تیم گلرن

 پیشرفت  و رشد ما بر پایه تخصص  نیرو های حرفه ای گلرن و اعتماد کارآموزان است.

معرفی به کار و استخدام

حین یا پس از اتمام دوره کارآموزی و در صورت موفقیت در ارزیابی عملکرد، و امضای قرارداد معرفی به کار، ما حداقل شما را به 5  شرکت که متناسب شرایط شما هستند  جهت مصاحبه و استخدام معرفی می کنیم. همچنین روانشناس و منتورهای ما هم در مسیر رسید به اهدافتان کنار شما هستند.

 کارآموزی و انجام پروژه

برگزاری دوره کارآموزی 3-6 ماهه(به صورت دورکاری و پاره وقت)، از منتورینگ و آموزش های ضروری حین انجام کار طبق چارچوب و سیستم منتورینگ مشخص ،  تا کارآموزان دانش و مهارت مورد نظر را کسب کنند و با چالش های محیط کار آشنا شوید.

 تربیت نیرو برای سازمان ها

تامین نیروی آماده به کار با توجه به نیاز سازمان­ها، در هر پوزیشن شغلی مشخص با اجرای فرآیند نیاز سنجی در سازمان هدف، با جذب منتی (کارآموز)، منتورینگ شغلی و فردی آنها،تعریف پروژه با کارگیری منتورهای متخصص در چارچوب دوره های کارآموزی به صورت فردی است.

داستان گلرن

پس از چند سال کسب تجربه و همکاری با کسب و کارهای مختلف، دریافتیم یکی از مهمترین چالش های مهم آنها موضوع ”منابع انسانی و به ویژه نیروی آماده به کار” است. در کنار این مساله نبود سیستم قدرتمند و عدم نظارت بر تربیت و ایجاد نیروی کار، امکان دسترسی و عرضه نیروی کار مناسب را به حداقل رسانده است.


زمانیکه در سال ۹۸ کسب و کار خودمان را شروع کردیم نیز٬ عمیقا با همین مشکل مواجه شدیم. برای حل این چالش مجبور بودیم افراد مختلف را وارد فاز همکاری کرده و همزمان به تربیت آنها نیز بپردازیم٬ که این این روش نیز مشکلات خاص خود را به همراه داشت.

 همچنین غالبا افراد تنها برای کسب تجربه نه لزوما شروع یک همکاری بلند مدت درخواست همکاری با شرکت ها دارند٬ خواه در قالب کارآموزی یا کارورزی یا هر مدل دیگر. که البته این موضوع هم ریشه در جامعه و هم تفکرات شخصی ای که سال ها با آن بزرگ شده ایم دارد(که بحث آن مفصل است). در نهایت کسب و کارهای مشابه ما همواره به دنبال یافتن نیروی آماده به کار و متخصص هستند که این موضوع، امری بسیار زمان بر و پرهزینه است. ما سعی میکنیم شکاف بین نیرو کار و نیاز بازار کار را به حداقل ممکن برسانیم تا ریسک شروع همکاری برای هریک از طرفین به شکل هدفمند و قابل قبولی مدیریت شود.

درباره

اهداف و ارزش ها ی ما

ما تمرکزمان را روی  حل چالش اصلی یعنی بحث تربیت نیرو و آماده سازی نیروی کار جهت ورود به بازار کار و بررسی  افراد و شخصیت آنها  و تناسب شغلی  قرار دادیم.

پس از مطالعه و تحقیق  فراوان در این حوزه و بررسی مواردمشابه و و در نظر گرفتن تمام شرایط و جوانب موجود در این زمینه تصمیم گرفتیم این کار را به صورت برگزاری دوره های کار آموزی انجام بدهیم.

در سراسر دنیا مواردی مثل اوسبیلدونگ آلمان هستند که این کار را به صورت حرفه ای انجام می دهد، ما با الگو برداری از  نمونه های جهانی و با احساس نیاز  به وجود جایی که هدفش واقعا تربیت نیرو باشد نه صرفا آموزش و درآمد زایی، تصمیممان را اجرایی کردیم. برای شروع یکی از شهر هایی که در آن بیزنس ها وجود دارند اما نیروی کار بسیار کم است و نیروی کار خوب در دسترس نیست چون در این جا ماندگار نخواهند بود یعنی اصفهان  را انتخاب کردیم.

نگاهی به تجارب گلرن

تربیت 205 نیرو آماده به کار
همکاری با بیش از 80 منتور
بیش از 280 جلسه مشاوره فردی
بیش از 4150 مصاحبه شغلی