دوره کارآموزی علم داده

حضوری و دورکاری

 Data Science Apprenticeship  

درباره دوره

علم داده محدود به صنعت یا حوزه خاصی نیست و کم کم  جای خود را  در صنعت ها و شرکت های مختلف باز خواهد کرد، از حوزه هایی مانند پزشکی و مهندسی تا مدیریت و کسب و کار. دوره کارآموزی علم داده گلرن جایی برای باهوش ها و کسانی است که علاقه مند به ریاضیات و برنامه نویسی هستند. شما در این دوره ابتدای کار با پایتون آشنا می شوید تا بتوانید با این زبان برنامه نویسی کنید. پس از تسلط روی این بخش با مرور بعضی از مفاهیم علم آمار، شما وارد بحث یادگیری ماشین و داده کاوی خواهید شد و باید پروژه های پایلوت که منتورها برای شما تعریف میکنند و یا پروژه های واقعی که از سمت گلرن بر عهده میگیرید را انجام بدهید. 

چیزی که شما توی دوره کارآموزی علم داده شرکت گلرن یاد می‌گیرید تلفیقی از ریاضیات، آمار و علوم کامپیوتر است. یکی از مثال‌های بارز علم داده (Data Science) یادگیری ماشین (Machine Learning) می باشد که این روزه طرفدارهای زیادی پیدا کرده است.

مهم‌ترین کاری که توی دوره کارآموزی علم داده انجام خاوهید داد آنالیز داده،طراحی و ساخت الگوریتم است. برای اینکار، نه تنها باید به علم آمار آشنایی داشته باشید، بلکه باید تسلط نسبی روی زبان برنامه نویسی Python هم داشته باشید.

در این دوره در کنار انجام تسک های مشخص در قالب 2 پروژه پایلوت سرفصل ها و موضوعات زیر را نیز در کنار منتورها و سایر همکاران تمرین خواهید کرد. چنانچه در مورد چگونگی برگزاری دوره نیاز به جزئیات بیشتری دارید به قسمت سوالات متداول مراجعه کنید و یا با ما تماس بگیرید.

نحوه برگزاری دوره کارآموزی علم داده

در یک دوره 4 ماهه  قرار است که  شما با انجام مجموعه ای از تسک ها و پروژه ها به مهارت های مورد نیاز برای شغل دیتا ساینس، تسلط نسبی پیدا کنید.
بعد از این دوره کارآموزی، شما توانایی انجام پروژه های تحلیل داده را خواهید داشت و برای ورود به دنیای کار به عنوان یک دانشمند داده جنرال آمادگی  پیدا میکنید.

بازار کار علم داده

اگر گوگل ترند را باز کنید و کلید واژه Data Science را سرچ کنید، متوجه می‌شوید که در چند سال اخیر این کلیدواژه چقدر زیاد جستجو شده و علم داده و حتی کارآموزی علم داده محبوبیت زیادی پیدا کرده است. یعنی اینکه بزودی در هر جای جهان نیاز به متخصص داده بیشتر خواهد شد و موقعیت‌های شغلی زیادی برای کارآموزان علم داده فراهم می شود.

آینده شغلی کارآموزی علم داده

اگه در یکی از رشته‌های اقتصاد، علوم کامپیوتر و یا ریاضی کاربردی درس خوانده باشید، علم داده می‌تواند گزینه بسیار مناسبی برای کسب درآمد باشد. به عنوان کارآموز علم داده، باید مسیر شغلی مشخصی را طی کنید تا به درآمدهای بالا در این حوزه برسید. مسیری که طی می‌کنید به این ترتیب خواهد بود: کارآموز علم داده، کارشناس علم داده، متخصص علم داده، مهندس علم داده، و در نهایت دانشمند علم داده. 

نیم نگاهی به دوره

جلسه اول و دوم
تعریف تسک ها
تسک ها و پروژه ها توسط اسکرام مستر دوره توضیح و به کارآموزان محول می شود.
جلسه اول و دوم
جلسه اول تا پنجم
برنامه نویسی پایتون
Installation, Python programming, Loops and Functions, Data structure in Python, Libraries: Numpy, Pandas, Matplotlib, Seaborn
جلسه اول تا پنجم
جلسه ششم و هفتم
کار با دیتابیس
Working with database, Storing data into database, Restoring data into database, SQL database, NoSQL database
جلسه ششم و هفتم
جلسه هشتم تا پانزدهم
یادگیری ماشین
Machine learning algorithms, Data preprocessing, Feature engineering, Model Selection, Performance metrics, Hyperparameters optimization, Neural network algorithm, Nonparametric Methods, Support Vector Machine Clustering, Ensemble method, Outlier analysis
جلسه هشتم تا پانزدهم

چه طور باید در دوره کارآموزی علم داده شرکت کنیم؟

 اینجا در گلرن فارغ از تمام تجربیات گذشتتان از شما تست های مختلف استعدادیابی و شخصیت شناسی گرفته می شود تا متناسب بودن شما با دوره کارآموزی دیتا ساینس و یا حوزه های دیگر مشخص شود. 

 

منتورهای دوره

محمد کیانی منتور دوره کارآموزی دیتاساینس گلرن 1

دکتر محمد کیانی

منتور دیتاساینس، متخصص یادگیری ماشین

فواد نیکوکار منتور دوره کارآموزی برنام نویسی فرانت اند

فواد نیکوکار

منتور دیتا ساینس، متخصص برنامه نویسی پایتون و پایگاه داده

دوره کارآموزی علم داده

تومان 4/5 میلیون
  • 4 ماهه پارت تایم(حضوری و دورکاری)
  • به همراه انجام حداقل 2 پروژه پایلوت
  • دسترسی دائم به تمامی منتورها
با پروژه

پروژه واقعی (اضافی)

تومان2500000
تومان 2 میلیون از ماه چهارم
  • 1 پروژه واقعی با خروجی و تسک های مشخص
  • همراه قرارداد و منتورینگ
  • گواهی حسن انجام کار
با حقوق

معرفی به کار

تومان4500000
تومان 3/4 میلیون
  • معرفی به حداقل 5 شرکت جهت مصاحبه
  • منتورینگ رزومه نویسی و مذاکره شغلی
  • بازگشت وجه در صورت عدم معرفی به کار
محدود