داستان گلرن

 پس از چند سال کسب تجربه  در حوزه های مختلف، کار با بیزنس های مختلف، آنالیز کسب وکار ها و آشنایی با معضلات آنها، دریافتیم یکی از مهمترین چالش هایی که کسب وکارها  با آن مواجه بوده و هستند نیروی کار است. عدم نظارت بر تربیت و ایجاد نیروی کار، امکان دسترسی و عرضه  نیروی کارمناسب به بازار را به حداقل رسانده است.

سه سال پیش زمانی که کسب و کار خودمان، نیمو را، استارت زدیم، با همین مشکل مواجه شدیم، یعنی نیروی کار. برای حل این چالش مجبور بودیم افراد مختلف را وارد سیستم کرده  و به تربیت آنها بپردازیم ، اما این شیوه نیز مشکلات خود را به همراه داشت به عنوان مثال زمانی که  بر روی نیرویی سرمایه گذاری میکردیم و به تریبت و متخصص شدن وی میپرداختیم، آن زمان که نیروی تربیت شده به سطح خاص و مشخصی از مهارت میرسید  ما را رها میکرد،  افراد تنها برای کسب تجربه وارد میشدندو در نهایت ما همواره به دنبال یافتن نیرو و تریبیت آنها بودیم، امری که بسیار زمان بر  پر هزینه است.

 از دیگر اساسی ترین مشکلات که بین طرفین مشترک است،  مساله تناسب و کیفیت است.  در این راستا نیروی کار، دانشجویان، افرادی که هنوز وارد بازار کار نشده اند یا به تازگی فارغ التحصیل شده و مشغول به کار شد اند و یا حتی کسانی که سال هاست به حرفه خاصی مشغول هستند، سردرگمی خاصی را تجربه میکنند ، آنها نمیدانند برای چه شغلی مناسب هستند؟ آیا با شغل انتخابی تناسب دارند؟  شغل مورد علاقه شان چیست؟ و اینکه بدون سابقه کار و تجربه خاصی چگونه باید قدم در راه بگذارند و وارد عرصه شوند؟ این چالش ها از طرف کارفرمایان نیز مطرح شده است و نیروهایی که وارد سازمان میشوند و بی علاقگی و بی انگیزگی شغلی دارند و سردرگمی راتجربه میکنند، نیروی ماندگار برای سازمان نبوده و ضررهای زیادی را به سازمان وارد میکنند.

همه ی این چالش ها و مسائل مارا برآن داشت تا تصمیم گرفته، گام مهمی  در این زمینه برداریم و خدمت بزرگی به افراد  و بیزنس ها عرضه کنیم. ما تمرکزمان را روی  حل چالش اصلی یعنی بحث تربیت نیرو و آماده سازی نیروی کار جهت ورود به بازار کار و بررسی  افراد و شخصیت آنها  و تناسب شغلی  قرار دادیم. پس ازمطالعه و تحقیق  فراوان در این حوزه و بررسی مواردمشابه و و در نظر گرفتن تمام شرایط و جوانب موجود در این زمینه تصمیم گرفتیم این کار را به صورت برگزاری دوره های کار آموزی انجام بدهیم. در سراسر دنیا مواردی مثل اوسبیلدونگ آلمان هستند که این کار را به صورت حرفه ای انجام می دهد، ما با الگو برداری از  نمونه های جهانی و با احساس نیاز  به وجود جایی که هدفش واقعا تربیت نیرو باشد نه صرفا آموزش و درآمد زایی، تصمیممان را اجرایی کردیم. برای شروع یکی از شهر هایی که در آن بیزنس ها وجود دارند اما نیروی کار بسیار کم است و نیروی کار خوب در دسترس نیست چون در این جا ماندگار نخواهند بود یعنی اصفهان  را انتخاب کردیم.

تا این زمان  حدود 80 نیرو را تربیت کرده و 20% این افراد موفق  شده اند مشغول به کار شوند و مابقی در حال اتمام دوره های خود هستند. هدف اصلی و رسالت ما این است که یک روز بتوانیم  به صورت تخصصی و حرفه ای تر نیاز بازار کار به نیروی کار را تامین کنیم و به شرکت ها  به صورت  اختصاصی خدمات ارائه بدهیم و با توجه به آنچه نیاز دارند برایشان مدیریت لازم را انجام دهیم ، افرادرا مصاحبه کرده، روانشناسی کنیم و پروفایل پزشکی و سلامت جسمی و روحی برایشان ایجاد کنیم. پیشرفت  و رشد ما بر پایه تخصص  نیرو های حرفه ای گلرن و اعتماد کارآموزان است. آینده ای غیر از این برای گلرن متصور نیستیم. ما تا زمانی که  تناسب و کیفیت را ارتقا ندهیم  دست از تلاش بر نمیداریم چرا که حال خوب ما به حال خوب کارآموزان و شرکت هایی که میزبان فرزندان ما  هستند گره خورده است.