهیلات رفاهی وهدایایی که در مناسبت های مختلف به آنها می دهیم،

به نظر شما مواردی که گفتید به اندازه کافی در شرایط حال حاضر کافیست؟
در سطح کشور خودمون وحتی می تونیم، بگم منطقه خودمون خیلی خوب هست ولی مطلوب نیست ما سعی میکنیم که به سمت مطلوب بریم

فهرست مطالب

خبرنامه گل ارن

"*" indicates required fields

این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

جدیدترین مطالب بلاگ

با مدیر برنامه های منتورینگ گُل اِرن صحبت کنید تا بفهمید: