لوگو گلرن goalearn logo برنامه منتورینگ گلرن

چگونه می توانیم به شما کمک کنیم؟

گارانتی شغل

اگر واجد شرایط گارانتی شغلی هستید و پس از گذشت ۸ ماه پس از تکمیل برنامه شغل جدیدی پیدا نکنید، گلرن متعهد است ۱۰۰ درصد مبلغ پرداختی را به شما بازپرداخت کند.

مدل های مالی و شرایط پرداخت

ما گزینه های پرداختی منعطفی داریم به ویژه برای کسانی که دانشجو هستند و شاغل نیستند و از لحاظ بحث مالی و پرداخت شرایط مساعدی ندارند…

مسیر های شغلی

چنانچه قصد مهاجرت کاری و یا مهاجرت تحصیلی داشته باشیم رزومه و سابقه کاری از مهمترین پارامترهایی ها و مواردی است که باید داخل رزومه به آنها اشاره شود.

فرآیند منتورینگ

بعد از انجام مصاحبه ها و نهایی شدن پرداخت مدیر برنامه های منتورینگ گلرن یا ناظر تسک با شما هماهنگ می شود و پس از تعیین مسیر شغلی تان اولین تسکتان را با همکاری یکی از منتورها مشخص می کند.

درباره گلرن

با توجه به اینکه گلرن یک شخصیت حقوقی وابسته به شرکت توسعه کسب و کار چابک است، مجوزهای مختلف و مورد نیاز انجام این کار را از سازمان های زیر کسب کرده است…

منتورشیپ سازمانی

با توجه به اینکه نیروی انسانی ارزشمندترین دارایی یک سازمان و مهمترین مزیت رقابتی آن در جامعه اقتصاد محور امروز است، می ­بایست به صورت مداوم کشف، استخراج، پرورش، به کارگیری و نگهداری شود…

جهت مشاهده سوالات مربوط به هر بخش بر چک باکس مربوطه کلیک کنید.(سپس چند ثانیه منتظر بمانید)

برای این منظور با مشاور برنامه های منتورینگ ما تماس بگیرید. و یا از طریق لینک کلندلی با یکی از همکاران ما جلسه تنظیم کنید. برای مشاهده جزییات بیشتر روی این لینک کلیک کنید.

در حالت کلی پاسخ به این سوال بستگی به پوزیشن شغلی، برنامه منتورینگ، کشور و یا شرکت مقصد شما دارد. برای برنامه های دیتا ساینس و برنامه نویسی وب نمونه کارهایتان در داخل و خارج از کشور قابل استفاده است.
اما برای پوزیشن شغلی دیجیتال مارکتینگ یا طراحی رابط کاربر ممکن است به این شکل نباشد. بهتر است متناسب با جدی ترین هدفی که تا ۱ سال آینده دارید مسیر شغلی تان را انتخاب کنید نه بر اساس احتمالات و شرایط نامشخص.

پاسخ به این سوال کاملا بستگی به شرایط هر فرد دارد. در حالت کلی جهت حضور موفق در برنامه های منتورینگ لازم است به طور متوسط روزانه ۲ تا ۴ ساعت زمان مفید اختصاص دهید. همینطور برای مهاجرت و گرفتن پروژه از سطح زبان مناسب و شبکه سازی غنی نیز برخوردار باشید. در غیر اینصورت پاسخ به این سوال منفی است.

به دلیل بهبود مستمر فرایند اجرایی و کیفیت برنام های منتورینگ، تا کنون به دنبال کم کردن هزینه ها به روش های مرسوم و بازاری نرفته ایم. اما تلاش می کنیم با اتوماتیک کردن کارها، افزایش سرعت و دقت، بهبود ابزارهای اختصاصی و تقویت تیم اجرایی مان، سرعت رشد مبالغ پرداختی را با شیب پایین تر از تورم داخلی و جهانی مدیریت کنیم.

با این کار توانسته ایم خروجی و کیفیت کار را در حد قابل قبولی نگه داریم. کسایی که از پروسه مهاجرت اطلاع دارند و درگیر آن هستند، حاضرند تا ۱۰ برابر این مبالغ را پرداخت کنند که بتوانند یک جاب آفر دریافت کنند. چرا که می دانند با دریافت اولین حقوقشان یا نهایت طی ۳ ماه، کل سرمایه گذاری شان به آنها باز می گردد.

پاسخ به این سوال کاملا بستگی به شرایط هر فرد دارد. در حالت کلی جهت حضور موفق در برنامه های منتورینگ لازم است به طور متوسط روزانه ۲ تا ۴ ساعت زمان مفید اختصاص دهید. همینطور برای تغییر شغل و گرفتن پروژه از شبکه سازی غنی نیز برخوردار باشید. در غیر اینصورت پاسخ به این سوال منفی است.

 اگر تصمیمتون تا ۱ سال دیگه جدیه که حتما استخدام بشید، پروژه بگیرید و… و البته شرایطش رو هم دارید(یعنی حداقل ۷۰ درصد شرایط گارانتی شغلی ما رو دارید)، مسیر شغلی Job-track رو بهتون پیشنهاد می کنیم. در غیر اینصورت فعلا با مسیر شغلی آمادگی بازار کار شروع کنید و بعدا اگر نیاز بود می تونین ادامه برنامه رو با مسیر شغلی  Job-track پیش برید.

بله. این موضوع رو در مرحله برنامه ریزی و ارزیابی حتما به مدیر برنامه اتون اطلاع بدید. ما نهایت تلاشمون رو میکنیم شما مسیر شغلی تون رو با دید باز انتخاب کنید که زمان، انرژی، انگیزه و سرمایه اتون بهتر مدیریت بشه.

همچنین در صورت داشتن سوال و یا نیاز به راهنمایی بیشتر با مشاوره برنامه تماس بگیرید.

بله. در مسیر تغییر شغل و استخدام چنانچه شما شرایط گارانتی شغلی را داشته باشید ما نهایت تلاشمان را می کنیم که شما را به شغل دلخواهتان برسانیم و تمامی ملاحظات و شرایط شما که مغایر با شرایط گارانتی شغلی ما نباشد را در نظر می گیریم.

در این مسیر شغلی طبیعتا با انجام دو سه تسک نمیشه در پوزیشن شغلی خاصی به سطحی رسید که شانس زیادی برای استخدام شدن داشته باشید. اما به شما دید مناسبی برای ادامه مسیر شغلی تون میده. مهارت با تکرار و تمرین زیاد به دست میاد. مثلا شما یک دستور رو باید حداقل توی ۳ پروژه استفاده کنید که کارکردش رو ببینید و به خوبی درکش کنید. به هر حال همه چیز به هدف شما بر میگرده. اگر قضیه استخدام شدن و کار کردن فعلا(تا ۶ ماه آینده) خیلی برای شما جدی نیست و یا شرایطش رو ندارید، این مسیر شغلی کاملا مناسبتونه. اگر نه قطعا مسیر شغلی job-track انتخاب کاملتر و متناسب تریه.
کما اینکه میتونید بعدا هم به مسیر شغلی job-track سوییچ کنید و کارتون رو ادامه بدید. در شرایط فعلی صرف مهارت تخصصی به تنهایی کافی نیست. رزومه، مصاحبه کردن، شبکه سازی به اندازه مهارت مهم نباشه کمتر نیست. در هر حالت دارید روی توانمندی ها و تجربه خودتون سرمایه گذاری میکنید که در آینده ثمره اش رو خواهید دید.

در پاسخ به این سوال ۲ حالت ممکن است:
۱- در این حالت اگر بخواهید ادامه مسیر شغلی تان در ادامه مسیر شغلی قبلی باشد، مبلغ پرداختی، مدت زمان و تعداد تسک های انجام شده و سایر کارهایی که انجام داده اید نیز از مسیر شغلی جدید کسر شده و برنامه شما ادامه خواهد یافت.
۲- به علت ورود به برنامه منتورینگ جدید(در واقع تغییر مسیر شغلی تان) و یا تمایل به انجام تسک ها و تکمیل رزومه و پرتفولیو نیاز به شروع یک مسیر شغلی جدید دارید. در این حالت شما کل مبلغ مسیر شغلی را پرداخت کرده و از تمامی امکانات و دستاوردهای برنامه منتورینگتان بهره مند خواهید شد.

در حالت کلی با توجه به اینکه مسیر شغلی آمادگی برای بازار کار ایران تمرکز بر داخل کشور است، بنابراین جزییات و تسک هایی که طی آن انجام میدهید ممکن است مناسب کاریابی یا مهاجرت به خارج از کشور نباشد. در صورتیکه قصد شما برای ورود به بازار کار بین المللی جدی است توصیه می کنیم از همان ابتدا وارد همان مسیر شغلی شوید.

در حالی که نمی‌توانیم حقوق خاصی را تضمین کنیم، اما می‌دانیم که منتی های ما در صورتیکه برنامه منتورینگ شغلی شان را به طور کامل تکمیل کنند و توصیه های منتور شغلی شان را نیز انجام دهند، در گرفتن مشاغلی با درآمد متوسط ​​یا بالاتر از حداقل حقوق اداره کار برای پوزیشن شغلی و بازار کار بسیار موفق هستند. برای اینکه بدانید چقدر می توانید درآمد کسب کنید، می توانید سایت هایی مانند: جابینجا، جابویژن و یا Payscale و Glassdoor را بررسی کنید.

پس از پایان برنامه با توجه به داشتن سابقه و نمونه کار، برخی از منتی ها به‌عنوان توسعه‌دهنده یا طراح تازه کار شغل رسمی پیدا می‌کنند، در حالی که برخی دیگر به انتخاب خود برای چند ماه، قرارداد کارآموزی با حقوق یا بدون حقوق می بندند(که در صورت مصاحبه و مذاکره بهتر مدت دوره آزمایشی کمتر و احتمال گرفتن حقوق بالاتر است) تا مهارت‌ها و نمونه کارهای خود را پیش از رفتن به یک موقعیت تمام وقت، تکمیل کنند.

از آنجایی که دلایل زیادی وجود دارد که ممکن است بخواهید یا نخواهید(بتوانید یا نتوانید) اولین پیشنهاد کاری که دریافت می کنید را بپذیرید، ما این را به صورت موردی ارزیابی می کنیم. در هر صورت چنانچه بخواهید مشمول دریافت گارانتی شغلی شوید، لازم است برای عدم پذیرش پیشنهادهای شغلی دلایل غیرشخصی ارایه کنید.

منتی های ما بسته به اهداف و شرایط شغلی شان می توانند برای موقعیت های مختلفی درخواست دهند. این ممکن است شامل هر چیزی از کارآموزی گرفته تا موقعیت های ارشد باشد. در طی مدت برنامه منتورینگ شغلی، منتور شغلی شما برای شناسایی فرصت هایی که با تجربه و اهداف شما همسو هستند، با شما کار خواهد کرد.

اکثر شرکت ها در حال حاضر مدرک گرا نیستند اما کمتر از ۱ درصد از آنها به خاطر سوابق ناخوشایند قبلی شان ترجیح می دهند با فارغ التحصیلان از دانشگاهای خاصی به ویژه دولتی-روزانه-تهران همکاری کنند. پس داشتن حداقل مدرک دیپلم یا لیسانس برای اکثر شرکت ها کافی است. اما جدا از آن، شما برای ورود به برنامه منتورینگ به هیچ مدرک یا مهارت دیگری نیاز ندارید.

 از آنجایی که دانستن نحوه دسترسی و هدایت به بازار کار از هر چیزی مهمتر است، متخصص شغلی شما به صورت جداگانه با شما کار خواهد کرد تا به شما در درک و شناسایی بازار کار و شرکت های مناسبتان برای ارسال درخواست همکاری(رزومه) کمک کند. مشاغلی که با مهارت ها و تجربه شما همخوانی بیشتری دارند، و شما یاد خواهید گرفت که چگونه پرتفولیو، رزومه و سایت شخصی بسازید که نشان می دهد مهارت های شما چگونه با بازار کار مرتبط است.

دوره جستجوی کار زمانی شروع می شود که بیش از ۸۰ درصد از برنامه منتورینگ تخصصی تان را به اتمام رسانده باشید. در صورتیکه میخواهید سریعتر وارد این مرحله شوید، میتوانید با ارسال درخواست از طریق ایمیل موضوع را به مدیربرنامه تان اطلاع دهید تا در صورتیکه شرایط شما مورد تایید ایشان بود، سریعتر وارد این مرحله شوید.

مبلغ نهایی با توجه به پارامترهای مختلفی محاسبه می گردد از جمله:

۱- تعداد منتی ها 

۲- سطح فعلی و سطح مورد انتظار(روی زمان، تعداد تسک ها و بسیاری از جزییات دیگر سیستم منتورشیپ اثر گذار است)

۳- میزان همکاری سازمان هدف در برنامه منتورینگ(آيا خود سازمان افرادی را به عنوان منتور در اختیار سیستم قرار می دهد یا خیر؟)

۴- عنوان پوزیشن شغلی

۵- میزان پوشش هزینه برای خود منتی ها(در صورت پرداخت مبلغ به گلرن از سمت منتی ها، آیا سازمان این مبلغ را به ایشان بازپرداخت می کند؟)

در نهایت پس از مشخص شدن موارد فوق که در قالب تکمیل فرم و چک لیست های ارزیابی صورت میگیرد، مبلغ نهایی محاسبه شده و در قالب قرارداد همکاری به اطلاع نماینده سازمان هدف می رسد. 

پس از امضای قرارداد و پرداخت مبلغ قرارداد(نقدا یا به صورت مرحله ای) توسط نماینده سازمان، فرایند همکاری رسما آغاز خواهد شد.

با انجام تحلیل و نیازسنجی توسط تیم گلرن می­توانید نسبت به شرایط و آمادگی سازمان خود جهت پیاده سازی سیستم منتورشیپ آگاه شوید. می دانیم حتی بسیاری از کسب و کارهای  پیشروی ایرانی نیز، پیاده سازی چنین سیستمی را تحت این فرمت جربه نکرده اند، بنابراین ما همواره در طی بخش های زیادی از این مسیر کنارتان هستیم. 

ما طی سال ها فعالیت در حوزه منابع انسانی و همکاری با افراد و سازمان های مختلف، معیارها و چک لیست های مشخصی داریم که به شما نیز کمک می کند تا در صورت نیاز به ساختار و آمادگی قابل قبول، پیش از اجرای سیستم منتورشیپ برسید.

 با توجه به نیاز و شرایط سازمان هدف زمانبندی و اجرای سیستم منتورشیپ  متغیر است. چنانچه می خواهید کمتر از ۶ماه به نتیجه برسید، این سیستم مناسب شما نیست! ما روش های سریعتری سراغ داریم که شاید شما را به نتیجه دلخواهتان برسانند. خوشحال می شویم در این مورد از طریق ایمیل invest@goalearn.ir با ما در ارتباط باشید. 

 با توجه به اینکه فرآیندهایی که مستقیما با موجودیتی به نام «انسان» درگیر هستند، نسبت به برنامه ها و ابزارآلات فیزیکی نیازمند صرف منابع متعدد و تجارب خاصی است و هیچ تضمین قطعی در رسیدن به تمامی خروجی های مورد انتظار برای آنها (حداقل در شروع) وجود ندارد، انجام آن توسط خود سازمان هدف چالش­های اجرایی، مالی و قانونی جدیدی را علاوه بر کارهای اصلی اش، پیش روی سازمان نمایان خواهد کرد. با این حال چنانچه به صورت جدی قصد دارید به شکل کاملا مستقل چنین سیستمی را پیاده سازی کنید، می توانید روی تجربه و شبکه غنی متخصصین ما نیز حساب کنید. برای اینکار کافیست از طریق ایمیل invest@goalearn.ir با ما در ارتباط باشید.

گلرن با توجه به فعالیت و استفاده از تجربیات خود در زمینه منابع انسانی و پرورش نیروی انسانی در طی سالیان اخیر و شناختی که نسبت به کسب و کارهای حوزه تکنولوژی دارد، تلاش می کند تا بهترین خروجی ممکن را با توجه به قیود و محدودیت های موجود برای هر سازمان و هر منتی ایجاد کند. گلرن تاکنون با استفاده از روش ها و مدل های مختلفی با تیم ها و سازمان هایی نظیر: فالوجت، رکلا، تپسی و… جهت تکمیل و تقویت مهارت های اسکوادشان همکاری کرده است.

جهت آشنایی بیشتر با ما این صفحه و جهت مشاهده آمار و ارقام گلرن نیز این صفحه را مشاهده کنید.

 در مرحله برنامه ریزی، سعی می­شود تمامی جزییات و ارکان سیستم منتورینگ طبق نیاز و شرایط مدنظر سازمان هدف  و هر منتی تعیین شود. همچنین به صورت دائمی نیز خروجی ­های هر مرحله مورد ارزیابی قرار گرفته و در قالب گزارش های دوره ای و به اطلاع نماینده سازمان هدف می رسند تا در صورت نیاز تسک ها/برنامه هر منتی اصلاح شود.

 در حالت کلی برای بسیاری از پوزیشن شغلی (اداری، خدماتی، فنی، تولیدی و…) می توان از از این سیستم جهت جذب نیرو و یا افزایش مهارت و توانمندی های پرسنل و اعضای تیم استفاده کرد. اما ما در حال حاضر صرفا بر پوزیشن های مرتبط با حوزه تکنولوژی که هم تقاضای خوبی از سمت نیروی کار داراست و هم می توان با استفاده از روش های مدیرت و کنترل پروژه به صورت دورکاری آنها را برنامه ریزی و اجرایی کرد متمرکز هستیم.

به شما نیز توصیه می کنیم برای پوزیشن­ هایی از این روش استفاده کنید که: 

۱- سازمانتان به طور جدی از کمبود سطح کمی و کیفی نیروهای خود در آنجا رنج می­برد و نتوانسته است از روش­های کلاسیک و مرسوم برای پرکردن این خلا پاسخ مناسبی بگیرد. 

۲- در صورتی که برنامه توسعه شما برای حداقل ۶ ماه آینده تدوین شده است و فورس زیادی از لحاظ منابع زمانی و مالی وجود ندارد.

 ۳- در صورتیکه شرکت بخواهد به خاطر کاهش ریسک مربوط به کمبود نیرو به طور مداوم دسترسی به نیروی جوان و آماده به کار داشته باشد.

 ۴- در صورتیکه سازمان علاقه مند باشد به صورت هدفمند و شفاف، کیفیت نیروی کار را در سازمان خود بالا ببرد.

تمامی اقداماتی که قبل و حین برنامه منتورینگ انجام می گیرد، تحت یک چارچوب اجرایی مشخص و شفاف قرار دارد( سیستم منتورشیپ گلرن). از مهمترین این اجزا و اقدامات می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 ۱- ارزیابی های عملکرد دوره ای و پایانی از هر منتی

۲- ارزیابی های سازمانی

۳- تمامی برنامه ریزی ها

۴- تمامی مصاحبه ها با منتی ها، منتورها و سایر افراد کلیدی

۵- نظارت بر تعریف تسک ها و پروژه ها(فردی/تیمی)

۶- برنامه ریزی برگزاری جلسات و نشست های منتورینگ بین هر منتی و منتور(تخصصی و فردی)

۷- انتخاب تیم اجرایی به ویژه منتورها(چه از منتورهای گلرن و چه از پرسنل خود سازمان)

۸- تمامی آموزش ها و پیگیری ها قبل و حین شروع برنامه

۹- آماده سازی و ارایه تمامی گزارشات مدیریتی و فردی در مراحل مختلف

 

 پس از ارزیابی و برگزاری جلسات مختلف و تکمیل چک لیست های مورد نیاز، گلرن به شناخت و فهم درست از چرخه و نوع کارها در سازمان هدف پی برده  و با توجه به اطلاعات به دست آمده جزییات و ماهیت برنامه منتورینگ سازمانی متناسب با هر فرد یا گروه از افراد مشخص می ­شود. تمامی این مراحل به صورت تعاملی بین سازمان هدف و تیم گلرن اجرایی می شود. در نهایت زمانیکه اهداف، خروجی های مورد انتظار و جزییات اجرایی تا حد قابل قبولی برای طرفین شفاف گردد، برنامه منتورینگ اختصاصی برای سازمان اجرایی می گردد. 

ما به شما در این مورد پیشنهاد می کنیم که حتما از نظر یک مشاوره شغلی یا کوچ مسیر شغلی آگاه و با تجربه استفاده کنید. نظر افراد متخصص را جویا شوید و جستجو کنید و حتماً در زمینه بازار کار آینده شغلی تان در ایران و خارج از کشور جستجو کنید. سایت های استخدام داخلی و بین المللی را مشاهده کنید، از میزان حقوق شان، شرایط و مزایای شرکت ها مطلع شوید و از طریق روانشناسان شغلی، آزمون های شخصیتی و رفتاری استعداد و علاقه مندی تان را مشخص کنید و متناسب با آنها تصمیم‌گیری کنید.

برای این منظور هم می توانید به صورت رایگان از طریق این لینک با مشاورین برنامه های منتورینگ گلرن در تماس باشید و یا اینکه از برنامه‌های منتورینگ فردی و منتورینگ شغلی گلرن پس از ورود به دیگر برنامه های منتورینگ استفاده کنید.

با توجه به اینکه اکثر منتی های گلرن برای اولین بار است که برنامه‌ منتورینگ را به این صورت تجربه می‌کنند، ممکن است در بعضی موارد در طی مسیر به این نتیجه برسند که این روش و این سیستم متناسب با انتظارات شان نیست و آن چیزی که مد نظرشان بوده برآورده نشده است.

برای این منظور با توجه به اینکه چقدر برنامه شما پیشرفت داشته به ویژه در ماه اول و تسک اول می توانید با کارشناس تجربه انسانی گلرن موضوع را مطرح کنید. به ویژه  اگر به این نتیجه رسیدید منتور و سبک ارتباط با ایشان متناسب شما نبود. گلرن در صورتی که نیاز باشد هم مسیر شما را تغییر می دهد و یا منتور متناسب‌تری به شما لینک می کند.

با توجه به اینکه گلرن یک شخصیت حقوقی وابسته به شرکت توسعه کسب و کار چابک است، مجوزهای مختلف و مورد نیاز انجام این کار را از سازمان های زیر کسب کرده است:

۱- قوه قضاییه(سازمان ثبت شرکت ها و موسسات تجاری)

۲- فنی و حرفه ای(آموزشگاه نوع د) صرفا برای ارایه مدرک به متقاضیان این نوع مدارک

۳- مرکز توسعه تجارت الکترونیک

۴- سازمان تامین اجتماعی

۵- سازمان امور مالیاتی کشور

جهت مشاهده تمامی مجوز ها به این لینک مراجعه کنید.

بعد از اتمام برنامه منتورینگ شما یک گواهی رسمی به زبان انگلیسی از شرکت توسعه کسب و کار چابک دریافت می کنید و در آن ما به از تسک هایی که انجام داده اید، منتور ها و وضعیت ارزیابی تان اشاره می‌کنیم. در صورتی هم که برای مهاجرت شغلی و یا پیدا کردن شغل نیاز به معرفی نامه از سمت گلرن داشته باشید ما به شرکتی که شما می‌خواهید با آن وارد همکاری شوید رسما نامه میزنیم.  نمونه ای از گواهی پایان برنامه منتورینگ در ادامه قابل مشاهده است.

پس از اینکه برنامه منتورینگ شما به اتمام رسید حالت های مختلف ممکن به وجود بیاید:

۱- وارد یک برنامه منتورینگ جدید شوید و در واقع با توجه به هدفی که داشتیم و مسیری که از قبل تعریف شده وارد این برنامه جدید خواهید شد.

۲- با گلرن وارد فاز همکاری شوید(با توجه به فرصت های شغلی،‌ پروژه ها و توافقات بعدی این موضوع بسیار محتمل است).

۳- در یکی از شرکت هایی که برای آنها درخواست ارسال کرده اید یا از طرف گلرن معرفی شده اید مشغول به کار شوید.(تمام وقت، پاره وقت، پروژه و…).

۴- پس از گذشت دو تا سه سال و کسب مهارت و تجربه بیشتر، به عنوان منتور با گلرن همکاری داشته باشید.

منتور های گلرن غالباً از بین کسانی انتخاب می شوند که  به صورت متمرکز حداقل ۳ سال سابقه کار تخصصی در حوزه شغلی خودشان و حداقل ۵ سال سابقه کار جنرال دارند. از لحاظ شرایط سنی ۲۵ تا ۳۵ سال سن دارند و البته افراد برند و مطرحی نیستند (چرا که مطمین شویم از زمان و تمرکز کافی برای انجام وظایف یک منتور ایده آل برخوردار هستند). اکثرا به صورت تمام، پاره وقت و فریلنسری مشغول به کار هستند دارند و کار می‌کنند. سطح مهارت تخصصی و فنی اثبات شده در زمینه شغلی خود دارند. از لحاظ ارتباط گرفتن با آدم ها (مهارت های ارتباطی)، فن بیان، مهارت های مدیریت پروژه و مدیریت زمان نیز در سطح قابل قبولی قرار دارند. شما برای اینکه بتوانید لیست کامل تر از منتورها را ببینید به لینکدین  گلرن مراجعه کنید. و یا به برگه درباره ما وبسایت مراجعه کنید. 

زمانی که تسک شما توسط منتور یا ناظر تسک آماده شد، تاریخ و زمان جلسات منتورینگ شما در آن مشخص می‌شوند و در شیت همان تسک به اطلاعتان میرسد. اگر به هر علت نیاز به تغییر در زمان و تاریخ جلسات بود، موضوع را از طریق ایمیل به ناظر تسک اطلاع دهید و با هماهنگی با منتور این کار قابل انجام است. همچنین جلسات منتورینگ (Mentoring Sessions) از طریق پلتفرم های رایج مثل گوگل میت و اسکایپ برگزار میشوند.

با توجه به اینکه کل برنامه منتورینگ اختصاصی با هدف افزایش مهارت و تجربه شما طراحی میشود و صرفاً روی خودتان سرمایه‌گذاری می کنید (قرار نیست که شما از انجام تسک ها و کارها درآمدی داشته باشید). اما اگر نیاز داشته باشید برای شما سابقه بیمه رد شود، موضوع را با مشاور برنامه مطرح کنید تا به شما راهنمایی های لازم را ارایه کند.

طبیعتا ما برای اینکه ببینیم عملکردمان چقدر با انتظار تطابق دارد، نیاز داریم که به صورت دوره‌ای خودمان را مورد ارزیابی قرار دهیم. اما با توجه به اینکه ارزیابی ای که هر فرد از خودش انجام می دهد ممکن است با سوگیری همراه باشد و یا اینکه از روش و اصول درستی استفاده نکند، بهتر است یک روش و یک سیستم نظارتی و ارزیابی وجود داشته باشد که بتواند از بیرون عملکرد ما را مشاهده کرده و روی آن بازخورد دهد. تا در صورتی که نیاز است بتوانیم در روند انجام کارمان، سبک کار و مسیری که طی میکنیم تغییرات و اصلاحاتی به وجود آوریم. که در نهایت بتوانیم به هدف شغلی و فردی ای که داریم در زمان متناسب تر و با صرف منابع کمتری برسیم.

برای پاسخ دادن به این سوال باید فرق بین تسک واقعی وتسک تمرینی یا پایلوت رو مشخص کنیم. اگر منظور از تسک واقعی این باشد که ما کاری انجام دهیم و در ازای آن حقوق بگیریم و دریافتی داشته باشیم، تسک های گلرن به این صورت نیست. ولی اگر منظورمان از تسک واقعی این باشد که تسک هایی انجام دهیم که برگرفته از محیط کار باشند و انتظاراتی که کارفرما از ما در فضای واقعی محیط کسب و کار دارد، تسک هایی که در گلرن تعریف می‌شوند دقیقا متناسب با این فضا ست. به دو علت:
۱- منتورها افرادی هستند که از تجربه و سابقه کار کافی برخوردار بوده و الزاماتی که گلرن برای منتور شدن دارد را تا حد مطلوبی برآورده کرده اند.
۲- هدف و تمرکز ما بر این است که متناسب با آخرین تغییراتی که در بازار کار اتفاق می افتد فرایند اجرای برنامه‌های منتورینگ را بروزرسانی کنیم. و همینطور تسک هایی که تعریف می کنیم متناسب با همین فضا ست.

تا منتی ها بعد از اینکه برنامه‌ و دوره منتورینگشان تمام شد، بتوانند این تسک ها را به عنوان نمونه کار در رزومه شان قید کرده و در جلسات مصاحبه نیز از این بابت دستشان باز باشد.

ما پس از انجام مراحل مختلف ارزیابی و مصاحبه با هر منتی، عناوین و جزییات تسک ایشان را تعریف خواهیم کرد. در زیر چند نمونه از عناوین تسک هایی که برخی از منتی ها انجام داده اند آورده شده است. همچنین در برگه هر یک از برنامه ها حداقل یک نمونه تسک تعریف شده وجود دارد.

۱-طراحی صفحه اصلی یک سایت گردشگری مطابق با lastsecond.ir

۲- Car Price Prediction For car sales platform

۳- پیاده سازی فول استک سایت فروشگاهی لوازم ارایشی وبهداشتی با React.js/Node.js

هدف ما در گلرن طراحی و برگزاری برنامه های منتورینگ متناسب با شرایط،‌ اهداف، بازار کار و نیاز هر منتی است. اما با این حال برای هریک از پوزیشن های شغلی جزییات  از پیش تعریف شده ای وجود داره. با ورود به صفحه مرتبط به هر برنامه میتوانید جزئیات بیشتری را مشاهده کنید. چنانچه مسیر شغلی شما جزو برنامه های پیش فرض گلرن نیست می توانید از طریق این لینک درخواست خود را ثبت کرده تا همکاران ما برای طراحی برنامه اختصاصی با شما تماس بگیرند.

جواب دادن به این سوال بستگی به پارامترهای زیادی دارد. اول اینکه ساعت و شرایط هر کدام از منتی ها چیست؟ منتی چه هدفی بابت شرکت در برنامه منتورینگ دارد؟‌ آیا صرفا دنبال کار است؟ یا به دنبال مهاجرت؟ اگر به دنبال مهاجرت است آیا مهاجرت شغلی؟ اگر بله به چه کشوری؟ به طور خلاصه و نرمال شما طی حداقل ۲ ماه ۳ تسک انجام خواهید داد و طی ۶ ماه نیز حداکثر ۸ تسک در برنامه منتورینگتان طراحی و توسط شما انجام میشود. مدت زمان هر تسک نیز از ۲ هفته تا حداکثر ۴ هفته است. و برای آماده‌سازی هر تسک نیز ممکن است از چند روز تا چند هفته زمان صرف شود. ولی به صورت متوسط ۱۰ روز تا دو هفته هم برای آماده شدن و نهایی شدن آن توسط ناظر تسک زمان نیاز است. که همه این زمان ها در طول برنامه منتورینگ شما لحاظ می گردد و در صورت اضافه شدن زمان برنامه تا حداکثر ۲ ماه هیچگونه مبلغ اضافه ای از شما درخواست نخواهد شد.

بعد از انجام مصاحبه ها و نهایی شدن پرداخت مدیر برنامه های منتورینگ گلرن یا ناظر تسک با شما هماهنگ می شود و پس از تعیین مسیر شغلی تان اولین تسکتان را با همکاری یکی از منتورها مشخص می کند.  از زمانی که شما پرداختتان را انجام میدهید تا زمانی که برنامه شما شروع شود حداقل ۲ هفته زمان نیاز است. در طی این مدت ممکن است شما یک تسک ارزیابی بدون منتور(Mentor Free)  نیز انجام دهید تا  سطح و شرایط شما مشخص شود و با سیستم منتورینگ گلرن نیز از نزدیک آشنا شوید.

قبل از ورود به برنامه منتورینگ نیاز است تا فرم ارزیابی را تکمیل کنید و همچنین ۱ تا ۳ مصاحبه نیز خواهید داشت که همگی به صورت غیر حضوری انجام می شوند. ما در گلرن به ۲ طیق مصاحبه انجام می دهیم‌:‌

۱- مصاحبه های آنلاین که در همان لحظه با هم مصاحبه‌ میکنیم .
۲- مصاحبه آفلاین یا ضبط شده، که جدیدترین نوع مصاحبه است که شما در هر ساعت از شبانه روز به لینک مصاحبه دسترسی دارید و و می توانید در آن شرکت کنید و به سوالات پاسخ دهید.
پس از انجام مصاحبه و ورود شما به مرحله نهایی ارزیابی و برنامه ریزی نیز حداقل دو هفته طول می کشد که مسیر شغلی شما طراحی شده و اولین تسکتان را شروع کنید.

در حال حاضر با توجه به اینکه کل فرایند به صورت دورکاری و غیرحضوری طراحی و اجرا میشود، نیازی به اینکه در محل شرکت حضور داشته باشید نیست. تمام جزییات برنامه تحت نظر مدیر برنامه و کارشناس تجربه انسانی ما پیگیری می شود.

چنانچه قصد مهاجرت کاری و یا مهاجرت تحصیلی داشته باشیم رزومه و سابقه کاری از مهمترین پارامترهایی ها و مواردی است که باید داخل رزومه به آنها اشاره شود. با توجه به اینکه ما برنامه های منتورینگ و استخراج تسک ها را متناسب با نیاز بازار کار به ویژه در خارج از کشور(با بررسی نیاز شرکت ها در وبسایت های استخدامی نظیر indeed ) تعریف میکنیم، شما بعد از اینکه تسک ها و پروژه ها رو انجام بدید هم  داخل رزومه  به آنها استناد می کنید و هم اینکه به یه مهارت قابل قبولی هم دست پیدا می کنید که این موضوع به شما در مصاحبه های شغلی خیلی کمک خواهد کرد.

همچنین با توجه به اینکه ما با مشاور ها و سازمان هایی که در حوزه مهاجرت فعالیت می کنند همکاری می‌کنیم، همزمان شما رو در یک فرآیند منتورینگ آماده سازی شغلی هم قرار خواهیم داد که مهارت های جانبی تون رو هم در کنار مهارت های تخصصی ارتقا بدید و با آمادگی و اعتماد بیشتری اپلای کنید.

 همه ما بعد از یک مدت که در پوزیشن شغلی خاصی مشغول به کار می شویم، نیاز داریم که مهارت ها، تجربه‌ و دانش خود رو ارتقا بدیم. چه بهتر که این کار رو دقیقا با هدف مشخصی و طبق نیاز سازمان و شرکت خاصی انجام دهیم. ما بعد از اینکه مدتی کار کردن بهتر متوجه خواهیم شد در چه  شغلی استعداد بیشتری داریم.

همچنین سازمانی که در اون کار می‌کنیم و جایی که هستیم نیاز داره تا مهارتهای جدیدی رو برای موفقیت شغلی کسب کنیم. ما اینجا برنامه منتورینگ هر نفر رو رو متناسب با هدف، با شرایط، سطح،‌ انتظارات و زمان هر منتی تعریف میکنیم و منتور تون رو هم متناسب با همین موارد به شما لینک خواهیم کرد. برای اینکه شما بتوانید همزمان با شغلی که دارید مهارت های سطح بالاتر رو هم کسب کنید یا در آینده در همان شرکتی که هستید برای تغییر شغل خیلی راحت تر اقدام کنید.

برای پاسخ دادن به این سوال بهتر است شما خودتان را در یکی از دسته های زیر قرار دهید:

۱- آیا قصد مهاجرت دارید یا خیر؟

۲-  آیا در حال حاضر شاغل هستید و می خواهید که شغلتان را تغییر دهید؟

۳- دانشجو یا فارغ التحصیل هستید و به صورت جدی قصد دارید پس از کسب آمادگی کافی وارد بازار کار شوید و مسیر شغلی تان را شروع کنید؟

بعد از جواب دادن به این سوالات بهتر است با یکی از کارشناسان و راهنمایان برنامه های منتورینگ گلرن از طریق این لینک ارتباط بگیرید و با آنها مشورت کنید. تا در انتخاب مسیر شغلی و برنامه منتورینگ مناسب، شما را راهنمایی کنند.

با توجه به اینکه انجام هر تسک در طی روز ممکن است از شما زمانی بین ۴ تا ۸ ساعت بگیرد (با توجه به پیش زمینه شما، دانش قبلی تان و پوزیشن شغلی که مدر نظر دارید) در ماه نیاز است که حدود ۸۰  تا ۱۲۰ ساعت زمان مفید صرف انجام تسک هایتان کنید. البته به شرطی که تسکتان یک ماهه باشه.

در کل اگر بتوانید در روز ۴ ساعت برای انجام تسک صرف کنید، از این بابت موضوعات مشکل خاصی پیش نمی آید و امکان اینکه جلسات منتورینگ شما در ساعت های غیر از ساعات اداری نیز ست شوند و یا روزهای تعطیل هم وجود خواهد داشت.

بله. با توجه به هدفی که برنامه های منتورینگ گلرن دارند، داشتن حداقل شرایط سنی ۱۸ سال و حداکثر ۴۵ سال برای ورود به برنامه ها الزامی است. سن مستقیما روی شرایط همکاری،‌ استفاده از گارانتی شغل و اهداف منتی ها تاثیر گذار است.

با توجه به اینکه برنامه منتورینگ برای هر منتی به صورت کاملا اختصاصی متناسب با ساعت و شرایطش و هدفی که دارد  و تسک به تسک تعریف و انجام میشه، اگر شما قبلاً رو زمینه خاصی آموزش دیده باشید یا کلاً تازه کار باشید در نحوه کار ما تغییر خاصی رخ نخواهد داد و صرفاً موضوع، تعداد و سطح تسک ها و طبیعتا خروجی های مورد انتظار هر تسک تغییر می کند. تمام آموزش هایی که توسط منتور برای شما مشخص می شود صرفا روی همان تسک است و سعی می شود با این کار تمرکز شما و صرف زمان و انرژی تان به بهینه ترین حالت ممکن خود برسید و به نوعی یک سیستم جدید یادگیری به صورت کاملا هدفمند را در طی این مدت تجربه خواهید کرد.

قبل و به ویژه از ورود به برنامه شما مراحل ارزیابی ای را طی می کنید که جزئیات در دسترس بودنتان، سوابق قبلی، نمونه کارها،‌ اهداف و مهارت‌هایی را که می‌خواهید توسعه دهید، را شامل می شود. همچنین ممکن است ۱ یا ۲ تسک بدون منتور نیز انجام دهید که پیش از ورود به برنامه با سبک و سیاق آن آشنا شوید و همچنین کیفیت کار و عملکرد شما در عمل برای مدیر برنامه های منتورینگ گلرن شفاف شود. سپس مدیر برنامه تان شما را به یک منتور معرفی می کند تا پس از تعریف تسک، جلسات شما با ایشان طبق برنامه و دوره منتورینگ همان تسک انجام شود. این مرحله چندین بار تا پایان برنامه منتورینگ شما تکرار می شود.

منتورها حداقل ۲ بار هفته برای تسک های ۲ هفته ای و ۶ بار در ماه برای تسک های ۱ ماهه با شما جلسه منتورینگ که به صورت استاندارد ۳۰ دقیقه هستند برگزار می کنند، ما محدودیتی بابت افزایش این جلسات نداریم. اما تصمیم آن بر عهده خود منتور و با تایید مدیر برنامه تان شدنی است.

بله، در شرایط خاصی ما می توانیم برای این منظور به شما راهنمایی کنیم. می توانید با مشاورین برنامه های منتورینگ گلرن تماس بگیرید.

همه منتورها ما مهارت های لازم را دارند تا یک راهنما و چراغ راه عالی برای شما باشند، که اولویت شماره یک ما است. اگر پس از هر تسک با منتور خود احساس کردید که ایشان مناسب شما نیستند، می توانید با کارشناس HX خود تماس بگیرید تا موضوع را بررسی کنیم.

مدیر برنامه شما بر اساس در دسترس بودن و مهارت ها و شرایط هر منتی و منتور، مناسب ترین فرد را به عنوان منتور برای شما تعیین می کند. با این وجود چنانچه پس از انجام تسک نتوانید ارتباط موثری با یکدیگر برقرار کنید و یا حداقل خروجی مورد انتظار تسک را برآورده کنید و به این نتیجه برسیم که نیاز به تغییر منتور و حتی مسیر شغلی تان دارید، حتما این کار را انجام خواهیم داد.

نه، شما می توانید با پرداخت زودهنگام مبلغ پرداختی خود را کاهش دهید! این مزیتی است که امیدواریم منتی های ما از آن استفاده کنند. وقتی برای پرداخت مرحله ای درخواست می‌کنید، تا جایی که می‌توانیم جزئیات را به شما نشان می‌دهیم. یکی از این جزئیات مبلغ کل پرداختی است، که کل مبلغی است که در طول مدت زمان برنامه ریزی شده پرداخت می کنید. محاسبه ما از کل مبلغ فرض می کند که مبالغ خود را با حداقل پرداخت به موقع برای کل مدت زمان خود، که حداکثر ۲۳ ماه است، پرداخت خواهید کرد. کل هزینه شامل (۱) پیش پرداخت (۲) مبلغ پرداختی حین برنامه و (۳) مبلغ پرداختی حین جستجوی کار یا پس از شاغل شدن شما+ افزایش مبلغ بابت تاخیر در پرداخت است.

بله، می توانید مبلغ خود را در هر زمانی پرداخت کنید. شما انعطاف پذیری دارید تا زودتر پرداخت کنید یا مبلغ خود را به طور کامل بدون کارمزد پرداخت کنید. در این حالت مبلغ در زمان پرداخت محاسبه شده و به اطلاع شما خواهد رسید و پس از تسویه حساب چک های دریافتی نیز به شما عودت می گردد.

بله، برای مدل ۳ و ۴ پرداخت بایستی یک ضامن اضافه کنید. بسته به سلامت اعتبار شما، ممکن است به ۱ یا ۲ ضامن نیاز باشد. ضامن ممکن است سلامت اعتبار کلی برنامه شما را تقویت کند. اگر در مورد واجد شرایط بودن خود نگران هستید، یک شرکت ضامن با اعتبار اعتباری قوی اضافه کنید.

ما این فرآیند را آسان کرده ایم. می‌توانید قبل یا پس از ورود به برنامه، ضامن خود را نیز معرفی کنید.

ما شما و ضامن شما را از وضعیت درخواست شما در طول فرآیند به روز خواهیم کرد. در صورتی که شما یا ضامن شما اقدامات لازم را انجام دهید، ایمیل یا اعلانی مبنی بر تایید درخواست ورود به برنامه دریافت خواهید کرد.

اگر در پیش از شروع تسک اول از برنامه خود خارج شوید، کل مبلغ پرداختی به شما بازپرداخت می شود و هیچ عددی از آن کسر نخواهد شد. اگر پس از آن درخواست خروج از دوره را داشته باشید، مبلغی در هر ماه که توسط گلرن تعیین شده است، از شما کسر می شود.

گلرن سیاست بازپرداخت را در شرایط خاصی ارائه می دهد. لطفاً به صفحه گارانتی شغل مراجعه کنید.

اگر شرایط گارانتی شغلی گلرن را برآورده کنید و ظرف ۸ ماه شغل مناسبی پیدا نکنید، کل مبلغ پرداختی به شما بازپرداخت خواهد شد. اگر شرایط گارانتی شغل گلرن را برآورده نکردید و ظرف ۸ ماه شغل نیز پیدا نکردید، ممکن است گلرن با به تعویق انداختن پرداخت های شما تا حداکثر ۳ ماه دیگر موافقت کند.

خیر، در طول زمانی که در دوره ۸ ماهه کاریابی هستید، نیازی به پرداخت نیست. و طبق ۲ مدل از مدل های پرداختی، ما تا زمانیکه شما شاغل نشوید(تا حداکثر۶ ماه پس از پایان دوره جستجوی کار) برای تسویه حساب به شما فرصت خواهیم داد.

این ۲ مدل پرداخت صرفا برای منتی هایی است که متقضایی مسیر شغلی تغییر شغل و استخدام (Job-Track) هستند. لطفا برای جزئیات بیشتر با مشاور برنامه های منتورینگ تماس بگیرید.

هدف ما  این است که به منتی ها از همه اقشار و شرایط مختلف کمک کنیم تا به برنامه‌های مورد علاقه خود دسترسی پیدا کنند. ما دو راه ممکن برای تضمین پرداخت به شما ارائه می‌کنیم:

خودتان به تنهایی یا باضامن.

برای اینکه ببینید آیا برای پرداخت ترکیبی و پرداخت حین کار واجد شرایط هستید یا نه، یک درخواست ارسال کنید تا آن را بررسی کنیم. در فرآیند ارزیابی، ما یک بررسی اعتباری نرم بدون تأثیر بر امتیاز اعتباری شما انجام خواهیم داد. علاوه بر راهنمایی بیشتر در مورد واجد شرایط بودن خود، می‌توانید نرخ‌ها و شرایطی را که برای شما مناسب تر است را نیز مشاهده کنید.

متقاضیان باید شهروند ایرانی، مقیم دائم با سابقه اعتباری مثبت و بدون بدهی بانکی باشند. ساکنان غیر ایرانی می توانند با ضامن معتبر مقیم ایران درخواست خود را به گلرن ارایه دهند.

فرآیند درخواست ارزیابی ما جزئیات درآمد و شغل ضامن را نیز  بررسی می کند.

ویژگی های مشترک برنامه های شغلی ما شامل موارد زیر است. لطفاً برای اطلاعات بیشتر به صفحه همان برنامه منتورینگ برای مسیر شغلی خودش مراجعه کنید:

  • مسیر شغلی که توسط کارشناسان صنعت تنظیم شده است
  • جلست هفتگی ۱-۱ با منتور شخصی خود
  • دسترسی به یک جامعه انحصاری از منتورهای، منتورهای شغلی و دیگر افراد متخصص
  • مدیر برنامه منتورینگ اختصاص داده شده و ارائه بازخورد در مورد پروژه ها و تسک ها
  • بازخورد شخصی برای کمک به شما برای بهبود رزومه، نمونه کارها، و نمایه های اجتماعی
  • شرکت  در جلسات ۱ به ۱ با یک منتور مسیر شغلی برای شخصی سازی برنامه و استراتژی جستجوی شغل شما
  • تمرین مصاحبه عمیق از طریق ۱ مصاحبه های آزمایشی
  • دسترسی انحصاری به شبکه کارفرمایان گلرن
  • ۱۰۰% ضمانت بازگشت پول در صورتی که ظرف ۸ ماه پس از اتمام برنامه نتوانید شغلی پیدا کنید. *برای منتی هایی که شرایط گارانتی شغل را دارند
  • لطفا توجه داشته باشید که تمامی موارد فوق برای مسیر آمادگی برای بازار کار صدق نمی‌کند.

است.

هنگامی که برنامه خود را کامل کردید، مادام العمر به حساب خود دسترسی خواهید داشت. ما حتی در صورت درخواست، ۳ ماه دیگر دسترسی به شبکه متخصصین را برای شما فراهم خواهیم کرد. هر زمان که تیم توسعه برنامه ما برنامه ای را به روز کند، این به روز رسانی در برنامه منتورینگ شما نیز در بازه همکاری اعمال می گردد.

لطفاً برای جزییات دقیق تر، از صفحات برنامه های منتورینگ و مسیرهای شغلی دیدن کنید. همچنین می‌توانید برای اطلاعات بیشتر با مشاور برنامه های منتورینگ گلرن ارتباط بگیرید.

در وهله اول ما تمامی فرایندهای خود را بر اساس شفافیت اطلاعات و اعتماد طراحی کرده ایم و می دانیم منتی های گلرن کسانی هستند که به این موضوع احترام می گذارند و آن را ارزش می نهند.

همچنین شما چنانچه الزامات گارانتی شغل را رعایت کنید و اقدامات مربوط به دوره جستجوی کار را نیز انجام دهید احتمال اینکه در این مدل شغل پیدا نکنید نزدیک به صفر است.

با این وجود طبق ارتباطاتی که با سایر شرکت ها داریم و مکانیزم های گزارش گیری و استعلام هایی که می توان انجام داد از این بابت نگران نیستیم.

البته بعید است قصد شما از حضور در برنامه های منتورینگ گلرن  استفاده از گارانتی شغل باشد و به قیمت بیکار ماندن بخواهید یک دوره رایگان طی کنید(که البته احتمالش تقریبا صفر است) و تا حداقل ۱۵ ماه آينده درآمدی نداشته باشید و زمانتان را از دست بدهید.
به هر حال کسانیکه دنبال شغل هستند قطعا در این مدت به هدف خود می رسند و ما نیز با تمام توان در طی این مسیر کنارشان هستیم. در غیر اینصورت هرگز نمی توانستیم با این رویکرد به کارمان ادامه دهیم.

منتی های گلرن از نظر سنی از اوایل ۲۰ سالگی تا ۴۵ سالگی متفاوت هستند. این امکان وجود دارد که در هر زمانی از زندگی خود بتوانید با موفقیت شغل خود را تغییر دهید. سن گرایی در بسیاری از شرکت ها و بازار کار یک مشکل است و ما نیز از این موضوع آگاهیم. فناوری می تواند در این زمینه کاملاً بازار کار را به چالش بکشد! ما دریافتیم که فارغ التحصیلان بالای ۴۵ سال زمانی بسیار موفق هستند که بدانند چگونه تجربه کاری قبلی و مهارت های قابل انتقال خود را چارچوب بندی کنند. داشتن تجربه کاری بیشتر در واقع می تواند به شما مزیت بالایی بدهد در صورتیکه بدانید چگونه و کی از آن استفاده کنید. شما دیدگاه متفاوت و پخته تری نسبت به همکاران ۲۰ یا ۳۰ ساله خود دارید – و این در صنعت فناوری بسیار ارزشمند است.

این برنامه همزمان یا پس از برنامه منتورینگ تخصصی شما شروع می شود و تقریباً یک تا دو ماه طول می کشد. اگر به دنبال واجد شرایط بودن برای گارانتی شغل هستید، مهم است که ظرف این مدت برنامه منتورینگ آمادگی شغلی تان تکمیل شود.

بله، در شرایط خاصی ما می توانیم برای این منظور به شما راهنمایی کنیم. می توانید با مشاورین برنامه های منتورینگ گلرن تماس بگیرید.

ما در حال حاضر به افرادی که در مناطق شهری ایران با جمعیت بیش از ۵۰۰ هزار نفر زندگی می کنند و یا شهروند دو تابعیتی که ساکن یکی از کشورهای زیر هستند نیز، گارانتی شغل ارایه می کنیم: ایالات متحده آمریکا، کانادا، اتحادیه اروپا و کشورهای عضو منطقه تجارت آزاد اروپا مانند بریتانیا، استرالیا و نیوزیلند، امارات، قطر و ژاپن.

ما به شرایطی می گوییم که منتی شاغل شده است که یکی از این دو حالت اتفاق بیفتد. ۱) مشغول یک شغل تمام وقت در یک شرکت، استارتاپ و یا با یک شخص حقیقی شود. ۲) در یک موقعیت شغلی پاره وقت، کارآموزی، فریلنسری با حقوق که حداقل ۱۵ ساعت کار در هفته باشد، مشغول شود. برخی از منتی ها با تجربه مرتبط، به دنبال فرصت های شغلی ارشد و سطح بالاتری هستند. که گاها نیاز است مدتی به عنوان کارآموزی یا پروژه ای با شرکت هدف همکاری کنند تا شانس خود را برای یافتن موقعیت افزایش دهند. برای این منظور گلرن دوره جستجوی کار ایشان را به مدت ۳ ماه دیگر تمدید خواهد کرد.

 بله ما گزینه های پرداختی منعطفی داریم به ویژه برای کسانی که دانشجو هستند و شاغل نیستند و از لحاظ بحث مالی و پرداخت شرایط مساعدی ندارند، می توانند با قید وثیقه معتبر و لحاظ کردن تغییر قیمت ها در پرداختشان، زمانیکه مشغول به کار شدند از حقوقشان با گلرن تسویه حساب کنند. در این مورد می توانید با همکاران ما تماس بگیرید.

در حالی که شرکت‌ها علاقه زیادی به داشتن کارمندانی با مهارت‌های نرم دارند، به نظر نمی‌رسد که چگونه خود مهارت‌های نرم آموخته می‌شوند. با این حال، شرکت‌ها در موقعیتی عالی هستند تا با اتخاذ برخی از استراتژی‌های مهارت نرم، این موارد را به استخدام‌کنندگان جدید منتقل کنند.

یکی از روش‌های آزموده‌شده برای انتقال مهارت‌های نرم که به بهترین شکل در شرکت کار می‌کند، از طریق منتورینگ در محل کار است.۷۱  درصد از شرکت های Fortune 500 نوعی برنامه منتورینگ سازمانی / شرکتی دارند. جایی که 75 درصد از مدیران با کمک منتورهای خود به موقعیت ها سطح بالاتر رسیده اند.

با نگاهی به تأثیرات منتورینگ در سطح کالج، دانشجویانی که حداقل یک استاد داشتند که آنها را درگیر کرده و الهام‌بخش آن‌ها در مورد آنچه می‌آموزند باشد، بیش از دو برابر دیگران شانس موفقیت در فعالیت‌های علمی و اجتماعی خود را افزایش می‌دهد. و این همان کاری است که شرکت‌ها در حال حاضر بدون در نظر گرفتن اندازه شان، توانایی انجام آن را دارند، به جای آنکه منتظر سیستم آموزشی باشند تا بیش از پیش آنها را به عقب ببرد. نه تنها در درازمدت از نظر مدیریت و حفظ استعداد، بلکه به عنوان یک برند کارفرما به طور کلی مزایای مثبتی از اجرای برنامه های منتورینگ در سازمان خود خواهید یافت.

مهسا نصر اصفهانی mahsa-nasr esfahani کارشناس تجربه انسانی

میتونی بعد از مطالعه سایت، درمورد مسیر شغلی و برنامه های منتورینگ، از طریق تقویم کاری زیر زمان جلسه ات رو تنظیم کنی و سوالاتت رو بپرسی تا راهنماییت کنم.